598
Hétköznapi emberek, hétöznapi gondolatai, bölcsességei és élettel kapcsolatos felfogásai.
  • Nuki
    #358
    persze, természetfeletti hatalom sem bizonyított tény (tudtommal) mégis sokan hisznek istenekben :P
    mások miért ne higgyenek másban és kezeljenek tényként? :)
  • Nuki
    #357
    végülis ha te mondod, ezzel nem is akarok, és nem is tudnék vitába szálni :P
  • Doomista
    #356
    tvben mutaták hogy valami uj joker trükel segitenek a sulinál elfonnyasztani a dohányzást....ez nem fog sokat érni...ide szogirubb dolog kéne...bár már a bünti sem hat...nikotin hatása ismét alkot...
  • Aquir
    #355
    jajo, csak az a tény akkor nem tiszta tény :D
  • Aquir
    #354
    azért annyi tartósítószer sem kéne:)
  • Nuki
    #353
    én sajnos ennél fiatalabb egyéneknél is láttam cigit :\
    adóztassák már meg azt is a rákba...(mármint a cigit- cigi-adó )
  • Nuki
    #352
    de sci-fi fanok szeretnénk hinni ebben és tényként kezelni :)

    2.része: de ebbe olyan furcsa belegondolni :)
  • Nuki
    #351
    persze hogy megéltek.

    de én akkor az HIV vírus miatt jobban aggódnék mint a rák miatt.
  • Aquir
    #350
    dohány nem való szervezetbe, nagyon nem :P
  • Doomista
    #349
    ismrek egy falut,gyakran jártam oda...hát van kb 2 db ilyen kb 15 éve csaj,nah az mind a 2 jó néz ki,de minda 2 ribi,de lehet lezbik is,mert együtt járnak,és még együtt is dohányoznak...dohány nem valo csajhoz...nagyon nem...
  • Aquir
    #348
    ez nem tény. ez feltételezés. és pont --> . :)

    attól persze lehetnek

    2. része: ez természetes :)
  • Aquir
    #347
    érdekes, régen is megéltek az emberek néküle :)

    meg mondjuk azt ne mondd hogy például egy rákkeltő anyag jó lehet (olyan is van)
    pl kávéautomatában a megivott "kávé"nak nevezhető dologban 3 mg is lehet a tartósítószer, ez már tényleg nem jó
  • Nuki
    #346
    matematikailag muszáj lennie! akkora nagy űr van hogy egy darab élet a földön kívül biztos hogy kell lennie!!! :D

    belegondoltatok abba, hogyha látunk egy földönkívüli létformát tevékenykedni mondjuk 1000fényévnyire, bármit amit most csinálnak az csak 1000éve történt meg...? :)
  • Nuki
    #345
    de hasznosak, gondolj bele, tartósítószer nélkül megromlana tök hamar csomó minden... - najó nem mind hasznos, de van értelme 1-2 dolognak.
  • Aquir
    #344
    egyik kémiatanár egyszerűen csak "haszonlesők"nek nevez mindenkit, aki pl. az egészség rovására (és saját anyagi hasznára) tesz olyan anyagokat egy élelmiszerbe (pl tartósítószer), amik nem jók a szervezetnek:)

    tartósítószer.. mesterséges anyagok (az E-család) az élelmiszerekben, ilyen anyagokhoz egyszerűen az emberi szervezet nincs hozzászokva. Ilyenek nincsenek is a természetben, a szervezetnek ezek nem jók
  • Aquir
    #343
    miért, az ufók nem élik fel? ezt honnan lehet tudni? meg hogy biztos léteznek?:)
  • Nuki
    #342
    hát igen, de amíg a pénz dominál addig a környezet nem számít annyira...
  • Aquir
    #341
    a környezettől mindig is függünk, ember nem is élhet földi növényzet nélkül, pláne ha pusztítjuk őket :) Az intelligencia felemelte az embert, fölénybe kerültünk ezáltal, de azt várom (már ha lehet) hogy ezt ne a természet kárára tegyük, mert csak egy bolygónk van, és minden pusztítás érződni fog :C
  • Aquir
    #340
    3x több élelmet termelünk mint ami kell.. úgy hogy még egy részünk éhen is hal (mármint az emberiségnek). Egy állat annyit vesz magához, amennyi kell az életbenmaradáshoz
  • Aquir
    #339
    Az más kérdés hogy mi alkalmazkodunk ezekhez a dolgokhoz, de a testünk viszont mennyire? Talán jobban alkalmazkodik a testünk is ezekhez, de a súlyosabb gerincproblémák nem túl bíztatóak ehhez képest

