iPhone

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Tikal
#34925
Sehol egy iphone felirat vagy apple logo stb...fake

''Egy probléma nem oldható meg azzal a gondolkodással, amely magát a problémát létrehozta''

Tikal
#34923
Akkor kell ey olyan armband ami engedi hasznalni a touch felületet....

''Egy probléma nem oldható meg azzal a gondolkodással, amely magát a problémát létrehozta''

setuh
#34922
Jah csak meg 10p-ig setalok a futo helyemig,es kivenni korulmenyes belole,meg mikor vege van akkor is szivas,mert mire kiveszem leallitom, meg megy vagy fel percet es nem mer pontos idot 😞

\"I knew all the rules, but the rules did not know me Guaranteed\"-Eddie Vedder

rooney8
#34921

Vigyáznom kell magamra, mert bel?lem csak egy van, mások többen vannak, ?ket könnyebb pótolni.

asysoft
#34920
Vodafone-nál nekem is úgy rémlik, hogy egyelõre még nincs LTE (de tesztelni már tesztelték évekkel ezelõtt), viszont Telenornál van.

/*WTF?!*/

GregSB
#34919
3G és UMTS menni fog azzal is (A1428), csak a Tré LTE-je nem. A többieknek (Telenor, Voda) meg a Wikipedia cikk szertint nincs is itthon LTE-je.

GregSB
#34918
Két féle (GSM) modell van.

GSM model A1428: UMTS/HSPA+/DC-HSDPA (850, 900, 1700/2100, 1900, 2100 MHz); GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz); LTE (Bands 4 and 17)

GSM model A1429: UMTS/HSPA+/DC-HSDPA (850, 900, 1900, 2100 MHz); GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz); LTE (Bands 1, 3, 5)

Ez alapján minkét modell támogatja az itthoni UMTS hálózatokat.

Ez viszont valós? Tényleg csak a T-Mobilenak van itthon LTE hálózata? Mindenesetre a T a 3-as Band-es LTE-t használja itthon, ami csak az A1429 modellel kompatibilis.

Ha jól tudom akkor amcsiban az A1428-as modellt árulják, ami csak 4-es és 17-es Bandet támogatja mint látható fent, tehát az nem lesz képes a T LTE hálózatára csatlakozni itthon.

precision
#34917
ööö errõl nem tudok... szóval ha tényleg így van akkor sry!

Bazinga!

GregSB
#34916
Nincs valami olyasmi, hogy az amcsiban más az LTE chip, ami európában nem mûködik? <#fejvakaras>

precision
#34915
gondolom Apple Store -ra gondolsz 😊
egyszerû, ha gyárilag kártyafüggetlen akkor mûködni fog itthon is... ha nem, akkor nem

Bazinga!

Tikal
#34914
Nem tudom mi a gondod vele, elinditod a karodon és ennyi, vagy elõtte inditod el, felrakod és futsz, ne azon a pár másodpercen múljon már 😊

''Egy probléma nem oldható meg azzal a gondolkodással, amely magát a problémát létrehozta''

Tikal
#34913
appstore-ból nem veszel iphone-t, legfeljebb app-okat 😊

''Egy probléma nem oldható meg azzal a gondolkodással, amely magát a problémát létrehozta''

setuh
#34912
Tudnatok ajanlani egy futo appot,mint a nike+,csak jo lenne ha volna benne par extra,pl. valami megoldas arra,hogy amikor elkezdek futni automatan kezdje el merni a futast,mert armbanden eleg nehezkes kezelni,vagy tul sokat akarok?

\"I knew all the rules, but the rules did not know me Guaranteed\"-Eddie Vedder

#34911
ha usában veszek appstoreból iphonet, az itthon is használható lesz?

prá

Tikal
#34910
Ok, én elhiszem. Csak azért nem voltam benne biztos, mert én a 4S-el sem tudtam, aztán szolgáltatót váltottam és már tudtam. Mondjuk ez nem Mo-n.

''Egy probléma nem oldható meg azzal a gondolkodással, amely magát a problémát létrehozta''

JohnnyNapalm
#34909
iphone 4-rõl csak wifin lehet facetimeozni

DanielT
#34908
Mondom: Csak a 4S-tõl engedélyezi az Apple. Természetesen ugyanúgy nem a szerverek miatt, ahogy a Siri esetén sem.

Szívatják azokat, akik nem váltanak elég gyakran készüléket és nem tömik a zsebüket.
Tikal
#34907
Sajnos ez nem a szerverekkel van öszefüggésben... legalábbis nem az Apple szerverekkel, T-t kéne megkérdezni errõl.

''Egy probléma nem oldható meg azzal a gondolkodással, amely magát a problémát létrehozta''

DanielT
#34906
Mert csak 4S-tõl lehet. Tudod, nem bírják a szerverek.
Tikal
#34905
Tesóm iPhone4-n nem tud facetime hívást kezdeményezni, fogadni se.

