518
  • Grenzjager
    #398
    "mire vki, amellett, hogy tiszteletét nyilvánítsa valószínűleg népszerűsítési okokból is elrendel egy nemzeti gyásznapot az országnak."


    na ez így nem igaz.. Puskás megérdemli a nemzeti gyásznapot! Nem írom le h miért, olvass vissza. Nem népszerűsítési okok miatt lett gyásznap...



    Vasárnappal egyébként egyetértek....
  • SHADOWEYES7
    #397
    a topoikban a fél hozzászólás csak az állandó fikázásról szól,nem vagytok normálisak!!
    tiszta dedó......
  • SHADOWEYES7
    #396
    okk
    de ez az élet!!
    és ha neked hal meg hozzátartozód???
    akkor nem mész el,és ennyi!!!
    közéleti személy volt ,tiszteletet érdemel nem offot még mindig!
    NYUGODJON BÉKÉBEN.......................................
  • Hixer
    #395
    Hello!

    Tisztelem Puskás Öcsi emlékét, egyike volt azon embereknek, akik Magyarországért tették a dolgukat. Mai focisták közül egyet nem tudnék mondani, aki ha hívnák vmi zsíros fizetéssel rendelkező csapatba nem hagyna itt csapot papot és rohanna. Öcsi bácsi, igaz nem ismertem annyira mint szerettem volna, de nagy ajándék volt ennek a reményvesztett országnak akkor. Hiába, amikor az emberek a szükség idejében sínylődnek, vannak emberek akik hoznak még reményt. Sajnos pályafutásával ez a mentalitás is megszűnt szinte...

    Azonban ennek ellenére ellenzem az óriási atomtámadás-féle lezárást a temetésének napján. Igaz, egy nagy magyar embert temetnek, azonban ez nem jogosít fel senkit arra, hogy tönkretegyék mások életét. aki szolidaritást vállal Öcsi bával az nyugodtan menjen, tarthat körmenetet akármit, azonban ez az agyament hozzáállás... Hadd magyarázzam meg miért.

    Törétént ugyanis, hogy a szalagavató-bál amire kivételesen készült az egész iskola már júniusban le lett foglalva december kilencedikére. A rokonok tudják, emberek ez alapján szervezték az utazásokat, tánctanárokat, ruhákat. Jön ez a tragédia, mire vki, amellett, hogy tiszteletét nyilvánítsa valószínűleg népszerűsítési okokból is elrendel egy nemzeti gyásznapot az országnak.

    Namost emiatt sz összes rendezvényt határozatilag törölni kellett, a körcsarnok szépen visszadobott minket, hogy bocsi de itt nem lesz semmi december kilencedikén, legközelebbi időpont január tizenkilenc, esetleg ráfizetéssel megoldható. Szép. Emellett az összes nőnemű táncosnak az augusztusban lefoglalt ruháik szépen elúsztak, volt akinek januárra nem volt szabad ruha, kész, varrjon valamit. A tánctanárokat decemberig fizettük, eddig volt az az időszak, ameddig betanítanak minket, hopp de most rá egy hónapra körülbelül úgy elfelejtünk mindent, mintha el se kezdtük volna. Ezután jönnek az időproblémák, fél társaságnak repülőjegye van, vagy nincs itthon azon a napon, a másik meg, hogy a rokonság nagyrésze se tud eljönni, hiszen nem januárra tervezték az időpontot.

    Nem tudjuk mi lesz, de ez alapból rossz így. Belegondolhattak volna ott fennt, hogy az emberek nagyrésze szombatra tervez programot, hogy vasárnap utána még ki tudja pihenni magát. Egyszerűen sokkal értelmesebbnek tartom, ha Vasárnapra, vagy valamelyik hétköznapra tették volna, és így nem gázolnak bele emberek tényleg életében egyszer előforduló alkalmába.

    Szerintem Puskás Öcsi bá sem szerette volna, ha a temetésekor úgy emlékeznek meg, hogy "Hát, a Puskás miatt az egész szalagavatónk széjjel lett b*szva. Köszi Öcsi bá!" Pedig ez nem az ő hibája...

