81
Tévhitek eloszlatása
  • autoszimulator
    #41
    forditva?

    ugye h igaz...
  • Szeszmester
    #40
    Azt a tévhitet is szeretném eloszlatni, hogy lányoknél a szépség fordítottan arányos az eszükkel.
    Én pl ismerek olyan csajt, aki bár ronda, mint a bűn, még nagyon suta is mellette.
  • Garga Pitic #39
    "És de, bakker, a vakvezető kutyák igenis jól látnak!"
  • Vaxi
    #38
    -csóókolom itt lehet eloszlatni a tévhitemet?
    -igen, 1200 forint lesz!
    -kártyával lehet fizetni?
    -igen
    -Köszönöm! boldogabb lettem már nincs tévhitem! kezcsók.
  • kemszi2
    #37
    hmm ehez a topikhoz csatolni kéne egy megoldott tévhitek readme-t.nehogy véletlenül 2x ugyanazt beszéljük át
  • Slash89
    #36
    Ez igaz, engem is idegesítenek a reklámok amikor szar gépeket reklámoznak hogy milyen jó mert 10 megapixeles, valójában meg nem sokat ér.
  • Gladiator
    #35
    A hiedelmekkel ellentétben a fényképező tudása nem a megapixeltől függ. Azé nyomják bele a kis szaros kompaktokba a 10+ megapixelt, hogy a lámák, akik azt hiszik attól már király, megvegyék.
    Fölösleges a 10mp, ha egyszerűen a béndzsó optika alig tud kirajzolni 5öt. Az meg hogy 10mp-ből jobban lehet vágni, nonszensz. Ennyi erővel zoomolj bele egy 5mp-s képbe. Hatás kb. ugyanaz.
  • eLiXir
    #34
    KAPCSOLD LE !!! CSAK A FÁKAT PUSZTÍTJÁTOK !!!
  • kemszi2
    #33
    petróleum lámpa forever anak van jó kis lágja:D
  • Vlala #32
    Ezt nem ismertem, de beröppent a kedvencek közé :)
  • autoszimulator
    #31
    tanév elején mindet törjed szét vmi kemény tárggyal, aztá nem lesz para..
  • joebacsi
    #30
    topikot NEM KÖTELEZŐ nyitni, a hiedelmek ellenére :)
  • joebacsi
    #29
    nem is mondott semmit, csak nyögdécselt egy kicsit :)
    a Rome végéből kiderül :D
  • 0ppika
    #28
    Végső állomás 4
  • Sir Quno Jedi
    #27
    No, ha a diktafonnal MP3-mat is le lehetett játszani, vajon mennyi volt a szerzői jogdíj a hány megabájtra, amit a mai Vatikán-ra érvényes álEU jogszabályok írnak elő ÉS vajon Julius befizette-e halála előtt euróban, vagy az tovább öröklődött a vérvonalán?!!
  • Sir Quno Jedi
    #26
    Jah, a gúgli például! :D
  • AnonymouS
    #25
    Igazából a gyilkosság helyszínén találtak a helyszínelők Caesar ruhájában egy diktafont, amire mindent felvett, innen tudjuk mit mondott, méghogy kitalált, pfff...
  • passatgt
    #24
    valaki itt nagyon tud:)
  • Sir Quno Jedi
    #23
    "Et tu mi fili Brute?"

    και συ τεκνον? [Kai su, teknon?] (görögül: „Te is fiam?” Suetonius szerint)
    Tu quoque, Brute, fili mi! (latinul: „Te is fiam, Brutus!” – Suetonius görög feljegyzésének egy modern latin fordítása)
    Et tu, Brute? (latinul: „és még te is, Brutus?” – Shakespeare Julius Caesar művéből)
  • Kokler69
    #22
    itt van meg egy akkor: "Te is fiam Brutus" mondta hajdanán Caesar, vagyis inkabb nem mondta, ugyanis ez (sajnos latinul nemtudom hogy hangzik, aki tudja leirhatná) egy kitalalt szoveg ami azert lett letrehozva hogy konnyebb legyen a latint tanulni, mer benne van 3 nyelvtani elem, nemtudom mik igy hirtelen, de valahova le van irva majd megkeresem ;)

