77
  • Sanyix
    #77
    Jah, bár van egy érzésem, hogy akik ilyet fognak venni, nem éppen a fűtésszámla kifizetéssel lesznek gondjaik :)
  • atix2
    #76
    De jooo nem kell többé füteni télen ha van 1 ilyen karid :DDDD
  • arty
    #75
    csütörtöktől jön a hideg :(

    lehet már kapni a 8800as széritát? :D
  • asdasdasd
    #74
    Ez a kártya a villamosáram hővé alakításának egy igen rossz hatásfokú megvalósítása.
  • sazsmadar
    #73
    Ez a mai számítástechnika már egy nagy katasztrófa. Teljesítmény minden áron. Lassan már mindenkinek be kell szerezni egy otthoni kis mini atomerőművet, hogy tudja használni a gépét. Ez szerintem már perverzió. Tudva az, hogy a befektetett energia nagy része felesleges hővé alakul. Bár még ha tovább növelik a sebességet ilyen áron, akkor már szép lassan nem kell fűteni. :)
  • azirafael
    #72
    szerintem kamu hír...
  • lammaer
    #71
    Kicsit arra emlékeztet ez a kártya amikor a 3dfx elkezdte kihozni a woodoo 3000-4000-5000 (lehet a számok nem stimmelnek, de ilyen 1000-es volt) kártyáit a woodoo 2 után. Azok voltak ilyen barominagy monstrumok, extrém áramfelvétellel (adtak hozzá konnektorba dugható külső tápot)... aztán szépen ki is halt a széria.
    Persze az NV messze van a kihalástól, de valahogy ez jutott eszembe. Mert ez nekem nem innovációnak tűnik...
  • Cruzifix
    #70
    Ezdedurva!
  • Inquisitor
    #69
    "Ez a víz/lég nekem se jön össze, ..."
    Pedig van ilyen Thermaltake/Elsa hűtés, amit használnak pár VGA-n, MSI és Sapphire csúcskártyákon is.
  • Inquisitor
    #68
    "Valahogy kamunak tűnik ez a kártya. Eleve az zavar hogy nincs rajta HDMI, ..."

    Elöször annak tűnt, de aztán egy csomó híroldal leközölte.
    A paraméterek jó része valószinüleg igaz (386/320bit, sahderek száma, stb.), az ami nem hihető a pletykák szerinti GPU órajel. Ennyi tranyóval, ekkora csíkszélességen még nitrogénhűtéssel se ...
    A HDMI meg ne zavarjon, az egy dolog, hogy a kari HDCP képes, de a gyártó dönti el, hogy adott modellre fizeti a liszencdíjat, meg a HDMI csatit. És persze megy DVI-on keresztül is a dolog.
  • Inquisitor
    #67
    "nem kamu ez? Olyan az a nyák mint valami néhai szovjet rádió lapja."

    Isten szerelmére ez egy 12 rétegű nyák, amin egy VGA van 1400 alkatrészből, azért nem kpéne túlozni.
  • droland
    #66
    A 7600gs meg 30 fokos passzív hűtéssel, mindamellett hogy egyforma teljesítményű, HDR-ben meg erősebb, mint a 6600gt. Tehát a lényeg: az optimalizációk fejlődésével idővel akár 10x erősebb kártya is lesz a most bemutatott 8800-nál, mégpedig passzív hűtéssel. Ezt most nem 1 évre írtam, lehet hogy csak 10 év múlva valósul meg, de egy a lényeg, hogy a fejlődés megállíthatatlan, melynek köszönhetően egyre erősebb kártyák lesznek egyre kissebb hőleadással... ez tény...
  • sylverangel
    #65
    Egy x360-al össze sem hasonlítható ez a kártya, önmagában állva hagyja a jó öreg x360-at, sztem még egy ps3-at :)

    DX10 forever :))
  • sylverangel
    #64
    Még szép, hogy legalább 512 megát raknak rá...
    Az újabb játékok nagyon zabálják a videómemóriát (pl Far Cry 2), bár kevesebből is lehetne döcüögni, ha okosan írnák meg...

    Amúgy meg videómemóriánál, te nem feltétlenül csak float-okat és doublekat küldesz át, gondold el, 512-es memóriánál 4 hdri-s textúra adatai mehetnek át egyszerre (4*4*32 bit), ami elég duuurva dolog :)

    Én egy stream sávszél adatra lennék kíváncsi, meg egy GFlops értékre (g70-nél kb 50-60 GB és 250 Gflops)
  • ttt ttt
    #63
    Referencia nyák, annak a körítésével nem szoktak foglalkozni. A végleges darabokat meg a gyártók alkotják, akár kisebb/nagyobb módosításokkal.

