454


Nokia 5300, 5200, 3250 mobiltelefon
  • Tarajos Sül
    #414
    Bár nekem Nokia 5200 van több mint egy éve,de már vagy 20x szétszedtem,és tudom,hogy a 5200,és a 5300 hangszórója ugyanaz a típus.(legalábbis mikor rendeltem hangszórót,akkor mind a kettő telcsihez kompatibilis volt)
    Szóval mikor ütögeted,akkor azért jön vissza a hang,mert újra kontaktus keletkezik a hangszóróval,és a telefon paneljével :P
    Ennek a két telcsinek ez az egyik gyári hibája,hogy elfárad a telcsi paneljén lévő érintkező,ami hozzáér a hangszóróhoz(ha :S)
    De az is a másik gond,hogy kb egy tűhegynyi felületen ér hozzá az érintkező a hangszóróhoz,így elképzelhető,hogy beég a felület(nem fog felgyulladni xDD)
    A válasz arra,hogy mi lehet :D

    Én úgy orvosoltam a problémát,hogy apró hurkafadarabokkal kitámasztottam az érintkezőket,hogy rendesen odaérjenek a hangszóróhoz,és az érintkezők végeit is szétnyomtam,hogy nagyobb felületen érintkezzen a hangszóró
    Ez pedig,hogy mit lehet csinálni
    A rezgő töltés alatt nekem sem működik,ez így van kitalálva!

    Nem vagyok műszerész,de érdekelnek az ilyen dolgok,és ezért értek is hozzájuk

    Tomi
  • Tarajos Sül
    #413
    Zenelejátszás közben a headset-ről halgattad a zenét(hogy írod,hogy aközben nem hagyott ki a hang),vagy hangszóróról?
  • Roger6
    #412
    Ilyet én is tapasztaltam, de megoldást még nem találtam rá... :(
  • ikegami
    #411
    Kérdés: Van valami megoldás arra, hogy 5300-nál az ebresztésnél
    csak a rezgés kapcsol néha be, a hangjelzés nem, és ha megütögetem
    a telót közbe akkor a hang is beindul. De zenelejátszásnál meg
    máskor nem tapasztaltam ilyet!
    Mi lehet?/Mit lehet csinálni?
  • paci600
    #410
    Tudna valaki segíteni? A nokia 5300-ás telómra nem tok témát rakni,mindeggyikre azt írja nem támogatott fájltípus.
  • paci600
    #409
    Tudna valaki? segíteni a nokia 5300-ás telómran nem tok témát rakni mindeggyikra azt írja h net támogatott fájltípus.
  • Xenu
    #408
    katt
  • bigbigle
    #407
    Tudnátok adni Nokiás linket ahol vannak témák????(lehetőleg nem reges)
  • Noorbi
    #406
    Halli! Eladó a 3250-esem! Ha érdekel irj: [email protected]
  • CoolGirl01
    #405
    Sziasztok! Azt megtudnátok nekem mondani h honnan tudok letölteni az 5300ás telómra a power mp3at? Egyáltalán van rá ilyen program?
  • Tarajos Sül
    #404
    Én úgy halottam,hogy elég nagy kockázat van a firmware frissitésben,bármiről is legyen szó,amiben firmware müködik
    ha rosszul cseréled ki,akkor tönkreteszed a cuccot :S
  • rocco89
    #403
    Kösz a filmeket. Nem rossz, de ha esetleg valakinek kellene van egy konverterem amivel 3gp-->avi,mp3,mpg... sok mindent tud fordítva is lehet konvertálni vele. Total video converter
  • Roger6
    #402
    Nem tudom, érdekel-e itt valakit, de azért linkelek egy két filmet. A filmek 8 perces darabokra vannak szelve, így ha nem tudod egyszerre végignézni, nem kell fél óráig tekerned a filmet, hogy folytathasd. 3gp formátum, 15-20 fps, hang meg nemtom milyen, de nem túl jó minőségû. (Még csak a 300-ba néztem bele)

    Karib-tenger kalózai - A Fekete Gyöngy átka


    Harmadik Shrek


    Simpson - The Movie


    horrorra.akadva.4.3gp


    300


    Taxi 4


    Bourne Ultimátum


    Da Vinci Kód
  • alxin
    #401
    Hello!

    Nekem 5200-ám van, és, a kijelző kivételével, teljesen meg vagyok vele elégedve. A mikrofonprobléma nálam is jelentkezett. Ahogy olvastam, kicsit kihúztam a rugót. Azóta is jó. A beépített hangszóró (hátul) nyitogatásnál néha elkezdett recsegni, vagy elment a hangja (ha megnyomtam a mobil hátulját visszajött). Ezt egy hátlap alá ékelt összehajtott papírdarabkával oldottam meg. Elég parasztosan hangzik, de használ. Kamera minősége tűrhető. Jelenleg 2gb-os memkártya figyel benne. Jól kezeli, nem lassult be tőle.

    Egyedüli bibi (nemtudom hogy 1 gbájtosnál is van-e),h a kamerázott videó meg-meg akad visszajátszásnál (a video ilyen, gépen is).

