iPhone

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

NecroJoe
#34975
Hát, én már szedtem szét home gombig, nem túl kellemes de simán megcsinálható, ezért nem is értem a szervizesek szakértelmét, meg azt hogy ha felszorzol egy ilyen negyedórás javítást a munkadíjukkal akkor miért lesz jobb az órabérük mint egy orvosnak. 😊 (az órabéren nyilván nem azt értem hogy azt megkeresik, hanem hogy 15 percre annyit fizetsz egy csavartekergetõnek mint egy orvosnak (vagy kurvának 😊 )

Kösz a segitséget!

Necro

GregSB
#34974
Most akartam írni. Felsõ szalagkébel csere kell általában ilyenkor.

Te viszont rosszat linkeltél, nem iPhone 4-e hanem 4S-e van:

http://www.ifixit.com/Guide/Installing+iPhone+4S+Power+and+Sensor+Cable/7285/1

Erre a kábelre van szükség, ezt kell berendelni

Kívülrõl majdnem ugyan az a két készülék, belül viszont nem 😊

Az ifixit tutorialt végignézve én tuti nem kezdenék hozzá saját magam. Rengeteg speckó szerszámra van szükség, amikkel az apró csatikat szeded le. Persze meg lehet mindent csinálni csavarhúzóval is, de olyan szépen szét lesz utána barmolva a belseje a telefonnak hogy utána egy szervizes sem lesz hajlandó hozzányúlni ha valami komolyabb baja lesz.

Nem oltani akarlak Necrojoe, de már nem egy ilyen emberkével találkoztam, aki magának elkezdte bütykölni a készüléket, aztán sírás lett a vége, meg egy halott telefon amit utána senki nem volt hajlandó szerizelni.

A szervizelésért azért fizetsz 5000 - 8000 Ft az 5-800 Ft-os alkatrészes munkákért, mert jobb esetben a srác aki csinálja (a rezsi + bérleti díj + egyebek fizetése mellett) nem elõször végzi el a mûveletet, van tapasztalata, meg megfelelõ szerszáma hogy ne barmolja szét a készülék belsejét.

LoDMaSt
#34973
Most megnéztem egy vodeót, és a faszi az egész gombot cserélte a hozzá ragasztott vezetékekkel együtt.
Szal ezt: http://www.ifixit.com/iPhone-Parts/iPhone-4-Power-and-Sensor-Cable-GSM-ATT/IF182-015

@ Hellomarci

#34972

\"Schnaps im Kopf, du holde Braut Steck Bratwurst in dein Sauerkraut\"

NecroJoe
#34971
Ez egy elég gyakori szérihiba egy gyakori telefon igen egyszerû részegységénél ez meg egy tech fórum. Melóban nincs youtube, faszság volt megkérdezni belátom.

Necro

LoDMaSt
#34970
Hát, egy szervizes biztos megmondja. 😄 Most komolyan, valaki mond valamit, hogy szerinte látatlanban melyik alkatrész miatt nem mûködik a telód, akkor te azt megrendeled, és beleszereled, mert valaki azt mondta?

@ Hellomarci

NecroJoe
#34969
Én ezt leszarom. Kicserélem magamnak. (Arra azért befizetnék amikor egy szervizes magától elismeri hogy elbaszott valamit). Szóval akkor eseleg tudja valaki hogy ilyenkor melyik alkatrész megy tönkre?

Necro

LoDMaSt
#34968
5 ropi - alkatrész - baszottsok adó - rezsi része - járulékok. Ki lehet számolni, mennyi marad a szervizesnek. Nem a munkáért fizetsz csak, hanem azért, mert õ biztosan tudja, mit csinál, és nem egy yt videó alapján csinálja, illetve, ha félrenyúl, vagy elront valamit, akkor nyilván az õ hibája. A repcsipilóta sem videó alapján vezeti a gépet.

@ Hellomarci

NecroJoe
#34967
Nem hiszem hogy pár csavar kiszedéséért bárkinek 5 rugót kéne fizetnem 10 perc munkáért. Meg mi a faszom az hogy szaktudás egy ilyen moduláris szarnál amit youtube alaján egy tízéves gyerek szétszed? Van kezem nekem is, kettõ.

