454


Nokia 5300, 5200, 3250 mobiltelefon
  • kicsikacsa23
    #374
    a 320x240-es videólejátszáshoz senki nem tud hozzászólni? Lécciléccilécci!:)
  • Tarajos Sül
    #373
    Sikerült a hangszorót is újjávarázsolnom
    ugye írtam,hogy recseg bla bla bla,de most szétszedtem,ugyhogy a hangszorót is kiszedtem,és a rátapadt vasreszeléket egy erősebb mágnessel távolítottam el,mint ami a hangszoróba van,meg ki is fújtam a portól..
    és full hangerőn érteni is lehet a zenét,nem recseg!
    ennyi!más szervizbe vitte volna,és talán egy új telot is vett volna
    nekem fél órámba került :PP
  • Tarajos Sül
    #372
    de kül nem csak a headset füllhalgatóinak szól XP
  • Tarajos Sül
    #371
    Ha valakinek nem szólna megfelelően a headset(perr pill nokia 5200) pl. nem ad ki mély hangot...
    akkor ne dobja ki,hanem egy hozzáértőnek mutassa meg,és tisztitsa ki
    ugyanis a sok zsiradék(fűlzsír pl:D)belekerül a tekercs helyébe,már majdnem uszik benne a tekercs,és ez megakadályozza,hogy rendesen mozogjon,ezért nem ad ki megfelelő hangot!
    Egy tisztitással megspórolhatunk egy új headset árát ;)
    persze akinek van pénze,az akkor már drágább telót vesz :DD
  • titty
    #370
    Már tárgytalan meg oldódott, az egyik oldalon megtaláltam a meg oldást.
  • titty
    #369
    Sziasztok! tudna nekem valaki segíteni, frissíteni szerettem volna a Nokia Software Updater programot, és ezt a hiba üzenetet kaptam Kill_process script error -2147217375, : Line 5, Column 1,.A telepítés sikertelen. Végzetes hiba történt a telepítés során. Beírtam a googlebe
    is de sajnos csak idegen nyelvű találatokat adott, abból viszont elég sokat csak hát nem vagyok elégé otthon az angolban. Valaki legyen szíves aki tud angolul nézze meg nekem. Előre is köszönöm!
  • vadvagyok
    #368
    Ez engem is érdekelne, mert nekem sem sikerült 320x240-est lejátszani vele!
  • kicsikacsa23
    #367
    sztem vmit félreértettél...

    "Mert ugye a kijelző 240x320-as, tehát ekkora videókat kéne tudnia nem? Mégsem játsza le"

    Ezt írtam, szóval nekem nem játsza le a 320x240-es videókat, csak a 176x144-eseket. Ha neked sikerült 320x240-es videót lejátszanod, akkor lécci küldd már el, h hogy csináltad! Mivel, milyen formátumban, milyen beállításokkal. Előre is köszi!
  • Tarajos Sül
    #366
    Nokia 5200

    rájöttem apámmal,h mért szűnik meg az érintkezés a hangszoróval
    de ez is típushiba
    a hiba az érintkezőkkel van,mert ugy lett kialakítva,hogy csajnos csak tűhegynyi ponton érintkezik a 2 fél,igy amikor full hangerőn szól,nem tud rendesen átfolyni a több mint 100 mA,ezért beég egy idő múlva,és nincs rendes érintkezés...

    amiért lecserélném a telom:
    -rövid időn belül tönkremegy a hangszoró(megint kezd recsegni)
    -hangszoró,mikrofon kontakthiba
    -2-es,5-ös gomb kopása

    ezeken a hibákon kivűl egész jó kis telcsi,már több,mint egy éves :)
    (és már a második hangszoró,kijelző/de ezt én törtem be véletlen :D/)
  • Roger6
    #365
    Hát nem értem, miért van szükséged nagyobb felbontású videóra, mint ami a kijelző. Jobb nem lesz, max több helyet foglal, nincs értelme. Ja, bocs, hogy nem tudtam segíteni, nekem megfelel a 240 x 320, nincs semmi gond vele.
  • carterx
    #364
    Sziasztok.

