319
VLC media player
  • Optimus Prime
    #199
    Azt lejátszáskor tudod beállítani. Jobb klikk a videón és ott a Hang menüben. Monó, sztereó, Surround 5.0, 5.1, ... stb.

    Én direkt nem is szedtem az új verziót, mert a mostani egész jó. A HW gyorsítással olyan szépek a DVD-k - a legtöbb - mintha a HD lenne. Próbáld az előzőt visszatenni. Vagy frissítsd a WinUpdate-el.
  • Inquisitor
    #198
    A HW gyorsítást lassan egy éve tudja, egész konkrétan NVidia kártyákkal régebben, Radeonokkal úgy emlékszem augusztus végén lesz egy éve?
  • Flamer
    #197
    #194: de ott hol hogy 5.1 ?:o
  • repvez
    #196
    ez már tudja mindenféle trukközés nélkül a hardveres gyorsitást és a felskálázást ?
  • Inquisitor
    #195
    Nekem ma az 1.1.10 majd a helyette felrakott 1.1.11 is eldobja a kanalat valami Visual C++ hibára hivatkozva. Előtte meg semmi baja nem volt. Valami tippetek nincs, hogy mitől?
  • Optimus Prime
    #194
    Beállítás? Azt a Hang panelen találod, ki lehet választani milyen eszközt használjon, ha erre gondolsz.
  • Flamer
    #193
    thx
    hangeszközök?:O valami ötlet? :|
  • Optimus Prime
    #192
    A társításokat a Beállításoknál rögtön az első lapon találni Társítások beállítása gombnál.
  • Flamer
    #191
    pár kérdés:
    - rálehet venni a vlct hogy stabilan az 5.1-et lássa és ne kelljen minden film indítása előtt átklikkelgetni a hangcuccot?
    - valamiért elvesztette a win a hozzárendeléseket és a reinstall se oldotta meg szóval valahol meglehet adni vlcn belül hogy mely fájlokat nyissa meg? (énmár kerestem de nem találtam ilyet de hátha..)
  • Palinko
    #190
    az idővel volt baj de ez a H-G műxik köszi!
  • Optimus Prime
    #189
    Igaz, elnéztem. Van billentyű parancsa, de azt hiszem lejátszás közben is van neki... valahol. Késleltetés le és fel H és G billentyűkkel.
    Időben csúszik vagy a felirat pozícióját akard állítani?
  • Palinko
    #188
    OSD megvan, de sajnos nem látok rá lehetőséget :(
  • Optimus Prime
    #187
    Időben vagy a képen? De mindkettőt lehet.Feliratok és OSD menüpont a Beállításokban.
  • Palinko
    #186
    ha a felirat el van csúszva lehet valahogy korrigálni vlcvel? ha nem hogyan lehet?
  • Optimus Prime
    #185
    Nekem meg a Wall-E DVD-vel gyűlt meg bajom. Úgy néz ki azt nem tudja rendesen lejátszani, mindig egy adott pontnál akad-ugrik a kép és hang. MPC-vel megy, asztalin megy. Pedig azt hittem a VLC kifoghatatlan.
  • Flamer
    #184
    neha nekem is elszarodik.. egyeset srt-knel osszefossa magat es nem jelentiti meg oket.. neztme hogy nasi vagy unicode es ha atallitom akkor segit de erdekes hogy a tobbinel semmi gond nincs.. nem tudom miert akad ki par feliratnal.
  • Palinko
    #183
    feliratoknál volt gond most próbálgattam Latin 2 őn megy ékezet
  • Optimus Prime
    #182
    A programban vagy a feliratoknál?
  • Palinko
    #181
    nekem nem kezeli az ékezeteket csak ? jel van pedig UTF 8 ra van állítva :S mi a megoldás?
  • Optimus Prime
    #180
    Újra telepítettem a Windowst és lám a hiba eltűnt.

