130
  • Indigo
    #130
    Akkor mi is a lényeg? Adok neked kifogásokat magyarázatokkal együtt.

    "Ha nem veszel plasma TV-t,akkor meg a grafikat hadjuk....marad csak az élvezhetőség."

    ??? LOL! Ha "csak" az élvezhetőség marad, az nekem bőven elég :D

  • sztechnika
    #129
    A lényegre nem tudtál jó kifogást adni.
    A PS3 ra még nem butitanak,de elfogák kezdeni,mert a játékok nagyobb gépigényt kérnek.
    Ha nem veszel plasma TV-t,akkor meg a grafikat hadjuk....marad csak az élvezhetőség.
  • Indigo
    #128
    Ah, már értem kikre szokta használni Dzson a "pécés" jelzőt =)

    Elég sok butaságot összehordtál itt, de lássuk csak sorban...

    "1:Előnyök a multimédia,nem csak a játékra hasznáhatom a PC-t,hanem akármire(letöltés,op.rendszer,word,grafikai munka,programozás,hardverek csatlakoztatása,cd-dvd iras"

    Mint említettem/említettük, nem a PC-t száműznénk... De amikre én, mint átlagos otthoni felhasználó használom, arra bőven elég egy középkategóriás gép (azokra is elég amiket felsoroltál), nem kell hogy csúcsgépet vegyek játékra + minden évben fejlesszek rajta valamit...

    "ja és pc-k nélkül nem naon lenne ps3 as sem,mert a ps3 már utánozza a pc-t..."

    Még ha így is lenne, hogy "utánozza", a PS3-t akkor is eleve játékra tervezték, míg a PC egy általános célú számítógép, amit ha játékra is akarsz használni, akkor nem úszod meg az állandó és költséges fejlesztések nélkül. És soha nem fogod megkapni azt az egyszerűséget és kényelmet, amit egy konzol nyújt!

    "Elemzése:Sajnálatos,de te irtad.A butitas elég,mert a grafika nagyon gyatra a konzolon,mig PC-n nem,persze 3 éves pc-t levesszük min-ra,olyan mint a konzolon,csak konzolon alapból igy van..."

    Én írtam, de nem kell sajnálkozni rajta, mert nem írtam hülyeséget. Amúgy nem teljesen érthető a második mondatod, esetleg fuss neki mégegyszer. A gyatra grafikát melyik konzolra érted? PSX, PS2, XBOX? :) Észre kéne venni, hogy itt a vita a PS3-ról folyik, és éppenséggel nem nevezném gyatrának a grafikáját...

    "Elemzés 2.mondataidra:Ő az xboxra és ps2 re értette,tehát igaza volt,de irtad xbox 360 nincs semmi butitva."

    Ő xbox360-ról és PS3-ról beszélt. Ezzel a "butítással" meg menjetek már a picsába! Mihez képest butítják? xbox360-ra és PS3-ra közvetlenül fejlesztenek, nincs mihez képest butítsák! PC-n esetlegesen szebb lesz a grafja valamivel, de most hadd kérdezzem meg: ki nem szarja le? Nekem az új konzolok által nyújtott vizuális élmény bőven elég, PC-n meg nem lesz attól jobb egy játék, mert esetleg valamivel szebb a grafikája (persze ahhoz hogy maximális orgazmusod legyen, mindig kelleni fog az éppen aktuális csúcsgép)

    "Hát nem is tudom a plasma tv-t(200.000Ft,amivel elvezheto az xbox)ha 2 m ről megnézed kegyetlenűl "folynak a pixelek",amit csak 5 m ről élvezhető,ahol szinte az 55cm es plasma tv-t vagy nagyobb attol fugg hány százezred van kicsi..."

    Ez is egy tökéletesen értelmezhetetlen mondat, többszöri olvasás után sem sikerült megfejteni mit akartál mondani... Annyit kivettem, hogy szerinted csak plazma tévével élvezhető az xbox... hát ehhez no comment
  • sztechnika
    #127
    1:Előnyök a multimédia,nem csak a játékra hasznáhatom a PC-t,hanem akármire(letöltés,op.rendszer,word,grafikai munka,programozás,hardverek csatlakoztatása,cd-dvd iras,ja és pc-k nélkül nem naon lenne ps3 as sem,mert a ps3 már utánozza a pc-t...)
    2:Szánalmasok:"Teljesen egyértelmű, hogy olcsóbb egy konzolt venni, mint egy ugyanolyan teljesítményű PC-t..."
    89-es komment az nem semmi:-----"Hova pakolja be a ps3, xbox az 512mb textúrát + kodot + egyebeket? Mert 510 már a textúránál elfogyott.... Sehova? Akkor vagy 5-6fps vagy jól lebutítják a grafikát, hangot, zenét egyebeket."

