112
  • risqci
    #112
    Az alábiakat állítják a Firefox 2.0 kiadásáról..

    Akadálymentesítés
    A Firefox nagyobb böngészési élményt nyújt mindenki számára - még a gyengénlátóknak is. A Firefox DHTML támogatásával a weboldalak fejlesztői olyan lapokat készíthetnek, amelyek bejárása kevesebb interakciót igényel, ezzel elősegítve a mozgáskorlátozottak könnyebb böngészését. A Firefox ugyanakkor támogatja a Microsoft Active Accessibility API készletet, amelynek segítségével használhatja az olyan képernyőfelolvasókat, mint a GW Micro’s Window-Eyes és a Freedom Scientific’s JAWS.


    A Firefox2 szerzői állitása ellenére nem műkőödik együütt
    a jawsz és a wineyes felolvasó programokkal és a dhtml
    parancsainak felét sem ismeri illetve kezeli le....
  • Polemius
    #111
    Felraktam. 3 napig fent volt. Most raktam vissza az 1.5.0.7-et.
    Az új funkciók számomra nehezen kezelhetőnek tűntek, másrészt pedig más (korábbi verzióban levő) funkciók megszűntek, vagy nem jól (legalábbis másként) működnek. Ennyit erről, maradok az előző verziónál.
  • uniu
    #110
    NoScript az extension neve.
  • Kagemusha
    #109
    Offtopic
    Szerintem meg szánalmasak vagytok. Mindenki használja azt, ami neki tetszik, mert ugye "Ami nekem jó, az talán neked nem való...". Ha meg túl ifjak vagytok hozzá, hogy ezt ismernétek, akkor "kinek pezsegsz, kicsi plusz?" Most komolyan, az értelmetlen szócséplésen kívül máshoz is értetek? Ha nem, akkor menjetek és játszatok azzal, amivel egyidősek vagytok...
    Ontopic
    ...hibák? What kind of hibák?
  • bmagyarkuti
    #108
    A PC fórum köztudottan a Microsoft magyarországi szócsöve. Ez a hír például egész egyszerűen nem igaz: http://secunia.com/product/12434/ - 0 advisories.

    Ezzel szemben nézzétek meg a szintén sokkal biztonságosabbnak hirdetett Internet Explorer adatlapját: http://secunia.com/product/12366/ - ebben valóban van már 2 biztonsági rés.
  • kbupdate
    #107
    http://pcforum.hu/hirek/10402/Maris+hibakat+talaltak+az+uj+Firefox-ban.html :)
  • wanek
    #106
    Nem használok iwiw-et, így azt se tudom, hogy miről beszélsz.
    "Télleg, nem tudja valaki, hogy hogy lehet azt letiltani rendesen" - elvileg a NoScript is jó lehet, ha semmilyen más script nincs azon az oldalon. Ha van más script is, akkor ez nem járható út. Ha az általad kifogásolt script külön van, akkor talán az Adblock is segíthet, ha azzal tiltod.
  • Bith
    #105
    "Nagyitasz egy képet, a kép oldalra és lefele kilóg, de csúszka nem jelenik meg."

    Remélem nem az iwiw überszar képkicsinyítő/nagyító javascriptjére gondolsz (mert arról a FF nem tehet).
    Télleg, nem tudja valaki, hogy hogy lehet azt letiltani rendesen? De úgy, hogy nem minden javascriptet tiltok. Valami hihetetlen idegesítő az a xar.
    (inkább írok nekik egy rendeset ingyen, ha anyira kel nekik)
  • Indigo
    #104


    Opera FF motorral... Nem tudod te mit beszélsz...
  • dester
    #103
    Opera mióta működik FF motorral?

    Az Opera Presto motorral működik.

    A Firefox pedig Gecko motorral.
  • Sanyix
    #102
    "Opera FF motorral müxik" LOOOOOL gondolkozzál el rajta mekkora hülyeséget mondtál :DDD soha nem is működött FF motorral, különben hogy lenne gyorsabb az FF-nél? :) Kezdettől fogva saját motorja van az operának.
  • qB0B0p
    #101
    Ameddig az Opera FF motorral müxik inkább ne nagyszájúskodjanak az Operások (bár igaz hogy az Opera sem szar sőt.. van akinek ez jön be van akinek meg az és van akik még mindig IE-t használ)
  • Sanyix
    #100
    Mindenki téged üldöz mi?
  • DjDano
    #99
    Íme Wanek barátunk agyi kapacitásának maximuma, egy két büntetőpontot megér :)

  • DjDano
    #98
    Ha nem a Microsoftot akkor a FF-ot fikázzátok, ez már szánalom, de hát ez a népszerűség átka
  • smv
    #97
    Viccesek az FF 2.0 RC újításai...
  • Indigo
    #96
    Nekem nem kell bizonyítanod, hogy madár vagy, én elhiszem :)
  • Dj Faustus #95
    Indigó: Kár, kár,


    tomsolo: Úgy látszik a Thunderbird-félét frissítették fel...
  • Sanyix
    #94
    Ja addig jó amíg az opera nem terjed el a lámák között :)
  • tomsolo
    #93
    https://addons.mozilla.org/firefox/3386/
    az ebbe lévő dict fájl mérete kb 2 mega (95161 lines).

    http://www.mozilla.com/thunderbird/dictionaries.html
    az ebbe lévő dict fájl mérete kb 5 mega (246586 lines).

