59
  • akyyy
    #59
    upp
  • Aquir
    #58
    Mostanában áttértem a mogyoróra (ill. azt tök régen ettem és ezért tökjó az íze)
  • kas123
    #57
    én focimeccs alatt szoktam általába szotyizni
  • HyperGames
    #56
    Én már nem nagyon.
  • desigo
    #55
    eszitek még?
  • Braveheart
    #54
    makuka forever
  • Pheaper
    #53
    hát...
  • Aquir
    #52
    jóa :P
  • Czdano
    #51
    nagyon kira!
  • HyperGames
    #50
    Nah, elkészítettem a topik fejlécét, kinek hogy tetszik?
  • schrank
    #49
    a szotyiteát soha ne adjátok a kutyának
  • Hixer
    #48
    Nem tudom mi lenne ezzel a baj. Piros szín, rendben!

    Hullámhossz, elhelyezkedés a színspektrumon, élőlényekre való hatása(pl. sokak szerint segíti az emésztést, így étkezőket szokták pirosra festeni), alkalmazása művészetben, filmiparban(dühöt, vért, agressziót jelenthet), satöbbi satöbbi.

    Ez tudományos fórum, mindenről amiről hasznos felhasználható oktató jellegű információt lehet közölni és szerinted ez megér egy topikot, mert rengeteg minden van amit meg kéne beszélni, hajrá! Szerintem inkább legyen sok értelemmel bíró, mégha valakik számára érdektelennek tartott topik, mint amit most látunk, hogy minden második topikot bezárnak, mert alapvető figyelmetlenségek miatt nyitják meg őket, aminek már van akár több nyitott témája is.

    Miért ne lehetne jobban megismerni a világot egy tudományos fórumon? Szerintem megérné ha több ilyen topik nyílna... Értem, hogy elsőre hülyén hangzik, hogy szotyiról topik nyílik, mert az embernek vannak elképzelései, hogy ki eszi, mikor eszi. Szerintem lehetünk kicsit nyíltabbak akár a piros szín esetében is, hátha tényleg gyorsabban lemegy a rakott krumpli ha piros az étkező, lehet hogy nem, lehet, hogy segít a napraforgómag-tea, lehet hogy nem de szerintem ez utóbbi egy próbát legalább megér.
  • Czdano
    #47
    -Napraforgó növényvédelem
    -Marketing a napraforgótermesztésben
    -A Napraforgóról románul

    YAY! o.0
  • HyperGames
    #46
    [b]Akit érdekel itt lehet böngészni.
  • HyperGames
    #45
    Akkor mire vársz? Nyitsd meg mielött elvennék tőled a jogot!
  • trident
    #44
    /nembántás.

    Tudományos alapokra helyezni mai döntésünket, s ezt megosztani mások idegrendszerével.

    Szerintem holna piros pólót veszek fel, indítok egy topikot, mondjuk piros póló rulz, avagy a szinek harmóniája a békecsakrámra való behatásának tükrében. Legelőször a csakrák felépítését, struktúráját mutatom be nektek, majd az egyes szineket. Külön kitérve a látóidegekre, a fény hullámtermészetére és hogy a méhek a számunkra fehéret kéknek látják. :)

    /tényleg nembántás, nem nevetek ki senkit, de hirtelen nem tudtam hogy mihez kezdjek a topikkal.


    Jelezném a dió is kifejezetten egészséges, meg a szójának is van számos, tumorokkal kapcsolatos pozitív tulajdonsága. :)
  • Hixer
    #43
    szvsz nem azt szerettem volna közölni, hogy akkor most kampányszerűen tiltsuk be a gyógyszereket.

    Világos, ha nagyon rosszul érzed magad, stb. akkor egy Aspirin még nem a világvége ez nyilvánvaló.

    A labilis jelző pedig nem igaz, mert már orvosilag teszteltek "gaz"-okat, és azoknak hatásait könyvekben összegyűtjtve meg lehet rendelni innen onnan pl. Readers Digest. De neten is rengeteg hasznos infó van. Ez nem bio-cucc, hogy akkor most nem eszek csak házi paradicsomot.

    A gyógynövényeknek igenis bizonyított hatásuk van, például abból az egyszerű tényből kifolyólag, hogy a gyulladáscsökkentő anyagok/vitaminok/anitoxidánsok például amiket gyógyszerben vennél be, megtalálhatóak természetes növényekben is, sőt van amelyiket abból nyerik ki! Az első hozzászólásban is le van írva pár megcáfolhatatlan tény, hogy a napraforgómagnak igenis magas a vitamin és ásványianyag tartalma. Ezek után, hogy hat vagy nem az nem kérdés, az a kérdés, hogy olyan dologra szeded-e amire hatnia kéne!

    Miért hát az alufóliázott műanyagért, meg a csicsás dobozért is fizetni, amikor van olyan növény amit tea formájában máshol is megkaphatsz és még recept sem kell hozzá, plusz olyan anyagokat is tartalmaz amik a hatóanyag mellett erősítik az immunrendszert.