    Szóval csak annyit, hogy lehetett volna ésszerűbb időpontot választani, vagy nem kell atomtámadás szintű lépéseket tenni egy temetés miatt. Az akinek ez az esemény fontos, úgy is meg fog emlékezni Öcsi báról, mi sem utáljuk vagy ilyenek, de miért kell lemondatni mindenfajta megszervezett dolgot... Szalagavató után/előtt mi van ha például sokan átmentek volna a sírhoz megemlékezni? Szerintem attól még, hogy megemlékezznük nem kell mindenkinek otthon ülni gyászruhában gyertyával éjfélig. Ez nem megemlékezés, ez fanatizmus.
  • hunbasser
    #394
    akkor még szerencse,h meg sem néztem azt a filmet...
  • Grenzjager
    #393
    pont ezért volt tahó a tv2 amikor halála után közvetlenül leadta a "csodacsatár" c. borzadványt, ahol Puskást figurázzák... ÓCSKA MÉDIA
  • homeless
    #392
    Itt nem arról van szó, hogy hol temetik el. Míg ti pozitív szándékkal írjátok, hogy nem ott lenne a helye, ő mindezt negatív szándékkal tette. Komcsinak, disszidensnek, tékozlónak nevezte a valaha élt legnagyobb magyar sportolót, közbe meg olyan nevekkel dobálózik akinek több mint a fele szintén itthagyta Magyarországot. Az meg, hogy komcsi lett volna tényleg egy vicc. A volt csapattársai is megmondták, hogy mindíg szívesen szopatta az ávó-sokat akik kísérgették őket a meccsekre, és pont a kommunista vezetők miatt nem jött haza, mert akkoriba nagyon nem akarták, hogy valamelyik magyarból sikeres sportoló legyen. A karrierje végét jelentette volna ha akor hazajön, de még így is sikerült elérni, hogy a fifa 2 évre eltíltsa.
  • Risu Führer
    #391
    lehet igaza van.szerintem is inkább ott kéne eltemetni mint a Bazililákban mert szerintem a farkarétibe több ember jár mint a Bazilikába és tényleg ott lenne jobb nyughelye.még az is lehet hogy ott többen megemlékeznének róla.de nembiztos ha hülyeséget mondok ne csesszetek le.


    Öcsi bácsi,nyugodj békében!
  • Joebátsi
    #390
  • Benito
    #389
    Nem nevet,Föleg itt!!!
  • Joebátsi
    #388
  • Benito
    #387
    Francàul PD=Buzi
  • Benito
    #386
    Nem PD
  • Joebátsi
    #385
  • Benito
    #384
    Ez nagy szo!!
    Ha Madridban jàrok,Mindenki
    aki megkérdezi hogy neked milyen akcentusod van,
    arra azt felelem hogy magyar,egyböl Puskàs a felelet!
    Madriba jàrok minden héten,és boldog vagyok hogy tudjàk hogy ki az aaöcsi bàcsi!!
  • Benito
    #383
    Szeretünk öcsi bàcsi!!
  • tomip81
    #382
    Ja, és:

    Nyugodjon békében Puskás Ferenc, minden idők legnagyobbja!!!

