449
avagy hogyan látják az ott élők a saját országuk hibáit, előnyeit és ebből mit látunk idehaza
  • G_ArchAngel #249
    igen, azok nagyon jók, csak kevés lehetőség van munkát találni...
  • Voltan
    #248
    Eh. Akkor máshol sincs kolbászból a kerítés...
    Bár valami jó kis angol, vagy skót kisváros nem lehet olyan rossz.
  • GregSB
    #247
    Ez a hír viszont csöppet sem meglepő :)))
  • GregSB
    #246
    Pontosan ugyan ez volt Dublinban. Talán már írtam is róla ebben a topicban. Ilyen 14-17 év körüli fiatal FEHÉR ír suttyók, akiknek szülei egész nap be vannak b@szva és bedrogozva - leszarják a gyerekeket - bandákba járják a várost, és mindenkit megvernek (nem egyszer halálosan), aki unszimpatikus nekik. Egy kinti munkatársam olasz haverja pl kórházba került miattuk, és olyanról is hallottam, hogy egy másik srác sétált csajával este a városban és mindkettőt megverték (a nőt is), csak mert külföldiek.
    Bevándolról nem mernek sz@rakodni mert repülnek ki az országból, feketék és muszlimok meg az egész kontinensről ha bűnt követnek el. Én több feketével, indiaival és pakisztánival is jóban voltam kint, teljesen normálisak voltak. Dublinban a bűnözések 90%-át a részeg suttyó Írek, a maradék 10-et pedig a románok és bulgárok követik el SZVSZ.
  • G_ArchAngel #245
    nyugodtan jöhetsz, a fehérek a legveszélyesebbek, a muzulmánok és feketék közül csak a fanatikusok sz*rnak arra az asztalra, ahonnan esznek, a fehérek közül majdnem mind...

    a kis tizenéves angolok/britek a legveszélyesebbek - belekötnek mindenkibe, hozzádvágják a poharakat, üvegeket, rosszabb környéken néha késelnek és nem az afroeurópaiak gyermekei (mert ők vigyáznak arra, hogy mit tesznek, nehogy kitegyék őket innen), hanem azok a kis fehér suttyók, akiket hétköznap iskolai egyenruhában látsz, jómódú angolok csemetéi...
    megisznak esténként 2-3 üveg sört, eltolnak mellé egy csík kólát és jó dolgukban az embereket terrorizálják buszon, utcán, metróban...

    ezektől mindenki fél, az arabok és feketék közül az a pár bűnöző egy angyal hozzájuk képest...
  • Voltan
    #244
    Qrvajó hírek...
    Pedig én épp Britanniába akratal lelépni innen egy pár éven belül.
  • Rundstedt17
    #243
  • Rundstedt17
    #242
    A gyarmatosítás alól "felszabadult" afrikai országok valamelyikében az európaiak távozása óta gyakorlatilag polgárháború és mészárlás folyik. A legfrissebb hírek szerint semmit nem stabilizálódik a helyzet a hetek óta súlyos zavargásokkal sújtott Kenyában sem, sőt egyre több hír érkezik arról, hogy már fehér turistákat is lemészárolnak a színesbőrűek.

    Kenyát, mint a viszonylagos stabilitás afrikai országát ismerték világszerte, ám most rendőri források számoltak be arról, hogy a zavargások kiszélesedése közben már két német állampolgárt is megöltek nádvágó késekkel felfegyverzett négerek a dél-kenyai Mombasa kikötővárosától alig öt kilométerre, egy üdülőfaluban.

    A kenyai törzsi összecsapások átterjedtek Naivasha városára is, ahol tizennégy néger égett el elevenen felgyújtott házukban. A kikuju törzs mintegy száz, bozótvágókésekkel és vasrudakkal felfegyverzett tagja a rivális luo törzshöz tartozókat mészárolt le, lángba borította házaikat és üzleteket fosztott ki a város központjában. A lángokban álló házakban valószínűleg azért lelték halálukat a négerek, mert az ellenséges törzs tagjai rájuk zárták az ajtót - mondta egy névtelenül nyilatkozó rendőrparancsnok Nairobiban.