''Egy probléma nem oldható meg azzal a gondolkodással, amely magát a problémát létrehozta''

DanielT
#34904
Persze.
Tikal
#34903
T-Mobile-nál lehet Facetime-ozni 3G hálózaton??

''Egy probléma nem oldható meg azzal a gondolkodással, amely magát a problémát létrehozta''

asysoft
#34902
"sõt, tutira le fogja vinni 😊"
Erõsen kétlem. Eddig mindig a régi telefon felé lõtték be az új árát, legalábbis itthon. iPhone 4-emet még anno (2 éve) 143-ért vettem 1 év elõfizetéssel (MediaMánia S, 5k/hó), most ugyanilyen paraméterek mellett iPhone 5 195 lenne (2 év hûséggel is "csak" 180), sõt, még a 1.5 éves iPhone 4S is drágább (165). Ezt pedig már nem vagyok hajlandó kifizetni, tudva, hogy 2 éven belül lelassulhatnak a frissítések hatására.

/*WTF?!*/

precision
#34901
csak az ipodnál csinálták meg eddig szerintem... nem volt még középkategóriás iphone, ipad, macbook, imac...stb. én legalább is nem emlékszem rá... az ipad2 hardveres ipad mini -t is mai áron adják 😊

nincs ezzel különösebb gond, én elfogadom, hogy a felsõkategória az õ piacuk (pontosabban mondva az USA a fõ piacuk ott meg nincs ilyen hogy felsõkategória, mert az utcaseprõ is meg tudja magának venni az aktuális iphone -t)

Bazinga!

GregSB
#34900
Bocs, nem sértésbõl mondom de hülyeségeket beszélsz, más termékeknél már rengetegszer megcsinálták ezt. Pl iPodnál. iPhone volt eddig a kivétel, de Tim a D11-en azt nyilatkozta hogy ez nem zárja ki hogy a jövõben ne csinálnának többféle telefont is,

precision
#34899
én örülnék egy iphone4 hardverrel és iphone5 külsõvel rendelkezõ "olcsó" iphone- nak, ami tényleg olcsó lenne gyári kártyafüggetlenül és nem ilyen 0$ 2 éves hûségidõvel... mert mire az ideér úgy is 150e Ft lesz belõle

Olyan 100ezer Ft -os kezdõ ár az elég szimpatikus lenne szerintem. De úgy sem lesz ilyen, mert akkor az igazi fanboyok bizalma megrendül a cégben és áttérnek valami olyan márkára ami tényleg nem árul középkategóriát 😄

Bazinga!

DanielT
#34898
A Touch kb annyi vizet zavar, amennyit a bevezetésére szántak.

Bejelentés nélkül, bemutató nélkül, csak kirakták, mert kb senkit nem érdekelnek, a többi termékhez viszonyítva.

Emiatt nem venném alapul a példát, de mindenképpen jobb lenne, ha az Apple nem 3 éves cuccokat árulna, aránytalanul drágán.
GregSB
#34897
Ahogy az iPod Touchnál is ez volt, ott is párhuzamosan árulták a tavalyi modellt az ideivel.

Pár napja kukázták a régi modellt, és bevezettek helyette egy lecsupaszított újgenerációsat.

iPhonenál is teljesen el fogják hagyni a 30 pin-es készülékeket, idei frissítés után már csak lighting csatlakozós 4" telefonokat lehet majd venni. Szóval 4 / 4S megy a süllyesztõbe. Így viszont maradna az 5 és az 5S kínálaton, tehát az eddigi 3 helyett csak 2 telefont kínálnának. Kérdés hogy ez így jó lesz nekik, vagy helyettesíteni akarják a 3. készüléket egy lebutított 5-össel mondjuk?

DanielT
#34896
"mert idén lehet bevezetnek egy olcsóbb modellt is."

Ahogy minden évben eddig. Az olcsóbb modellek az elõzõek. Most is 3 típus kapható újan a szolgáltatóknál.

GregSB
#34895
Ez attól függ.. Az az ember vagy aki fél évente ráun a telefonjára, és cserélgeted õket, vagy 1-2 évig elvagy velük? Októberben jön az új telefon, de ha az utóbbi vagy akkor vedd meg nyugodtan az 5-öst, ki fog szolgálni 2-3 évig siman.

Talán azért érdemes várni õszig, mert idén lehet bevezetnek egy olcsóbb modellt is.

precision
#34894
talán olyan szempontból érdemes megvárni az 5S -t, hogy hátha leviszi az iphone5 árát... sõt, tutira le fogja vinni 😊

Bazinga!

V43 1105
#34893
Szép estét ..

Mostanság gondolkozok azon, hogy beújítok egy iPhoneba.. nem elõfizura akarok venni, és nem is egy bizonyos szolgáltatónál a legjobb az lenne, ha független lenne.. neten találtam fekete/fehér 5-ös iPhone 160-170k között.. kérdem én ez reális ár? 16GB-os modellt néztem ki, nekem nagyobb nem kellene, csak maximum zenét hallgatnék rajta, meg egy-két játék .. szerintetek? Érdemes most még beruházni 5-ösbe, vagy várjam meg az egyszer csak megjelenõ 5S-t? Elõre is köszi a válaszokat, bocsi ha kicsit hülyén fogalmaztam, a MÁV megszopatott.

