175
  • David Coulthard
    #175
    "ami lecseréli az xp-s ikonokat, témákat, asztalfeületet Vista-sra, mivel a Vista-ra más újítás alig jelenik meg"

    Ja, csak annyi az újítás, hogy új ikonok meg témák vannak...

    Link1
    Link2
    Link3
    Link4
    Link5
    Link6
  • ZSOOLT2
    #174
    http://www.linspire.com/
  • ZSOOLT2
    #173
    Mellesleg a Linuxhoz lehet szerezni egy ingyenes emulártorprogramot, amivel Windowsos alkalmazásukat lehet használni (Emu a neve és ingyen jár dobozos linuxhoz)
  • ZSOOLT2
    #172
    Most nézem, leht, h. a Vista-ban lesz beszédfelismerés??
  • ZSOOLT2
    #171
    Van a Win XP -hez egy prog, a Vista Transformation Pack, ami lecseréli az xp-s ikonokat, témákat, asztalfeületet Vista-sra, mivel a Vista-ra más újítás alig jelenik meg, szerintem nem rossz ötlet....
  • dester
    #170
    "kínozzuk meg alaposan a potenciális ügyfeleket, hátha megjön a kedvük a vásárláshoz."

    Ha megkínozzák se fog Outlook Express-t használni Vista alatt senki, akár fizet akár nem.
    Vista-ban ugyanis nincs OE...
  • noss
    #169
    "az Outlook Expresst pedig egyáltalán nem fogja tudni használni."
    :DDD

    ezaz, ez a jó hozzáállás! kínozzuk meg alaposan a potenciális ügyfeleket, hátha megjön a kedvük a vásárláshoz.

    ellenszer: 40-80 gigás olcsówinyón havi format :D
    (így 30 napokra legálisan használhatod)
  • saitek
    #168
    #93-as hozzászólás

    De az SG fórumon van Windows Vista topic is...
  • Indigo
    #167
    Mindig csak ez a "nézz utána"... Milliószor leírtad, kezdjük unni :)
  • BiroAndras
    #166
    "Hát igen Bíró úr nem gyengén elfogult."

    Talán, de az tuti, hogy nem én vagyok az egyetlen.

    "mien + szolgáltatást tud a vista amit az xp nem tud?"

    Már milliószor leírtam, kezdem unni. Nézz utánn, rettentő egyszerű.

    "Na szóval a cégek tuti nem fognak váltani e miatt."

    Rengeteg fícsört rakott bele az MS épp a cégeknek, épp azért, hogy váltsanak.

    "törés elöbb-utobb tuti lesz lásd xp."

    Nyílván. Bár minél jobban függ valami az online tartalmaktól, annál könnyebb védeni. És errefelé halad a világ.

    "Nekünk pl a cégnél van 1 régi scanner (genius color EP)
    ami csak win9x en hajlandó futni."

    Akkor már jó öreg lehet, érdemes elgondolkodni a cseréjéről. De akár meg is maradhat, ha azt a gépet csak szkennelésre használják, akkor bőven jó rá win9x is. A hálózat kezelése ugyan vacak, de a szkenneléshez úgyis oda kell menni.

    "A domaines környezetről még nem is beszéltem.
    nem tudom hogy fogja "elfogadni" pl a win2003 as DC-ét."

    Simán mennie kell. Az XP is gond nélkül ment NT4 domain-ben. A Vistát ugyan nem próbáltam domain-be rakni, de otthoni hálón simán ment XP-vel együtt.
  • BiroAndras
    #165
    Beragadt a caps lock?

    "DE BAZZEG HA MÁR RÁERŐLETTÉK AZ XP-T MINEK VENNE MÉG EGY SZART?????"

    Ki erőltette rá kire az XP-t? Nagyon sok helyen van még 9x és 2K. Elsősorban ezeket fogják Vistára cserélni (többnyire gépcserénél).
    Egyébként azért venne, mert jó.

