2845
FAQ
  • Hogthar
    #2645
    Bannert megoldom majd megcsinálom én:) ha gondolod vegyél fel majd msnre, vagy xfire ha van:) Xfire en is Hogthar a nevem az msn meg [email protected]
  • Balumann
    #2644
    Oké, hát keresgetni kell interneten, vannak jó chat-ek :)
    Mind1 mi a cím, majd linkről mennek rá (belinkelem ide a tetejére). Majd kellene valami banner is, mert a régi bannernek nem tudom mi volt a linkje.
  • Hogthar
    #2643
    Inkább grafikus vagyok Chatet nem garantálom hogy megoldom de valószinű menni fog, van 1 Barátom aki szokott segíteni ha nem megy valami pl a barmixeresnél is segített:)
  • Hogthar
    #2642
    Rendben akkor belekezdek holnaptól el is kezdem ma még 1 modot szerkeszgeteg grawhoz^^ Extrához regelek mi legyen az olda címe?
  • Balumann
    #2641
    Benne vagyok! Ha kell, segítek én is (leírásokban főleg). Még 1 javaslat, hogy nézd meg a RS Vegas 2-es oldalunkat (Csanjedi csinálta), az nagyon jól bevált a LAN játékszervezéshez :)
    Forum akkor maradjon ez, ha tudsz rakhatnál rá chat-et is pl. arra az esetre ha többen összegyűlnénk.
  • Hogthar
    #2640
    Balu te abban benne lennél hogy csinálnék egy oldat ennek és oda gyűjtenénk az embereket?
  • simonl #2639
    Szia, bocsi, kicsit megkésve de köszi a választ....

    Közben mintha megoldódott volna. Szerintem egy bug lehet. Csak akkor dob ki ha le akarok menni a 3. pályán az ellenfél bunkerébe.
    Ha nem akarok lemenni megy tovább a játék.

    Kicsit azért bosszantó egy boltban vásárolt játéktól.....

    Üdv, és mégegyszer köszi
  • Hogthar
    #2638
    Na jó én nem adom fel:) értek úgyahogy honlap kezeléshez(www.epsom.extra.hu,www.barmixer.uw.hu) ha te is benne vagy összehozhatnánk és megszervezhetnénk.
  • Balumann
    #2637
    Hogthar, nem fogunk kijönni a ghostrecon.hu -sokkal, ők komolyan veszik a játékot, neten játszanak.
    Ha valamire jutni is szeretnénk, akkor itt szervezünk. Keressünk embereket, és ha van kb. 10 jelentkező ismét, akkor összedobok egy kis honlapot. Ha még többen leszünk (12-en vannak bennt a hamachi network-ban, és 15-nél többen leszünk), akkor létrehozok még 1 szobát, és chat-et is. Én nem tudok minden este játszani, csak heti 2-3 alkalommal, úgyhogy valakinek át kell vennie a szervezést. Dénest fűzzétek, mert ő tud szervert is csinálni :)
    Én nem szervezek mostmár, mert nem tartanak igényt rám. Igazad van, nincs értelme mocsokkal és tHUNderrel tovább vitáznom. Nem félreértés van hanem nézet eltérés, másképp szeretnének játszani. Az, hogy visszaállítottam egy forumot szerintem sem volt egy olyan dolog, amiért értelme lett volna összekapni. Nyitottak egy új topikot, én ott is írtam hogy lehetne megint multit szervezni, és tudtam hogy nem fognak felmenni az oldalra. tHUNder nem volt fennt, ezért állíttattam vissza ezt a forumot. Meg én jobban is szerettem ezt, tHUNder is tudja, hogy nem mentem bele egyből a forum átirányításba. Ami az oldalukon van, az forum, ez inkább üzenőfal szerű ami gyorsabb, jobban alkalmas szervezésre, ráadásul itt SG-n sok topik van, így nyilván többször nézik az emberek. Az alapötlet jó volt, de ha nem írunk ide akkor a játékosok forumánál egyre hátrébb kerül, senki se fogja nézni.