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

#34892
My bad, erre valóban nem gondoltam.

&#63743;

GregSB
#34891
Ha tesz rá egy filekezelõ appot, akkor tud rá másolni iTunesal mintha meghajtó lenne. Például

Dropboxal, Google Driveal neten keresztül is tud rá szinkronizalni fileokat.

#34890
Nem fogsz tudni rá fájlokat meghajtóként másolni.

Zenét iTunes-on keresztül tudsz rá tenni. File menü - Add to library, tallózod az album mappáját majd ha hozzáadta iTuneshoz a számokat és csatlakoztatod a telót, a Music fül alatt már látszani fognak a zenéid és tudod szinkronizálni.
Filmezéshez pedig leszedsz egy lejátszót app storeból a telóra pl Oplayer. Csatlakoztatod a telefont a géphez. Az app fülnél ha lejebb görgetsz ott lesz az Oplayer és tudsz bele fájlokat másolni.

Ha duplán menyomod a home gombot akkor látod az utoljára megnyitott programokat de felesleges kézzel bezárogatni õket.
http://phoneblog.hu/2012/01/06/hogyan-mukodik-az-ios-multitasking-valojaban-az-igazsag/

&#63743;

#34889
Sziasztok!
Nekem most került a kezembe egy iphone 5. Soha elõtte nem volt még iphone-om... sem okostelefonom, se semmi ilyesmi.
Egyelõre csak wifin keresztül az apps store-ból szedtem le programokat, azokat tudom használni is, mennek, stb. Amit nem tudtam megoldani eddig (nem is tudom, hogy lehetséges-e egyáltalán), hogy ha mondjuk a géphez csatlakoztatom, akkor adott esetben úgy láthassam mint mondjuk egy meghajtót, amire tudok felmásolni zenéket, stb. Itunes-al is próbálkoztam már, de nem sikerült még app-on kívül mást (zenét, filmet) felraknom az iphone-ra, amit használni szeretnék.
A másik pedig... hogy találok-e pl. valami eszközkezelõt, amivel akár a háttérben futó programokat bezárni is be tudom?

Köszi

GregSB
#34888
Gyárilag tuti nem oldható meg, de nem is lenne értelme, mert akkor a lock screen notificationöket nem tudnád huzigálni és egybõl abba az appba kerülni.

Jailbreakel lehet meg lehetne csinálni.

#34887
Sziasztok!

Megoldható az hogy jelszó zárral oldjam fel a képernyõt, viszont ne jelenjen meg elõtte a csúszka? Jailbreakelve van a készülékem (4S) szóval ha valami tweak kellene hozzá az is jó.
A lényeg az lenne hogy gombnyomásra egybõl a kódot kérje, így egy lépéssel kevesebb lenne.
GregSB
#34886
Valószínûleg alulfizetett, amatõr mérnökök és dizájnerek dolgztak rajta hgy nekik ez nem jutott eszükbe. /s

Botond
#34885
Este a hazaúton a négy éves lányom leiskolázott, hogy kétféle iPhone van, nagy és vékony (ez gondolom az 5) és kicsi de vastag (4 és 4s). Ez a téma az oviban. 😊
Mondjuk azt nem kérdeztem, hogy tudja e, hogy az iPhone az általa "almásnak" vagy okostelefonnak hívott cuccról beszél. 😊
Prody
#34884
😄

robotnyk
#34883
azért ez nem olyan dolog, hogy csak úgy tologatod az alkatrészeket össze-vissza, mint mikor átrendezed a szobádat 😄
Dzsega
#34882
Hm...
Akkor is ronda és elcseszett egy megoldás.
Lehetne az alma logo üveg és amögé rakni az antennát. Még akár világíthatna is mint a Mac-ek. Ilyenek nekik miért nem jutnak az eszükbe? Persze lehet azt mondani, hogy középen ott az akksi, de lehetne fel is rakni mint az iPhone-ok esetében, onnan meg már nem lenne messze.
(Az iPadon sem tetszik de azon egy fokkal gusztább.

-Te skizofrén vagy? -...mi? -Igen ti!

GregSB
#34881
passatgt
#34880
nem minden antenna van a keretben, bluetooth, gps, stb-nek kell az üveg

GregSB
#34879
iPhonenál a keretben vannak az antennák. Az alsó és felsõ üvegcsíknak nem tudom mi a szerepe, lehet azok is javítanak valamit az antennák vételén.

passatgt
#34878
ott üveg a 2 csík

dzsegameló
#34877
Hát pfujjj!
Nagyon nem tetszik.
Az iPhone 5 is teljes fém hátlappal rendelkezik vagy a két csík ami látszik az mûanyag? Mert ha fém akkor simán megoldhatták volna az iPod-nál is valahogy másképp.

Szeretem a munkát, leny?göz, képes vagyok órákig ülni és nézni.

GregSB
#34876