    Lécci mondja már meg valaki hogy egy újonnan vásárolt teló aksiját hogy kell feltölteni legelső töltésnél ahhoz hogy a legjobb legyen.

    thx
  • kicsikacsa23
    #363
    Nokia 5300-ról van szó:)
  • kicsikacsa23
    #362
    HAli! Azt nem tudja véletlenül valaki, hogy mekkora felbontású videót tud lejátszani a telefon? Mert ugye a kijelző 240x320-as, tehát ekkora videókat kéne tudnia nem? Mégsem játsza le, csak a 172x144 (asszem...) 3gp-t vagy mp4-et. Valami beállítás, hogy nagyobb felbontásban is működjön? Én próbáltam pár dolgot, de nem jött össze, viszont biztosan meg tudja jeleníteni, mert a képeket szépen mutatja, és 3D-s játékok is futnak rajta... Köszi minden segítséget előre is!
  • titty
    #361
    sziasztok találtam egy videot youtbon Link én ugy vetemki hogy igy kilehet kártya fügetleníteni a telefont, de nem biztos ezért nem mertem meg csinálni valki meg nézné aki tud egy kicsit angolul
  • Tarajos Sül
    #360
    persze

    ez a rugó olyan,mint a golyóstoll rugója,csak sokkal kisebben!
    az előlapot kell lepattintani,és meg fogod találni,azt a 2 kis pici érintkezőt!
    de ne tulságosan húzd ki,mert az ugy nem jó :D
    ez csak ideiglenes megoldás!
  • andrew992
    #359
    Ezt otthon is meg lehet csinálni vagy inkább szerelővel?
  • Tarajos Sül
    #358
    azért nem jó,mert egy rakás kaki :) anyagból készült a mikrofon rugója,(ami egyben az érintkező)
    és néha-néha elenged,igy nem folyik át a jel,nem hall senki
    megoldás: ki kell húzni a rúgókat,hogy hozzáérjenek a panelhoz,de egy idő múlva ugyis "elengednek"
  • andrew992
    #357
    Utólag kipróbáltam és egyik telefonnak sem jó a mikrofonja csak kb 20 mp múlva
  • andrew992
    #356
    Üdv!

    van egy nokia 5200-m sőt kettő is csak az egyiknek hibás a kijelzője a másiknak meg a mikrofon.Így a kettőt összekombináltam a jó mikorfon abba beletettem a kijelzőt.De most annak a telfonak is probléma van a mikrofonnal.Én mindenkit tsisztán hallok viszont engem senkise hall.Ez most típushiba vagy mi?
  • davidragon
    #355
    Sziasztok!
    Valaki tudna .pdf vagy .doc olvasót 5300-hoz?
    txt-t tud olvasni, de azt is ékezetek nélkül, ahogy tapasztaltam.
  • Kaplan
    #354
    Köszönöm.
  • Roger6
    #353
    Csakis a fülhallgatón múlik minden. Régebben Discman-t, vagy Walkman-t hallgattál? Akkor ezt meg is beszéltük szerintem...
  • Kaplan
    #352
    Szevasztok, a minap vettem egy Nokia 5200-ás telefont, de a gyári nokia füllhallgató mondjuk azt, hogy maxon picit halk. Ez csak a headset 'hibája' vagy a telcsi csak ennyit bír?