    "BAROMI BIZTONSÁGOS ÉPP AZ ELŐZŐ HÉTEN SÖPÖRT ÁT A GÉPPARKUNKON EGY OLYAN VIRUS VERZIÓ AMIRE MÉG A KIHÍVOTT SZAKEMBERNEJK SEM VOLT ÍRTÓJA, SZÉGYENSZEMRE ELKULLOGOTT. (AZ ÉN ÖTLETEMMEL MENTETTÜK MEG A GÉPEKET A REINSTALTÓL, A VISSZAÁLLÍTÁS EGY KORÁBBI ÁLLAPOTRA-VAL)"

    A hülyeség nem mentség. Nekem XP-n alig volt gondom vírusokkal. Céges hálón is csak akkor láttam, amikor egy fertőzött laptop a tűzfalakon belülre került. És akkor is elég volt felpeccselni a gépeket.

    "TE ISTEN BIZONY AZ MS-NÉL DOLGOZOL EZ ITT KI IS DERÖLT."

    Nem nyert.

    "NEM A SZART! A SOK JÁTÉK VITTE ELŐRE"

    A cégeknél is biztosjátszanak. De azt nem értem, hogy amíg minden játék DOS-os volt, addíg hogy terjedt annyira.

    "TUDOD IS TE AZT! AZT SZERETEM, HOGY TE MÁR HALÁLRA TESZTELTED, DE EGY ILYEN EGYSZERŰ DOLGOT SEM TUDSZ BIZTOSRA MONDANI."

    Ki mondta, hogy halálra teszteltem? NEm álltam neki a hálózati forgalmat elemezgetni, számomra nem az a legfontosabb része az OS jóságának. Majd az illetékes szakemberek nézik ezt is. Addig meg egyszerű elemi logikával kikövetkeztetem, hogy az eredetiség ellenőrzésnek nem szükséges másodpercenként futni.
  • BiroAndras
    #164
    A Vistánál vezetik be, hogy alaplap cserénél újat kell venni.
  • BiroAndras
    #163
    "Mert ha esetleg kinyúvad a vinyó, hiába vetted meg 23 ezer HUF-ért az OEM-et, nem teheted fel az új vinyóra és nem regeli az M$ szervere."

    Ez nem igaz. Valamennyi hardver változást elvisel, és utánna is csak újra kell aktiválni.
  • BiroAndras
    #162
    "a helyi rencergizda majdnem belefulladt a kólalájtban ettől a rengeteg "okosságtól" ami leírtál."

    Egészségére.
    Konkrétan mi rosszat írtam? A sajját tapasztalataimat írtam le.
  • BiroAndras
    #161
    "Hát ez egész addig fog műxeni, amíg az ecceri júzer 3x-is vissza lesz lökve, hogy csak rencergazdai jogosultsággal telepíthet, mert akkor felszívja magát és beállítja a rencergazdát oszt jól úgyhagyja az idők/Viszta-végezetéig."

    Ezek szerint még nem próbáltad ki. Egyrészt bármikor lehet rendszergazdaként futtatni bármit, másrészt a rendszergazdánál is rákérdez minden veszélyes műveletre. Nem akadályoz meg semmit, csak rákérdez, hogy te akarod ezt csinálni, vagy valami vírus kavar.

    "A régi progik meg úgy települnek mint a sicc, aztán futnak is mint a nyúl."

    Azoknál is rákérdez a telepítésre. És ha bele akarnak piszkálni a rendszerbe, arra külön rákérdez.
  • BiroAndras
    #160
    "De kíváncsi leszek mit csinálsz akkor, ha a mostani xp-s hálózatodba, kapsz egy új gépet, amihez jár egy csilivili új nagyteljesítményű nyomtató, amit az istenért nem tudsz hálózati nyomtatóként használni.Másik gépre meg nem tudod átrakni."