    Egyébként az emberi szervezet a legrosszabb az idegen anyagok kiválasztását tekintve
  • Aquir
    #338
    Mondom például a Globális felmelegedést. Globális, vagyis a Föld összes élőlénye részesül belőle, vagyis jogos hogy nincs zavartalan egyensúly, mert ha mást nem is, de Ezt a dolgot már az egész Földön, érzékelhetően megzavarta az ember...
  • Nuki
    #337
    féltékennyé-tevéssel is meg lehet szerezni őket :)
  • Fido4life
    #336
    ööö sztem nem lennék olyan jó szinész
  • Shadowkiller
    #335
    LLLOOOOOLLLL! "Buzi vagyok" hát ez barmi nagy ilyet még soha sem hallottam de ez baromi jóó! De a faluban sztem elég gáz lenne ezzel próbállkozni még a végén "bejönne" !
  • Mike
    #334
    ja falu?
    akkor inkább hagyjuk a "buzi vagyok"-ot
  • Mike
    #333
    éppen ezért, a csajok is szeretik a kihivásokat
    másrészről nem kell attól tartaniuk, hogy a kis kanosoknak egyből az ágy jut eszükbe
    terjeszd magadról azt, hogy buzi vagy, viselkedj is úgy, meglátod tapadni fognak rád is :)
  • Fido4life
    #332
    ööö, mivel egy faluról van szó (és az még annyira nem fejlett) nem kifejezetten ribancokról van szó, sőt inkább csak kisebb-nagyobb jelzéseket adnak, ezeknek a gógyiknak..
  • Doomista
    #331
    a "ribanc" szó érvényesül ebben a kis történetben?
    mert akkor nem csodálkozom sajnos :(
  • Fido4life
    #330
    Miért van az hogy az osztályunkban, a jobb csajok, mindig általában az enyhén szólva "furcsa", elérhetetlen fiúkat nézik ki maguknak ? Annyira szánalmas, ahogy ott kéretik magukat, azt a gyereknek vagy nem esik le a szitu, vagy lese szarja a csajt.. Ráadásul ezek a fickók, sokszor úgy is tesznek mintha érdekelnék a csajt, szal tiszta hímkurvás stylus.. Amugy nem törődnék az egésszel, ha pont nem az én számomra elérhetetlen csaj nézte ki volna magának az elérhetetlen "pasit"..
  • Shadowkiller
    #329
    Tudom nem nekem szólt de szerintem a társadalmi normáknak és elvárásoknak megfelelőt takarja az "általánosan elfogadott"! Különösen az elvárás részt emelném ki.
  • Shadowkiller
    #328
    Hmm..
    Sorry, hogy így lemaradazom sokszor csak mostanában besűrűsödtek felettem a dolgok és olyan kezdek lenni mint az papírokkal megtömött íróasztal mögött csücsülő muksó! Azért a topicot követem mégha írni nincs is időm mindíg!
    Udvariasság:
    Én nagyon fontosnak tartom az udvariasságot. De ez egy eléggé öszetett dolog. Én többnyire átengedem a helyem a tömegközlekedési járműveken, illetve ha felszállok egyre akkor a sofőr-nek mindíg köszönök (gondoljatok bele egy egy jó szó milyen jól tud esni amikor az embernek már tele a t*ke a sok dugóval... és egyébként is én így tartom helyesnek mivel amíg az ő által kezelt járművön vagyok addig ő felel értem és én szeretem megalapozni a jó kapcsolatokat a gondok elkerülése végett) hiszen egy egy szó semmibe se kerül de nagyon sokat ér!! Nos azt viszont hozzá kell fűznöm, hogy én győri lakos vagyok és itt megfigyelhető az utobbi 4-5 évben a nyugdíjjasok "elkanászosodása" nem akarok senkit se megsérteni de egy kicsit elfajulni látszanak