449
avagy hogyan látják az ott élők a saját országuk hibáit, előnyeit és ebből mit látunk idehaza
  • I.C.ram
    #289
    Az a baj a jelenlegi felállással, hogy egyelőre mindkét félnek röbidtávon jó a dolog.

    Fejlett országok túltermelnek, ezért nekik baromi jól jön, hogy mégtöbb fogyasztó érkezik az országukba.

    Ugyanakkor a szegény országok meg örülnek, hogy csökken a munkanélküliség, mert a munkanélküliek kivándorolnak, visznt a megkeresett pénz egy részét haza küldik, amiből közvetve bevétele van az államnak is.

    Szóval jelenállás szerint elszívó és elszívottnak egyaránt megéri a dolog. Egyelőre...
  • Ronny
    #288
    egy országot nem pár évtizednyi hazdasági fejlődés határoz meg. Két rossz közül a jobbikat? Szerintem meg sokkal jobban hasonlít ahhoz amikor két fillérért eladod a lelkedet...
  • I.C.ram
    #287
    Szerintem nem nagyon lehet ennek előre látni a következményét. Elég forró volt a helyzet már pár éve Franciaországban.
  • GregSB
    #286
    Van igazság abban amit mondasz, de az tény hogy mindhárom ország (és úgy általába véve az Európai Únió) nagyon jól járt gazdaságilag, hogy beengedte az arab, ázsiai és afrikai munkaerőt. Mint mindenek ennek is volt hátulütője, amit már említettél: a kissebbségi problémák, a kultúrális ellentétek.

    De ha ezt nem lépik meg, akkor a vetélytársak úgy elhúznának mellettünk gazdaságilag, hogy sokkal nagyobb bajok lennének a közeljövőben, mint a jelenlegi és elkövetkezendő kissebbségi probléma. Két rossz közül a kissebbiket választották...
  • I.C.ram
    #285
    Én gáznak tartom ezt a kultúra közi keveredést. Főleg az alsóbbrétegekben, mint a munkásosztály. Iszonyat nagy problémákat tud szűlni ez. De erre pár éve volt egy igen jó elrettentő példa is. Szerintem nem szabadna ilyen tempóban beengedni ennyire más kultúrákat az országokba. Tudom, jól, hogy Európa elöregedő, és emiatt gazdasági nehézségek vannak, de sokkal többe kerül szerintem egy országnak a rengeteg más kultúrájú bevándorlót kezelni, akiknek nagyrészük soha nem fog tudni munkát találni. Gyakorlatilag már ott tartunk, hogy a nagy hármasnál (Anglia, Franciao, Németo) a legfontosabb probléma a kisebbségek kérdése. Iszonyat nagy bajok lesznek még ebből, szerintem. Európa lakosságának kb 10%a muzulmán, leszámítva a muzulmán országokat. Iszonyat nagy szám ez, és ehhez még hozzájönnek az indiaiak, afrikai katolikusok, stb. Szerintem nyugodtan lehet mondani, hogy Európa 15% "kultúraidegen"ként van jelen az adott országban, es ezeknek a nagy részük frusztrált is emiatt. Sorra erősödnek meg a nacionalista pártok emiatt, és a történelem során tudjuk, hogy egy ehhez hasonló dolog mihez vezetett 70 évvel ezelött.
  • G_ArchAngel #284
    nem, de ott sem csak az kapta meg, akinek járt...

    nem ismerem pontosan az idézetet, de "a hadsereg tetteiért a nép viseli a felelőséget"

    az idegesít, hogy páran szűklátókörű ember elkezd megint feketékre és muzulmánokra mutogatni, de ahhoz meg van esze, hogy szilveszterkor petárdákat dobáljon a járókelők közé Budapesten...

