469
Online Sims szerü mmorpg!!!
  • Mojlepque
    #269
    Tomo: Ez neked mire jó, hogy mindig valakibe belekötsz?
    Nem lehet mindenki spéci angolul tudó, másrészt szerintem te sem úgy jöttél világra hogy egyből beszélni, írni, olvasni tudtál volna, főleg nem külföldi nyelven...

    kkukac: amúgy a fordítás nagyon egyszerű, hogy ha valóban ekkora fejtörést okoz neked, de szerintem érdemesebb angolul megcsinálni, hiszen azzal legalább tanulhatsz is, mert sok kifejezés vagy szóelem nem ugyanazt jelenti mint ami tükörfordításban.
  • tomo
    #268
    sztem meg a kezelofelulet angol nyelve a legkevesbe jelent gondot , ahoz kepest, hogy a kommunikacio angolul zajlik odabent. aki elboldogul barmilyen masik szamitogepes jatekkal , aminek angol a kezelofelulete, itt is siman kibogozza. tenyleg csak szotarazni kell, ha valamit nem ert.

    es tovabbra is varom azt a nagyobb dolgot, amit nem birsz letrehozni, mert nem magyarul van az hogy , henger, hanem angolul , hogy cilinder....
  • kkukac
    #267
    Hát igen... ennek az elhanyagolható hányadnak a nevében siránkoztam egy kicsit és ha a tudás birtokában lennék azért csak kivágnám azt az egy fát az erdőből...erről tovább off-
    Amikor kezdtem én is mint a többség a pénz után kajtattam de közben az érdeklődésem áttolódott az ismerkedés irányába. Szerintem humoros sokszor elképesztő de nagyon élhető a SL. Sokan próbálják összehasonlitani mindenféle játékkal de szer ez nem játék. Egy világ ahol élhetsz, boldogulhatsz vagy lézengsz - ugy mint itt kint. - de legalább a bünözés kemény része kimaradt - eddig.
  • tomo
    #266
    talan azert mert a vilag nepessegenek elhanyagolhato hanyada beszeli anyanyelvunket...
  • kkukac
    #265
    A célom az volt hátha van olyan inglis büvölő aki unalmába magyaritja azt a pár szót.. rajtam már nem segitene de sokan azért forditanak hátat a játéknak mert az első tiz percben belegabajodnak. - és miért kell nekünk ebben is az utolsók között lennünk?
  • tomo
    #264
    szal megsem okoz gondot az angol kezelofelulet...
    helyes.
    orulok, hogy abbahagytad a sirankozast , hehe
  • kkukac
    #263
    Lehet csak kukacos vagyok ebben a kérdésben és neked van igazad...
    De ha a Daemon tools menüjét magyaritották (ettől én is hülyét kaptam)akkor az 50 szó már megérdemelné...ÉS KÜLÖNBENIS HA A PORTUGÁLOKNAK LEHET!!!!!he he
  • tomo
    #262
    irj mar peldat, en atallitottam most portugalra magamnak, es az epites ugyanugy megy.
    egyszeruen nem ertem,hogy mihez kene neked a magyar. most az hogy skew /nyiras nem mindegy neked, ha megtanultad hasznalni?

    de ha gondold megszamolom hany szo van az epites menuben, tipp ugy 50 lehet max.
  • kkukac
    #261
    Ja ja! -számitottam a külföldiül tudók harmatos felsőbbrendüségére.
    De nem panaszkodom - elboldogulok.. mindenki igy kezdte.
    Ti is ..valamikor..
  • tomo
    #260
    kivancsiva tettel, mondj mar egy konkret peldat, hogy mire gondolsz.

    egyebkent a chat historybol lehet masolni a vagolapra. a kezelofeluleten meg nincsenek mondatok,csak szavak. chat map inventory search...
  • sajoati
    #259
    vagy megtanulsz angolul, vagy lemondasz egy virtualis vilagban valo tenykedesrol.

