174
...kérdések és remélhetőleg válaszok...
  • lac556
    #90
    én elmagyaráznám szívesen de akkor én fogom vidámra dugni helyetted is!:D
  • remark #89
    "Most akkor a CIA vagy az ENSZ adatai a jók?"
    Tippelhetek? Egyik sem. :-)
  • polarka
    #88
    -Nem mondta, h Mo. kell neki.
    -Most akkor a CIA vagy az ENSZ adatai a jók?
  • Roland16F
    #87
    sztem a számvitel a legérdekesebb tárgy,persze ez relatív
  • joebacsi
    #86
    $205.7 billion (2008 est.)
    $208.9 billion (2007)
    $193.2 billion (2006)

    CIA Factbook
  • polarka
    #85
    Wiki
  • hinar
    #84
    GDP adat kéne éves bontásban( 2006,2007,2008,),változásai.Hol találok ilyet???
  • tomeei
    #83
    De most kezdte és nem mondta el a marshall keresztet a tanár és még nem igen fejezi meg majd csak 2 év múlva. Csak a grafikonos ábrázolás kéne am meg.
  • Bucser
    #82
    Hogyha barátnőd ilyen alapvető dolgot nem ért közgázból akkor hogy akarja befejezni?

    Egyébként a Wiki postot csak végig kell olvasni és egyértelmű minden.

    A házitokat azért nem fogom megcsinálni.
  • tomeei
    #81
    Bocs, de barátnőm sík, én meg nem vagyok ebben otthon uh letudnád írni pár mondatban+h mi a grafikon függvény képlete.....:$
  • Bucser
    #80
    Kereslet kínálat a Wiki-n

  • tomeei
    #79
    Köszi, csak az a baj, hogy a marshall kereszt sem egyszerű, mivel a barátnőm most kezdte a közg-t és nem igazán érti még, uh letudnád rajzolni.....v vhogy elmagyarázni....:))
  • Bucser
    #78
    Fogyasztó az aki jelentkezik a felvételi eljárásban a corvinusra.

    termelő az Egyetem

    Az ár pedig a ponthatár.

    innentől egyszerű marshall kereszt.

    A termék pedig a szolgáltatás színvonala.
  • tomeei
    #77
    Lécci valaki segitsen!

    annyi lenne a kérdése közgazdasággal kapcsolatban hogy miért magasabb a ponthatár a corvinuson mint az egri fősulin??ezt kéne megmagyaráznom a tanáromnak közgazdasági nyelven!!
    ebből meg kéne adni hogy ki a fogyasztó,termelő és mi az ár!grafikonnal persze..!

    Előre is köszi!!!
  • pista007
    #76
    kössz
  • Bucser
    #75
    Asszem van (legalább is volt pár éve) elemző közgazdász matematikus szak. Haver oda ment. De mostanában nem tudok semmit.

    Amit találtam az alapszakok között talán eza legjobban az

    gazdaságelemző alapszak

    Majd ti úgyis mentek mesterszakokra.
  • pista007
    #74
    Üdv!
    Nagy bajban vagyok, nyakamon a továbbtanulás és lövésem sincs, mi legyek. Szeretem a matekot, pénzzel foglalkozni, ezért gondoltam megkérdezem, van-e olyan szak közgázon, ami a közgazdaságtan elméleti, matematikai részével foglalkozik. Ha lehet kérnem említsetek egyetemeket is!
    Előre is köszi a választ!
  • HunGripen
    #73
    Ok, köszi.
  • steweee
    #72
    igen. háztartásgazdaságtan. ha népesebb a családod, és együtt éltek, akkor lehente elemezni a bevételi és kiadási oldalt, a havi rezsiköltségeket, azok egyénenkénti megosztását (közvetett és közvetlen kts.), a szerepvállalást az egyes családtagok között. az egyéb áltlanosan felmerülő pluszkiadásokat, pl orvos, üdülés stb., és a pénzben nem igazán kifejezhető hozzáadott értékeket, pl: anyu mos főz takarít, apa megszereli a kocsit, te elmész bevásárolni stb.

    ugyankkor javaslatot tenni arra, hogyan lehetne hatékonyabbá tenni a rendszert, hol lehetne feleslegesen felmerülő költségeket lefaragni (pl tévé kikapcsolása ha nem nézitek, vagy beállítani az elalvásidőzítőt hogy ne maradjon úgy éjszakára, villany lekapcsolása,vagy mosogagógép beszerzése egyszeri nagyobb költség, de vízmegtakarítás szempontjából hosszabb távon igen kifizetődő stb.)