    Tévedés ne essék, nem teljes gyógyszer eltörélsről beszélek. Hiába minden, pennicilinre szükség van, inzulint sem nyerhetsz ki dióhéjból. Én azoknak a növényeknek a hírét szeretném növelni, amelyek jótékony hatással vannak a szervezetre és igaz a Plusz tablettára is rá van írva, hogy E-vitamin, mégis egészségesebb nem mindenféle oldatban tartó anyagokkal eggyütt beszedni(ugyanis az E-vitamin csak zsírban oldódik, a Plusz-t meg ugye nem libazsírral szedi be az ember).

    Szóval, ha fáj a fejed/torkod/lábad akkor mielőtt nekiugranál a Coldrex, Neocitran, Aspirin kombinációnak, előtte én körbenéznék hátha van otthon valami egészségesebb. Persze komoly baj esetén más a helyzet... csak ne ez legyen az első és egyetlen megoldás mindenre!
  • Dj Faustus #42
    "A Bio dolgokat azok szedik/eszik,akik hisznek benne."
    Nincs is jobb egy kis DDT-kezelt burgonyánál, a Novenda (sárga méreg) kezelt almánál, a genetikailag kezelt (vagy besugárzott) kukoricánál, az aflatoxin-szennyezett paprikánál.
    Vagy kipróbálhatóak azok az élelmiszerek, amelyekre kemény előírások vonatkoznak.

    "Én speciel maradok a gyógyszernél mert az nem labilis "gaz""
    Ja nem labilis. Hibás fogamzásgátlóból eredő degenerált csecsemők, a placebóknál kisebb hatásfokú antidepresszánsok, satöbbi, satöbbi.
  • Truck Driver001
    #41
    A Bio dolgokat azok szedik/eszik,akik hisznek benne.Én speciel maradok a gyógyszernél mert az nem labilis "gaz",hogy hat vgy nem.Magánvélemény!-.-
  • Goth
    #40
    hétköznapi nevén makuka -.-
  • Czdano
    #39
    van benne vmi
  • HyperGames
    #38
  • HyperGames
    #37
    Nem azt meg hagyjuk neked!
  • Hixer
    #36
    Az nem egészséges! Csak telített zsírt tartalmaz. Lerakódik aztán annyi. Szerintem nagyon is helyes dolog volt ezt a topicot megynitni és nem a szotyi miatt.

    Rengeteg növény van amiről az embereknek fogalmuk sincs mennyire egészségesek. Az ilyen gyógynövényekről és hatásaikról szerintem több topknak kellene nyílnia, ha már sokan látogatják a fórumot okosodjanak is!

    Köszönöm a kezdeményezést HyperGames! Meglepődne szerintem sok ember, ha megtudná, hogy ahelyett, hogy az orvosokat zaklatja a kis problémáival, pl. egykét pattanás, nátha, kiütés stb. ahelyett utánanéz és megtudja, hogy van egy százforintos "gaz" amivel ezt mind kezelheti és megsem kell a gyógyszertárban perkálni néha kemény összegeket.

    Szóval tetszik a topik, hajrá! Tökmag, fodormenta, stb. csak jöjjenek! Mindenkinek a hasznára válhat.
  • Czdano
    #35
    tökmag jobb
  • Truck Driver001
    #34
    Disznóbőr és zsír,avagy tepertő topikot nem akartok nyitni?:D
  • Truck Driver001
    #33
    Szokták mondani Cigánycsipsznek is!^.^
  • Czdano
    #32
    gratta :DDD
  • EMEncore
    #31
    Tavaly nyáron volt egy csomó napraforgónk, és egynap megettem egy kukászsáknyit :)
  • Czdano
    #30
    pár éve énis szorakoztam szotyi ültetéssel
    mit mondjak olyan "jó" lett a termés h a hörcsögé lett (lehet amiatt fordult fel o.0)
  • Czdano
    #29
    /fav
  • bens
    #28
    :P Powa'
  • bens
    #27
    rica rowa'
  • Checkerboy
    #26
    Megfogadom tanácsod :D Én nem rontom a topicot.Sőt...Próbálom a topic lényegét megtudni , h a többi ember is tudja már az egész lényegét és így többet eszik szotyit.:D
  • Czdano
    #25
    ne rontsd a topikot inkább igyál pár liter szotyiteát!
  • Checkerboy
    #24
    Most komolyan gondolod , h a szotyiról fórumozzunk?Ez ilyen "soktopicotnyitokezérténvagyokamenőgyerek topic"
  • Czdano
    #23
    LOL
  • HyperGames
    #22
    Nem nagyon, de mondom szotyi rulzzz!
  • HyperGames
    #21
    Hát nem nagyon
  • OrioN the S
    #20
    tzigánydrazsé