    Ha nem működik a nyomtató, az a nyomtató hibája. Az ember HW beszerzés előtt ilyenekről tájékozódik, és nem vesz szart. Ilyen egyszerű.
  • RomaniaBoy
    #159
    Haha... Megoldás a kalóz ellen?? Megvárok ha elérkezett a Vista Crack és Feloldások, keygén.. ezzen legelöször megprobálnak feltörni vistát is. Kellett várni még 1 évet. mert hackerek és kalózók keresni megoldások.. MICROSOFT mit akar biztoságos funcikóval rendezni?? Mi tudok tönkrement Microsoft ha akarsz....Mert Microsoft akar több jövöndelmi pénz jönnek. Éljen Kalózok és Hackerek!
  • droland
    #158
    Én csak azt nem értem, hogy aki szerint szar, akinek nem tetszik, aki szerint linux rulez, az miért jön ide ordítani, miért veri a nyálát, miért akarná használni? Pedig egyszerű a képlet, akinem nem tetszik: use linux. No most ha tényleg ilyen egyszerű, akkor miért jön ide ordítva, vellett merve pattogni? Ha szerinte szar az egész, akkor miért használja? Nem értem... ha nekem valami nem tetszik, nem rakom fel. Vagy ha már vagyok olyan "nagy ember", és valamit nem találok, akkor megírom magamnak nem windows alá. Vagy ha ezt nem tudom megcsinálni, akkor nem is vagyok nagy ember. És ha már nem vagyok nagy ember, akkor miért jövök ide ordítva pampogni? Vagy ha már pampogok valamire, hogy szar, akkor miért használom?

    Nem értem... nem értem... nem értem... Tipikusan az a helyzet, mintha leordítanám pl. a trabantokat, de 2-3 lopott ott figyel az udvaromon. Most akkor mivan??? Nem értem...
  • ssdb
    #157
    amugy azér linux rulZ
  • ssdb
    #156
    gyerekek lássuk be, nincs olyan másolás védelem amit ha valaki feltör ne tudná kiirni a programból. Ez lesz a Vista sorsa is, sztem a megjelenés után 2-3 héttel lazán lesznek olyan verziok amik már semmit se kérdeznek csak wannak :)
  • chuky123
    #155
    Hát igen Bíró úr nem gyengén elfogult.
    mien + szolgáltatást tud a vista amit az xp nem tud?
    Na szóval a cégek tuti nem fognak váltani e miatt.
    törés elöbb-utobb tuti lesz lásd xp.
    A (nyomtató)driverekel meg eleinte tuti gond lesz persze idővel megoldják.
    Nekünk pl a cégnél van 1 régi scanner (genius color EP)
    ami csak win9x en hajlandó futni.
    A domaines környezetről még nem is beszéltem.
    nem tudom hogy fogja "elfogadni" pl a win2003 as DC-ét.
    Szóval szerintem a cégeknek lutri átálni xpről.
  • Sanyix
    #154
    Debian :) eléggé alap alig van benne valami alapból, csupasz gui nélkül, azt teszel rá amit akarsz, meg amit bír a gép.
  • GulaSoft
    #153
    Hát igen Bíró úr durván elfogult!
    Ime:
    "Egy cégnek miért is éri meg átállni vistára?"

    A szolgáltatások miatt. Nézz utánna.

    "Mert drága?"

    Nem drágább, mint az XP.

    DE BAZZEG HA MÁR RÁERŐLETTÉK AZ XP-T MINEK VENNE MÉG EGY SZART?????

    "Mert az eddigi verziók olyan barom biztonságosak voltak?"

    Igen, az eddigiek is azok voltak, a Vista meg még sokkal inkább.

    BAROMI BIZTONSÁGOS ÉPP AZ ELŐZŐ HÉTEN SÖPÖRT ÁT A GÉPPARKUNKON EGY OLYAN VIRUS VERZIÓ AMIRE MÉG A KIHÍVOTT SZAKEMBERNEJK SEM VOLT ÍRTÓJA, SZÉGYENSZEMRE ELKULLOGOTT. (AZ ÉN ÖTLETEMMEL MENTETTÜK MEG A GÉPEKET A REINSTALTÓL, A VISSZAÁLLÍTÁS EGY KORÁBBI ÁLLAPOTRA-VAL)

    "Mert Ms rugalmasan javítja a hibákat?"