    Remélem valaki átveszi tőlem a szervezést. a ghostrecon.hu oldalt meg felejtsük el a Hamachis szervezkedésben. Rita volt az egyetlen aki játszott velünk, arról az oldalról, senki más.
  • Hogthar
    #2636
    Szerintem nem szereztél ellenségeket csak egy félreértésen alapszik az egész, na jó volt egy kritikusod, de az meg a dologról nem tudott semmit csak kb átolvasott pár kommentet és ezt szürte le, de fölösleges törődi vele, szerintem simán összelehetne hozni csak tisztázátok le a dolgot.
  • Balumann
    #2635
    A ghostrecon.hu -n kialakult konflikus miatt + az első szervezett játék tapasztalatai után az lesz a legjobb, ha elfelejtjük ezt az egészet. Ha így egyedül szervezem, tényleg nem jutunk semmire. Leírtam az én tervemet, erre olyanok is jöttek, akik nem szeretnének játszani. tHUNder megpróbált segíteni és felajánlotta az oldalt, hiba volt belemennem, mert talán össze tudtuk volna szedni az embereket itt, egyszerűbben megbeszélhettük volna a dolgokat.
    Úgyhogy hagyjuk ezt amit írtam, nem fog összejönni, és most nekem is vannak más terveim. Sajnálom, hogy így alakult. A ghostrecon.hu tagjai meg mostmár végképp elítélnek.
    Nem tudom miért mentem bele, mikor tavaly pont az miatt hagytuk abba, mert mindenki eltűnt amikor velük akartunk összejönni (de ők nem úgy játszottak, ha olvassátok a ghostrecon.hu forumot, megértitek).

    Érdekes, hogy míg más játékokba haverokat szerzek így, itt inkább ellenségeket. Mindenesetre ha valaki megpróbál szervezni hasonlóan, akkor én benne vagyok, hiszen a játékot szeretem. Én nem szervezek ebben a játékban többet, legalábbis egyedül nem.
  • Hogthar
    #2634
    jah csak így nem tudsz quick savelni:( de a társaidat is betudod tenni, és ha betölti így a 4 es misziót akkor próbáld meg itt betölteni a 3 ast és ha így betölti akkor talán tudok segíteni.
  • Hogthar
    #2633
    vagy próbáld meg betölteni a 4. pályát a következő képpen: multiplayerre menj, ott a lan only opciót válaszd ki, utána create szerver, utána felül a ahol kiírja: server type ott lan serveren van tedd át lan campaing szerverre és válaszd ki a 4 es missziot vagy azt ameiket akarod. kb teljessen ugyan azt kapod mint a játékban csak a 1-2 bejátszás kimarad.
  • Hogthar
    #2632
    hát ..talán próbáld meg patch nélkül.
  • simonl #2631
    Azonnal kidob asztalra,és csak a hibaüzenetet látom.....nincs fennt mod.
  • Hogthar
    #2630
    használsz hozzá valamilyen modot?
  • Hogthar
    #2629
    Érdekes a Data/Units mappán belül nincs is types mappa csak weapons amiben vannak a wegyó leírások honnan nyitja meg és hogy milyen a tipusa erősége de az a Data/units/weapons mappán belül van és azok közt sem találtam olyat hogy Multigeneradeweapons.dsf, ahogy betölti a pályát ki is dob vagy még a taktikai képernyőt behozza?
  • simonl #2628
    Sziasztok,

    megvásároltam az eredeti játékot, a 3. pályaíegy pontján a következő hibaüzenettel dob ki:

    rash in application version: 30899.3048

    data\lib\units\types\weapons\multigrenadeweapon.dsf(-1): cant find member: player_data in type <void>

    Renderer: threaded
    Physics : threaded

    Már kicseréltettem az üzletben a DVD t. Újra csinálja. 1.00 - 1.05 patcsh van fent, amit a ubi.com ról szedtem le.

    Mi lehet a baj?