    a magyart el is felejtheted akar.
  • kkukac
    #258
    Hát - nemtom de aki tud angolul annak ez bizt semmiség...persze meg lehet birkózni vele csak kurva lassu a dolog. Az a bajom hogy nem tudok szavakat - mondatokat kimásolni sem pedig beilleszteni és igy a forditó progikat is csak nagy késéssel tudom használni..a gömb dolog jó példa de nem erre gondoltam ..összetett tárgyaknál azért ez már nem olyan egyszerü. Német, francia, spanyol és ferdeszemü nyelven is van - persze ők nem olyan okosak mint mi magyarok...
  • tomo
    #257
    ?
    azt a par nyomorult szot kiszotarazhattad volna mar rég. ha esetleg eddig nem jottel ra melyik mit csinal.

    a kezelofelulet szvsz intuitivan tokeletesen tanulhato.

    de azert kivancsi lennek mi az a bonyolult dolog , amit magyaritas hianyaban nem tudsz megcsinalni...
    vagy ha le van razolva egy gömb , amit ha megnyomsz megjelenik egy gömb, akkor nem mindegy , hogy az spehere-nek vagy gömbnek irja ki a kezelofelulet?
  • kkukac
    #256
    Sziasztok!
    Néhány hónapja gyüröm a második életet és nekem bejön csak az a bajom vele hogy még senki nem forditotta le magyarra a kezelő felületét és igy elég nehézkes "alkotni" valamit - valami bonyolultabb dolgot...az animációt nem is emlitem. Lehet ez arra jó hogy tanuljak, azóta gyötröm az angolt - chat szinten már nem adnak el...pedig ahogy láttam a honlapon megadnak minden segitséget a forditáshoz...
  • Fido4life
    #255
    hát akkor sztem felteszem, és mutathatnál mókás dolgokat majd a játékon belül :D
  • sajoati
    #254
    http://www.metaversemessenger.com/

    olvasgassatok, kaphatok otletek, hogy hova menjen az ember, mi tortenik, stb.
  • tomo
    #253
    inkabb ott vagyok mint itt, hehe

    hangulatmentes?
    sztem nem , sot, egesz szorakoztato. kedvelem, mert nem olyan kiszamithato mint egy AI , es ennyi npc sincs egyetlen jatekban sem.
  • Fido4life
    #252
    én lehet felteszem majd, de annyira hangulat mentes az egész, meg tarsaság sincs hogy eddig nem volt nagyon kedvem foglalkozni vele..
  • Mojlepque
    #251
    na mi van senki sem SL-ezik? Kihalt a fórum nagyon
  • Mojlepque
    #250
    de az a fajta viselkedés is inkább csak a Magyar Követség terültén található meg szerintem.Van egy másik hely, ami így nem jut eszembe fejből, de ott nagyon jó fejek, csak kicsit kanosak is az írásuk alapján:))
  • tomo
    #249
    igen, bizonyos ertelmi szintet meg kell usson a "jatekos" kulonben keptelen hosszu tavon elvezni.

    en mar nem is megyek magyarok kozelebe, ahol tomegben vannak, kritikan aluli a viselkedesuk.
  • sajoati
    #248
    igen, nyilvan ez sokaknak kinos, hogy nincs megmondva mit kell csinalni, kit kell utalni, ki az ellenseg, kit kell megolni, mik a "kuldetesek".
  • tomo
    #247
    ha nem elvezed, akkor neked semmi.
    mindig papolnak a hatartalan szabadsagrol, hat itt tenyleg az van
  • Kurt97
    #246
    valakii mondja meg, hogy ebben a játékban mi a jóóóóóó!!!!
  • Mojlepque
    #245
    Gondolom sokan oda tették... ...mondjuk nekem el is indul csak egy idő után kilép, pedig szerver hibára nem gyanakszik sem a játék sem a gép, szóval nem tudom mi miatt nem tudok játszani vele legalább 10 percnél tovább...
  • davidragon
    #244
    bocsi kétszer ment...
  • davidragon
    #243
    sziasztok!
    olvastam pár régebbi hozzászólást a fekete képernyő utáni kilépésről. nekem is ez volt a gondom, de orvosolható így:
    a játékot oda telepítsd, ahová a telepítő felajánlja.
    nekem bevált.
  • davidragon
    #242
    sziasztok!
    olvastam pár régebbi hozzászólást a fekete képernyő utáni kilépésről. nekem is ez volt a gondom, de orvosolható így:
    a játékot oda telepítsd, ahová a telepítő felajánlja.
    nekem bevált.
  • Mojlepque
    #241
    elsőnek bonyolultnak tűnik, ezért kell sokat játszani vele, hogy megértsétek hogy mi hogy van. de 2 hónap és rájöttök ha van egy alap angol tudásotok is
  • sajoati
    #240
    Behozod a map-ot es elteleportalsz barhova. vagy az events-ek kozott keresel egy aktualis esemenyt es odatp-zel.
  • 0Georg0
    #239
    már megvan :)

