319
VLC media player
  • Flamer
    #279
    en nem frissitgetem mindig :( szerintem amig nem tapasztalsz hibat magadnal addig sose frissits :)
    amugy nem tudok mast nyilatkozni mert nem hallgatok zenet vlcn :\

    kozbe megneztem. nkm meg mindig 2.0.0 van :) miota felraktam azota. :D 2eve mar? :o :D
  • AndrewT
    #278
    logikusan hangzik, csak hogy eleddig tökéletesen működött, azért reménykedtem benne, hogy hátha van valamiféle megoldás rá...
  • Flamer
    #277
    mediaplayer, winamp.
    vlc -> video
  • AndrewT
    #276
    a lossless audio kedvelőjeként meglepve tapasztaltam, hogy a 2.x verziószám óta a .ape (monkey's audio) fájlok lejátszása gyakorlatilag nem létezik. a teljes játékidő stimmel, látszólag megy is a lejátszás, de hang nincs. minden más formátum tökéletesen működik. ötletek? köszönöm.
  • Tetsuo
    #275
    A "Media" menupont alatt a "Save playlist to file..." pontban tudod elmenteni lejatszolistakent. ;)
  • Bal0924
    #274
    Úgy tűnik ez a **** VLC nem tud ilyet...
  • Bal0924
    #273
    Tudom már mit is akartam leginkább megkérdezni..
    Egy lejátszólistát hogyan lehet elmenteni? Hogy legközelebb is tudjam használni.
  • Evin
    #272
    Magyarul kirakod teljes képernyőre, majd vissza, de az "teljes méretben" (nem teljes képernyős módban) marad, és nem a videó eredeti méretére ugrik vissza az ablak mérete.
  • Bal0924
    #271
    Tudtam hogy egyből azzal jön valaki hogy "ott a frissebb"..
    Ha a 2.0-nál van olyan hogy 400%-os hang akkor jöhet! (mikor használtam akkor még nem tudta, csak az 1.0-ás verziók)
    Sejtettem hogy nem érthető amit írtam...:S Mert ebben a sz*r VLC-ben kétfajta teljes képernyő van. Van az ablakos teljes képernyő és a teljes kitöltő teljes képernyő...
    Amúgy az a lényeg hogy nem úgy teszi vissza az ablakot - dupla klikkre - ahogy azelőtt volt.
  • Puhos
    #270
    "A következőt csinálja. Normál ablakban elindítom a videót, mikor teljes képernyőre teszem (dupla bal klikkel) - eddig semmi gond - de mikor újra visszaraknám normálra (dupla bal klikkel) nem arra teszi. hanem teljes képernyőre rakja a normál helyett.."

    Hmmm, ha egyszer már teljes képernyőn van akkor hogy rakja újra arra a méretre? Egyébként van már 2.0.6-os verzió is.
  • Bal0924
    #269
    Sziasztok!
    Segítség!
    Az 1.1.5 verziót használom és állandóan szórakozik az ablak méreteivel...
    A következőt csinálja. Normál ablakban elindítom a videót, mikor teljes képernyőre teszem (dupla bal klikkel) - eddig semmi gond - de mikor újra visszaraknám normálra (dupla bal klikkel) nem arra teszi. hanem teljes képernyőre rakja a normál helyett..
    Ez valakinek érthető? :D (nemtudom máshogyan elmondani..:D)

    Hogyan lehet rávenni ezt a hülye programot, hogy normálból indult és azzá tegye vissza?
  • Tetsuo
    #268
    Az a problema, hogy a VLC "kovetkezo szamra ugrasat" csak ugy lehet vezerelni billentyuzettel, ha ez a program van legfelul. Hat ez a legritkabb esetben vagy ugye.
    Szoval hogy lehet ezt megkerulni ill. hogy lehet rabirni a kib@szott windowst, hogy atengeje a mediagombokat a VLC-nek, ne csak neha, hanem MINDEN ESETBEN?
    Ugyanigy az is kerdes, hogy az ablakmeretezes (kib@szott windowshoz meltoan) miert olyan nehez a tartalomhoz igazitani?
    A VLC, egyszeru hangfajlok eseten is HD meretet jelenit meg, ha elindul.. mas programoknal is ez all fenn persze, thanx willy gates.
    Szoval erre van megoldas?
  • Harbinger
    #267
    Ah, kösz. így már jó. Ennyire nem néztem.
  • Tetsuo
    #266
    Aham. Az Open (advanced) -ben alul, a show more optionst pipald ki, igy lathato lesz egy ujabb mezo, amivel a hangfajlt szinkronizalhatod a videofajlhoz.
    Ja, tudom, hogy lehetne egyszerubben is, de hat ez van. :)
  • Harbinger
    #265
    Csak a hangot játssza, akárhogy. nem tudok hangot váltani se, mindent próbáltam.
  • Tetsuo
    #264
    Miutan elinditottad az altalam leirt modon, a lejatszaskor a hangsavot ki kell valasztani!
    Vagyis "Audio", "Audio track" "Track 2".
  • Harbinger
    #263
    Lehetetlen. akárhogy vagy az egyik vagy a másik fájlt játssza. Pedig tudtommal a VLC a legnépszerűbb, legsokoldalúbb lejátszó. Esetleg ilyesmi mégis csak mással megoldható?
  • Tetsuo
    #262
    Csak kb. de lejatszani szerintem ugy, hogy a mar futo videoba egyszeruen csak belehuzod a hangfajlt ill. a "media" menuben az "open advanced" pontban megnyitod a videot, a hanggal egyutt.
    Veglegesen, hozzacsatoni pedig, talan a "convert/save" pontban lehet kijelolve a tetszoleges fajlokat.
  • Harbinger
    #261
    Hogy lehet - ha lehet - egy különálló ac3 fájlt a videóhoz csatolni a VLC-vel?
  • Optimus Prime
    #260
    Igen ,azt hiszem a Videó lapon Mindig felül beállítással lehet ezt bekapcsolni.
  • TARTYOM
    #259
    Meg tudom azt csinálni, hogy mindig legfelül legyen a VLC minden ablak közül?

