640
budapesti hidak, köztük a méltán híres és emblematikus Duna-hidak, közúti hidak, vasúti hidak, stb...

  • Random work
    #520
    Szép letisztult szerkezet. Nagyon ütős hatása van érdemes élőben megnézni. Dunaföldvárról is látszik az ív ahogy kimagasodik a tájból és fehéren virít.

    Tetszik csak ide szerintem kicsit túlzás.
  • Christo
    #519
    Itt láthattok jó minőségű képeket a Dunaújvárosi hídról érdemes lementeni őket
    Azért az ősi sztálinvárosiak kedvéért nem felejtették el pirosra festeni híd oszlopait :D
  • B0B0
    #518
    Ennél majdnem minden jobban festene.
  • Christo
    #517
    Szabadság hídba annak a részeit építették be pl, meg ha minden igaz akkor a Margit hídba is. Egyébként meg nem volt keskenyebb a régi Erzsébet híd. Annyi a különbség hogy annak a tartószerkezeten belül volt a gyalogos járdája, a jelenleginek pedig kívül van. A régit ugyanúgy meg tudták volna toldani ennyivel, de ha ma építenék újjá a régit akkor a technika miatt biztos nem lenne ilyennel gond.
    Az már más kérdés hogy hogy festene egy régi Erzsébet híd megtoldott szélességgel. Talán jobban mint ez a fehér kábelrengeteg :P
  • B0B0
    #516
    És ez tetszik neked? :)
  • Iminyó
    #515
    Nem Duna-híd, de hátha érdekel valakit...

  • B0B0
    #514
    Érdemes lenne megtudni, hogy az 1960-ig álló pesti pilon maradványai hová kerültek.
  • B0B0
    #513
    Két okból lenne realitása a dolognak!

    Ugye a régi híd sokkal keskenyebb volt a mainál, kb. Szabadság-híd kategória. Sokan emiatt mondják azt, hogy elbontották és a helyére egy széleset építettek, hogy a közben kiszélesített Kossuth Lajos utcát ki tudja szolgálni. Viszont pont a mai, a belvárosból a forgalmat kiszorítani számdékozó, pozitív hozzáállás lendíthetne a dolgon. Hiszen a rég keskeny híd rekonstrukciója után a Kossuth Lajos utcát vissza lehetne állítani a régi keskeny állapotába (sétálóutca) miután a híd úgysem tudná kiszolgálni a jelenlegi keresztmetszetet. Azonkívül mindkét rekonstrukció a belváros turisztikájának rendkívül használna.

    De ugye a realítás azt mutatja, hogy ez csak akkor valósulhatna meg, ha a jelenlegi ocsmányság felrobbanna, elszakadna, vagy valami egyéb okból teljesen használhatatlanná válna, amire igen kicsi az esély.
  • Christo
    #512
    Ezzel akkor sem vehetné fel a versenyt :P
    Kár hogy csak 42 évig létezett, remélem ha az Erzsébet hídon végeznek majd nagyfelújítást, visszaépül a régi. Ez persze álom amíg demszky félék vannak.
  • Random work
    #511
    Jaja tudom! :D

    A cikkből sok érdekes infót megtudtam. Megnéztem volna azokat a repesz nyomokat a hídon meg, hogy mely elemeket építették be a roncsokból.
  • B0B0
    #510
    Nálam fordítva van :)
  • Random_
    #509
    Az összes híd közül szerintem a legszebb! Az Erzsébet híd a második. :)
  • B0B0
    #508
    Ez örömteli, de az lenne az igazi, ha az autósok is hasznot húznának belőle
  • Christo
    #507
    Északi Összekötő vasúti híd felújítása: 2008 nyarán kezdődik
  • B0B0
    #506
    A Szabadság-híd felújításáról részletesen

    Ami számomra igazán jó hír, hogy helyreállítják a középső részen a gyalogoskorlátot az eredeti állapotára! :)))
  • B0B0
    #505
    Már hétfőtől átadják a világ legnagyobb korfüles acél-ívhídját! :)
  • B0B0
    #504


    Állítólag hóvégén átadják
  • B0B0
    #503
    Ezek közül a Marig híd ami igazán borzalmas :(
  • Christo
    #502
    Budapest a ramaty hidak városa
  • B0B0
    #501
    Mindenhol csúszás, a Dunaújvárosi hídnak ugyan találtak már nevet (a kurva hangzatos 'Pentele híd'-at) de nem lesz kész időre. A kőrőshegyi viadukt elvileg Augusztus 8-án nyílik meg.

    Index cikk
  • Christo
    #500
    dbridges.fw.hu-ra nyugodtan adhatjátok, ott fent lenne sok évig még biztosan ;)

    bár valamikor valszeg csinálok én is
  • Random work
    #499
    Hajaj tudtam, hogy ez lesz a következő. :)
    Majd ha sikerül erőt vennem magamon akkor valahová felteszem.
  • B0B0
    #498
    Na és hol vannak a fotók??? :))

    Én azért dobok egy mait:

  • Random work
    #497
    Múlt héten megnéztem a dunaújvárosi hídat. Sajnos csak messziről mert le van kerítve a környék és nem is egyedül voltam így annyira nem mertem akciózni. :) Messziről nagyon szép! Tényleg ha csak azt nézem, hogy mint híd nagyon csodálatos nekem tetszik az íve és a fehér élénk színe. Készítettem pár fotót róla és a dunaföldvári hídról is.
  • B0B0
    #496
    Hát ebből nem látunk semmit :(
  • teniszuto
    #495

  • B0B0
    #494
    Demszkyék megint ügyesek voltak.
  • Christo
    #493
    Elbuktuk a pénzt az aquincumi hídra
  • B0B0
    #492
    Hát igen, mindkettőre nagyon nagy szükség van
  • Christo
    #491
    Építettek volna inkább Aquincum hidat vagy legalább a Vácit...
  • gordon 24
    #490
    Teljesen egyetértek!! Én pont ugyan ezt gondolom erről. Én is töbször láttam a hidat. A világon semmi értelme az elöbb leirtakon kívül.
  • B0B0
    #489
    Most erre mit mondjak? Csak sírni lehet. Mellesleg nézz utána, milyen utak futnak bele a Dunaújvárosban épülő világ legnagyobb kosáríves acélhídjába! Ugyanez a történet, azzal a különbséggel, hogy ott van mi fölött átmennie, csak éppen autópálya nincs hozzá!
  • brrrbrr
    #488
    Vélemény
  • B0B0
    #487
    Fúú, nekem a 2007. 01. 18.-i adagból nem tudnád a Budapest térképet nagyobb felbontásban elküldeni?
  • Christo
    #486
    Új képek az M0-ás hídról
  • Punker
    #485
    cikk az átadásról
  • B0B0
    #484
    Állítólag 2-3 héten belül bringával már át lehet szaggatni rajta! :)
  • gordon 24
    #483
    Ja . Én igaz havonta láttam fejlődését, de komoly lesz átmenni majd rajta..
  • Punker
    #482
    na lassan lehet menni megnézzni az M7-es a völgy hidat :)
  • Christo
    #481
    Nem tudok sajnos mostanában fotózni, egyébként meg szóljatok előre ha kell valamit fotózni mert akkor kérek kölcsön előre gépet.