    Pfffff... Nem érted a konzol lényegét. Nem fog elfogyni a memória a textúránál, mert úgy optimalizálják a grafikát, hogy tökéletesen fusson a játék. Mégegyszer mondom, 5-6 PFS NEM LESZ KONZOLON!

    Lebutítás alatt meg mit értesz? Vagy a mai Xbox360-as játékoknak szerinted lebutított, ocsmány grafikájuk van?? Mennyé' má'...---------
    Elemzése:Sajnálatos,de te irtad.A butitas elég,mert a grafika nagyon gyatra a konzolon,mig PC-n nem,persze 3 éves pc-t levesszük min-ra,olyan mint a konzolon,csak konzolon alapból igy van...
    Elemzés 2.mondataidra:Ő az xboxra és ps2 re értette,tehát igaza volt,de irtad xbox 360 nincs semmi butitva.Hát nem is tudom a plasma tv-t(200.000Ft,amivel elvezheto az xbox)ha 2 m ről megnézed kegyetlenűl "folynak a pixelek",amit csak 5 m ről élvezhető,ahol szinte az 55cm es plasma tv-t vagy nagyobb attol fugg hány százezred van kicsi...
  • Indigo
    #126
    "PC:Rengeteg előnyben részesül ,amire szegény konzolosok már olyan kifogásokat irnak,amik értelmetlenek és magukat "szánalmassá"teszik"

    A rengetegből felsorolnál egy párat? Meg a "szánalmassá" tevő kifogások közül néhányat? Köszi!

    "Inkább azt mondom PC pár év alatt lekörözte a konzolt"

    Lekörözte, a több éve megjelent ps2-xbox konzolokat...
  • sztechnika
    #125
    Ez a sok vita....
    Konzol:Én utálom a konzolokat,persze 1et értek,hogy olcsobb es gyorsabban futtatja a játkokat,igaz,hogy PC-n 0 a butitas merteke és a nagy felbontások már hétköznapi dolgok,mig konzolnál még csak most kisérletznek vele..
    PC:Rengeteg előnyben részesül ,amire szegény konzolosok már olyan kifogásokat irnak,amik értelmetlenek és magukat "szánalmassá"teszik(vissza olvasunk,miket irtak csak nézünk,hogy megörültek ezek?!
    Inkább azt mondom PC pár év alatt lekörözte a konzolt,sajnos drágább,de ha jól megézzük szinte mindig a "drágább"a jobb...
    Aki kinem állja a PC-t az dobja ki,hadja a PC-seket és éljen jól a saját konzoljával...
  • fflx
    #124
    kisebb dolgokert is lottek, utettek, vertek meg emberek masik embereket.
  • Brolly28
    #123
    Jajj ezt halottam a rádióban mik történtek a ps3 miatt:)
    1 ember lelőttek 1-et elütöttek 1-et megvertek a ps3-ért:D
  • dez
    #122
    A pontosság kedvéért: nem 80000 darab, hanem 88400 darab volt Japánban. Kerekítéssel 90000.
  • cateran
    #121
    Fade2black:Szuletett politikus fejed van...semmi agy,de az "erveit" a sirig magyarazza es el is hiszi:D
    BiroAndras:Nem, nem vehetsz olyan kartyat egy fel konzol arabol ami 3 evre eleg! 1 ev es a jatekokhoz (igen,igen az rts-hez is)elavult lesz! Epp ezert adtam el a gepemet es vettem egy laptopot, plusz 1 ps2-t!Ja,es nem azert mert szeretttem volna mindennel maxon jatszani,hanem mert utaltam ha vmi szarul fut es windows alatt a jatszas szar(konzolhoz kepest)! Amugy AMD 3000+,2 Gb Corsair memoria es egy ATI x800xl 256MB graf. kartya volt benne,anno:)
  • Indigo
    #120
    Fárasztó vagy -.-

