640
budapesti hidak, köztük a méltán híres és emblematikus Duna-hidak, közúti hidak, vasúti hidak, stb...

  • B0B0
    #480
    Nincs képed a Szabadság híd hétvégi terheléspróbájáról?
  • Random_
    #479
    Hétvégén jártam Szegeden és fotóztam egy párat.
    A jelenlegi hídat és a régi maradványait is. Majd kiteszem egy helyre őket.
    Ízelítőnek íme egy ami nekem tetszik. Imádom az ilyen acél szegecselt hídakat. :D

  • Christo
    #478
    Igen, én is hiányolok belőle sokmindent. Szivem szerint végigjártam volna az összes villamos vonalat is, dehát ezt is kihagytam. Újszegedről is kellett volna még, tarjáni hurok, járműtelep is kellett volna de azt majd valamikor máskor ;)
  • Random_
    #477
    Ez egy jó kis összeállítás Szegedről bár 1-2 dolog még beleférhetett volna mert fontos. Persze ehhez kellő ideig ott kell lakni.
  • B0B0
    #476
    A klasszikus beállítás. :) Szép lett!
  • Dragooon #475
    tesóm fotója :)
  • Christo
    #474
    Itt van néhány kép a szegedi hidakról
    sajnos a maradványról nincs
  • Random work
    #473
    Voltam Szegeden, de nem volt nállam a fényképező gépem. :( Pedig akartam pár szép képet készíteni a belvárosi hídról és a felrobbantott vasúti híd maradványairól.
  • B0B0
    #472
    A vasúti még ennél is szebb volt (és ha jól tudom hosszabb)
  • Random work
    #471
    Ja és a Dunaújvárosi hídról egy cikk: mtm-magazin.hu

    Hónapok óta olvasgatom fent linkelt oldalt mert sok érdekes cikk találhtó ott nem csak a hídakról hanem úgy általában útépítésről és közlekedésről.
  • Random work
    #470
    Ez nagyon érdekes ezt a képet még nem is láttam.
    Amúgy szerintem a jelenlegi se olyan ocsmány. A neve mondjuk az, de sajnos erről nem a tervező tehet.
    Szóval szerintem nagyon szép a mostani forma is nekem kifelyezetten tetszenek az acél szerkezetes hídak főleg szakmai ártalom is. A lapolt szegecselt megoldás szerintem elég érdekes.

    Ja és ez a híd nem összetévesztendő a korábban emlegetett vasúti híddal. Az sajnos nem lett pótolva.
  • B0B0
    #469
    Na ne mondd.
  • banok
    #468
    mert még hátra van az aszfaltozás.
  • B0B0
    #467
    Annak ellenére, hogy már beemelték a cuccot, ha minden igaz, akkor "csak" augusztusban lehet birtokba venni
  • Christo
    #466
    Kőröshegyi völgyhíd - utolsó tömb beemelése
  • Christo
    #465
    Biztos butapestről vették a példát...
  • B0B0
    #464
    Ma Szegeden jártam! :) Láttam pár szép tuját de!

    A már sokat siratott szép régi közúti híd, melynek helyén ma az az ocsmányság áll:
  • Christo
    #463
    Szerintem ez ma direkt van, így biztos több pénzt lehet belőle ellopni ;) Alap.
  • B0B0
    #462
    "Azt azonban nem értem, hogy az ott lakókat nem érdekli a zajon túl az, hogy az ő közlekedési lehetőségeik is nagyságrendekkel javulnak?"

    Hidd el, a nagy részüket biztos, hogy érdekli, csak mindig van 1-2 ember, akik mindig okosabbnak és fontosabbnak érzik magukat és a brilliáns ötleteiket. Na ezek találják ki mindig, hogy arra épp miért nem jó a nyomvonal! Azt kellett volna csinálni, mint a 70-es 80-as években! Megmondani, hogy: erre fog menni a nyomvonal és kész!
  • Random_
    #461
    Az M0-ás eleve olyan út ami már az elején rosszul lett kivitelezve gondolok itt a régi szakaszra amin néha halálfélelmem van olyan keskeny. Azt se értem miért nem lehetett az elején körbevinni a városon. Hiszen akkor lenne jelentős haszna.