  • Dodibá
    #351
    köszi, akkor felejtős:D
  • rocco89
    #350
    Hello!
    Hát az necces! Házilag elég nehéz a nokia 5300-át. Én anno 3310-est kódoltam annál csak megnézted az imei számot a progi kiadott egy kódot +pw utána egy hosszú számsor és kész! DE 5300 nál ez jóval bonyolultab. Használboltba is jó pézér kódolják minimum 2-3 rugó ha nem több!
  • Dodibá
    #349
    Hali. nekem lenne egy 5300-m, és van vele egy olyan gond h. semmilyen sim kártyát sem fogad el. házilag felehogy ki lehet üttetni?:P milyen progi kelle hozzá? előre is köszi;)
  • rocco89
    #348
    Hello Deviance
    Valamelyik fórumban olvastam már ilyen gondot megpróbálom megkereseni! DE jó kérdés én azt gondolom talán szoftver frissítés kéne neki, de ez csak egy ötlet.
  • Deviance
    #347
    hello egy kerdesem lenne (nem vok lamer nem kell felni) annyi lenne a problemam hogy a telefon kepernyoje kb 2maospercenkent full feher lesz es vissza all (en lcdre gyanaxom vagy inkabb hardweres gondra) de, amit furcsalottam, hogy hard reset nagy nehez ment , de maradt a dolog utanna probaltam egy 3+*.... es szep kis kek halal ert :O otletek? :)
  • rocco89
    #346
    Találtam egy jó videóta talán segít 1-2 embernek!

    Nokia 5200 5300 XpressMusic professional demolition videoItt a videó
  • rocco89
    #345
    Ha másnak is gondja van az előlap leszedéssel itt egy link ami találn segít http://www.formymobile.co.uk/Dismantle/5300disassembly.htm
  • rocco89
    #344
    Ajánlok egy fórumot ahol talán tudnak segíteni egy próbát meg ér neked szerintem!

    http://mobilarena.hu/tema/nokia_5300/friss.html#msg118
  • rocco89
    #343
    Nem szól semmi vagy szól csak recseg vagy csak néha szól?
  • Tarajos Sül
    #342
    Mit értessz az alatt,hogy "teljesen nem müködik"?
  • rocco89
    #341
    Én régen találtam a 7610-esem hez egy jó oldalt ahol minden alktrészt külön meg lehetett venni, még a bekapcsoló gombot is! Lehet 5200-ra is van hangszoró! Teljesen nem működik a hangszorótok?
  • Roger6
    #340
    Talán azért, mert vagy nem tudunk rá megoldást, vagy mert nekünk nem volt ilyen hibánk. Én pl. nem is tudok rá megoldást, és nincs is ilyen hibám.
  • Tarajos Sül
    #339
    nekem se válaszolt senki,még rá nem jöttem magamtól,vagy rá nem kerestem
  • ZoliLP
    #338
    Nekem is hibás a hangszóróm(5200).Nem tud valaki megodást erre?
  • Tarajos Sül
    #337
    az én 5200 telomhoz 2 GB karit használok
    nemtom vinne-e többet is,még nem próbáltam
  • Kuby
    #336
    Hello.

    Nem tudom, hogy kitől kérjek tanácsot, de remélem, hogy itt kaphatok:
    Vennék egy azon árban (előfizetésben) egy Nokia 5200-ast vagy 3500-ast, és nem tudom eldönteni, hogy melyik legyen az igazi. Az 5200-asról azt olvastam többször, hogy jól játszik le zenét, a 3500-as pedig annyira nem, viszont 2 MP kamerája van. Meghogy a 2-es, 5-ös gomboknál lejön a festék az 5200-esnél. Azt akarom még kérdezni, hogy az 5200-asnál hány GB-ig lehet bővíteni a memóriakártyát? Válaszokat előre is köszi.
  • Tarajos Sül
    #335
    addig eljutottam,h a forgalmazó neve megvan
    én ugy vélem,nem az a forgalmazó,ahonnan megveszem,hanem aki szállitja az eladónak a telefont
    javitsatok,ha nem igy van

    most épp egy másik kijelzővel müxik a telom,mert ami eredetileg a telóban volt,az betört,és nokia szervizbe azt mondták,hogy törött kijelző mellet nem fogják megjavítani a recsegős hangszoróm,törött kijelzőre garancia nincs,igy elöször a szervizbe kéne kifizetnem a cserét,utána esetleg?!?!? garanciálisan megjavitják a hangszorót
    ugyhogy nekem jobban megéri kb 1500 ft környékén egy új hangszoró,mikor eleve egy új kijelző több mint 1500 ft,+ a szervizelés díja
    garanciát meg elfejthetem
    amugyis már csak 2 hónap van :DD

    vélemény?