598
Hétköznapi emberek, hétöznapi gondolatai, bölcsességei és élettel kapcsolatos felfogásai.
  • Aquir
    #438
    ez igaz, csak az ember ne önmagát pusztítsa el végül (meg a környezetet), hanem találjon megoldásokat, csak ezt mondom
  • Aquir
    #437
    "minden állat esztelenül pusztítja a környzetét, amíg csak megteheti"

    egy állatnak csak étel kell, meg terület, stb.. most azon érted a romblást hogy egy növényevő megesz egy növényt, vagy egy húsevő egy állatot? és a természet körforgása ami ezzel jár? Az ember viszont kicsit többet okozott
  • Aquir
    #436
    a zavartalan szó befigyel =)
  • Aquir
    #435
    azt nem oda mondtam, hanem bezárójelezve, külön tőle
  • Fido4life
    #434
    ez jó
  • Doomista
    #433
    jah.de az ember saját magát is kitudja gyogyitani...
    én nem mondom azt hogy 100% depresszioban voltam,mert akkor sziologus meg minden.inkább ilyen más fajta...ezt nem tudom hogy mondjam el...ere nem találok jó szavakat :(
  • Mike
    #432
    a depresszió betegség, kezelni kell
  • Mike
    #431
    ez szimpla demagógia
  • Mike
    #430
    mindig van egyensúly, illetve ahhoz közeli állapot
    persze tökéletes egynsúly véleményem szerint sincs
  • Ron Ragm
    #429
    Akkor mi az egyensúly? Amikor már az utolsó részecske is elbomlott?
  • Mike
    #428
    egyetértek veled, de a nincs egyensúly tételeddel NEM
  • Mike
    #427
    erről egy vicc jut eszembe:
    - Doktor úr! Ha nem nőzök, dohányzok, és iszom, akkor sokkal tovább fogok élni?
    - Nem, de úgy fogja érezni
  • Ron Ragm
    #426
    NINCS olyan hogy egyensúly. Folyamatos változás van, ami részben kozmikus eredetű (bolgyó keletkezése, napsugárzás, meteorok, ilyesmik), részben geológiai eredetű (vulkanizmus, légkör összetétele, légrétegek összetétele, ilyesmi), részben biológiai eredetű (élőlények a bolgyóra kifejtett hatásuk). Tény hogy egy kicsit felerősödött az utóbbi részlet az elmúlt időkben ,de ez nem jelenti azt hogy az ember nélkül minden szép és jó, a madarak csiripelnek, bambi meg a hatalmas szemeivel eszi a növényt, és mindenki boldogan él. A Föld folyamatosan formálódik, alakul, és aki ezt nem képes követni, hozzászokni vagy megakadályozni (ami lehetetlen, mi is csak lelassítani akarjuk), az életképtelen, ergó kipusztul.
  • Mike
    #425
    no meg erős függést okoz, elvonási tünetekkel
    de a kv is
  • Mike
    #424
    jah, régen nem tartósítottak, hát hogyne
    régen 35 évesen már vénség voltál, ősz hajjal, hiányzó fogakkal
    tényleg, miért nem élünk úgy?
  • Mike
    #423
    megveszed a penészes kekszet ami már szállítás közben emgromlik? megveszed a szétmorzsálódott kekszet? nem
  • Mike
    #422
    sikeres faj az ember? a baktériumok nem sikeresebbek? mert szerintem igen. az intelligenciánk meg arra jó csak, hogy gőgösen magunkat a Föld többi élőlénye fölő helyezzük (no meg arra, hogy csomó mindenhez tudjunk alkalmazkodni)
  • Mike
    #421
    "állat annyit vesz magához amennyi kell"
    nem igaz, minden állat esztelenül pusztítja a környzetét, amíg csak megteheti
    "éhen hal"
    így is túlnépesedés van, a szaporodással az éhenhalókat rendesen bekompenzáljuk
  • Mike
    #420
    ha nem lenne egyensúly, már rég nem lenne élet a Földön
  • Nuki
    #419
    akkor....tévézz :D
  • Fido4life
    #418
    ahozz fáradtnak kell lennem..
  • Nuki
    #417
    akkor aludj! :D
  • Nuki
    #416
    az nálunk is mindég van :D
  • Doomista
    #415
    ha roszkedvem van,akkor én gép vagy tv.néha viccolvasás,néha poénok jönnek innen onnan.

    de a suliban azért jok az orák,mert szinte majdnem minden orán bejön több mint 2 db poén,és jot röhögünk rajta :D
  • Fido4life
    #414
    az is túl erőltetett :D tulajdonképpen nekem minden az, ha nem vagyok ráhangolódva...
  • Nuki
    #413
    Irigy hónaljmirígy? :)
  • Fido4life
    #412
    a belga az engem felidegesít, mondjuk ez személytől függ :)
  • Nuki
    #411
    #410
    #408
    ^^
    mellesleg akkor halgass belgát vagy valamit, ha rosszkedvem van, leülök viccet olvasni vagy mittudomén. :)
  • Ron Ragm
    #410
    No igen, az a baj a mai fiatalokkal hogy gyengék és lusták, egyszerűbb nyavajogni és elfutni, elmenekülni, mint felkelni a pofon után és továbvinni amíg lehet

    EMO
  • Doomista
    #409
    hát nuki akkor örülök,mert én már voltam depis vagy 20x....
    még kihirdetem egyszer magam,hogy töbé nem jövök fel mert öngyilkos leszek...még megis kevertem azt a szeres italt,amiben van 2 féel sósav,meg egyéb szeerek.(mivel kémiai laborom van),de valahogy sikerült kikapnom magam ...
  • PíszLávJuniti
    #408
    Mint betegség, a tartós rosszkedvként szerepel, azaz hónapok, évek alatt alakul ki. Amit divatos manapság depressziónak nevezni, az általában egy futó hullámvölgy, semmi több..
  • PíszLávJuniti
    #407
    A passzív dohányzást szinte lehetetlen elkerülni sajnos, csak remélni tudom hogy nem jutok annyi káros anyaghoz mint aki szívja.
    Arra hogy ki egészségének mi árt meg, meg csak egy példát tudok mondani, nagyfater háborúban rászokott a cigire, és utána is rengeteget szívott. Persze akkor még nem nagyon volt divat a "dohányzás halált okoz felirat", aztán vagy 20 évvel később olvasta hogy összefüggés van tüdőrák és a dohányzás között, rögtön letette.. Azóta is él és virul.
  • Fido4life
    #406
    hát pont ez az, ami nekem nem sikerült...
  • Nuki
    #405
    inkább úgy próbálok felfogni mindent hogy ne lyukadjak ki abban.
  • Fido4life
    #404
    akkor te egy hatalmas mázlista vagy
  • Nuki
    #403
    nekem ilyenem sose volt úgyhogy nem nyilatkozom :P
    viszont sokakat gyógyítottam már ki belőle sikeresen :)
    (persze nem vér-komoly, hanem csak ilyen alkalmi depiből)
  • Doomista
    #402
    nem zenére gondoltam.hanem maga a betegségre :)
    de különben zenében is jó ...
  • Fido4life
    #401
    vagy a zene, amit én még nem hallottam..
  • Fido4life
    #400
    a téma ? TÉK
  • Ron Ragm
    #399
    Nekem annyira nem tetszik.