    Köszi
  • Hogthar
    #2627
    nekem ventrim van és tsem, és xfire
    msnen átküldöm
  • arty
    #2626
    készen állok :) graw2, 1.05, lan ...

    hamachi szoba: graw2sghu
    szoba pass: graw2sghu

    msn, skype, icq szintén elérhető vok (adataim)
  • arty
    #2625
    linkeld a fájlt, addig felrakom a game-t és felpecselem 1.05ig :)
  • Hogthar
    #2624
    bocsi nem figyeltem meg a pontos neved Arty:)
    na tehát az Rx4 esnek a távcsövét beteszi még a g36osnak az m4 nek ls a 2 Scar a Scar L nek és a Scar H nak.
  • Hogthar
    #2623
    csak átkellene tőlem húznod egy 68 kbyte nagyságú modot amit a localba kell belemásolnod, anyit tesz a mod hogy kiunlockolja azokat a fegyvereket amiket nem lehet választani mint például a g36k t és 2. lagosba a g36 c t, azon kívül a shotgunt átrakja másodlagosba a m8 másodlagos változatához is jár távcső és sok fegyverhez még választható 1 uj távcső pontosabban az alap fegyveré aminek olyan 3 szög alakú a lézere a távcsőben, nem emlékszem pontosan a nevére valami bereta ... +ba még választható az egylövetű rakéta vető is.
  • Hogthar
    #2622
    Rt ha akarod addig tolhatunk mi egy story modot 2 en míg meg van a videó kártyád... esetleg még jön valaki (max 4, anyit enged a gép) hamachin simán meglehet szervezni.
  • arty
    #2621
    akkor én kiestem :) kár :)
  • Balumann
    #2620
    Mindenki letölti a legújabb ventrilot és kész, nem kell azzal semmit szarakodni. Én TS-el többet szarakodtam sokkal beállításkor mint Ventrivel. Ventri sokkal egyszerűbb, jobb minőségü, és egyszerűen lehet benne szervert is csinálni, meg elrendezni az embereket.
    Nincs semmi amit utálni lehetne benne.

    Játszhatunk egyet jövőhét kedden, vagy szerdán.
  • arty
    #2619
    és mikor lenne az első játék? mert MA még ugy néz ki nálam lesz a videokártya, talán holnap is (50%) ...

    ventrillo sztem azért gáz, mert mindenkinek tudtommal ugyan annak a verzionak kell fentlennie, ujabb fél ora cumi a szervezéskor :))

    (finoman szolva utálom a prgoramot, na :D )
  • mike0013
    #2618
    tökéletes, akkor rám számíthattok!
  • Balumann
    #2617
    Este 7-8 körül.
  • mike0013
    #2616
    én is benne lennék ebben a kis mókában:)
    csak lenne egy kérdésem: kb mikortól kezdődne egy játék? tehát hány órától?
  • Hogthar
    #2615
    ^^ én türelmes vagyok kibírom várni tehát rám számíthattok ez ügyben és jobb lenne összehozni egy játékot ventriben vagy teamspeakban meg megszólalok ha szükséges mármint nem vagyok a beszélés híve főleg ha játszom de ha a játékról beszélünk pl ott van a falnál vagy oké követlek az rendben van, de hogy még közbe vicceket is meséljek ne várjátok:D
  • Balumann
    #2614
    ui: Még akkor is ha Brenyo, vagy Akylleus is az.
  • Balumann
    #2613
    Semmi gond, én is bemásoltam volna (vagy legalábbis pontos linket írtam volna).
    Nekem mind2 játék nagyon tetszik. De a Vegas 2-ben most nagyon jó csapat van, és nagoyn jókat játszunk. Ha jó a csapat, akkor még a gagyibb játékok is jók (én pl. időnként Soldatozok, Wormsozok, meg ilyesmi :P).

    Tavaly mondatni játszottunk nagyon jókat is GRAW 2-ben, de nagyrészt 2-3 ember miatt nem állítottuk be a csapatokat (mert ugye mindjárt belépnek és gogo ne várjunk, úgyse az a lényeg meg stb...). Emellett meg nagyrészt meg se szólaltak a ventriben :P

    Tehát, jó játék a GRAW 2, de csak úgy ha kialakítunk egy jó kis közösséget, megbeszélt időben belép aki tud, ventrilo-ra is, belép mindenki játékba, utána elosztjuk 2 csapatra (ventrin is) úgy hogy naggyából egyensúly legyen, és játszunk. Nem azzal a céllal, hogy ki öl többet, hanem hogy teljesítsük a feladatot.