    és persze mindezt nem lírai módon, hanem törekedve, jól átgondoltan a számszerűsítésre, a valós értéket lehetőség szerinti meghatározásával

    jó móka és még tanulni is lehet belőle mert hasznos is. amúgy a mikro az alapja mindennek, a makrogazdaság ugyanígy épül fel, azzal a különbséggel, hogy ott minden számszerűsítve van, bár a jó könyvelő cégek úgyis úgy megtudják hamisítani hgoy reálisnak tűnjön, de a vállalat vezetése mindig pontos adatokat kap magának a cég működéséről.meg persze a világgazdasági tényezők és a politika is befolyásoló tényező még jelentősebb mértékben
  • HunGripen
    #71
    Értem. Nem tudsz valamilyen témát javasolni?
  • Bucser
    #70
    ez nem mikroökonómia hanem pénzügy.
  • HunGripen
    #69
    Sziasztok! Házidolgozatot kéne írni egy mikroökonómiához kapcsolódó témából. Én az OTP bank működésést választottam, de nem vagyok biztos hogy ez a mikrohoz kapcsolódik-e.Meg tudná valaki mondani? Előre is köszi!
  • joebacsi
    #68
    egyre több, és egyre kevesebb :)
  • RaZoK
    #67
  • Bucser
    #66
    KSH munkerőpiaci helyzetkép 2006

    4-5-ik oldal és tovább.
  • RaZoK
    #65
    Hát én sem tudom pontosan...
    Talán azokat értem aktív dolgozóknak akik nincsenek támogatva és 62 éves kor alatt vannak..nyugdíjas rétegnek a 62 év feletti személyeket értem.
    A Többiek a diákok valamint az egyéb támogatottak..
    Tudsz adni valami linket a hivatalos statisztikáról/becslésekről?
  • Bucser
    #64
    Na most aktív dolgozókra gondolsz aktív szavazókra. Vagy esetleg eltartottak és eltartók közötti arányra társadalombiztosítási szempontból mert az nem ugyanaz mint a nyugdíjasok és aktív dolgozók közötti arány. egyébként a KSH ezévi jelentése talán már aktív.
  • RaZoK
    #63
    lehet, hogy nem ide tartozik.
    de egy kérdésért nem akartam új topikot nyitni...nos a kérdés:
    tudja valaki, hogy 2006-ban hazánkban hány nyugdíjas és hány aktív polgár volt? (statisztika)
    valaki tud segíteni az jó lenne...a házidolgozatomhoz kell :)
  • knadam
    #62
    -Hasonlítsa össze az egyes költségvetési elemek hatását a kibocsátásra!
    Ezt nem tudtuk csak, de ennek még utánna nézek a héten!
  • knadam
    #61
    Sikerült megcsinálni a feladatot!!!
    Volt benne csalafintaság rendesen! Egy srác segített, aki emelt szinten érettségizett és még neki is tudott újat mutatni! Szépen megcsinálom csütörtökre és beadom! Remélem nem adja vissza a tanár!!!
    Ja és meg is kell védeni a feladatot!
  • Thanatos
    #60
    #58 :)
    (mellesleg egy iskola nem attól jó vagy rossz hogy hetente hány embert vágnak ki a zh-król... :P)
  • Bucser
    #59
    Azért furcsa, hogy vannak iskolák és szakok ahol minden tárgyra kurva sokat kell tanulni és vannak szakok és iskolák ahol semmit.. vajon ez miért van??
  • Thanatos
    #58
    inkább a magyar oktatási rnedszert.... :)
  • Bucser
    #57
    Most erre mit mondjak?? Minősíti az iskolát?:D
  • exodu020
    #56

    én tanultam ezt a faszságot négy évig, de sok jot nem birok rola elmondani száraz anyag tele fogalommal..... kb amit feladatot adátál az olyan érettségi szintű..
  • Thanatos
    #55
    tulképp semmi sem olyan... :)
  • Shadow_THH
    #54
    pedig az összes többi tantárgy olyan csak a közgé nem
  • knadam
    #53
    Sajnos a közgé nem olyan, hogy az utolsó pillanatban lehet megtanulni! Főleg, ha középsuliban ti sem tanultatok!
    Hétvégén nekem is kell tanulnom, mert nem akarok megbukni!!!
  • grizzly21
    #52
    azt akartam én is,de a fele számolás volt nálunk, azt hittem csak az uccso 3 lesz:S
  • Shadow_THH
    #51
    vagy karó vagy 2

    tippeltem az egészet kb