  • Schwarz
    #21
    egy kis szikra sose árt :) a minap vettem egy tunerkártyát, koax be, gép be, kismexakító ki :))) kicsit elfáradt a csillám a tápegységben az egyik fet meg a hűtőblokk között :)
  • Prank
    #20
    és ha harry a. cohen hazudott?
  • Sir Quno Jedi
    #19
    Múltkor a Bank éttermében a vadiúj flancos mennyezetvilágítás robbant a fejünkre/kajánkba, pedig kompakt fénycső, meg a faszájos modern búraerdő, aztán bummm! Egy kis meleg, egy kis feszültség az üvegben éééés...
  • Schwarz
    #18
    ebben talán az a tévhit, h mindenki neoncsőnek hívja a fénycsövet. neoncsöveket reklámfényekhez szokták használni, na meg nem is elég neki a 230V.
    a cső valszeg gyári hiba miatt pukkadt ki.
  • Dynamic
    #17
    "A technika iránti lelkesedésének megfelelően, szülei egyetértésével arra az elhatározásra jutott, hogy mérnöki tanulmányokat kíván folytatni, amely tanulmányokra legmegfelelőbbnek a Zürichi Muszaki Főiskola (ETH) mutatkozott. A szükséges középiskolai végbizonyítvány hiányában felvételi vizsgát kellett tennie, amely azonban kudarccal végződött a túlzott önbizalommal rendelkező ifjú számára. Jóllehet, 2 évvel fiatalabb volt a szokásos jelentkezőknél, a matematika és fizika vizsga letétele semmiféle gondot nem jelentett számára, gyenge teljesímény ért el azonban a nyelvekből és biológiából (botanikából és zoológiából), így nem nyert felvételt.
    -Széles körben elterjedt nézet, hogy Ön egy ízben megbukott matematikából? Igaz ez?
    -Ugyan, dehogy. Ez egy elferdített történet. Amikor először tettem felvételi vizsgát a zürichi Politechnikai Foiskolára 16 éves voltam, s nem voltam elég felkészült francia nyelvbol és botanikából.
    -Szóval nem bukott meg matematikából?
    -Oh, nem. Soha nem buktam meg matematikából.. Már 15 éves korom előtt elsajátítottam a differenciál- és integrálszámítást.

    (Harry A.Cohen: Egy délután Einsteinnel)"

    életrajz
  • PíszLávJuniti
    #16
    :DDDDDDDDDDDDD
  • passatgt
    #15
    ahogy kémiatanárunk mondaná:Kapcsoljátok le a lampionokat,a természetes fényt használjátok egészséggel
  • Shadow_THH
    #14
    egyébként arra kell vigyázni hogy a motorra ne rakj ilyen neon csövet mer a lág mellé felrobban és eloszlik
  • Shadow_THH
    #13
    de...megbukott
  • Dynamic
    #12
    Einstein SOHA nem bukott meg fizikából vagy matematikából.Ez is csak egy közkedvelt tévhit, amelyet valamiért mindig felemlegetnek
  • CattiBrie
    #11
    http://www.urbanlegends.hu/
  • HUmanEmber41st
    #10
    A neoncső azért zúg, mert a fojtótekercse nincs rendesen összepréselve. Sokáig volt benne egy rossz fénycső és ez melegedést okozott, tönkretéve a fent említet tekercset. A robbanás tényleg csak gyártási hiba.
    Ma már kapható ugyanabban az árban ( mint a fojtó tekercs) elektromos előtét, mely nem zúg ( soha) és teljesen vibrálásmentesen tudja a fénycsövet gerjeszteni.
  • eörgs
    #9
    :-@
  • Doomista
    #8
    az az érdekes,hogy nálunk az angol labor teremben zug már 2 hónapja a neoncső,és semmi gond nincs vele,söt már ugytom hogy 1-2 éve ott zug.mindenki idegesit a végén,igy lenyomjuk.de elsöre mindig felvan nyomva.
  • ajem kisa
    #7
    És mi a másik?
  • nf1
    #6
    addig fújjátok amíg világit, ha elalszik akkor többet nem fog zúgni
  • Shadow_THH
    #5
    na mi ezért rugtuk már le az összeset az első héten
  • LasDen #4
    mit akarsz az jó ha levan kapcsolva..... :D
    a túl sok neonfény rontja a szemet.....
  • Seth
    #3
    és itt mi a tévhit?? hogy a neon ha zúg akkor szétrobban?
  • Frosty01
    #2
    tyűha...
    talán túl koros neoncső volt.