    Összefoglalva, aki nem tud maximum 10-15 percet várni arra, hogy beállítsuk a csapatokat, az ne jöjjön. Mert sok ideig tart a menet, és nem megfelelően elosztott csapatokkal nincs értelme játszani, abból egyik csapatnak csak szenvedés lesz. Ahhoz meg nekem nincs türelmem.

    Vegas 2 most nagyon jó az együttműködő csapat miatt. Itt viszont a legutóbbi próbán sem volt olyan, amiért úgy érzem érdemes lenne újra megpróbálni. Mindenesetre megpróbáljuk még 1x valamikor.

    Aztán valamit kitalálok, mondjuk kirakom azt aki beír olyat, hogy "go" mielőtt mindenki készen nem állna.
  • Hogthar
    #2612
    bocsi hogy írtam a nevedben BaluHuNTeR csak gondoltam ha bemásolom a szabályokat nem haragszol majd... egyébként nekem a R6v2 nem jött be szerintem az effectek ocsmányabbak mint a graw2 nek csak megvannak erősítve míg a graw 2 ben lekicsínyítve, és a R6v2 ben a fegyverek batári nagyok, és hát a realisztika... airsoft után szerintem a graw jobb:D persze ez csak egy vélemény a R6v2 is jó, csak számomra jobb a graw:D
  • Hogthar
    #2611
    Szerző: BaluHuNTeR
    Sziasztok!
    Akit érdekel, mindenképp olvassa el ezt a hozzászólásomat!
    A hírek résznél olvashattátok (de ha nem akkor itt olvashatjátok :D), hogy szeretném (remélem más is), ha újra megpróbálnánk egy kis multis, privát csapatba összeállni. Tavaly nyáron az SG forumról össze jöttünk páran, és játszottunk több alkalommal is így, és szerintem mindenki tanusíthatja, hogy nagyon jó volt. Aztán nyár vége fele volt egy kis kavarodás, ennek az oldalnak a régi közösségével megpróbáltunk egyesülni, de a különböző játék szokások miatt viták alakultak ki, sokan - főleg SG-sek közül - eltűntek. Nyilván az is közre játszott, hogy véget ért a nyár is... meg végülis talán jó is volt szüneteltetni :)

    Tehát a terv az, hogy bizonyos napok estéjén össze gyűljünk páran (szerintem ideális lenne a 12-14 fő), megbeszélés alapján, és jó kis LAN szerű partikát játszunk :) Tavaly még voltak akadályok, volt hogy fél óráig szervezkedtünk mire el tudtunk kezdeni a játékot (hozzáteszem, szerintem megérte időnként!), most már szerintem sokkal jobban fog menni minden.

    Tehát a technikai rész:
    Hamachi: A Hamachi okozott talán a legtöbb problémát tavaly. Hiszen több hiba lehetőség van benne, és egy szobába premium nélkül csak 15-en férnek be. Tavaly úgy csináltuk, hogy létrehoztunk 3 szobát, szerver készítő lépett be minden hova. Viszonylag működött, de volt kavarodás benne rendesen :D
    Na most a hiba lehetőséget egyre jobban ismerjük, úgyhogy ezzel már nem hiszem hogy gond lesz. 1.0.1.5 -ös verzióju Hamachi kell, egyéb problémákra valószínűleg itt találtok választ: http://hamachi.workforyou.hu/faq.php?cat_id=1
    A Hamachin most is több szobába leszünk (feltéve ha szükség lesz rá), de a szervezés annyiban módosul, hogy egy ideiglenes szoba lesz megadva, a beosztást pedig én (vagy esetleg 1-2 felhatalmazott személy fogja) végezni, tehát hogy ki melyik szobába lépjen majd be. A szerver meg minden szobában bennt lesz! (az ezzel kapcsolatban felmerülő kérdéseket majd privátban megbeszéljük!).