    mindenkinek előbb saját házatáján kellene körülnéznie és akkor talán felfogja, hogy London/Párizs/Barcelona nem is annyira más...
  • Gladiator
    #283
    biztos ő személyesen vette az M-16-osát és ment Irakba mészárolni... Kb. annyi köze van hozzá mint neked.
  • G_ArchAngel #282
    Hja, Ti meg drága angolok elmentetek ÖLNI Afganisztánba, Irakba és nemsokára talán Iránba...
    Az Ő hazájukba!
  • Rundstedt17
    #281
  • Rundstedt17
    #280
    Egy brit bennszülött vallomása Londonról
    Manapság Londonban a muszlimok máshogy öltöznek, bunkók a helyiekkel szemben, tolakodnak, üvöltenek velünk, az öklüket rázzák és a nyilvánosság előtt hangosan "értéktelen hitetlennek" titulálnak minket. Négy nappal ezelőtt, miközben megpróbáltam használni a kártyámat az egyik ATM-nél a metróban, muszlimok támadtak rám. Úgy nézett ki, hogy a rám szánt 10 másodpercnél többet töltöttem az automatánál és három termetes férfi félrelökött. Amikor mindezt szóvátettem, akkor szó szerint lenyomtak a padlóra és elkezdték használni az automatát.

    Egy zsúfolt és türelmetlen városban, mint London, az ilyen nem váratlan, de a sértés, amit a fejemhez vágtak, igencsak meglepett. A csoport legidősebb férfitagja, aki a szokásos nevetséges muzulmán maskarában volt, egyenesen a szemembe nézett és egészen tiszta angolsággal mondta, hogy "takarodj az utunkból, te hitetlen rabszolga!"

    El lehet képzelni, hogy hogyan éreztem magam, miután a saját fővárosomban így megsértettek. Csak nagyon nagy erőfeszítések árán tudtam féken tartani magam, nehogy csináljak valami olyat, amit esetleg később megbánnék.

    Mivel tudtam, hogy az egész esetet a metrórendőrség kamerái felvették, ezért három órával később, amikor befejeztem az ügyes-bajos teendőimet, elmentem a Broadway-ra a Közlekedési Rendőrségre, hogy panaszt emeljek. Csak azt nem tudom így utólag, hogy miért is tettem ezt. Nemcsak, hogy senki sem volt hajlandó komolyan venni a "támadási és sértési" panaszomat, még arra sem voltak képesek, hogy egyáltalán belekezdjenek a papírmunkába, arról meg ne is beszéljünk, hogy abszolút nem érdekelte őket, hogy megkeressék és megnézzék a videófelvételeket. Mitöbb, a rendőrtiszt akivel beszéltem azt mondta, hogy "nyeljem le a büszkeségemet" és fogadjam el, mivel - és most szó szerint idézem - "egész egyszerűen rasszista vagy és ne felejtsd el, hogy ez náluk része a kultúrának" (you are just being racist and you have to remember that it's cultural with them).

    Ekkor azt mondtam nekik, úgy éreztem, hogy fizikailag bántalmaztak és nagyon örülnék, ha kivizsgálnák a panaszomat. Itt jött el az a pillanat, amikor kezdett tele lenni a hócipőm. Amikor a fentieket ki mertem mondani, a tiszt figyelmeztetett, hogy ha továbbra is bosszantom őket, akkor az 1976-os Faji Kapcsolatok Törvénye (Race Relations Act), valamint a 2000-es kiegészítése alapján, be fognak perelni.

    Feladtam. Időnként a visszavonulás hasznosabb, mint a bátorság. De végülis mi a fenét csináljak? Hát nem ők nyertek? A saját hazámban azok a hatalmak kényszerítettek bele a dhimmi (rabszolga) pozícióba, amelyeknek meg kellett volna védeniük.
  • Rundstedt17
    #279
    Nem látom hová írtam hogy az emberiség legnagyobb szemete?Sehová,és azt sem írtam hogy a középkori hadúraknál rosszabb pusztán tájékozatatás céljából raktam fel.
  • Rundstedt17
    #278
    Én nem tudom miért nem végzik ki:)
  • G_ArchAngel #277
    nem picit elfogultan rasszista a szöveg írója, a "néger" szót nem használják semmilyen civilizációban...

    Te ugye most viccelsz?
    Hol van ez a (sötét)középkori hadúrak tetteihez?
    De a XX. századból is tudnék mondani pár példát olyan emberekről, akik a népírtást, korra való tekintet nélkül, nem csak saját hazájuk határain belül művelték...


    Amúgy megkérdezném, hogy a nagy trollkodásban ráérsz-e felsorolni, hogy melyik országokban éltél legalább egy hónapot, csakhogy ennyire nagy tapasztalattal bírsz?
  • G_ArchAngel #276
    ez az amire jelenleg több cáfolat van, mint bizonyíték:)
  • Voltan
    #275
    Ez vicc basszus. Miért nem végzik ki?