    Igen.

    TE ISTEN BIZONY AZ MS-NÉL DOLGOZOL EZ ITT KI IS DERÖLT. MÁR VICCSZÁMBA MEGY A TETÜ LASSÚSÁGUK.

    "Van valami olyan egetverő nagy program ami csak azon fut?"

    Ez nem szükséges. Az XP-nek sem kellet a terjedéshez.

    NEM A SZART! A SOK JÁTÉK VITTE ELŐRE

    "Kevesebb erőforrással is megelégszik mint egy xp?"

    Nem, de sokkal több se kell neki.

    ÉS ISMÉT EGY EZ IS AZ MS-NÉL DOLGOZIK BIZONYÍTÉK.

    "Mert nem bassza a netet egyfolytában a jogtiszta vagyok e üzeneteivel?"

    Nem állandóan, csak időnként (havonta?). Ennyit ki lehet bírni. Ha meg nagyon fáj, biztos lesz mód a kikapcsolására.

    TUDOD IS TE AZT! AZT SZERETEM, HOGY TE MÁR HALÁLRA TESZTELTED, DE EGY ILYEN EGYSZERŰ DOLGOT SEM TUDSZ BIZTOSRA MONDANI.

    "Mert ezt a verzót az EU támogatja?"

    Az EU le van sajnálva.

    ÉS ISMÉT EGY MS MEGNYILVÁNULÁST HALOTTUNK!

    Bíró úr most már bevalhatod. Vagy mondjál le!! :-)
  • dester
    #152
    Melyik mai Linux disztró fut el csodálatosan 486-os gépen? Az lehet, hogy grafikus felület nélkül is lehet sok mindent csinálni, de egy átlagfelhasználó (márpedig Windows esetében ők vannak abszolút többségben) menekülni fog előle. Úgyhogy te is gondolkodj és utána írj.
    Annak idején a Win95 is a GUI miatt lett ilyen népszerű (a reklámkampány mellett).

    Egyébként én XP-ből csináltam Nlite-al telepítőt (hasonlót mint a TinyXP), az van most a legelső Pentium 75 MHz-es gépemen és normálisan fut is rajta, de pl. egy mai böngésző (Firefox 1.5) jobban leterheli mint az egész XP.:)

    "csak megfelelően meg kell választani a disztribúciót meg a csomagokat...."

    Esetleg ajánlhatnál valamit.
  • Penge4
    #151
    Az RC1-et nézve elég jó ez a védelem. Pl a hardverváltozások esetén is újra kell aktiválni.
    Vagy megjelenik rá a törés, vagy a Microsoft ezzel elvesztette a monopoly helyzetét. Ha fizetni fogok egy szoftverért, akkor az nem Windows lesz, hanem valami operációs rendszer(!). Mondjuk OSX.
  • Doink
    #150
    Azér látom gyűlnek a szebb-nél szebb hozzászólások :) De 1 hétnél tovább nem fog tartani ez a védelem.

    "És lám, te egy szoftvertolvaj vagy, nekem meg nincs másolt szoftverem." - ezt szerintem senki se hiszi el neked....

    Saitek: biztosíthatlak róla hogy egy mostani Linux disztró is csodálatosan elfut a 486-os gépeden, csak megfelelően meg kell választani a disztribúciót meg a csomagokat....[grafikus felület nélkül is lehet netezni, filmet nézni, zenét hallgatni, és nem véletlen vannak spórolósabb graf felületek a Gnomeon és KDE-n kívül]. Tehát 1x gondolkodj utánna írj.

