37
  • Epikurosz
    #37
    Ámulj, amcsi!
  • Viet
    #36
    Mit keresükk hogy mi baja lehet?

    Nem mi csesztük el, ők cseszték el ott hogy a marskutató járgányok életet vittek a marsra, magyarán a bolygót elkezték életképessé tenni.

    Egyik hibályukat sem tudják kijavítani!
    A mi segitségünk kell!
  • cain
    #35
    mindenkit én se csinálhattam...
  • dez
    #34
    Uhh, tényleg, csak a Balázs nevet néztem.
  • Anteris
    #33
    szegény, úgy tudom sajnálni ezeket a magányosan utazó űrszondákat. de tényleg!
  • bud
    #32
    skacok nem azért, de most meg nem rég voltak itt ilyen fekete öltönyös figurák napszemüvegben este, és megakarták nézni ezt a cuccot... én meg mondtam hogy... nézni oké de akkor vigyék is el .... azt mondták hogy.. ááá nem mert nincs mivel.. akkor szóltam a bokor pityunak (tudjátok aki arra lefelé lakik) hogy akkor jöjjön el az MTZ trakeszával és vigye házhoz... majd egy üveg zamattal meghálálom..
    azt mondták hogy az júeszé-be kellene vinni... na akkor levittük a drávára és egy tutajjal elvitük a zusába.... szal jól is jártam.. lapulnak a zsebembe a milliárdok.. szal most akkor lelépek... JAMAICA FOREVÁH MEG SVÉDORSZÁG
  • atlagember
    #31
    Erről nekem az a vicc jutott eszembe, amikor az öreg baka meséli a kocsmában:
    - Hárt bizony abban a csatában én is elvesztettem a fél lábam.
    - Na de öreg, magának megvan mind a kettő!
    - No igen, csata után megtaláltam.
  • uniu
    #30
    "Az első lelövi a másodikat.
    A második megkérdezi:... "
  • léry
    #29
    hú, milyen intelligens hozzászólások vannak itt.. lenyűgöző
  • Sanyix
    #28
    Nem, mert a pályája ismert, és az nemnagyon változik, így ki lehetne számolni hogy kb hol kéne lennie most.
  • BiroAndras
    #27
    "10 év alatt csak 2,7 órát működött a filmfelvevő."

    Nem filmfelvevő, hanem fényképezőgép. És nem 320x200-as képeket csinál. A probléma egyébként nem a képek elkészítése, hanem az eljuttatásuk a Földre.
  • BiroAndras
    #26
    "gondolom akkor ez volt a világ legdrágább 240000 felvétele"

    Egyáltalán nem. Egyrészt ezek már jóval olcsóbb szondák, mint amiket az űrverseny alatt építettek, másrészt ez nagyon sok kép.
    A legdrágább képek szeritnem azok voltak, amiket az Apollo program során a Holdon készítettek.
  • mrzool
    #25
    Nem Cifu írta a cikket.
  • argento
    #24
    Mondjuk megkeresni egy ilyet nem tű a szénakazalban? Pláne kameraval vizuálisan. :)
  • dez
    #23
    Funny. :)

    "Hétfőn a keresésbe beszállt a NASA legújabb mars-szondája, a Mars Reconnaissance Orbiter is, ami kameráival vizuálisan igyekszik felfedezni elnémult társát. Az MRO három műszerét is csatasorba állította, így a csillagkövető, a környezetvizsgáló és a legerősebb, legnagyobb felbontással dolgozó kamerája is az MGS nyomai után kutatott."

    Itt ugyebár képletesen meg van személyesítve a szonda. De...

    "Az utóbbi időben már mutatkoztak rajta az öregedés jelei. Egy törött szárnnyal, egy elromlott giroszkóppal és több más kisebb hibával végezte munkáját, melynek a számtalan felfedezés mellett főbb állomásai közé tartozik a jelenleg szolgálatot teljesítő és a jövő marsjáróinak szánt leszállóhelyek kiértékelése, az új egységek érkeztekor a légköri körülmények átfogó tanulmányozása, illetve az utóbbi időben a MGS átjátszó állomásként is szolgált a marsjárók és a felügyeletüket ellátó pasadenai Sugárhajtómű Laboratórium között."

    De itt már annyira belefeledkezett az szerző (hi Cifu :)) a megszemélyesítésbe, hogy a szakemberek munkáját is teljesen a nyakába varja, összekeverve a valóban általa végzett feladatokkal. :D
  • JYeti
    #22
    Valaki mondjon le.
  • Tripax
    #21
    Én már most fantáziát látok a dologban. Az első űrnéző busszal meglehetne mellette álni és mint érdekességet lehetne mutogatni az űrtúristáknak. Megyek és engedélyt kérek rá az unokámnak
  • brueni
    #20
    dobd fel ebay-re, legalább hasznod is lesz rajta :)


    ég áldjon mgs, köszönjük...
  • lokko
    #19
    hazatért :D
  • bud
    #18
    én nem tom gyerekek, de most néztem ki a kert felé és valami baszott nagy
    cucc landolt a kukorica földre... az oldalára valami MGS szót fírkantottak..
    nekem nem kell.. ha kell valakinek jöjjön érte.. ha 1 hétig nem jön érte senki akkor elviszem a mélybe
  • Frosty01
    #17
    jelenti azt is hogy elromlott...
  • ssdb
    #16
    kár de ez wan... :( Bye Bye MGS and follow the white rabbit :P
  • mrzool
    #15
    Igen, volt némi para az egyik szárnnyal, de igazából találtak rá workaroundot.
  • zemy
    #14
    De akkor mit jelent broken? Tönkrement?
  • mrzool
    #13
    Lehet, hogy kötözködés, de légyszi tanuljátok már meg, hogy az angol 'broken' nem mindig töröttet jelent. Mint ahogy most sem volt eltörve semmi azon a szondán...

    R.I.P.
  • Xantia
    #12
    240.000 felvétel a folyamatos videoban is 10000 másodperc = 166 perc = 2,7 óra (24 kép/sec számolva).
    10 év alatt csak 2,7 órát működött a filmfelvevő.
  • Xantia
    #11
    Erről az a büdös, hazaáruló Gyurcsény kormány tehet :-D
    Az uralkodásuk alatt ment tönkre.
  • Epikurosz
    #10
    ja: az első lelövi a 3.-ot.
  • Loverman
    #9
    ki fog 240.000. felvételt egyszerre végignézni?:D
  • Epikurosz
    #8
    nem 3 béka volt ott?
  • plamex
    #7
    Erről az jut eszembe hogy három béka beszélget. Az első azt mondja: kurutty ..
    A második: Kutykurutty. A harmadik: Kurutty Kurutty kuttykurutty ...
    Az első lelövi a másodikat.
    A második megkérdezi: Miért lőtted le barátom ?
    Túl sokat tudott!
  • juzosch
    #6
    Had vigyék, nálunk is van pár csészealjuk:)
  • plamex
    #5
    Lelőtték mert túl sokat tudott
  • kuci06
    #4
    elvitték a zufók
  • mikloss
    #3
    "240 000 felvételt készített" gondolom akkor ez volt a világ legdrágább 240000 felvétele :D
  • endiboy
    #2
    megesik
  • ScarY MAN
    #1
    Há e van....