    Mondjuk nekem nem volt még igazán rossz tapasztalatom feketékkel. Jópáran dolgoznak ott, ahol én, és teljesen rendben vannak, jó fejek. Igaz, a bűnözők és a randalírozók valószínűleg máshol sem az irodai dolgozók közül kerülnek ki.
  • Rundstedt17
    #274
    így van
  • Rundstedt17
    #273
    Afrikaiak ezreinek legyilkolását, közte élő gyermekek szívének kitépését és elfogyasztását vallotta be az Igazság és Megbékélés Bizottsága előtt az első libériai polgárháború (1989-1997) egyik legrettegettebb néger hadura, Joshua Milton Blahyi. Több évnyi kegyetlenkedés után önszántából állt bíróság elé, ahol nyíltan vallott elmebajos tetteiről. Harcosai, akárcsak ő, anyaszült meztelenül támadtak meg városokat, annak dolgoztak, aki a legtöbbet fizetett érte. Elmondása szerint emberáldozatokat mutatott be, gyerekeket kínzott és ölt meg, a sátán szolgája volt.

    A milíciavezért annak idején csak Naked Butt, Csupaszseggű tábornokként emlegették, mert anyaszült meztelenül vezette harcba ugyancsak pucér vagy női ruhát viselő, mágiáról és kegyetlenségükről hírhedt, bedrogozott és leitatott fiatal néger harcosait.

    Blahyi, aki 1996-os váratlan megtérése óta egy bibliával a kezében járja az országot és hirdeti az igét, önszántából állt a dél-afrikai mintára létrehozott, az 1979-től 2003-ig terjedő időszak emberi jogi visszaéléseit vizsgáló történelmi igazságtétel-bizottság elé, hogy a testület kezébe tegye le a sorsát.

    A neoprotestáns prédikátorrá vált tömeggyilkos néger a bizottság előtt elmondta, hogy valahányszor pucér seregével bevett egy várost, emberáldozatot kellett bemutatnia, hogy megőrizze "mágikus hatalmát". Elmondása szerint élő gyermeket vittek elé, amelynek kitépte és megette a szívét.

    "Nem tudom, összesen hány embert öltünk meg. Én személy szerint legalább 20 ezret" - vallotta a most makulátlan öltönyt viselő néger lelkész, majd látványosan sírva fakadt, aminek hatására az addig zajos hallgatóság elnémult. Azt mondta, áldozataira bízza, hogy megbocsátanak-e neki.

    Kijelentette, hogy kész bíróság elé állni, ha ezt akarja a bizottság, amelynek ugyanakkor joga van amnesztiában is részesíteni a bűnbánó háborús bűnös néger kannibálokat.

    Elmondta, akkor tért meg, amikor egy nő felajánlotta neki gyermekét emberáldozat céljára. "Felhasítottam és kivettem a szívét, amelyet megosztottam a harcosaimmal. Még véres volt a kezem a gyermektől, amikor megjelent nekem Jézus és azt kérte, ne legyek többé a sátán szolgája" - mondta a monroviai városházán a héten tartott meghallgatáson.

    Az 1970-ben született Blahyi azt állítja, hogy mágikus erejének köszönhette harci sikereit. Állítása szerint különleges adottságait, például láthatatlanságát kihasználva ő egyedül vett be egy-egy várost, megelőzve harcosait, akiknek már csak a tisztogatás és lakmározás feladata jutott.

    A néger kannibál azzal magyarázza mágikus erejét, hogy 11 évesen egy törzsi titkos társaság tagjaként a sátánnal kötött paktumot, ami havonta emberáldozat bemutatását követelte meg tőle, a harcmezőn való sérthetetlenségét pedig az emberáldozaton kívül a meztelenség biztosította, az, hogy egy bakancson és puskán kívül semmit sem viselt, még motorbiciklin közlekedve sem.

    A csata előtt meztelenre vetkőzött, majd csatakiáltások közepette a harcba vezette ugyancsak pucér vagy transzvesztita híveit. A meztelenség valósággal védjegyévé vált, ami állítólag golyóállóvá tette őt. Sérthetetlenségük vélt tudatában a pucér négerek semmitől sem riadtak vissza, és sikerük titka talán éppen a tőlük való félelem volt.

