35
  • abzu
    #35
    Viszont szerintem is van mit fejlesztenie. De viszont sok volt a hátrány, meg ha valaki az árakról beszél, hasonlítson össze egy amerikai árral. és ledöbben.
  • abzu
    #34
    Egyszer beismerhetné az M$ hogy másba más jobb.
    Bill Gates úgy is nyugdíjba megy.
  • abzu
    #33
    Egyszer beismerhetné az M$ hogy másba más jobb.
    Bill Gates úgy is nyugdíjba megy.
  • abzu
    #32
    Most nem azé, de nekem még egy előző generációs ipodpm, meg egy rége olcsó iriwer, és azé érzem a külömbséget, menység és kezelhetőségbe. Hónapokat vártam a gari miatt mert egyszerr erősebben nyomtam meg. az ITunes ról csak annyi, hogy akinek sok száma van és szereti összerekni és úgy halgatni annak való és az új meg taról.
  • DKm
    #31
    128kbps-es AAC formátum .m4p kiterjesztéssel. A bitráta egy kicsit kevésnek tűnhet, de ahhoz képest eléggé leelőzi minőségben a 128-as mp3 fájlokat. ;) Csatlakoznék Rincewind-hez, mert tényleg le lehet játszani pc-n is. Igaz, hogy átvinni másik gépre ha jól tudom csak 5ször lehet, mert kéri a fiókod felhasználónevét és jelszavát importálásnál. (Legalábbis iPod játékoknál így van) De bármikor ki lehet írni őket mp3 vagy audio cd-re az iTunes-ból.
  • bundee
    #30
    iTunesrol szabvany mp3-akat lehet letolteni, amit barmilyen mp3 lejatszon le lehet jatszani???
  • whitehawk
    #29
    Az ára, hogy microsoft DRMes cuccból is csak a saját zeneboltjukban vásároltat tudod meghallgatni, pl a Napstereset nem. Ha felteszel saját, nem DRMes zenét és átküldöd vezeték nélküli kapcsolaton akkor arra is DRMet tesz, ami licensz sértéssel is járhat, pl CC licensz esetén. (Lesznek ebből még perek... :D)
  • Athlon64
    #28
    Hát nem tudom, de szerintem életmód függő, hogy kinek melyik a jó.
    Nekem egy 3 éves mp3-mas lejátszóm van cserélhető kártyával, FM rádióval és AAA elemes ill. akkus.
    Mai napig teljesen elégedett vagyok vele, mert a hangzása is nagyon jó. (Sigmatel Chipes)
    Én nem vitatom, hogy jó és igényes dolog az iPod, de viszont az ára is ott van.
    Ami meg elérhető árú Apple fronton, az meg keveset tud (pl.: Shuffle).
    A fent leírt lejátszóm 3 évvel ezelött 21.000 forintba kerűlt és a belső memó 128Mb + 256Mb MMC kártya volt.
    Most a Shuffle is kb. ennyibe fáj és nincs FM, Fix akku, nincs kijelző.

  • Rincewind
    #27
    Lehet flashdrivekent hasznalni. Amikor eloszor formatalod, csak beallitod az iTunes-ban es mivel az infok az iPod-on tarolodnak, utanna mar barmilyen gep egybol felismeri mint egy egyszeru flashdrive-ot.
  • Rincewind
    #26
    Lehet eloszor utanna kene nezni a dolgoknak es nem vakon trollkodni. Termeszetesen ki lehet irni a iTunes-rol letoltott zeneket, es PC is le lehet jatszani.

    A masik meg az, hogy nem csak iTunes-rol letoltott mp3-akat (es egyeb formatumokat) jatszik le az iPod, de altalad atkonvertalt CD-ket, sot barmifele letoltott mp3-at is. Semmi kulonbseg ebben a tekintetben a tobbi mp3 lejatszohoz kepest.