Necro

precision
#34966
ok, te tudod... nekem aztán mindegy 😊
a szaktudásért és az elvégzett munkáért nem is kell fizetni, ugye? 😊 csak az alkatrészért? 😄

Bazinga!

NecroJoe
#34965
Debrecenben vagyok. Egy aksicserére 15k-t mondtak. Én megcsináltan 4-bõl.

Home gombra 10k-t mondtak, postával 800 forint hozzá az alkatrész UKbõl.

Nyilván nem szeretik a hozott alkatrészt ha tizszeres áron adhatjak ugyanazt a szart.

Necro

precision
#34964
inkább bízd szakemberre... semmi értelme ha megveszed az új alkatrészt ami lehet hogy valami kínai utángyártott szar vagy esetleg nem is az az alkatrész kell hozzá és feleslegesen vetted meg

lenti keresõbe beírod hogy szerviz és ajánlottak már itt egy párat, akik jól, olcsón és gyorsan dolgoznak... ne sajnáld azt az 1-2 ezer Ft pluszt amit azzal sprólolnál ha te rendelnéd az alkatrészt 😊 ráadásul a szervizesek nem szeretik ha te viszed az alkatrészt... vagy nem is vállalják el, vagy garanciát nem adnak rá (érthetõ módon)

Bazinga!

NecroJoe
#34963
Ma beszar az i4s-emen a power gomb: nem kattan és egyre nehezebben kapcsol. Ebay-rõl vennék hozzá alkatrészt, valaki meg tudná mondani pontosan mit vegyek?

Necro

passatgt
#34962
2012-ben is kb ilyen volt, szóval ez nem jelent még semmit😊

GregSB
#34961
Transzparens appikonok!

Twice as amazing! 😄

GregSB
#34960
Díszítés már megy fel.

Ebbõl az is látszik hogy az invite sok egymásra pakolt App ikon.

#34959
Settings - iCloud - Storage & Backup - iCloud Backup -> Off



#34958
ezt miert irja ki a telefonom? nem akarok en back upolni meg semmi. csak radugom a gepre, es jon ez az uzenet.


Uploaded with ImageShack.us

robotnyk
#34957
f2p, no thx.
GregSB
#34956
Ne várd hogy Dzsoni ájv 6 hónap alatt feltalálja újra a spanyolviaszt. Kinézetben minimális változások lesznek. Funkciókra kíváncsi leszek.

GregSB
#34955
Ez fasza cucc

Adobe Kuler

GregSB
#34954
Júli 18 😊



Free to play lesz :-/

Dzsega
#34953
De ha képet nézel az iPhonodon akkor nem látszik a status bar, vagy ha igen akkor az alsó menü is.
De tökmindegy mert csak 4 sor ikon van ( látszik az akksi ikon is) szal úgy baromság ahogy van.

-Te skizofrén vagy? -...mi? -Igen ti!

GregSB
#34952
Az óra az a telefon statusbarja amin néznek egy lesifotót egy másik készülékrõl. Nem értem miért nem a lesifotót rakák fel monjuk...

Állítólag egy pre-betarol készült kép, nem igy fog kinézni a végleges, de pl a zene ikon ilyen lesz.

Dzsega
#34951
Ha képet néze akkor nem látszana az óra.
Nagyon gány...

-Te skizofrén vagy? -...mi? -Igen ti!

JohnnyNapalm
#34950
már a háttérképnél bukik a dolog

passatgt
#34949
a felsõ sor nem ferde😄

inkább avlaki csinált egy szar képet egy iphone-ról, nyomott rá egy kis posterize filtert hogy simább legyen és azt a képet nézi egy másik iphone-on😄

Dzsega
#34948
Van a képen egy régi iPhone (csak 4 sor ilon van) aminek a kijelzõje elcsúszott a házhoz képest (ezért ferdék az ikonok a házhoz képest) és be is ázott (ezért olyan homályos a kép).
Mit nem tudsz ezen értelmezni!? 😊
De az is lehet, hogy egy szarabb klónról készült a kép.
De a legvalószínübb, hogy valaki használt egy kis paint-et, és akart valami faját csinálni ami hajaz egy flat dizájnra. Csak épp szar lett..

-Te skizofrén vagy? -...mi? -Igen ti!