  • tomip81
    #381
    Nem értem egyes embereknek miért fáj, ha más valakiröl megakar emlékezni. Biztos Dying Soul is volt már temetésen, hunyt el ismerőse, rokonja. Nem hiszem, hogy nem emlékezett meg róla, nem állt meg és gondolkozott el egy pillanatra, nem búcsúztatta el. Mindez miért? Mert ismerte, volt hozzá kötödése, egy jó emléke. Igy vagyunk mi Puskás Öcsivel. Nekünk rengeteg szép emléket, szép percet okozott. Ugyhogy enged meg, hogy több millió társammal együtt szépen búcsúztasuk. Elöre is köszönöm. Ha nem tetszik dec. 9.-én ne kapcsold be a tv-t, ne nyisd ki az ujságot.
  • SHADOWEYES7
    #380
  • JancsiPapa
    #379
    ,,Ahelyett, hogy csendben magatokban lerendeznétek egy-két nap alatt, idejöttök verni a nyálatokat."
    Te mit csináltál itt? Na igen, te nem.
    De hát mindannyian ugyanolyanok vagyunk - a szépet írjuk ide és nem az eszünket játsszuk, ellentétben veled, te igazán különleges ember.
  • JancsiPapa
    #378
    Gyönyörűek...ő az ügyeletes basszájba...ha ez a véleménye, akkor kussoljon be és ne kezdjen el okoskodni...
  • Jeff24
    #377
  • I.C.ram
    #376
    Magyarországon nagy pénz kis foci van :)
  • I.C.ram
    #375
    Én imádom/imádtam Puskás Ferencet, de szerintem sem a Bazilikában lenne a megfelelő nyughelye. Inkább a Farkasréti temetőben a többi nagy magyar közt. Templomokban, katedrálisokban, bazilikákban királyokat, hercegeket, pápákat, egyházi vezetőket, császárokat temetnek, nem pedig sportolókat, tudósokat, stb.
  • Joebátsi
    #374
    Ház ez vicc...
  • Matthew Prosac
    #373
    Amikor pedig magától Puskástól kérdezték akkor azt mondta: 5évente születik ilyen labdarúgó, kellő pénzügyi ráfordítás mellett. (Nagy pénz nagy foci, kis pénz kis foci).
  • Djemba
    #372
    ahogy Grosics mondta egy olyan tehetséges játékos mint Puskás volt jó ha 100 évben egyszer születik!!!!VAN BENNE IGAZSÁG
  • SHADOWEYES7
    #371
    pffffffff
  • hunbasser
    #370
    nc...
  • kuci06
    #369
    ez már tényleg szánalmas...
  • homeless
    #368
    Nem bírom elhinni, hogy Magyarországon ilyen emberek vannak:

    SZÁNALOM

    olvassátok el az utolsó pár hozzászólást. Ilyen fasszopó kis parasztokat még nem hordott a hátán a föld. Azért írom ide, hogy ti is tisztán lássátok, hogy milyen allottomos senkiházi emberek között élünk, de nem akarok origo-ra regelni, mert már így is felbasztam az agyam.
  • SHADOWEYES7
    #367
  • ProGabe #366
    [erre nincsen smiley,sőt szó sem]
  • Matthew Prosac
    #365
    -.-
  • hunbasser
    #364
    ya,jól beszélsz,igazad van.

    én meg arra döbbentem rá,h milyen osztálytársaim vannak.
    szóbakerült Puskás,és ott volt 2 kocka is,ők azt se tudták,h ki az,csak annyit hallottak róla,h vmi futballista volt.
    én meg mondtam nekik,h milyen nagy focista és milyen nagy ember volt,erre az egyik ezt mondta:"hitler is nagy ember volt."
    hát erre inkább nem szóltam semmit...
  • Tothenkopf
    #363
    egyetértek,jól beszélsz!
  • DJ BP
    #362
    mert akkor másképp volt, itthon éhbéren fociztak, nem úgy mint most a semmiért... Meg ha tudnátok sok szájverő, nem elment, hanem nem jött haza, mert az a hír járta feléjük, hogy itthon valami ellenőrzés lesz velük szemben. És tudhatjátok hogy 50-es években mennyi kitelepítés meg kivégzés volt. Én se mertem volna hazajönni. De milyen fura, rengeteg kinnt élő magyar veri a mellét kinn, őket nem piszkáljátok? Ennyire nehéz egy honfitársatok hírnevét és sikerét elviselni, és ezért még halálakor is kifogásoljátok egész életét? Hát szörnyű ami már ebben az országban folyik. Hihetetlen
  • Tothenkopf
    #361
  • hunbasser
    #360
    ez Anglia-Magyarország volt,és nem 6:3,hanem 3:6!
    mindannyian rosszul mondjuk,ha 6:3-mat mondunk,de ez már amolyan "szállóigévé" vált,és ez így is marad.A Magyarország-Anglia az 7-1(vagy 2) lett... :)
  • Lammer
    #359
    most erosen elgondolkoztam azon, hogy levegyelek MSNrol
    jahes ontopic: RESPECT OCSIBACSINAK!!!44444444(nem lehet eleg 4essel kifejezni)