319
VLC media player
  • Palinko
    #239
    sztem ez csak valami videószerkesztő programmal megoldható, vlc csak lejátszó
  • tomy910
    #238
    ha csuszik a hang a filmhez képest és azt beállitom akkor azt hogy tudom elmenteni a vlc-vel? ugy hogy azt át is tudjam helyezni mappába?
    meglehet csyinálni?
    valaki tud segiteni ebben?
  • repvez
    Szüli
    #237
    Valaki használja DVB-T stick vételére a progit?
    Ajánlották nekem ezt,de nem igen tudom, hogy hol találom a menüben a csatornakeresést és lejátszást.
    Valaki tudna segiteni ebben ?
  • Flamer
    #236
    #233 ?
  • Tetsuo
    #235
    A hang, szamitogep altali digitalis erositesenek akkor van ertelme, ha nincs normailzalva a hangsav. Pl. gyenge minosegu rip eseten. Igy olyan hangsugarzo-rendszeren is kelloen hangos lesz, amin mar nem lehet erositeni (ez lehet analog v digitalis erosites).
    Viszont a normalizalas emeli a zajszintet is.

    Gyakran elofordulhat az is, hogy a hangsav tul nagy dinamikaval rendelkezik, igy pl. kellemetlen hallgatni, mert pl. a suttogast alig lehet hallani, mig egy loves hangjatol kiugrunk a fotelbol... ami viszont a valosaghu hangzas jellege, ugye.
    Tehat a dinamikatartomanyt erdemes a hallgato izlesehez igazitani.
    A dinamika csokkentese komprimalassal erheto el, amit kompresszorok vegeznek.


    A kulonfele szabvanyok, mint pl. DTS, DTS HD stb. mas-mas jel-zaj viszonnyal, dinamikal es tomoritessel birnak, amihez hozzajon meg a sok csatorna sztereova konvertalasa vagy eppen forditva.

  • Bal0924
    #234
    Akkor maradok a 1.1.X-nál. (Az egyiken 1.1.5 a másik gépemen 1.1.8 van..)
  • Optimus Prime
    #233
    Szerintem semmi értelme. Míg én rájöttem mit is csinálok ezáltal. :S
  • Flamer
    #232
    ha jol latom 200 a max.. de eleg durvan torzit mar azis :o
  • Bal0924
    #231
    Az új VLCben belehet állítani hogy a hangerő 400%-os is lehessen?
    Az 1.1.X-nél meglehet csinálni.
  • nyirog
    #230
    powerdvd 12 megoldotta a gondot :)
  • nyirog
    #229
    hát most azt felraktam, ott legalább a magyar nyelv jön be alapból, tridefben sajnos nem tudom állítani h az mkv fájlon belüle magyart vagy angolt haljak-e, viszont sterescopicban meg nem tudom lejátszani 3D-ben :D

    szóval alapból olyan az avatar h ugye a film két egymásmelletti képen jelenik meg, ezt összemosva lesz majd a 3D (a szürke mozi szemüveges, lg d2342p monitorral akarom amúgy nézni), de a lejátszási lehetőségek közt nincs ez a fajta 3D megjelenítés..., tridefben meg nem tudok nyelvet váltani istennek se és ahogy olvasom akkor vlc-hez sincs ilyen bővítmény :(
  • Optimus Prime
    #228
    A VLC még épp hogy elkezdte a BD-k támogatását. Szerintem adj egy kis időt nekik még kiforrnak benne. Addig meg ott vannak a "nagy és igazi" lejátszók.
  • Basic
    #227
    Stereoscopic playert nem próbáltál?
  • nyirog
    #226
    halika, nincs valami bővítmány vlc media playerhez amivel le tudom játszani a 3D-s bluray filmeket? mert az istennek nem tudom összemosni a 2 egymásmelletti képet, a tridef-ben meg nem tudom állítani a film nyelvét :S