    Úgy értem, mint a GomPlayer-nél az "Always on top" opció
  • Kuksi bácsi
    #258
    Köszönöm a tanácsokat. Természetesen nem olyan nagy probléma ez, át is lehet alakítani a png-t (nekem csak éppen arra kell, hogy az internetes fórumokon alkalmasint megmutassak valamit). Csak úgy vagyok vele, hogy minél egyszerűbben, ha lehet. :)
    Ahogy jobban körülnéztem (angol "tudásom" finoman szólva is szerény), láttam, hogy ez a hiba már ismert a 2.0.1 (Twoflower)-ben. A 2.0.2 (nightly builds)-ben már javították, de ez még fejlesztés alatt áll. Azért kíváncsiságból letöltöttem a legfrissebb válozatát és rendben működik.
    Még egyszer köszönöm a segítséget, nagyon rendes tőled, hogy ilyen gyorsan válaszolsz. Egyúttal elnézést kérek, hogy én csak most válaszolok.
  • Optimus Prime
    #257
    Nálam mindkettő működött, de a PNG jobb minőség, bár többet foglal ámde a képszerkesztők jobban "szeretik". Esetleg kapcsold be a GPU gyorsítást, hátha úgy megy.
  • Kuksi bácsi
    #256
    Köszönöm az ötleteket! A visszaállítás bevált.
    Utána már csak beállítottam a mentés helyét és átállítottam jpg-re... és máris újra jött a hibaüzenet. DE legalább már tudom, hogy a jpg-t nem szereti, csak a png-t. (De hogy akkor mért lehet kiválasztani...?!)
  • Optimus Prime
    #255
    Próbáltad a beállításokat vissza állítani alapértelmezettre? Esetleg a GPU gyorsítás funkciót ki/bekapcsolni? Én a pillanatkép hotkeyt átállítottam z F12-re.
  • Kuksi bácsi
    #254
    Sziasztok!
    Apró gond, de bosszant: frissítettem a VLC-t 2.0.1-re. Azóta nem tudok pillanatképet készíteni. Sem a "Shift+S"-sel, sem a menüből. Ezt közli velem:
    "A műsorszórás/átkódolás meghiúsult: A VLC nem tudta megnyitni a kódolót."
    Van valakinek tapasztalata, ötlete?
  • Optimus Prime
    #253
    Hát igen. :)
    Én már több, mint 11 éve van PC-m és igen, találkoztam olyan hibákkal, hogy az vicc. Tényleg nincs rá racionális magyarázat.
    Mindegy, lényeg, hogy megoldottam. Bár ez fordult meg elsőnek a fejemben - mármint a megoldás - mégis a végére hagytam.
  • Tetsuo
    #252
    Ilyen az egesz informatika. :)
    A szoftverek egyre komplexebbek es egyre trehanyabban irjak meg oket, sok rejtelyes hibat okozva, akar gepenkent mast.
    Extrem esetben pl. egy megjelenitett ablak keretszine is befolyasolhatja a halozati eleres sebesseget vagy a hangerot. Ezert egy rendszergazda (v. egyeb szakember) nem is keresi a hibat, hanem ujrarak mindent es nem kell karomkodnia.
    Kb. csak az ursiklok szoftvereit teszteltek es optimalizaltak teljeskoruen.
    A VLC pedig ingyenes. Ajandek lonak a fogat meg... :)
  • Optimus Prime
    #251
    Nem igaz. A végső ötletem megpróbáltam: megcseréltem a két meghajtót. És most jó! Az LG DVD-ROM, amivel eddig vacakol a VLC így jó.
    Egy dolgon változtattam: a jumperek eddig úgy voltak beállítva mindkettőre hogy cable select. Most szépen beállítottam a Master-Slave-et. Persze ez nem lehetett gond, mivel évek óta így van, a hiba meg cirka 3hetes.
  • Optimus Prime
    #250
    Hogy kicsit nyugodtabb lett az életem neki estem a VLC-nek újra. A jó hír, hogy még mindig szar. A vicc az egészben az alábbiakban van össze írva:

    - Kizárólag DVD (eredeti, ISO-ról írt) lemezekkel van a hang-kép kiesési hiba
    - Nem az olvasó hibás, mert más lejátszóval nem jelentkezik a probléma
    - Nem a VLC hibás, mert a második meghajtón megy hiba nélkül a lejátszás
    - Nem is a lemezről való olvasással van baja a VLC-nek, mert pl. DivX videót vagy AudioCD-t simán olvass


    Aki erre gombot tud varrni, az egy isten. Én nem látok összefüggést vagy értelmet az egészben. Még arra gondoltam megcserélem a két meghajtóm, hátha akkor az olvasó jó lesz. Azonfelül az íróm egy régi model így száz év mire beolvassa a DVD-t, már ha beolvassa.
  • Tetsuo
    #249
    Nem tudom, csak talalgatok. lehet, hogy lassu a beolvasas vmi feluleti hiba miatt.
    En emiatt, soha nem hasznalok otpikai lemezt medialejatszashoz.
    Az is lehet, hogy a hangkartyad beallitasainal van vmi ill. a kodekeknel. Dehat a VLC-nel azok alapbol jol vannak beallitva...
    Azt ugye vagod, hogy a VLC tul tudja erositen a hangerot nehany dB-lel? (Ok 200%-ot irnak, ami talan 3dB-t jelent.) Emiatt torzithat a hang.


  • Optimus Prime
    #248
    MPC-vel jó és a VLC is lejátszik több formátumot gond nélkül. egyedül és kizárólag a DVD-vel csinálja. Megnéztem a statisztikát, a hangnál az elveszett pufferek száma mp-enként kb. 3-5 értékkel növekszik. Normál esetben egy 2 órás filmnél ez az érték nem lesz több 10-nél, most ez 5 mp alatt meghaladja! A képnél is veszik pár képkocka, de gondolom a kettő összefügg.

    Bármit is próbálok tenni hasztalan! Kb. két hete minden jó volt. Azóta igaz cseréltem oda-vissza VGA drivert, frissítettem a hangkártya drivert, de ilyet máskor is csináltam. Frissült az Origin, bár Windows Update felkerült, de semmi extra. Olyan dolgok, amiket máskor is csinálok a gépel és nincs hatása.
    A vicc, hogy pont 1 éve volt ilyen gondom, dettó ugyanez a hiba! Akkor asszem a másik meghajtómmal tudtam nézni DVD-t, viszont mivel régi típus nagyon zajos, lassú, stb. Az egy másfél éves Windows volt, ez most másfél hónapos és idén vagy 3x tettem újra a GFWL hotfix hiba végett.
  • Tetsuo
    #247
    Probald ki mas szoftverrel is.
    Ha az IDE kabelt rosszul dugod vissza, az komoly adatvesztest, kapcsolatszakadasdt okoz, atol nem sercegne a hang, hanem egyszeruen megszakadna a lejtaszas.
    Lehet, hogy tul van erositve a jel, vedd lejjebb a hangerejet.
  • Optimus Prime
    #246
    Most van a VLc-vel olyan gondom, hogy serceg a hang, de csak ha DVD-t nézek! Más formátum lejátszáskor nincs gond. Próbáltam AudioCD-t, az is OK.
    Pár hete tisztogattam a gépet és kihúztam a DVD IDE kábelét, meglehet hogy nem pontosan dugtam vissza és az okozza? Vagy hardveres hiba? Már 6 éves LG olvasó. :S
  • gothmog
    #245
    Az avidemuxra lesz szükséged.
  • Tetsuo
    #244
    Sajnos nem tudok segiteni, de eddig en is ugy tudtam, hogy a VLC csak lejatszo. Amit te akarsz, azt egy videoszerkeszto programmal lehet megoldani.
    Bizonyos dolgokat elmenthetsz benne (pl. listakat) vagy konvertalhatsz is, de az nagyon korlatos.

  • tomy910
    #243
    ennyire bonyolult lenne a kérdésem?
  • tomy910
    #242
    van egy szinkronos film(xwid)csuszik a hang de a vlc-vel betudom állitani a csuszást.(eszközök-sávszinkronizálás-szinkronizálás menüpontok)
    Itt szépen megcsinálom de szeretném elmenteni mappába hogy késöbb kitudjam irni.Ha ebben tudnál segiteni azt nagyon megköszönném.
  • Optimus Prime
    #241
    Pontosan mit is szeretnél? Mert nem vagyok 100%-os, nem igazán értem. VLC-vel van egy piros Record gomb, mellyel fel lehet venni akár egy egész filmet - akár DVD-ről is. De csak az adott hangot és feliratot viszi át.
  • tomy910
    #240
    de hogy ha a vlc-vel beállitottam a hangot akkor el is lehet menteni valahogy de nem tudok rájőnni hogy kell!!!!!!!!