    Windows reinstall solves everything, alomst.
  • Optimus Prime
    #179
    Az MPC-vel nincs gond azon meghajtón se. Az írómnál sincs baj a lemezekkel, ha VLC-vel nézem se. :)
    Már visszatettem az előző VGA drivert, mert az volt cserélve. De nem segített. Még, ami zavarhatott az a Norton Utilities, amit töröltem is. De előtte csináltam egy rendszer javítást, optimalizálást vele.
  • kl24h
    #178
    Annyit lehet tenni, hogy készítsz egy *.iso vagy *.nrg fájlot arról a DVD-ről és nézed a filmet a HDD-ről (Daemon Tools vagy Nero Image drivert használsz a képfájl félnyitásához).Elfelejtettem, hogy telepítsd vissza a VLC. Ha ekkor is akadozik, akkor valami szoftverprobléma van, valamit lehet azóta feltelepítettél, vírus, program ütközések, ami miatt a processzor pillanatonként 100%-on fut és ezekben a pillanatokban lefagy vagy akadozik.
    Ha viszont ekkor tökéletesen fog menni, akkor lehet valami kis baja lett a DVD meghajtónak.
  • Optimus Prime
    #177
    Na ezt a problémát fejtse meg, aki tudja.
    DVD lejátszás VLC-vel a lényeg. Kb másfél hete kezdődött mikor a Mátrix-ot néztem. Feltűnt, hogy néha ugrik egy kicsit a lejátszás. A statisztikánál láttam is, hogy elveszett pár képkocka és a hangból is a pufferbe. Azt hittem ennél az 1 DVD-nél van, de nem. Az UltraViolet DVD-nél nem volt baj, míg vissza nem akartam tekerni, amitől lefagyott - bár szerintem a DVD hibás, pedig eredeti - utána az is akadt, áttettem az írómba, ott nincs gond. Viszont tegnap az egyik DVD-nél elkezdett búgni, időközönként. Bár, ahogy nézem ez egyedi eset és nem minden lemeznél csinálja. Próbakép a MPC-t is leszedtem, azzal többnyire nincs gond. Szóval nem a DVD-ROM hibás. Leszedtem új hangkártya drivert, töröltem a VLC-t, de a hiba mégis fennáll. Van ennek értelme? Mert fogadok ha XP reinstallt csinálnék se javulna meg.
  • Tetsuo
    #176
    :) Nekem van egy par dolog, ami zavar benne, de jobbat nem talaltam. (A baratnom most azt hiszi, rola irtam ezt a mondatot. :DD )
    A PowerDVD kompresszalja a hangot szerintem, amit a VLC is meg tud tenni, csak be kell allitani. Ami viszont ugye dinamikacsokkenessel jar.
  • Optimus Prime
    #175
    A PowerDVD10 ugyan nem ilyen sokszínű - de a DVDfab Passkey-vel ott is ki tudtam lőn a feliratot - de szerintem szebb képet, de mindenkép jobb hangot ad. A múlt éhten a Judge Dredd-et néztem HD720p és nekem úgy tűnt a PowerDVD erőteljesebb hangot ad, mint a Media Player Classic vagy a VLC. A VLC 100%-os hangerőn volt, ha fentebb veszem akkor torzít. Őszintén ez az egy dolog, ami igazán zavar benne. :S
  • Tetsuo
    #174
    Ha tudsz ennel jobb lejatszot, akkor mondjad. ;)
  • Optimus Prime
    #173
    Most arra gondolsz, hogy ne full screenbe vagy dupla méretben játssza le, hanem eredeti 1:1 arányban? Mert nálam elég a dupla klikk a videóra is visszateszi normálra vagy full screenre.

    Annak ellenére, hogy nem alegjobb lejátszó van pár jó tulajdonsága. Ma vettem az *elem nélkül nem megy DVD-t és ugye forced magyar felirat an, amit a sok lejátszó közül csak ez tudott kikapcsolni. Azonfelül a régió kód sem gond neki! Tesztelve a Stargate R1 DVD-mel.
  • hg1dmt
    #172
    Sziasztok!
    Az lenne a kérdésem, hogy be lehet-e állítani valahogyan, hogy a VLC 1.1.5 eredeti nagyságban játssza le az anyagot, ne nagyítva?
    Ha kiveszem a "videó" átméretezés elől a pipát, akkor jó.
    De a következő indításnál megint ott van.
    Üdv.
  • Tetsuo
    #171
    A WinDVD alapbol vivid-re allitja a szineket es noveli a kontrasztot, a VLC mindent alapon hagy.
  • Optimus Prime
    #170
    A kép nálam is gyenge, WinDVD-vel szerintem szebb és élesebb. Egyébként arra rájöttem, hogy DVD nézésre nem ez a legjobb program. :(
  • SlaCker
    #169
    Mással is. Nem értek ehez annyira. Csak nem volt már ötletem, hogy mért csinálja. Most letöltöttem az 1.1.4-t és azzal is ugyan úgy rossz a kép. A DVD-t azért említettem meg mert az gyári filmet tartalmaz,de az is olyan csúnya volt. A VGA beleszólhat ebbe?
  • Tetsuo
    #168
    DVD-hez nem kell Div-X kodek. Mas filmekkel, formatumokkal is ezt csinalja, vagy csak annal az egy DVD-nel?
  • SlaCker
    #167
    Hali. Segítsetek már kicsit. Valami gond van a VLC-vel, de lehet a gépemmel. Olyan dolog történt, hogy a kép valami nagyon rossz minőségű. A Cataclysm DVD-jét néztem és a kép olyan volt mintha valami kalóz,moziból felvett minőség lenne. Meg valahogy a vörös szint nagyon kiemeli. Az emberek bőre ilyen sárgás vöröses. Valaki tudna segíteni ebben? Nem tudom mi lehet a gond. Tettem fel Divx kodeket, de semmi változás. Az érdekes,hogy ezelőtt nem volt fent kodek és tökéletesen működött.
  • Flamer
    #166
    hát én használom pl a virtualdubot.. és amikor videot akartam vágni kiírta hogy hinycikk valamilyen kodek. azelőtt énis csak vlc és semmi más.. de azóta inkább feltolom a kliteot és sosem kapok semmilyen kodek missing errot.
  • Tetsuo
    #165
    :) Ok, nekem meg nem volt problemam (ilyen jellegu) a VLC-vel, bar en nem hasznalom a gepet videoszerkesztesre, csak nezesre.
  • Evin
    #164
    Jól mondod, elvileg. De azzal az elméletből gyakorlat lesz, meglepetések nélkül.
  • Tetsuo
    #163
    Azt minek is? A vlc lejatszik elvileg mindent.
  • Flamer
    #162
    #156: én egy kliteot mindig felcsapok a vlc mellé azért.
  • bertino
    #161
    ok, hagyjuk...
  • Tetsuo
    #160
    Koszonom, ugy mokdesre birtam, hogy az open menuben vmi advanced fulnel egy rejtett lehetosegkent be tudok tolteni meg egy hangfajlt, igy lejatsza, csak ha sorozat es baratnom is nezne.. akkor ugye jobb lenne az egyszeru klikkelesre.

    Azt tudom, hogy az mkv kiterjesztes csupan egy "kontener", vagyis tobb fajlbol is allhat csak azt nem tudom, hogy nyulhatok bele.
    Nem nagyon akarok telepiteni plusz dolgokat a gepre.