    előre is köszi a választ
  • bbela
    #225
    Visszaállítottam alapra, de így is lefagy. Korábbi verziók is lefagynak.
  • Optimus Prime
    #224
    A VGA control paneljében minden alapértelmezett értéken van? Korábbi verzióval nincs gond?
  • bbela
    #223
    Sajnos egyik módszer sem vált be. Mindet végigpróbáltam, azért tartott ilyen sokáig, mert mindíg újra kellett indítani a gépet.
  • Optimus Prime
    #222
    Én alapból VGA-ra tippelnék, mert ez leginkább attól függ. Esetleg a Bemenet és kodekek résznél próbáld meg vagy be kapcsolni - függően hogy van most - a GPU-gyorsított dekódolás használata funkciót. Vagy a Videó résznél próbálj más "Kimenetet"-et választani.
  • bbela
    #221
    A VLC leállításkor, a filmek végénél, vagy kikapcsolásnál a Win XP alatt teljes rendszerlefagyást okoz. Kimerevedik a képernyő, egeret, billentyűzetet sem lehet használni, marad a reset gomb. A régebbi és a legújabb változat (2.0.1) is ezt csinálja. Valamilyen driverrel akadhat össze, de nem tudom kideríteni melyikkel. Segítséget kérnék!
    bbela
  • mrzed001
    #220
    Piszok jó. Aszonygya, kapcsolja be a felderítéseknél az uPnP-t.
    Na mármost az az egész K lap sík üres nekem. Se egy gomb, se egy választó, semmi nincs rajta, csak egy buta egysoros beviteli mező.
    Beleírva upnp sem történik semmi (debug szerint init failed, web szerint mert már bekapcsolva).
    Persze akárhogy próbálom az Univ p&play a playlistnél mindig üres.
    Aham, DLNA kompatibilis. Biztos a linuxosoknak, mert win alatt nem.
    Ekkora bénázást hogy tudtak összehozni.
  • Flamer
    #219
    namar megint egy verzio..:QQ
  • f3lhasznaloinev
    #218
    VLC Media Player 2.0.1 rar (22MB)
  • mrzed001
    #217
    Win mobile-os PDA-ra próbálok videót stream-elni.
    VLC-vel meg tudtam oldani, hogy 1 filmet lejátszik, és átkonvertálva stream-eli, amit lehet így pda-n is nézni ... de csak 1 filmet, meg ez olyan gagyi, még a VLC távvezérlővel is (ha többet veszek fel is csak műsorszórás van benne, film név nélkül, gagyi).
    Nem lehet valahogy DLNA szerűen egy könyvtárból válogatni, vagy valami ?
  • Optimus Prime
    #216
    Hm, tényleg. Ez minden médialejátszóval megy? Úgy értem nem csak akkor, ha WMP az alap lejátszónk? Amúgy én fájlkezelésre TC-t használok, így nem érint vagy vettem észre.
  • zöldeshányás
    #215
    Erre én is kíváncsi lennék, eddigi verzióknál pl a fájl előnézeti képét is mutatta most meg csak a vlc logoját látom.
  • fPApi
    #214
    A filmek mappáit a médiatárban látom. Azt szeretném elérni, hogy a mappa nézetben mutasson egy képet a filmről. Másutt pl. ez úgy működött, hogy ha a könyvtárban volt egy folder.jpg, akkor azt mutatta a könyvtár nézetben. Itt ezt hogyan kell csinálni?
  • Optimus Prime
    #213
    Kijött a 2.0-ás verzió, még nem próbáltam, de látom sok újdonságot kapott. Még béta Blu-ray lejátszást is.
  • Tetsuo
    #212
    Nos, vegul ezt az olcso taviranyitot vettem:
    http://www.amazon.co.uk/Computer-Remote-Control-Center-Controller/dp/B004B9FPIS/ref=sr_1_3?s=electronics&ie=UTF8&qid=1323543094&sr=1-3

    Olcsobban, mint jelenleg aruljak a linken. Szoval semmi extra, de az alapmuveletek ill. amit a teviranyito tud, az mukodik rendesen.
    Ertelemszeruen az eger mozgatasa joystick-el, infran keresztul nem olyan preciz, de az nem is gond.
    Driver nelkuli eszkoz, vagyis nem kell beallitani semmit.

    Vegre a szofarol tudom iranyitani a VLC-t. :)
  • veress11
    #211
    Sziasztok!
    Nekem olyan problémám lenne, hogy egyszerre 2db feliratot szeretnék megjeleníttetni 1 angol és 1 magyar feliratot. Ez megvalósítható vagy egy másik programot tudnátok ajánlani, ami tudja ezt a funkciót?
  • Tetsuo
    #210
    Ingyen hazhoz szallitjak, legalabbis Prestonba.
    Van olyan tuti taviranyito, amelyik jo VLC-hez es nem kell parancssorban buheralni, mint ahogy lattam nehany angolnyelvu forumban?
  • Optimus Prime
    #209
    Elvileg az ilyen multimédiás kütyük az alapértelmezett médialejátszót irányítják. Szerintem ergo igen, de 30 £ + postát én nem adnék egy vacak Windows logós távirányítóért.
  • Tetsuo
    #208
    Hello.
    Ezzel lehet iranyitani a VLC-t?


  • Pharaoh
    #207
    Azokat néztem, de nem találtam olyan beállítást, ami segített volna.

    Ilyen VLC és a MPC. Jó lenne, ha VLC-n is éles lenne a felírat, mert tesőm gépén elég gyakran fagy az mpc
  • Optimus Prime
    #206
    Ahogy nézem sok beállítás van. Betűtípus és méret. Talán érdemes vele eljátszani. Nem sokat nézek feliratos filmeket, így kapásból nincs jobb tippem.
  • Pharaoh
    #205
    Lehet valahogy a felirat felbontásán állítani? Hogy ne a videó felbontásához igazítsa? HD filmeknél jó, ne SD-nél elég pixeles a felirat.
  • Optimus Prime
    #204
    Pedig ott van, Beállítások és Felirtok és OSD pont. Felirat pozíciójának kényszerítése. Adj neki jópár pontot, mire észlelhet. De működik, még DVD-nél is!
  • Ekos
    #203
    üdv!
    hogyan tudom a felirat pozícióját állítani?
    a beállítások menüben találtam rá lehetőséget ,de változás nem volt.
    ha nem lehet ajánlanátok egy lejátszót ami képes rá,egyszerűen gyorsan!
  • Flamer
    #202
    #199: épp az a bajom hogy minden videólejátszásnál állítgatnom kell :|
  • nenad
    #201
    van valami megoldás arra, hogy ha folyamatosan szeretném szerkeszteni a kamera utcovonalat a felül nézetben (vagy més nézetekben) míg a perspective/camera nézetablakban a kamera animáció folyamatosan játszódik?
    Hmmm...
  • nenad
    #200
    eltünt a titlebarom, valószínüleg egy gomb véletlen megnyomása után, tudja valaki hogyan kell visszaállítani? A reset preferences nem segített..
    Köszi