    Blahyi egy korábbi interjúban azt mondta, hogy a friss gyermekvérrel elégítette ki a sátánt. Olykor vízben lubickoló gyerekeket kapott el: a víz alá merülve ragadott el egy-egy gyereket, majd kitekerte a nyakát. Máskor balesetet színlelt, néha minden teketória nélkül ölte meg az apró négereket.

    A még a békefenntartók által is rettegett kannibál zászlóalj szedett-vedett tábornokai olyan neveket viseltek, mint Gyilkos Rambó, Terminátor, Őserdei Gyilkos, Háborús Főnök III., Sem-anyám-sem-apám, Fuck-me-quick vagy éppen Bébikiller.

    A tizenéves négerek egy része anyaszült meztelenül, mások női parókában, virágmintás női ruhában, menyasszonyi ruhában vagy női retikült lengetve harcoltak éppen annak az oldalán, aki megfizette őket. Pucérseggű tábornok bevallotta, hogy a háborúban való részvétel üzleti alapon történt, annak a megbízásából gyilkolt, aki a legtöbbet fizetett. A polgárháború utolsó éveiben például Roosevelt Johnston hadúr bérelte fel a kíméletlenségéről hírhedt pucér kannibál sereget.

    A néger kannibálvezér most az evangelikál - neoprotestáns - szekta lelkipásztorává vált, a békét és a megbékélést prédikálja. Blahyi azt mondja, hogy most is háborúzik, de most spirituális háborút vív. Mindenesetre prédikációinak hangfelvételét darabonként 20 dollárért árusítja, állítólag azért, hogy a bevételből iskolát létesítsen olyan egykori harcosoknak, mint ő maga is.
  • Ronny
    #272
    el lehet menni Sierra Leonéba és ott aztán lehet természettudatosan élni. Jah, hogy a négerek egy rossz pillanatukban legyilkolnak? Ha nem tetszik ez az egész akkor legalább annyit tegyél meg, hogy ne invitáld ide őket.
  • Ronny
    #271
    ez ugyanaz a fajta amelyik életre hívta az Apollo programot és elsőként a Holdra lépett?
  • Ronny
    #270
    nem érted a lényeget...nekik is megvolt lehetőségük, hogy továbblépjenek. Érdemes ok-okozati összefüggéskben nézni a dolgokat.
  • G_ArchAngel #269
    oh, bocsánat, hogy elismerem, hogy a fajtám elb*szta a Föld nevű játékszert és nem biztos, hogy meglehet javítani...
  • G_ArchAngel #268
    napi 1,5 dolláros munkabérre gondolsz a Sierra Leone-i gyémátbányákban?
    biztos örülnek a lehetőségnek amit kaptak:)))

    arra gondolsz, hogy rákényszerülnek saját életterük feladására a brazíliai gazdák?
    hihetetlen lehetőségek:)))

    Amelyik országokat felsoroltad, azok szennyezik legjobban a légkört - gratulálok, adtunk nekik valamit, ők pedig éltek vele...
  • Ronny
    #267
    ez amúgy a fehér bűntudat iskolapéldája, keress rá a gugliban
  • Ronny
    #266
    Az indiai kultúra megsemmisült? Vagy a maláj? Esetleg az osztrák uralom alatt a magyar is erre a sorsra jutott? Nem hiszem, hogy erről van szó! A fejlődő országok egy olyan egyedi és különleges lehetőséget kaptak, amivel csak az nem él, aki a saját korlátoltsága miatt képtelen erre.

    Bekapcsolódhatnak a világgazdaságba, átvehetik az európai technikai és szociális vivmányokat. Akinél van potenciál az szép lassan kiaknázza(lásd Malajzia, Kína, Japán, Szingapúr, stb)akinél meg nincs az jobb híján idejön Európába és ezt a kontinenset is ghettóvá változtatja.
  • Gladiator
    #265
    Én nem tudom mi van Angliában, de nekem elég sok fekete (kenyai, nigériai, dél-afrikai, stb.) ismerősöm, haverom van és magasan a legbalhésabb ismerőseim. Ahol Malajziaban laktam ott az óriás panelházszerűségben mindig a feketék csinálták a balhét. Csajokat erőszakoltak, drogoztak (szomszédaim túl is lőtték magukat, így miután széthányták a lakásukat, meg is murdereltek), valamint érdekes módon miután beköltözött egy nagyobb mennyiségű fekete csapat, szinte minden hétre jutott egy betörés. Továbbá minden második este olyan verekedéseket csaptak, hogy több rendőrkocsival jöttek ki. Egyszer egy fél éttermet szétvertek, valamint a parkoló kocsikat. A hirdetőtáblán folyamatosan kerestek vkit vmi turpisság miatt.
    Az ázsiaik nem balhésak, talán csak a kínaiak, mert azok idióta beképzeltek. Velük szinte minden buliban összetűzésbe keveredtem, néha verekedésbe is.
    Még a Pakisztániak, Irániak azok, akik ha nem is balhésak, de olyan a viselkedésük, hogy az ember szemét igen csak szúrhatja.