    Egy helyszíni tudósító arról számolt be, hogy a túlerővel szemben az afrikai ország rendőrsége impotens szemlélője volt a fékevesztett mészárlásnak. A támadók saját elmondásuk szerint meggyilkolt társaikért akartak bosszút állni a nők és gyermekek elégetésével. A katonai és rendőri erősítés megérkezése után Naivasha központja szellemvárossá változott, de a külső kerületekben folytatódtak a rendfenntartók és fiatal négerekből álló fegyveres bandák közötti összecsapások. Más rendőri források pedig két német állampolgár brutális lemészárlásáról is beszámoltak.

    Ezt követően a segélyek beszüntetésével fenyegették meg az Európai Unió tagországainak külügyminiszterei Kenyát, ha az országban nem állítják helyre a politikai stabilitást. Brüsszeli ülésükön az uniós diplomáciai vezetők az erőszak megfékezésére szólították fel a négereket, ugyanakkor a fegyveres szerveket önmérsékletre is intették. Az uniós segélyek leállítása a következő öt évben közel 400 millió eurótól foszthatja meg Nairobit.

    A kelet-afrikai országban, amelyet a tavalyi év végéig Afrika egyik legstabilabb országának tartottak, a tavaly év végén tartott elnökválasztás után robbantak ki az etnikai összecsapások, miután a luo törzshöz tartozó ellenzéki elnökjelölt, Raila Odinga megvádolta ellenfelét, a kikuju Mwai Kibaki újraválasztott államfőt, hogy csalással szerezte meg a győzelmet. A zavargásokban azóta legalább 900 néger vesztette életét.
  • Rundstedt17
    #241
    Bevándorlók gyújtogatnak Koppenhágában
    Már a negyedik egymást követő éjszaka gyújtogatnak Koppenhágában: autók és szemetes konténerek kaptak lángra a csütörtökre virradó éjjel. A nyilvánvalóan bevándorló fiataloknak tulajdonítható vandál akciók Nörrebróról átterjedtek a dán főváros más negyedeire és az ország további városaira is. Arhusban és Kalundborgban szerdán este kővel dobáltak meg egy autóbuszt, valamint rendőrségi és tűzoltójárműveket.

    Csak Koppenhágában 17 színesbőrűt vettek őrizetbe a rendőrök az éjszaka. A rendőrségi szóvivő közlése szerint 15 és 25 év közötti, egytől egyig bevándorló családi hátterű fiatalokról van szó. A rendőrök szerda éjjel összesen 14 felgyújtott autót és húsz felgyújtott szeméttároló konténert számoltak össze. Emellett több parkoló autó szélvédőjét törték be.
  • Rundstedt17
    #240
    Alig több mint két évtizeden belül a Nagy-Britanniában élő bevándorlók száma elérheti a 9,1 milliót, derül ki egy friss felmérésből. Az ENSZ Bűnkutatási Intézetének jelentése szerint a bűnözéstől leginkább sújtott európai régiók a területükhöz képest legtöbb színesbőrűt befogadó Anglia és Wales, ahol ezer lakosra 55 bűneset jut évente.

    Az egyik londoni közpolitikai kutatóintézet - felhasználva az ENSZ előrejelzéseit - azt prognosztizálta, hogy 2030-ra 9,1 millióra növekedhet az idegen migránsok száma a szigetországban. Jelenleg 5,4 millió bevándorló él a 60 milliós Nagy-Britanniában. A növekedés akkora lesz, mint ha minden második évben egy nagyobb városnyival emelkedne az ország lakossága.

    Londonban 2001-ben majdnem száztízezer erőszakos bűncselekményt követtek el, márpedig valamennyi európai város közül a brit fővárosban él a legtöbb harmadik világbeli bevándorló (a lakosság negyven százaléka!).

    A brit statisztikai hivatal nemrég arra a következtetésre jutott, hogy 2031-re 70 millióra emelkedhet az ország lakossága. A brit népesedési szakemberek máris megkongatták a vészharangot, mondván, érdemes elgondolkodni azon, hogyan kezeli az ország az egyre nagyobb számban érkező bevándorlók által keltett problémákat, valamint azt, hogy a népesség etnikailag sokkal kevertebb lesz. Mindez összeomlással fenyegeti a szociális hálózatot, valamint a feketegazdaság kibővülését is jelenti - figyelmeztetnek a szakemberek.