    A vitákon már fel se kapom a fejem. Azt azonban nem értem, hogy az ott lakókat nem érdekli a zajon túl az, hogy az ő közlekedési lehetőségeik is nagyságrendekkel javulnak?

    Én személy szerint nagyon örülök, hogy a keleti rész végre épül és elér az M3-asig mert így megspórolhatok rengeteg időt. És nem csak azért mert én gyorsabban jutok el rajta egyes helyekre hanem mert a Hungária körútról kikerülnek a kamionok ami nagy dolog szerintem.
  • B0B0
    #460
    Ezzel kapcsolatban szkeptikus vagyok. Lehet, hogy van igazság abban amit ez a bizottság állít (sőt ugye szeretett kormányunk intézkedései mellett több mint valószínű), de ugyanakkor nekem már teli van a tököm azzal, hogy a sok környezetvédő- meg ilyen és olyan érdekbizottságok miatt az M0 építése folyamatosan késik, mert mindig kitalál valaki valamit.
  • Saddalim #459
    Nemrég csináltam. Sajna a gép nem a legjobb.

    !!! csak akkor elérhető, ha a gépem be van kapcsolva !!!
    (ez általában délután és este szokott lenni)
  • gordon 24
    #458
    Nekem csak annyi a kérdésem: Ugye ebben az országban a alig van hegy, erre majdhogynem nekünk lesz a leghosszabb völgyhidunk. Most nekünk minek emellé még egy több kilóméteres alagút is.
    Nem beszélve arról hogy a tüzöltóink egy olyan tűzbe ahol nincs is tűz belehalnak. Hogy fognak kimenteni egy 20 km-es algut közepéről egy égő kamionból valakit? Amikor ez még a franciáknak is nehezen megy. Pedig nekik valamivel fejlettebb a techinikájuk. Megint valaki nagyon sok pénzt szeretne keresni.

    A másik pedig az hogy mind a völgyhidnál mind itt volt és van olyan nyomvonal aminél a feléből elkészülne sokkal rövidebb idő alatt.
    Ha az m7-est nézed az is direkt ráfoldul a völgyre hogy keljen épiteni egy hidat.
  • Christo
    #457
    Elterelnék Észak-Budán a körgyűrűt a civilek

    a cikk nem csak erről szól, érdemes elolvasni ;)
  • csn tamás
    #456
    szép kép!Első képben direkt van benne a lámoa...



  • B0B0
    #455
    Egy régebbi képem
  • csn tamás
    #454
    egyetértek hogy etalon csak épp a várban jártam tegnap és gondoltam hátha örülnétek neki!!!
  • B0B0
    #453
    Biztos kivágták a naptából
  • Christo
    #452
    Nocsak, a fővinformosoknál is megvan a képed:
  • Christo
    #451
    Naja, egy nyári napon majd egy jó fényképezővel kéne járni a Duna-partot, ezt megcsinálni pár alkalommal... olyankor szoktak a jó fotók készülni ;)
  • B0B0
    #450
    Az etalon! :)
  • csn tamás
    #449
  • B0B0
    #448
    Hamster oldalát kívülről-belülről! :)
  • Christo
    #447
    Nem tudom mennyit nézelődtök a dbridges.fw.hu linkjei közt. De ezt azért érdemes megnézni:
    Régi budapesti képek
  • Takezó
    #446
    köszi szépen:)
  • B0B0
    #445
    Szépek
  • Christo
    #444
    Erről az oldalról ne feledkezzetek meg

    beszúrom ide is, mert úgy emlékszek hogy csak a 4-es metrós topikba ment

    lenyűgöző képek ;)
  • B0B0
    #443
    Heppi börszdéj tú jú!
  • B0B0
    #442
    Én ezen csak sírni tudok. A mienk a világ legszebb városa és az ember egy része azon van, hogy minnél jobban elcsúfítsa
  • Christo
    #441
    putripest.fw.hu