70
  • Epikurosz
    #30
    Az nem olyan vas, hanem más vas.
    Érdekes, hogy a Föld közepében szerinted a nagy nyomás miatt nem leeht vas. Akkor a neutroncsillagok magja miért lehet mégis vas. Bummmm!!!!
  • roliika
    #29
    Föld. :)
  • Epikurosz
    #28
    Nem értem, kérek pontosításokat, mindig megmondva, hogy mely égitestről beszélsz.
  • sazsmadar
    #27
    Ha nem menne ilyen sok pénz a kutakodásra, akkor lehet, hogymég mindig gyalog járnál, és gyetyával világítanál. Inkább erre mint valami másra. Vagy te a tudatlanságot szereted?
  • AgentKis
    #26
    Attól mert valami puha, még nem biztos, hogy összenyomható!
    Illetve, ha összenyomod nem biztos, hogy puha marad...
  • roliika
    #25
    De a vasmag egy kicsit erős. Úgyértem olyan nyomás alatt annak nem lehet vasnak lennie. Na ezt jól megaszondtam, de talán érthető. Én nem hiszek a vasmag elméletben kicsit utánaszámolva. Ott folyékony állapot már nemigen lehet, a vas meg puha a nyomásviszonyokhoz...szerintem.

    Érdekesség, hogy itt a Földön is földrengések előtt álltalában kvarcos tartalmú hegységek fölött meg lehet fogyelni fénygömböket...bár ezek nem mozognak. Keletkezésüket ma sem értik.
  • rotator
    #24
    Tükrök a Holdon? Ezt nem is tudtam, király, mindjárt utánaolvasok! :)
  • Thrawn
    #23
    Amit írsz, öszhangban van a mai keletkezési elméletekkel, miszerint a Hold anyaga a Föld és egy kb. Mars méretű bolygó összeütközésénél repült ki. Miután a Föld túlélte az ütközést, valószínű, hogy a mag is sértetlenül átvészelte, így csak a külső, vasban szegényebb rétegek repültek ki, amik azután összeállva a Holdat alkotják.
  • Epikurosz
    #22
    Az, hogy a Holdnak nincs vasmagja, érdekes gondolatokat ébreszthet. A Föld, sok más bolgyóhoz hasonlóan a csillagközi por összecsomósodása révén jött létre. Ebben a bolgyók bölcsőéül szolgáló zónában mindenütt volt vas, arányosan elosztva, így egy olyan égitest, amelyben nincs vas, felette gyanús. Még az is lehet, hogy olyan másik égitestből szakadt ki, amelyben a vas, súlya miatt, lesüllyedt, és felül már nem nagyon volt Fe.
  • Epikurosz
    #21
    Tájékozódtam: a Holdon - bár ez még nem bizonyított, de a holdrengések erre engednek következtetni - kb. 1000 km-rel a felszín alatt van az olvadékzóna. Vulkán persze már nincs, de onnan a mélyről még feljöhet a gáz, gázszivárgást amúgy többször megfigyeltek már.
    A holdrengések leggyakrabban akkor következnek be, amikor a Hold legközelebb van a Földhöz. Ilyenkor a belső tömegek átrendeződése folyik.

    Érdekesség, hogy a Hold középpontjában nincs vasmag, mint a Föld esetében, ez magyarázza azt, hogy a Holdnak mágneses mezeje sincs. Szóval erős ott a napszél és a kozmikus sugárzás, tehát egy esetleges holdkolónia tervezőinek ezzel számolniuk kell.
  • Thrawn
    #20
    A tükrök nem mozognak.
    Egyébént felvillanásokat a Holdon már az ötvenes években is észleltek és a vulkanikus tevékenység bizonyítékának tekintették. A helyzet azonban nem egyértelmű. Nemrég meteorit becsapódásnak tulajdonított felvillanást rögzítettek, de az európai holdszonda becsapódása is hasonlót eredményezett. A becsapódások pedig mindennapiak, hiszen légkör híján a legkisebb kavicsok is elérik a felszínt. Ha közülük némelyik elég nagy és van, aki éppen akkor odafigyel, akkor láthatóak is.
  • sonicXX
    #19
    Esetleg napelemmel gyűjtött energiával mozgatják?

    Vagy az jobban tetszene hogy a NASA szövetséges jei ráncigálják vagy látják el energiával?