    Nagy-Britanniában a Mohammed név és változatai tavaly megközelítették a népszerűségi listán 13 éve vezető Jack nevet. A 2007 decemberében közétett adatok szerint a lista elején a Jack név áll, de a korábbi évhez képest 156-tal kevesebb 6772 fiúgyermeket kereszteltek erre a névre. A Mohammed név és változatai egyre népszerűbbek: 2006-ban 5936, 2007-ben 6347 csecsemőnek adták e nevek valamelyikét. Ha ez a tendencia folytatódik, akkor a szigetországban idén a legtöbben az iszlám nagy prófétája után nevezik el gyemeküket.
  • grizzly21
    #239
    new yorkban sem? :) ott elsz?
  • Ronny
    #238
    illetve a harmadik világbeliek amerika testén és hamarosan az "amerikaiak" nyakán is.
  • Ronny
    #237
    ha egy olyan városban élsz amit "amerikaiak" laknak akkor nem kell bezárnod a kocsid és a házad ajtaját...ez amerika, a többi a harmadik világ
  • grizzly21
    #236
    most nezem, iwiw 8000 embert talalt new yorkban, az nem semmi (bar London igy is tobb, 17K)
  • daxan
    #235
    Nem szoktam utazgatni, tehat New York-ban alig latok feher embert...
  • GregSB
    #234
    Köszi a választ, de nem azt kértem hogy valaki beböfögje a sztereotíp nézeteit, hanem hogy az ossza meg a tapasztalatait aki élt már ott huzamosabb ideig.
  • grizzly21
    #233
    hat ez az amerikai eleg relativ fogalom:) mert kit nevezel annak, aki 5 eve jott oda, vagy aki 50, vagy esetleg aki 500 es meg az indianokat uzte el onnan? Merthogy egyik sem "amerikai" ha ugy vesszuk.
    nekem ezalapjan bejon a varos:)
    freedom interactice - would you like a website:)
  • G_ArchAngel #232
    New Yorkban-ban amerikait alig látsz vagy fehéret?
    Mert nem mindegy...
  • Ronny
    #231
    csak nehány hét szakmai gyakorlatról volt szó:)

    amúgy kb. 20% az, akit európai mércével is fehérnek lehet nevezni, akinek hosszabb távon ez kell, hajrá...
  • daxan
    #230
    Valojaban NYC egy szemetdomb. Mindenhol feketeket meg egyeb nemzetisegueket latni, amerikait szinte alig...A varosban Manhattan a "szep", de egyebkent a tobbi varosresz...no comment...Jo varos meg minden, de mint mindennek, ennek is van sotet oldala.
  • GregSB
    #229
    Erre ém is kíváncsi lennék. Eddig csak jókat hallottam róla, de szívesen hallanék véleményt olyantól aki több időt töltött kint!
  • grizzly21
    #228
    hm azon tunodtem (hajnali 2 kor:) ) hogy NYban milyen lehet elni? valaki esetleg?
    nem stilusom az amerika majmolas, de teny h egy kurva nagy varos, es vannak benne jo dolgok az biztos..ha nyaron mehetnek az fasza lenne, egy nehany het szakmai gyakorlat.
  • cement
    #227
    hat igen, amerikaban a jol kepzett magyar ember sztar modjara tud elni a tudasabol, csak tudja elviselni a sok barmot. bar az itthon is van eleg.