    Na most hogy ebből mennyi igaz angliára is, azt nem tudom, de gondoltam benyögök már valamit.
  • daxan
    #264
    Írországban is vannak bizonyos korlátok (mostmár). A feketéket ott sem látják szívesen.....
  • G_ArchAngel #263
    az a parányi pont elég volt, hogy kultúrákat semmisítsen meg, nem kell a nagy fehér öntudat köszi, elk*rta a "fajtánk", most majd megisszák unokáink a levét...
  • Ronny
    #262
    majd ha Európa és Észak-Amerika is egy kiterjedt ghettová válnak, akkor visszatérünk a dologra(ugye a harmadik világbeliek hasonló környezetet teremtenek maguk köré, mint azt otthon tennék)
  • Ronny
    #261
    tönkretenniük? Talán inkább ők nem voltak képesek fejlődni és a saját hülyeségük miatt tartanak ott, ahol... A brit/európai gyarmati uralom Afrika/Ázsia történetében csak egy parányi pontnak felel meg.
  • G_ArchAngel #260
    talán mert az angoloknak jól sikerült tönkretteniük Afrikát és Ázsiát, most meg az élhetetlen országokból Angliába mennek, akik többre vágynak...

    a baj, hogy akármennyire is megjátszák magukat, ha rasszizmus nincs is (előtérben), diszkrimináció van - de nem csak az afrokkal/arabokkal/stb. szemben, hanem mindenkivel és egymással szemben is, pl:
    ha egy üzlet (Sainsbury's, ami itt kb. Spar-nak felel meg) vezetése indiai, akkor a dolgozók 80%-a is indiai lesz...

    eddig a statisztikák a "fekete-bűnőzésről" szóltak, de majd visszasírják, jön a sok bolgár, román, ukrán, albán és más kelet-európai, azok majd szervezett formában fognak törvényt szegni...

    a fehér embernél nincs nagyobb betegség a Földön, már minden földrészt tönkretettünk, kizsákmányoltuk az őslakosokat, rombadöntöttük a természeti egyensúlyt, mindezt Európából kiindulva...

    megéredmli Észak-Amerika és Európa, hogy a latinok, ázsiaiak, feketék, balkániak ellepjék őket, élhetetlenné tették ezeknek az embereknek a hazáját, most adjanak a sajátukból földet...
  • Ronny
    #259
    nyílván 50 millió őshonos britből sok a suttyó, de a bűnözési statisztikákat mégsem ők vezetik.
  • GregSB
    #258
    Ja, érdekes módon amíg kint éltem a hírekben soha nem jelentek meg ezek.. Mindíg ismerőstől értesültem róluk / vagy láttam a saját szememmel. Ha még addig sem jutnak el ezek az esetek, hogy egy bulvárlapban megjelenjenek hírként, akkor képzelheted mikor fognak ezek bekerülni a statisztikába...
  • G_ArchAngel #257
    miért szerinted mit tudnak tenni a tizenéves suttyók ellen?
    semmit...

    én itt élek, nem a statisztikákban...
  • Ronny
    #256
    azért a statisztikák nem pont ezt mutatják.
  • Rundstedt17
    #255
    jah ez igaz tárgyi tévedésem volt
  • G_ArchAngel #254
    az angolok rondák, a britek nem...
    (nem ugyanaz!)
  • Rundstedt17
    #253
    aláírom a liberális kultúra központja már mindenki veszélyes:D
  • Rundstedt17
    #252
    jah a brit nők híresen rondák
  • Voltan
    #251
    Ilyen mondjuk idehaza is van, csak nem verik mindet nagy dobra.
    A norvégok késelnek itthon is rendesen.
  • Darkon
    #250
    Ide kapcsolodik.

    London, regebbi kb 2eves.