59
  • Czdano
    #19
    látom szakértő vagy :D
  • desigo
    #18
    ma kezdtél el:)))))))))))
    mert eddig még nem is ettél mi?
  • desigo
    #17
    Nem is lenne gond ha a gumiba nyitotta volna:)

    pecázás közben a legjobb dolog:)
  • HyperGames
    #16
    Mindent csak mértékkel, mert ebben nagyon sok növényi olaj van ami hízlal. Én azért nyitottam ezt a topciot mert éppen ma kezdtem el szotyizni és nagyion szotyi rulz-ban vagyok!
  • EMEncore
    #15
    Hopp ez a kis nyomi nyitotta a topikot :) értelmesebbet nem tud...
  • desigo
    #14
    Ez a topik:))

    én teretek ám totyizni:)
  • EMEncore
    #13
    Én naponta megeszek 1-2 csomag szotyit. Akkor egészséges vagyok?:D
  • Czdano
    #12
  • endörgcs
    #11
    ilyenek ezek a 14 alattik
  • SZilaJMaGGoT
    #10
    Én is gyakran szotyizok mégse vagyok c*gó..... XDD
  • Snecie Smicie
    #9
    loál
  • Aquir
    #8
    wow!
  • Czdano
    #7
    :DDD
  • Alexease
    #6
    Bizonyos nepcsoportok fo eledele es ismerteto jele;)
  • Aquir
    #5
    Van az a hántolt pirított sós napraforgómag, az nagyon olajos :P :)
  • Czdano
    #4
    szotyi powaaaaaaaa
  • Pheaper
    #3
    lol :D
  • Aquir
    #2
    Génkezelt napraforgómagról mi a vélaményed, lehet sokkal jobb rovarok ellen vagy esetleg szerinted rossz? :P
  • HyperGames
    #1
    Napraforgó mag



    A napraforgó mag vidékünk értékes tápláléka. A nyers, vagy a pirított napraforgó fogyasztása inkább régen volt jellemzõ. De nem ártana, ha a mai gyerekek is rászoknának, mert rendkívül tápláló és egészséges. A napraforgó mag 47 százalék olajat tartalmaz, és annak 65 százaléka esszenciális olaj, tehát a test számára nélkülözhetetlen. Sokkal értékesebb ha a napraforgót fogyasztjuk, mint a belõle készülõ, agyonkezelt olajat. Esetleg a hidegen préselt olajat ha be tudjuk szerezni, az megfelelne az egészségügyi követelményeknek. De ez kevésbé keresett, mert nincs szagtalanítva.

    Tartalmaz:

    A napraforgó sok E vitamint tartalmaz, és természetesen az esszenciális olajakat. Értékes továbbá a test számára a fehérje és rendkívül magas ásvány-tartalma.

    Gyógyhatása:

    A napraforgó mag gyógyhatása a vitamin- és ásványtartalma következtében felbecsülhetetlen értékkel támogathatja egészségünket. Az E vitamin jelentõs antioxidáns, illetve támogatja a testet az oxidációs folyamatok gyógyításában, megelõzésében. Jótékonyan hat megfázás esetén a légzõszervekre, és a kiválasztó rendszerre.

    Nyálkalerakódás, izzadás

    Ha a meghûlés már huzamosabb ideje nem akar elmúlni, valamint a mellünkben a nyálkalerakódás makacsul tartja magát (amit a betegség alatti tej és termék fogyasztása is okozhat) készítsünk napraforgó mag teát.

    Prosztata probléma:

    A prosztata panaszok is enyhülnek a napraforgó teától, fogyaszthatjuk hagyományosan is, csak simán törögetve. A héjas napraforgó fogyasztásának elõnye, hogy nincs megavasodva.

    Még a következõ betegségekre hat a napraforgó:

    Gyenge idegzetre

    Magas koleszterin

    Artéria szklerózis

    Vizelési zavarokra,

    Elkészítési mód:

    Egy liter vízhez adjunk egy csésze kissé tört hámozott napraforgót, és fél órán és fõzzük lassan forralva. Naponta fogyasszunk négy csésze jó meleg teát. Ha a hámozott napraforgó avas-gyanús, akkor inkább a héjas napraforgót használjuk, amit szintén összetörünk, mielõtt a teavízbe dobjuk. Soha semmi szín alatt se fogyasszunk avas napraforgó magot, mert az többet árt, mint használ.