    Még egyszer (de utoljára) leírom, csak a te kedvedért: a konzolra készülő változatnak elég lesz az 512 MB.
  • fade2black
    #119
    Másoljátok be simán explorer, flashgetbe nemtudom linknek elküldeni vanbenne [
    Tehát mostmáraztán sikerüljön:

    http://www.crysis-online.com/video_downloader.php?dir=/video/HD/[Crysis-Online]%20EA%20Widescreen%20Promo.wmv
  • fade2black
    #118
    crsis

    újra....
    mármint ha ennek a textúrája befér 512mb be azcsoda
  • fade2black
    #117
    hát énmár aztis csodálom ha 512be befér.

    mindekinek ajánlott megnézni. crsis wide
  • BiroAndras
    #116
    "Ha meg olyan VGA-t veszel, hogy elég legyen, annak az árából simán veszel egy konzolt"

    Egy fél konzol árából vehetsz egy olyan VGA-t, ami 3 évig elég. Én annó 60K körül vettem egy 9700-ast, és több, mint 3 évig használtam. Pedig én gyakran szoktam fejleszteni.

    "A tendencia nem éppen azt mutatja, hogy a fejlesztők annyira odafigyelnének a skálázhatóságra."

    Játék típustól függ. A csúcsszuper grafikás FPS-ekhez izmosabb hardver kell, de a többi elmegy szinte bármin (butított garfikával persze). Most egy 35K-s X1600XT-t használok (átmenetileg, míg kijön a DX10 generáció), és 1600-ban is elvitt eddig mindent, amit próbáltam. Igaz, a procim kétmagos, de még nem használják ki a játékok, úgyhogy nem sokat számít.
  • fade2black
    #115
    Nézd meg a HDs crysis trailereket, aztán máris észreveszed teis azt a "pár poligont".

    Én lerenderelt múvinak néztem elsőre, nemakartam elhinni ez video egy gameból...
  • fade2black
    #114
    tök8 ha betömörítve a textúra elfoglal 512mbt azon nincsmit optimalizálni. És azmégcsak a textura, egy mb hang, egy mb zene, egy mb kod nincs sehol és lám máris nyulkálhat a híres ps3, xbox a háttértárhoz és megy 5fpsel. vagy lebutítják jól a textúrát, hangot, zenét, kódot aztán belefér 512be.
  • bertino
    #113
    "célhardver" ahogy a kollégák mondják
    persze, hogy más :)
  • Szeszmester
    #112
    bertino. Nyomj egy ctr+alt+del -t, és nézd meg a teljesítmény fület. Ott van egy olyan, h lapozófájl, nekem 350+ mega, üresjáratban. Konzolon nem szokott ennyi lenni. Ott az 512 mega menória nem ugyanannyi, mintha PCben lenne annyi.
  • HuAn82
    #111
    "Komoly" vita.
  • Indigo
    #110
    Valóban relatív. De most mit lehet mondani az olyan grakikabuzikra, akikek egy mai high-tech és valóban gyönyörű játék fél év múlva rusnya lesz, mert mondjuk egy autó 6 poligonnal több részből fog állni... Azok maradjanak a PC-nél, és vegyék félévente az új VGA-t. Ennyi.

    Nem kötekedni akarok, de itt nem vagy szerkezetben szerepelt:
    #67: "lesz majd 5FPS xbox360on meg ps3an."

    "Célhardver az ami ugyanazt a munkát rosszabbúl csinálja meg..?! "

    Nem, hanem ami ugyanazt a munkát kevesebb idő- és anyagi ráfordítással oldja meg :)
  • fade2black
    #109
    a ronda, szép relatív fogalom. Aki PCn játszik annak rusnya lesz.

    az 5fps vagy szerkezetben szerepelt mert az a másik út rusnyább a pchez képest vagy 5fps.

    Célhardver az ami ugyanazt a munkát rosszabbúl csinálja meg..?! Jókis célhardver baltával műteni......
  • Indigo
    #108
    Na ugye, ronda nem lesz. Legfeljebb PC-n valamivel jobban fog kinézni. Majd egyszer, valamikor. És akkor mi van??