    Voice chat (mikrofonos csevegés): Mivel a játékban nincs voice chat, egy külön programra lesz szükség. A program megegyezés alapján vagy Ventrilo vagy TeamSpeak lesz. Én a Ventrilo -t pártolom (főleg a minősége és egyszerűsége miatt).
    A megbeszélt program használata kötelező lesz, azt meg megbeszéljük még hogy kötelező legyen-e a mikrofon is.
    A csapat elosztás mindig más lesz. Ha játékban rendeződtünk, akkor a csevegő programban is 2 csapatra osztódunk majd. Ventrilo-nál egyszerű, mert aki szervert csinál az eleve át tudja helyezni a felhasználókat.
    Időnként (szintén megbeszélés alapján) játék közben is cserélgetnénk majd a csapat elosztást!

    Szerver: Namost a saját készítésű szerver kicsivel előnyösebb volt a szervezési szempontból, mert akkor tényleg akkor mentünk csak ha többen ráértek. Mindenesetre megpróbáljuk így, de jó lenne ha a megbeszélt idő pontban mindenki fennt lenne a CHAT-en, illetve majd hangcsevegő programon.
    A hangcsevegő programmal kapcsolatban mint írtam, Ventrilo a legjobb megoldás szerintem. A szerver sem igényel nagy sávszélességet, így előnyösebb ha valamelyikünk csinál (szerintem én fogok =) ), mert akkor egyszerűen szét fogunk tudni válni majd 2 channelre.

    Játékmeneti szabályok: Gondolom idő folyamán nem jött arra lehetőség, hogy le korlátozzuk bizonyos castok számát. Úgyhogy valószínűleg a gránát vető használata nem lesz engedélyezett. Ha jól emlékszem más szabály nem volt ezzel kapcsolatban.

    Tehát ezek lennének a terveim ezzel kapcsolatban. Akit ezek a szabályok után is érdekel a játék, az írjon ide, jelezze nekem valahogy, szeretném tudni majd, hogy hányan lennének benne ilyen módon a multiban.

    Nincs olyan tervem, hogy bármikor össze mérnénk magunkat más csapattal. Valószínűleg akik aktivan játszanak neten, sőt még klánban is, azok nem nagyon fogják így élvezni. Ez inkább azoknak szól, akik nem azt tervezik, hogy aktívan játszanak neten, klánban más profi klánok ellen, csak időnként szeretnének egy jó bandával, heti 2-3 esti alkalommal, de viszonylag értelmes módon (tehát valamennyire taktikusan, összejátszva, jó kedv mellett) játszani.

    Várom a jelentkezőket.
  • arty
    #2610
    1.) mit jelent, h 'ugyan az folytatodott, mint tavaly' ?
    2.) bekopizod ide a feltételeket?
  • Balumann
    #2609
    Jah átírtam a rövid cím-et a játék teljes nevére (mert eddig csak GRAW2 volt).
  • Balumann
    #2608
    Nah szóval még mindig áll az, hogy szerveznénk multis játékokat. Eddig át volt irányítva ez a topik a ghostrecon.hu -ra, de most vissza lett állítva. De a ghostrecon.hu is elérhető természetesen. Bár én inkább ezt a forumot választanám a fő szervezési helynek, mer gyorsabb (egyből lehet írni és olvasni is üzeneteket), sokkal áttekinhetőbb, és a lényeget ki is tudom emelni a hosszú címnél.
    A Magyar Ghost Recon közösség oldal forumában le van írva, hogy mik az elvárások. Mondjuk már 2-3x megpróbáltunk játszani, de egyrészt nem voltunk elegen, másrészt ugyan az folytatódott mint tavaly.

    Szeretném, ha együtt működne mindenki abban, hogy a csapatokat mindig rendesen, balancra törekvően kialakítsuk, és hogy mindenki türelmesen megvárja amíg mindenki belép a játékba, elosztjuk a csapatokat, és Ventrilo -n is szétosztjuk az embereket.

    Ha ugyan az fog folytatódni ami tavaly, vagy ami most volt 1x, akkor én nem fogok játszani. Tavaly nem léptem ki, most viszont ki fogok, mert nekem ott van már a RS Vegas 2 is, ahol viszont jó csapat van.

    Legközelebbi játékot tervezzük jövőhét keddre mondjuk, és mindenki próbáljon meg szerezni embereket. Network-al kapcsolatos információk a Ghost Recon közösség forumában.
  • Balumann
    #2607
    Nem találom a banner képet :|
  • Balumann
    #2606
    Köszi KandurEX! Újra lehet írni ide!