  • grizzly21
    #226
    unokatestveremek 10 eve mentek ki, kicsit eleguk volt az itteni dolgokbol, most 10 szobas hazuk van, 2 gyerek mas-mas allamban tanul egyetemen, a 3. meg kozepsuliba jar (de mar van kocsija), a szulok fogorvoskent dolgoznak. Az az 1 piszkos nagy baj van, hogy aki sokaig van Magyarorszagon (bar egyentol fugg) altalaban nem tud veglegesen elszakadni, ott a gyerekek kicsik voltak, nekik nem gond, de a szulok idonkent szenvednek honvagytol:(
    pedig meg se tudja mondani az ember hogy mi baja van mert mindene megvan es megis..
  • daxan
    #225
    Én kíváncsi lennék USAra, hogy kinek mi a tapasztalata...
  • G_ArchAngel #224
    nem biztos, hogy nagyon haza akarok menni, a ház nem fog veszíteni az értékéből és amúgyis elakartuk adni...
  • K.András
    #223
    Itthon nem nyelvtudás kell, hanem kenőpénz...
    Mire hazajössz ugyanez lesz, a tudásodra meg majd azt mondják á ez felületes. Tudod miért? Mert itthon összefogtak a kontárok, és bármi áron megvédik az érdekeiket. Hiába vagy te kurva jó, itthon csak akkor rughat labdbába az ember ha megveszi valakinek a kapcsolatait.
  • G_ArchAngel #222
    mi is azért jöttünk, otthon megvan minden, de ha jobb melóra vágyok Magyarországon, akkor nem árt egy használható nyelvtudás - s mellette, amit félreteszek, azt beleölhetem egy fotóstúdióba:)
  • K.András
    #221
    Én nem mennék semmi pénzért, nekem itthon szinte mindenem megvan. Nem birnám elviselni a kintlétet, pedig senkinek nem ártana egy pár évet másnem tapasztalatszerzésre külföldre mennie.
  • G_ArchAngel #220
    egyedül hasonló, de akkor már gondolkodni kell:
    a legjobb, ha megelégszel egy 250 GBP-s single room-mal és vendéglátóiparban dolgozol, mert akkor kajára sem kell nagyon költeni, illetve a közelben kell melóhelyet keresni, ahová busszal kell utazni - sokkal olcsóbb, mint a metró...
  • K.András
    #219
    Igy jól hangzik, de egyedül "meghalnál".
    Még talán baráttal is, mert egy nö meg férfi teljesen más mint két férfi összezárva.
  • G_ArchAngel #218
    legegyszerűbb eset, ez egy példa, szerencsére már kicsit jobb helyzetben vagyunk:
    2-en vagyunk barátnőmmel, mindketten angol minimálbért keresünk, mondjuk heti 40 órában:
    az 4 hét alatt kettőnknek 320 óra × 5,52 GB - adók, tehát kb. 1700 GBP
    1700 GBP ből lejön a doubleroom rent (500 GBP), utazás, mobiltelefon, kaja (200 GBP) és fejenként vmennyi költőpénz, mondjuk szintén 200 GBP...
    így marad havi 800 GBP, ami megy fixen bankba, tehát közel havi 300e HUF lesz félretéve...
    ezt otthon hányan csinálják meg?
    és nem kell éheznem, vehetek sört, vehetek cipőt, iPod-ot vagy kabátot...
  • Takezó
    #217
    nana, oké, a bérleti díj drága, de az egyáltalán nem igaz, hogy a kajálás is többe kerülne. Ha nem kell neked organikus tej, stb, hanem bőven megfelel a Tesco/Asda-cucc, akkor kábé annyiból jössz ki, mint itthon, ami azért durva:\
  • K.András
    #216
    Növérem 6 éve dolgozik kint, ami azt illeti elég jól keres, de ennyi.
  • K.András
    #215
    De milyen árak vannak mellé, bérelsz lakást megnézed az árakat azt mondod, ennél még otthon is jobb :D
    Tanulni viszont érdemes lehet ilyen környezetben elsösorban angolt.
  • G_ArchAngel #214
    inkább az a szerencsétlen, aki kap, azok azt hiszik jó ott Droid-földön...
  • daxan
    #213
    Így van! Sajnos:( De talán majd eltörlik :)
  • Ronny
    #212
    Amerikával az a gond, hogy itthonról párszáz szerencsésen kívűl senki nem kap zöldkártyát...
  • Ronny
    #211
    passz:)
  • daxan
    #210
    Nem tudom, én ott még nem jártam személyesen. Az ismerőseim tapasztalatát írtam le, ők még nem találtak munkát...