    Célhardver, igen, mert nem kell csúszkákkal szarakodni, hogy menjen a játék, hanem berakod a lemzt és játszol. Nyilván rengeteg célhardvert ki lehet(ne) váltani PC-vel, csak kérdés, hogy minek. Hogy ugyanazt a munkát több anyagi- és időráfordítással lehessen elvégezni? :)

    Ha én vagyok a röhejes, mert megmondtam neked a frankót, akkor mit mondjak arra, aki konzolon 5 FPS-ről beszél?
  • fade2black
    #107
    Nem az a kérdés, hogy ronda e hanem azhogy rondább lesz e.?
    És rondább lesz konzolon? Igen azlesz vagy fut 5fpsel.

    célhardver amit még a céljában is lealáznak.... :)
    A te okoskodásod röhelyes....
  • bertino
    #106
    hát azért felesleges
    ne koptasd az ujjad emiatt
  • Indigo
    #105
    Csak azért, hogy véletlenül se érezd azt, hogy az ilyen szánalmas kis beszólásaiddal felülkerekedhetsz másokon.
  • bertino
    #104
    így van
    csak tudnám akkor minek reagálsz
  • Indigo
    #103
    Nem neveztem PC-nek a TV-t, mikrót, mosógépet... Ellenben a te okoskodásod valóban röhejes...
  • Indigo
    #102
    "Tökéletesen fog futni a játék és sokkal rondább lesz mint PCn. értem. dolog túltárgyalva."

    Na ugye hogy érted, nem tudom minek kellett játszani hogy ilyen értetlen vagy. Bár azért a "sokkal rondább" jelzőt idézőjelbe tenném. Szerinted az új konzolok játékai rondák? A mai PC-s játékok rondák?
  • Indigo
    #101
    Nem vagy egy komolyan vehető ember, szóval nem sértődöm meg :) Neked egyébként se futja másra, csak sértegetésre.
  • fade2black
    #100
    indigo mondjuk, hogy a TVt, mikrót, mosogépet te személyi számítógépnek hívod na azután mást hozzánemértőnek nevezni enyhén röhelyes. Nem?
  • fade2black
    #99
    Tökéletesen fog futni a játék és sokkal rondább lesz mint PCn. értem. dolog túltárgyalva.
  • fade2black
    #98
    Igen tudom. Vagy lebutítják pl textúrákat lebutítják a kodot, lebutítják az efekteket, zenét vagy nemfér bele 512be. Ha nemfér bele 512be akkor lehet olvasni háttértárrol. ha háttértárrol olvas lesz 5fps.

    vagy sokkal rondább lesz mint PCn vagy játszhatatlan.
  • fade2black
    #97
    Sok sikert a betömörítetten 512mb textúra optimalizálásához....
  • bertino
    #96
    hát nemtom

    nyilván minden második ember programozó és jókedvében játékokat irogat át, szted mire gondolok ?
    vlszleg mod-ra, bár nem gondoltam volna, hogy fel bírja fogni az a piciny agyad, hogy miről is beszélek
  • Indigo
    #95
    Olvastam hogy mi írt. Ezt írta:

    "lesz majd 5FPS xbox360on meg ps3an."
  • muerte2
    #94
    Mért megy örökké az egymás okosítása a konzolokkal és a MS-al kapcsolatos cikkek után?
    Pff
  • Sanyix
    #93
    LOL te nem olvasod el mit írt? Azt hogy két választás van konzolnál: vagy 5-6 fps, vagy butított grafika (ezt szokták választani). Mi nem érthető?
  • Indigo
    #92
    Nem értem miről beszélsz... Mihez nyúlsz hozzá a játékban? A moddolásra gondolsz?
  • bertino
    #91
    elfelejtitek, hogy PCn a játékok még jobban testreszabhatóbbak...
    konzolon hol nyulsz hozzá ?
    legfeljebb lemásolod, bedugod és nyomogatod a play gombot, azon kívül kapsz még grafikát és ennyi
    holott PCn ma már szinte magadnak alakíthatod át egyes játékok alkotóelemeit

    de biztos ez sem számít és inkább ölöm bele a pénzem olyanba, amit más határoz meg, hogy milyen, vagy abba, hogy én adhatom meg neki milyen legyen...

    nálam már ez se mind1