    Én az utóbbit használom. Ez a leszedhető szót nem értékeli hibásnak. Okéak?
    -.-
  • Indigo
    #92
    Kár, hogy nem a népszerűségére céloztam...
  • Dj Faustus #91
    Kár hogy nem olvasol statisztikákat...


  • Dj Faustus #90
    Ugye az erről az oldalról leszedhető (a "leszedhető" szót hibásnak itéli :) ) kiterjesztés readme-jében ugyebár az olvasható hogy ez a 0.99.4-es verzió. Viszont a kiterjesztés honlapján a bemutatásnál 1.1.1 található - viszont a kommenteknél még 0.99.4.
    Most akkor melyik igaz?

    Ha megnézzük a hu.aff állományt az alábbi olvasható benne:
    "amelyet Németh László készített, és 2006 júliusában Magyar Ispell 1.1.1 néven"

    Illetve ha letöltjük a Magyar Ispell oldaláról a legújabb szótárállományt, tapasztalhatjuk, hogy az 1.1.1-es változat megegyezik a a kiterjesztésben elérhető szótárálományokkal.

    Vagyis nem cserélték ki a readme-t, és a legfrisebb ispell szótár található meg a kiterjesztésben.
  • Indigo
    #89
    Mi már megint ez a gügyögés itt vazze? FF még így is csak az Opera mögött kullog
  • DjDano
    #88
    Az ilyen idióták tudnak az őrültebe kergetni, nagyon jó lett az új verzió, sokan vannak még ezen a véleményen, de te csak ugass ha ahhoz van kedved...

    az újításokat meg leírom csak neked nagyvonalakban, bár nekem egyből föltüntek de ezek szerint a te képességeidet ez meghaladja:


    * Apró újítások a kezelőfelületen
    * Adathalász oldalak szűrése (az Internet Explorer 7-hez hasonlóan egy helyi vagy központi tiltólista alapján)
    * Keresőszó javaslatok - egyelőre a Google vagy Yahoo! keresőgépek használatakor a böngésző valós időben tesz javaslatot a keresődobozba begépelt kifejezések folytatására
    * Továbbfejlesztett füles böngészés - ezentúl minden fülhöz külön bezárás gomb tartozik, stb.
    * Munkamenet visszaállítás
    * Élő könyvjelzők előnézete és feliratkozás
    * Beépített helyesírás-ellenőrző szövegdobozoknál (elérhető magyar nyelven is)
    * Továbbfejlesztett kiegészítés-kezelő
    * JavaScript 1.7 támogatás
    * Tovább gyorsult az oldalak megjelenítése


  • Dj Faustus #87
    "Bejelölöd, hogy a link tartalmát új ablakban akarod, de ennek ellenére új _fülön_ hozza"
    Egyéni probléma, nálam működik.

    "Nagyítasz egy képet, a kép oldalra és lefele kilóg, de csúszka nem jelenik meg."
    Ugyancsak egyéni probléma. 1600x1200-as képpel próbáltam - csúszka maradt.
  • dcyrax
    #86
    Firefox Inkább tegyétek fel az ie7
  • huuu
    #85
    Erre ez a válaszom!
  • huuu
    #84
    http://www.netcaptor.com/
  • janicroft
    #83
    Strg=Control, az Strg a Steurung-ból jön, német szó
  • Shortstop
    #82
    már fent van
  • pemga
    #81
    TabMixPlus előzetes, a beépített tab-kezelője kicsit gyengusz maradt... (Mármint a TabMixPlus-hoz képest.)

    A magyar spell pedig simán felment az FF telepítő oldalról.
  • avman
    #80
    idáig is tudta. egy szót mondok: kiterjesztés.
  • tomsolo
    #79
    hm...

    én az openofficehoz valót szedtem le innen (hu_HU0.86.zip) majd replaceltem az aff és dict fájlokat a feltelepítettekkel és ment szépen(legalábbis biztos jobban mint az eredeti instalba lévővel) . Most kipróbáltam a lentebb megadott 0.99.4 lévőket (.xpi->.zip) és nekem megy azzal is...
  • InfectedMann
    #78
    No lejött a hivatalos a getfirefox.com -ról... kiv. leszek azokra az észveszejtő hibákra amik bennemaradtak...
  • InfectedMann
    #77
    Sokan meg itt sírnak, hogy jajja de szar mint a Vista esetében amiből még nemhivatalos végleges verzió sincs :D :D LOL
    Azért valszeg a hivatalos végleges verzió nemlesz teli hibákkal.
    És ha teli lesz? Akkor mivan? Ingyé csinálják vazzeg
  • InfectedMann
    #76
    Jólátbaszták a népet ezzel a nemhivatalos verzióval
  • Phaemoor
    #75
    Hopsz...ez is érdekes. Ha új ablakban akarom megnyitni, gond nélkül megnyitja új ablakban.
    Viszont a csúszka valóban szar :)
  • qB0B0p
    #74
    A magyar szótár készítője írta:

    "by Zoltán Petres , Oct 4, 2006

    A Firefox/Thunderbird 1.x/2.x még csak MySpell kompatibilis, de nem HunSpell. Ezért csak a 0.99.4-es szótár használható, ami nem tökéletes, de nincs jobb. Az letölthető innen (sajnos nem Firefox 2.x kompatibilis):
    http://www.mozilla.com/thunderbird/dictionaries.html

    A MySpell -> HunSpell csere folyamatban van, utána lesz szuper helyesírás-ellenőrzőnk."
  • Apokrif
    #73
    Helyesírás ellenőrző csak magyarul tud :(