    Ez a víz/lég nekem se jön össze, hacsak nem együtt adják egy külön körös egységgel, szívattyúval, folyadékkal, stb.

    of
    poén: a venti lapát elrendezéséből meg a folyadék hűtés alkalmazásáról, rögtön a vizimalom vagy a vízerőmű jutott az eszembe. A jobboldali bemenet pont rávezeti a folyadékot, lehet termelni áramot . Na jó reggel van még, jaj már nincs, oks meló....
    on
  • Anteris
    #62
    nem kamu ez? Olyan az a nyák mint valami néhai szovjet rádió lapja..
  • gErEth
    #61
    100ezres mini radiátor a gépbe ami nitrogénnel műxik :D

    azta
  • ppista
    #60
    Most olvastam az Nvidia lapján,hogy a 8800NIT kártya folyékony nitrogén hűtést kap,és ha kettőt veszel kapsz grátiszként egy Gorenje tipusú PC házat is.Szerintem megéri.Ja,és a "csipszet King Kong hozza".
  • turul16
    #59
    GDDR4
    CAS latency : 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 (clock)

    Egyre roszabbak CAS latency, ertekek az ujjabbnal ujabb DDRx eknel.
  • turul16
    #58
    384=12*32=6*64=3*128
    Miert ne lenne hiheto ?
    float meg mindig 32 bit, double meg mindig 64 bit.
    4*32=128 bit a mindenfele buffermek jo egyseg.

    Miert lenne hihetobb 320?
  • Sanyix
    #57
    Hát azsem nagy katasztrófa, biztos van a cuccokon spdif, vagy optika, és legfeljebb 1 kábellel több lesz :)
  • MaT
    #56
    Pfuj de csúnya.
  • Molnibalage
    #55
    És ez egy videokártyánál szempont?? Sokat fogod nézegetni mi?? Gratulálok....
  • shane81
    #54
    Én sem cserélem le most már a 6600GT-met egy másik dx9-esre... Amíg kijönnek a dx10-esek csak eldöcögök ezzel valahogy... :D
  • dara
    #53
    A DX10 nem irja elő az USM felépítést, lehet hagyományos is, dedikált shaderekkel. A cikk alapján viszont ez nem lehet DX10-es GPU, ahhoz ugyanis a PS és VS mellett lennie kellene GS-nek is (Geometry Shader).

    Egyébként pedig nem DDR4 hanem GDDR4 lenne a kártyán (a kettő egyáltalán nem ugyan az).
  • fade2black
    #52
    lehet télleg 256+128bites... memóriakockákat nézzétek meg a hátoldalon a linken, 3*4

    g80
  • fade2black
    #51
    ez a kari 310hosszú ergo egyrtelműen tesztdarab. (vagy kamu)
    alig van pár ház amibe belemenne....

    Ha mégis ekkorába kijönne már látom felfutnaka dekopír eladások.
  • dez
    #50
    Viszont hülyeségnek tűnik, hogy vízhűtés mellé még ilyen nagy léghűtés is legyen. Vagy a vízhűtési lehetőség csak extra.
  • dez
    #49
    Szerintem nem lehetetlen, hogy ilyen kiosztású elérések legyenek.
  • dez
    #48
    Ha a HDCP-t hiányolod tulajdonképpen, azt a DVI-D/-I is tudhatja. Továbbá egy DVI-D/-I kimenet egyszerű kábellel összeköthető egy HDMI bemenettel. Csak nem nagyon lesz hangátvitel, bár akár átkapcsolhatóan az is lehet. (Azért átkapcsolhatóan, mert a DVI bemenetes cuccok nem biztos, hogy szeretik a hang-adatcsomagokat.)
  • duke
    #47
    Vizhutes baszki,nem semmi hova fajulnak a dolgok.Hol vanak mar a jo oreg trident 8900-as,meg tseng 6000-es kartyak :))
  • Zocsi
    #46
    Két szint közötti lépcsőfok...
    Egyébként sztem gyönyörű! Bár jobban örülnék neki, ha nem zöld nyákon lenne, hanem mondjuk feketén... :P
  • rotator
    #45
    Ocsmányul néz ki.
  • juzosch
    #44
    Mindig? Ilyen szabály nincs.
    Olyan van, hogy egyik memória átviteli sebessége kisebb, de az elérési ideje nagyobb,m de ez se szabály, csak hibás technológia.
  • fawcet
    #43
    Szerintem ez egy a több prototípus közül. Néha vannak mellékvágányok is. A venti a vizet hűti le. És kíváncsi vagyok SLI foglalatba hogy fog elférni, ott számít a vastagság is.
  • Molnibalage
    #42
    6600GT idegbeteg ventilátorral??? Nekem egy kis pöcs venti van rajta és így 41-42 fokos 32 fokos környezeti hőmérsékelettel. A trükk, hogy a házat kell jó helyre tenni és akkor annak a hőeladása alacsony belső környzetei hőmérsékletet biztosít ami alcsonyabb CPU és egyéb maghőmérsékletet ad. Ennyi.
  • onimusha
    #41
    140/110e ??? akkor már inkább egy x360 :P
  • gforce9
    #40
    hehe, a legfelső képen jobb oldalt van egy olyan alkatrész a nyákon mint egy alaplapra integrált speaker, ami a jobb alsó képen nem is úgy néz ki mert van valami csillogó gedva a tetején... ammegmi? lekapartak egy védőfóliát?:D Vagy odacsöppent a gépzsír? :D
  • Aspirin
    #39
    Mi a békával jobb a256 vagy 512 mega videoramosnál? Ha meg még kell, hát nincs ott a túrókess? A több memóriával szerelt példányok mindig lassabb időzítésűek.
  • retek683
    #38
    akkor mostmá nem is érdemes venni dx9-es karit? akkor lese cseréljem a 6600 gt-m? várjak a dx10-es ócsó dx10-es karikra hogy mégis fullon jáccak