    Nem mindegy neked hogy mivel mozognak azok a tetves tükrök?! Tőlem akár űrlégy fingot is felturbinálhatnak.
  • Csatti
    #18
    Hát persze, hogy mozgó. Mint tudjuk a fény vákuumban fénysebességgel mozog. Aztán amikor a föld légkörébe kerül akkor lelassul picit. :) Engem inkább az álló fény érdekelne... :)))
  • Epikurosz
    #17
    Szerintem a Hold magjában olyan nagy a nyomás, hogy szinte biztosan van ott magma is. Csak épp statikus állapot alakult ki, és nem nagyon tör a felszínre.
  • Saskatlan
    #16
    És hol van róluk a bizonyíték?
  • argento
    #15
    De most akkor mik azok a mozgó fények?
  • L3zl13
    #14
    Úgy kezded, hogy "Komolyabban hozzászólva a témához", és rögtön meghazudtolod magad... Ejnye...
    Legalább egy teljes mondatot összehozhatnál hülyeségek nélkül. :D
  • roliika
    #13
    MOZGÓ! A tökör nem mozog magától..ha igen akkor nem tükör. :D
  • kvp
    #12
    "...további érdekesség, hogy mozgó fényeket rendszeresen figyelnek meg a felszínen..."

    Van ott par tukor amit meg a nasa vitt fel, ezeket idonkent meglovik a foldrol egy lezerrel. Igy lehet merni tavolsagot es holdrengeseket is. A szep a dologban az, hogy ezek segitsegevel egy amator csillagasz is meg tudja hatarozni a leszallasok helyet, mivel egy kis amator tavcsovel is lehet oket latni. Csak turelem, szerencse vagy a nasa idobeosztasa kell hozza.

    "...azért mégiscsak 1 szép nagy golyó."

    Azaz inkabb hold. Legalabbis a hivatalos meghatarozas szerint.

    Egyebkent meglepo, hogy meg senkinek nem jutott eszebe hold koruli radarral vagy felszini, kozetekhez tervezett szonarral 'megnezni' a belsejet. (tudtommal eszukbe jutott es eppen folyamatban van egy radaros meres)

    A fegyverkerdesrol meg csak annyit, hogy ha kidobjak a penzt kutatasra vagy csak elegetik, akkor is kevesebb ember hal meg miatta, ami szvsz pozitiv dolog.
  • roliika
    #11
    Komolyabban hozzászólva a témásoz, a Holdutazás sem teljesen úgy zajlott és azt látták amit elmondtak, és további érdekesség, hogy mozgó fényeket rendszeresen figyelnek meg a felszínen...a tudás korántsem teljes...azért mégiscsak 1 szép nagy golyó.
  • roliika
    #10
    Sajtból van a Hoold sajtból van a Hoold saajtból van a Hoooold sajtbóól van a Hoooooold!
  • Aserac
    #9
    Ó a béke egy békés szószólója! Egyébként pedig mindennek megvan a maga helye. Van értelme fegyverre is költeni. Ezen lehet duzzogni de akkor is ez van, ez volt és nem is fog megváltozni, szerintem soha. Az arányokon lehet vitatkozni. A kutatásnak meg ugyanúgy van értelme, meglehet sokkal több.
    Egyébként érdekes a dolog. Aki jobban ért hozzá az súgja meg: jelentheti ez azt, hogy a felszin alatt még a mai napig is létezik olvadt kőzet?
  • aki kérdez
    #8
    Bizony, ahelyett hogy abból a pénzből még többet háborúzhatnánk és mégtöbb embertársunkat ölhetnénk meg valamilyen energiaforrásért, ásványkincsért.. LOL, menj és szúrd tökön magad légyszíves, már bocsánat.
  • Zocsi
    #7
    Hmmm... és?
  • Mr Gumby
    #6
    Jaja, mennyi fegyvert vehetnénk belőle.
  • BCs design
    #5
    leveszik néha a csatorna fedelet
  • juzosch
    #4
    Hát földrajzon nem csoda, talán majd ha lesz holdrajz óra:)
  • ssdb
    #3
    lol :)
  • Frosty01
    #2
    a sok pénz meg megy erre a hülye kutatásokra
  • Darth Sith
    #1
    tartogat még meglepetéseket. Föci órán nem ezt tanították..