SötétBarom
#34947
Ezt nem tudom értelmezni..

ʇxǝʇ ʎɯ oʇ sıɥʇ pıp doɹp ssɐq ǝɥʇ

DanielT
#34946
Ha csak ennyire voltak képesek akkor -nagyon csúnya anyázás- .

Remélem az ikonhengerelésen kívül sokkal-sokkal nagyobb funkcióbõvülések várhatóak.

zzeN
#34945
Tán ríl:

ASUS Z170 Pro Gaming,Intel i7 6700k,MSI GTX 1080 Gaming X,Corsair 16GB DDR4 3000Mhz PSN: Uncle_zzEN

Tikal
#34944
Mac-en már megszoktam a szürke, acélos felüleleteket, lehet azért mondom 😊)

''Egy probléma nem oldható meg azzal a gondolkodással, amely magát a problémát létrehozta''

GregSB
#34943
Jól nézne ez ki... (render)

LoDMaSt
#34942
Nemár, az a kék tök barátságos. 😄

@ Hellomarci

Tikal
#34941
Mindenesetre ettol a kék fostol jobb😊

''Egy probléma nem oldható meg azzal a gondolkodással, amely magát a problémát létrehozta''

Tikal
#34940
Kezdeskor egy baszott nagy BEGIN RUN gombot csak eltalalsz meg napfényben is, nem? Futás vége szinten😊

''Egy probléma nem oldható meg azzal a gondolkodással, amely magát a problémát létrehozta''

LoDMaSt
#34939
+1, szerintem is sokkal jobb a mostani, olyan egyhangú lett az az app..

@ Hellomarci

LoDMaSt
#34938
Én úgy ismerem, hogy egy pohárba kell beletenni, és az erõsíti a hangot. Cigányhifi néven emlegették. 😄😄

@ Hellomarci

#34937
Hali!

Nem tudja valaki, hogy mi a neve annak a technológiának, amikor feltapasztod a kütyüt az ablakra, és azt használod hangszórónak?
Magyarországon is kapható termékkel még közelebb lenne a dolog ;-)

Köszi
setuh
#34936
Ez is engedi ,de pl tuzo napfenyben szinte semmit se latni rajta keresztul.
Nah mindegy, akkor marad az oras meres.

\"I knew all the rules, but the rules did not know me Guaranteed\"-Eddie Vedder

GregSB
#34935
Pl a felsõ két gomb (Now és filter) sokkal jobban kidudorodnak 2012-es verzióban.

GregSB
#34934
Gombok on lévõ gardient is sokkal "kissé b", sokkal laposabbnat hatnak a gombok.

Kb erre lehet számítani, ilyen jellegû változásokra rendszer szinten. Az aki azt hitte újrarajzolják 0-ról az UI-t az tévedett.

GregSB
#34933
Kurva autocorrect. Alaó gombok nem nyomódnak be, csak kiszinezõdnek.

GregSB
#34932
Sokkal laposabb: alaó gombok nem nyomós baj be, csak kiszinezõdnek ha ki vannak választva, felsõ panel árnyéka sem olyan "mély"

Tikal
#34931
Ezt képekkel illusztralnad is?

''Egy probléma nem oldható meg azzal a gondolkodással, amely magát a problémát létrehozta''

Tikal
#34930
Nekem tetszik ez a minimal cucc... Vannak ott színek azert 😊)

''Egy probléma nem oldható meg azzal a gondolkodással, amely magát a problémát létrehozta''

GregSB
#34929
WWDC App

2011, 2012:



2013:


passatgt
#34928
ez még ugyanaz mint a mostani, semmi különbség, ugyanúgy lekerekítve minden, árnyékolva és elég sok aránytalansággal, illesztési problémákkal, ez egy elég összecsapott munka, gondolom nem akarják ellõni a végleges designt idõ elõtt😊

DanielT
#34927
Én szeretem a csillogást. 😞

A win8+phone felületet is eszméletlenül unalmasnak találom.

GregSB
#34926
Ez viszont tuti nem fake: WWDC 2013 App

Nagyon egybecseng a dizájnja az eddigi pletykákkal. Ikon csillogásmentes, matt, appon belül minimál színek vannak, sok a szürke, stb.

iOS7 ilyesmi lesz.