    Most épp azon töröm a fejem h frissíteni kéne a firmwarejét. Most szedem le a segédprogramját (nokia oldaláról). Valaki csinált már ilyet? Kb mennyi az esélye annak, hogy update után a telefon bemondja az unalmast? Esetleg nem tudja valaki h miben különbözik a legújabb firmware a 4.71-estől?
  • daver88
    #400
    nem
  • rocco89
    #399
    Valaki válaszoljon különben.... különben dühbe jövök : )
  • rocco89
    #398
    Hello!
    Nem tudja valaki, hogy az 5300-át lehet-e az adatkábelével tölteni?
  • rx7tomy
    #397
    Köszi szépen.
  • ikegami
    #396
    2 GB
  • Qupak
    #395
    Én úgy tudom hogy max. 2 GB :(
  • rx7tomy
    #394
    Sziasztok.
    5200-as nokiába mi az a legnagyobb memóriakártya amit bele lehet tenni?
    Köszi előre is.
  • daver88
    #393
    ki, de erre megvan a saját fóruma...keresd ott
  • Qupak
    #392
    Házilag ki tudom függetleníteni?
  • daver88
    #391
    kifüggetleníted...de ez vagy sikerül vagy nem
    másik megoldás: eladod, és veszel a T-mobilnál...
  • Qupak
    #390
    Javítok:
    Hello
    Valaki megtudná mondani hogy tudnék át állni T-mobile-hoz?
    A vodafone-nál vettem a készüléket. A családba mindenki a T-mobile-nál van és nekem a vodafone NEM jött be.
    Kérem segítsen valaki

    UI.:
    Egy 13 éves fiú vagyok szóval nem sokat értek ehez :S
  • Qupak
    #389
    Hello
    Valaki megtudná mondani hogy tudnék át állni T-mobile-hoz?
    A vodafone-nál vettem a készüléket. A családba mindenki a T-mobile-nál van és nekem a vodafone jött be.
    Kérem segítsen valaki

    UI.:
    Egy 13 éves fiú vagyok szóval nem sokat értek ehez :S
  • maja1726
    #388
    Csavarhúzókat, mi tök spontán találtunk tescoban pár száz ft-ért, "gagyi polcon" jól körül kell nézni nagy bevásárlóközpikbe, a legcsofibb polcon is ott lehet...
  • maja1726
    #387
    tudja
  • maja1726
    #386
    Annyit tudok, hogy a kingstont (és más márkát) későbbiekben másik telóba is bedobod, ami micro sd-s, de a nokiát csak nokiába.
  • maja1726
    #385
    Nem neked akartam írni, az előlapos témát, sorry
  • maja1726
    #384
    Komplett elő-és hátlapot vegyél, ha másik színt szeretnél (kék, piros, szürke, meg amit láttam még eddig, az a pink) és a vaterán szerintem jók vannak
  • maja1726
    #383
    zenetárból való kitörlés: zenetár--zenetár frissítése
  • maja1726
    #382
    Cserélnék nokia 5300-át, nokia n70-re. Kártyafüggetlen, gari nélküli.
  • Tarajos Sül
    #381
    törölni zenét a zenelejátszoból?
    kitörlöd a zenét a memóriából,és újrafrissíted a zenelejátszó számlistáját,és nem fogja újra megtalálni,mert te már a memóriából kitörölted (Y)
  • daver88
    #380
    töröld a nokia pc suite-tal...
  • CoolGirl01
    #379
    Sziasztok! Van egy 5300-ásom, és nem jöttem rá arra h h lehet törölni a zenelejátszóból! Légyszi aki tud írjon! [email protected] Előre is köszi
  • Tarajos Sül
    #378
    van 1-2 ezerért rende nokia átalakító nyugi :D
    de aztán lehet már több
    menjetek be zenelejátszóba->opciók->média-hangszín->vmeik csomag->opciók->módosít

    huzzátok fel mindeggyiket,és hangosabbb lesz (Y););)
  • wentz
    #377
    sokan írjátok hogy nem jó zenét hallgatni az 5200-n mert halk meg stb. hát szépen venni kell hozzá egy fasza kis fülhallgatót meg átalakítót! én egy Sennheiser Cx400-al hallgatom a 5200-omon a zenét és csak félig merem felvenni a hangerőt mert annál feljebb halláskárosodásom lenne :D
    az egyetlen probléma az h a fülhallgató 3.5mmes a telefonba meg 2.5mm kéne.vettem egy ilyen 100 forintos átalakítót de az meg mindig kiesik a telefonból meg szar és kész. nem tud valaki valami komolyabb esetleg nokia átalakítót?
  • stv
    #376
    Hi!
    Van egy nokia 5200, amit nem bírok bekapcsolni.Egyszer csak kikapcsolt, és ennyi.(előtte ha ki is kapcsolt vissza lehetett kapcsolni) Valaki tudna vmit segíteni ebben?
  • daver88
    #375
    üdv!!
    Nekem fekete 5300 telefonom van, és valami miatt a hátlap sarkából kitörött egy darab. az lenne a kérdésem, hogy telefonboltokba lehet még hozzá kapni elő ill. hátlapot??? mert neten láttam, hogy lehet venni gyárit is (vatera stb...) ésha esetleg egy fehér-kék, vagy szürke verzióra tudnék váltani, vagy csak fekete lehet, ha már gyárilag is az?? köszi a választ