    Linuxot és Win-t is használok. Utóbbit 1 játék miatt.
  • GutBesserWasser
    #149
    Addig, amíg az ember levélírásra, meg neten balhézásra használja a számítógépét, nincs is különösebb gond. Mert félre tett pénzből meg lehet venni mindent. De egy (elektronikai) tervező rendszer több millió Ft, és Magyarországon nem lehet annyit kérni elektronikai tervezésért, hogy el ne kelljen lopni a tervező szoftvert. (8 éve foglalkozom tervezéssel...)
    De hogy ne csak kritizáljak, kérdezek is: Linux alá tud valaki kapcsolásirajz-szerkesztő és PCB (nyák-) tervező programokat, amik legalább annyit tudnak, mint az OrCAD SDT 3.20a és a Tango PCB? Szintén Linux alá tud valaki a Microchip MPLAB-bal megegyező tudású PIC programfejlesztő környezetet, ami kezeli az USB-s ICD2-t?
  • huuu
    #148
    Így van gforce9!!
    Végre találok nyitottszemű embereket!
  • huuu
    #147
    A versenyt a corel nyerte évekkel ezelőtt.
    30 teljes nap kellett a crack-hez.
    Jóslásom szerint ennek nem kell egy hét.
    Miért kell így lenézni az oroszokat?
    Szerintem már Windows téren bizonyonyítottak néhányszor.
    Tehát aktiváld az XP-d gyorsan! Van rá fölösleges pénzed?
  • Indigo
    #146
    "És lám, te egy szoftvertolvaj vagy, nekem meg nincs másolt szoftverem."

    Nem tolvaj, hanem kalóz :PPPP :))) Mindjárt másképp hangzik...

    Egyébként meg az vesse rám az első követ, akinek semmilyen warez szoftvere, másolt zenéje vagy filmje nincs! Tehát neked is kuss!

    Azt meg leszarom, hogy mire spórolsz, mindenki arra amire akar. Te winfosra, én másra... Én csak annyit mondtam, hogy nekem annyit nem ér meg egy Windows, amennyibe kerül.
  • Mihail
    #145
    nem vettél még teherautóról leesett kíváló minőségü árucikket kedvező áron?
  • Mihail
    #144
    végre egy bölcs hozzászólás

    annyira poén olvasni hogyan éli ki a nép magát SG-n
  • Mihail
    #143
    :))))
  • Mihail
    #142
    ott a pont
  • saitek
    #141
    Valakinek nem éri meg a Windows az árát.:)

    inkább elcigizem, mert különben igy kidobom az ablakon
  • woid
    #140
    Meglepődnél :) Érdekes, nekem nem apuci vette a gépemet, hanem én magamnak raktam össz közel 9 hónap alatt. És? Nem szégyen, család, két gyerek, amit tudtam félretettem. És lám, te egy szoftvertolvaj vagy, nekem meg nincs másolt szoftverem. Én elhiszem hogy könnyű lopni egy szoftvert, persze. Arra a hülye is képes. De megvenni? Én akkor is azt mondom, aki egy gépet össze bírt magának rakni, az bírjon venni oprendszert is. Valaki írta itt a játékot, nos ott másképp néz ki mert valóban a játékok ára a plafon. De akkor sem másolom, mert nem érdekel, a mai játékok egy nulla.
  • woid
    #139
    Akkor holnap menj lopj kocsit, a lehetőség adott :)
  • saitek
    #138
    Ja és összehasonlít egy teljesen felcsicsázott Windows-t egy teljesen lecsupaszított Linux-al. Azt azért megnézném, hogy mennyire lenne használható desktop célra egy Suse 10 egy 486-osra szabva.
  • Sanyix
    #137
    A disztró csak azt jelenti hogy mi a körítés a kernel mellé, szóval tökmind1, mert teljesen gépre lehet szabni.
  • saitek
    #136
    "erdekes Linux elfut 3-486oson is"

    Windows is elfut ilyenen. Nálam az egyik régi gépemen (486-os) most is fent van egy Win95 illetve egy másikon a 3.1.
    De azt nem gondolod komolyan, hogy pl. egy 2006-2007 környékén kiadott linux disztrib (pl. a lentebb is említettek) futni fognak ilyenen.