19
  • dtam
    #19
    Csak "egyszerubb" pSeries gepekkel talakozom ott kovetkezo a helyzet:
    - az IBM hivatalosan az AIX -et adja hozza, ha keri az ugyfel
    - leteznek power architekturara forditott Linuxok (nem neztem, de feltetelezem RedHat kozte van)
    - egyes BSD distrokat lehet felszenvedni rajuk, de ehhez van a legkevesebb support
  • virs lee
    #18
    Linuxot se, ott az AIX.
  • Zsoltika 007
    #17
    Az lehet hogy gyorsabban bootol de nem mind1 hogy mit.
  • arty
    #16
    1300mhz celeron bootidejének semmi köze a CPU-hoz...

    "nekem a p2 400asom gyorsabban bebootol, mint a dualmagos G5 Macintosh a 2.8ghz IBM procijával... szal sztem szarok az ájbéemek ..."
  • pTk
    #15
    Pedig jó gyors.. egy 800 mhzes ibm gép gyorsabban bootol mint egy 1300as celeron win xpvel, szal sztem jók az ibmek :)
  • ddfg
    #14
    1, IBM sajat oprendszereit, illetve kulonbozo egyeb unixokat, esetleg linuxot
    2, tudtommal nem, az apple azert valtott (hivatalos indoklas szerint) intelre, mert az IBM-mel nem volt megelegedve
    3, IBM szervergepre nem szokas windowst rakni (tudtommal)
  • abzu
    #13
    lenne 1 kérdés! erre milyen rendszert raknak?
    Apple tovább fejleszti az IBN procis gépeket?
    és most erre windows nuku?
    bocsi ez 3 kérdés :D
  • dez
    #12
    Magyarul az egyes kapuk belső kapcsolása új kialakítású, ami által csak a bemenet változásánál vesznek fel (jelentősebb) áramot, vagy valami ilyesmi.
  • dez
    #11
    Ami a cikkből kimaradt: ez a magas órajelet egy új fejlesztésű kapuzási technikával érik el, ami nagyban csökkenti a szivárgási és az üzemelési áramot.
  • dez
    #10
    Elérte, csak egy évvel később, a 970GX személyében.
  • halgatyó
    #9
    5 GHz nem semmi. Az elektromágneses hullámhossz vákumban 15 cm, de szilárd anyagban ennél kevesebb. Az elektromos impulzusok terjedése a kristályban ekörül lehet.
    A felharmonikusok hullámhossza a kristályban már összemérhető a proci méretével.
    A procik egyre nagyobbak. A hullámhosszak egyre kisebbek.
    Azt sejtem, hogy újabb korlát jön.
  • arty
    #8
    linkelj már tesztoldalt, ahol összehasonlitották egy xeonnal, opteronnal vagy akár egy athlon x2-vel/core2duoval ;)

    "kétszer jobb"... :D
  • Zsoltika 007
    #7
    2x jobb de 8x drágább.
  • Macc
    #6
    Hat a PPC G5-re is azt mondtak, hogy 2005-re eleri a 3GHz-et. Aztan nem erte el.
  • Black Ice
    #5
    Bazz.. ilyen ketyegő kellene minden otthoni pécébe.
    5 GHz, 8 MB kesh, 75 GB/s buszsáv.
    Kétszer jobb mint bármi más a piacon.
  • fflx
    #4
    en ugytudom - bar lehet mar idejetmult a tudas, de talan megsem - , hogy a szerverpiacon az IBM piacvezeto es ok szeretik a sajat dolgaikat arulni.

    egyebkent meg gondolom a fejlesztesek sose artanak, majd egy-egy okossagot atemelnek mas termekeikbe is
    mert ugye pl. a console fronton egyeduralkodoak (szinte minden consolban az o procijuk van)
  • Inquisitor
    #3
    Gondoltam, hogy nem az új GMac-be lesz :)
    De dúl a harc Xeon/Opteron fronton ... meg a SUN is most kommandózott ki valami új procival.
  • tntcoder
    #2
    Szerintem nem késtek, mert a szerver oldalon akarnak nyomulni vele és ott most is nagyon erősek.
  • Inquisitor
    #1
    Ez tök szuper, de nem késtek ezzel 1,5 évet? Mert az oké, hogy csúcsszuper erős proci lesz, de elmúlt 2 évben annyit vesztettek a piacból szerintem, hogy most már tök mindegy ...