    sikerült, de mondjátok már meg légyszi, hogy tudok kijutni a szigetről
  • 0Georg0
    #238
    kicseréltem a drivert így sem megy :(

    Viszont beállítottam a kompatibilitást, úgy már nem tűnik el a feketeség, de még így sem jön be a játék, windows simplicity van fent a gépen
  • sajoati
    #237
    szerintem probaljatok meg masik videokartya driverrel, esetleg inditsatok el parancssorban a secondlife.exe-t, szerintem van olyan megadhato parametere, hogy ugorja at a a hw detection-t (ez odabent menubol allithato)

    Laox, az, ha egy ideig szurke a terep az ok, 'neha' vannak gondok az SL-lel, de utana be kellene toltodnie.

    ez azert van, mert rengeteg texturat tarol, tobb ezer szerveren (sokan a nyafogok kozul azt nem fogjak fel, hogy petabyte-nyi adatot tarol az SL, ami 1 millio GB, ami kb. az osszes (kb. 2 milliard) honlap szoveges tartalma, ami az egesz interneten fellelheto ), szoval mikor belepsz egy uj helyre, akkor a 7000+ szerver egyike kezd el veled beszelgetni, es adatokat kuldozgetni fogadni.

    ez idonkent lassu, de rengeteg beallitassal lehet segiteni rajta. (pl. a network menuben a bandwith 500Kbit/sec ALA allitasaval, stb.)
  • BlueMaster
    #236
    Nekem is ugyanez van...
  • Laox
    #235
    Elkezdtem játszani, de semmit nem értek, elég bonyolult nekem. Mondjuk már az érthetetlen, hogy miért nem tölti be a világot. A képernyő fele mindig szürke. Elmentem kajálni és cigizni, majd' fél órát álltam, ugyanúgy nem töltötte be , szürke volt. Meg hogyan tdok a városba menni, lakást csinálni és dolgozni?
  • 0Georg0
    #234
    sziasztok! letöltöttem a Second Life nevű MMORG játékot a www.secondlife.com-ról. miután lejött, feltelepítettem, ezután elindítom a játékot, írja:
    Detecting Hardware... ezután elindul a játék
    jön egy fekete képernyő 2 mp ig és utána bezárodik az egész játék és kész nem megy, valaki tudna segíteni

    infó a gépemről:
    AMD sempron 2600+, geforce fx 5200 256 RAM
  • Mojlepque
    #233
    Hát nem tudom mi lehet a hiba. Az én gépemen akkor futott normálisan, mikor a memóriát kibővítettem 20 gigával.
  • ktomi22
    #232
    nálam szaggat a game :S..
    levettem low ra..teljesen..
    P4 1,7GHz; 1GB Ram(266MHz), Geforce 6200 128MB(4xAGP)
  • Mojlepque
    #231
    de lehet, de ahhoz meg kell adnod az érvényes bankkártya számod, és azon a kártyán lévő pénzt pocsékolod virtuális pénzekre.
  • ktomi22
    #230
    és.. (free felhasznaló vagyok)..akkor nem tok fordítva csinálni ahogy te leírtad.. szal hogy igazi zsét cserélek L$-ra?