a dolgok: Általában reggel 7-8 óra között és délután 2-4 óra között van nyugdíjjas csúcsforgalom a buszokon amikor ugye minden diák igyekszik megközelíteni az iskolát, és ez nem kevés problémát okoz, főleg, hogy sok nyugdíjjas sztem csak heccből utazik ilyenkor, mert azt játszák, hogy felszállnak a tömegbe és fennhangon elkezdenek egymással társalogni a mai pofátlan fiatalságról miközben semmi se történt. Többünkel előfordult az is, hogy péntek délután, edzés, külön óra, hatmillió kg cucc, suliból totál kimerülve "go home"-van, végre jön a hétvége leülök a tök üres csuklós buszon mire a következő megállóba felszállt egy idős illető aki odajön hozzám és megkérdezi, hogy nem adnám-e át a helyem (mégcsak nem is ajtóközelben vagyunk ) na ekkor egyszer nem tudtam udvarias lenni és nagyon eldurannt az agyam (körbenéztem a buszon látom minden hely üres visszanéztem az illetőre és elküldtem a halál fa**ára)! Tudom nem volt szép de akkor nagyon kellett.
    Ha ismernétek személyesen tudnátok, hogy az nem az én énem egyébként. Én igyekszem a jó irányba terelni az emberi kapcsolatokat hiszen azért ez az én érdekem is, kitudja mikor, kinek a segítségére szorulok majd életem tekervényes folyamán!
    De sajnos nem mindenki ilyen és sok "bunkót" ismerek, pedig ha belegondolunk aközépkorban mekkora presztizs volt lovagiasnak (udvariasnak lenni) ma meg majdnem nulla az értéke! Néha nem értem merre fordul a világ. Bocs a regényért, még lesz folytatás valamikor.
  • Doomista
    #327
    semmit
  • Mike
    #326
    "általánosan elfogadott" ez mit jelent szerinted?
  • Doomista
    #325
    sajnos rosszul hiszed,mivel egy csomo bizonyiték van.(ujságok,videok,TV-ben is volt pár) csak sok embernek ez nem elég...csak akkor fogják elhinni,ha saját szemükkel látják...ez van... valakinek nagyobb a hite,valakinek kicsi.
  • Doomista
    #324
    hol érdekel az hogy a vers mit csinál az agyammal ...
    örüljetek hogy megtnultam szorol szora az egészet,eddig minden versre 5-s feleletet kaptam.de csakis azért mert felelni kellet mind1ikböl.
    különben hozzásem nyultam volna !
  • Mike
    #323
    jelen pillanatban nincs általánosan elfogadott bizonyíték arra, hogy földönkivüli létformák léteznének, éppen ezért szoritkozzunk a földiekre
  • Mike
    #322
    a memoriter sem amiatt kell, hogy jajdefasza megtanulni egy verset, hanem hogy dolgoztasd az agyad
  • Doomista
    #321
    nem a repültárgyra értetem,hanem maga a fajra.
    vagy mondjuk ugy hogy alien....földönkivüliek.akinek hogy teccik.én ufonak becézem maga fajt,mindigis igy mondtam mindenkinek,és ök is nekem.ez van.senkisem tökéletes.
  • Doomista
    #320
    4 évben.
    az igaz hogy kevés...de ez mellet a rengeteg kqa sok tanulni valo és házi mellé böven elég lesz kiolvasni ezeket is !!!!!! :@@:@@:@@

    legalább verseket nem kell megtanulni.általánosban annyit kellet hogy szemeimet szurták ki vele.és a beszédem nem változott se interneten se sehol.szoval rám nem hatnak ezek a dolgot.:@@:@@:@@:@@
  • Mike
    #319
    az Unkown Flying Object-ek? lehet, hogy azok