    A kulonbseg a talalasban van. Az egyszeru kezelhetosegben. Abban, hogy tobb szaz CD-nyi zenet (es videot) tudok tarolni az iPod-omon jo minosegben. es az olyan plusz szolgaltatasokban, mint peldaul album cover, lyrics, ratings csatolasa fileokhoz, jatekok, etc. Es, hogy custom zenelistakat krealhatsz, ami mondjuk 3-4 ezer zeneszamnal mar igen hasznos.
  • carville
    #25
    Én reménykedtem abban, hogy az Apple majd jól odaver a ZUne-nak az új iPoddal, erre kiderül hogy a nagyobb aksi és a többfokozatú háttérvilágítás az újdonság és kész... Nem ezt vártam az Apple-től. Így viszont majd Zune-t fogok venni, mert FM rádióm úgy sincsen, filmet nézni biztos fogok rajta, ahhoz meg jobb a nagyobb képernyő. Bár az is elképzelhető, hogy még kivárok, talán tényleg lesz egy igazi új iPod...
  • Daveee
    #24
    nekem ipodom van és csak egygondom van vele, az hogy félek nehoyg elcsorják, de kuvva jo amugy
  • kvp
    #23
    Szemely szerint nekem barmilyen lejatszo jo, amig tudja a kovetkezo funkciokat:
    -lathato legyen hattertarkent (kulon szoftver nelkul)
    -tamogassa az ismert drm mentes formatumokat (fel es lemasolasnal is)
    -az altala ismert formatumokbol barmilyen felmasolt tartalmat kepes legyen lejatszani (tehat ne kelljen hozza semmilyen pc oldali szoftver)
    -legyenek rajta szabvanyos csatlakozok (audio/video/usb)
    -radio (esetleg az ujabbaknal tv)
    -cserelheto akkumulator

    Az ipod-ok sajnos drm-et tartalmaznak es nem lehet oket sima pc-s flash drive-kent hasznalni. Sajnos a zune is drm-es.
  • icewolf
    #22
    Nálam az iPod utálata a maga a kezelőprogramnál kezdődik, valahogy már megszoktam, hogy az (Cowon)iAudio5-re csak fogom és áthúzom a zenéket.

    Amúgy tudom, a Cowon nyíltan copyzza az Apple-t, de amíg ilyen minőségien csinálja addig nem érdekel. :D
  • HaDes007
    #21
    vettem is. nekem bevált.
    ízlések és pofonok.
  • Reyes
    #20
    Jah, és nekem semmi bajom az Ipoddal, úgyhogy tedd félre a kiseebségi komplexusodat, én csak mutattam egy másik lejátszót, azt meg mindenki eldönti maga, hogy mit választ, nem kényszerítettem senkit...
  • Reyes
    #19
    Mások elmondták a gondolataimat, kis fanboy, vegyél Ipodot, és majd te is lemondhatod, hogy téged is jól átbasztak, meg lehúztak
  • HaDes007
    #18
    na jó ez medő vita. akinek van iPodja, tudja miért szereti. akinek nincs az meg utálja nyugodtan. ennyi
  • roliika
    #17
    IPod, Zue, Vista stb. Amcsi piacra termett. Mert ott mi a lényeg?
    - Zsebpénzből /nekik/ megvehető
    - Egyszerű kezelni mint a satut
    - Nem állítja nagy választás elé a vásárlót, hiszen sajnos az amcsik többsége nem tudna dönteni, ha lanne 6 verzió, nem értené, hogy miért, szerintem a Vistát is ezért adták ki 1 lemezen...vagyis fogják, mert szerencsétlen nem értené, hogy miért más színű a doboz, meg miért Home, Prof, meg mittoménmi.
    Ott van, fehér, bekapcsolod, megy, gépre dugod, kesselsz, és mehet a tucctucc. ://// Nekik ez kell.
  • Sanyix
    #16
    Nekem is 1 gomb elindítani egy zenét a lejátszómon, és még valamennyire válogatni is tudok, úgy hogy nem is látom a kijelzőt.
    Én meg úgy teszem a zenét a lejátszómra, hogy hozzácsatlakoztatom a géphez, azt total commanderrel f5 ami kell :D ez aztán nagyon bonyolult. Ha meg új kell akkor fel valamelyik torrentoldalra, azt húzom le a zenét :)
    Szóval egyáltalán nem egyszerűbb az ipod kezelése a többinél, semmiben sem (kivéve talán a szar drm-es átkódolós fos lejátszóknál).
  • Sanyix
    #15
    Mit muhahaházol? sokkgiga ipodon de vinyóval? muhahaha, ennyi... Amúgy az fps-t se hasonlítgasd, mert az ipod, egy RAKÁS SZAR filmnézésre, épp úgy mint a többi ilyen szirszar, ami nem is arra készült :)
    És gondolom egy kis árkülönbség is van a kettő között, és gondolom nem az ipod az olcsóbb :)
  • Super DANTE
    #14
    iPod azért népszerű, mert a szomszéd gyerek látta a haverjánál, és most ő is ilyet fog venni, szóval trendi cucc.
  • HaDes007
    #13
    20fps: muhaha. max4gb: muhaha. ne akarjuk már ezt összehasonlítani az iPod-al :)
    max a nanoval.
  • Reyes
    #12
    A 20-at is bírja, hidd el;)
  • rumos
    #11
    még mindig nem láttam sehol se, hogy hény centi és hány gramm lesz az a Zune. annak a 3 incses kijelzőnek el kell férnie valahol.
  • rumos
    #10
    Reyes: ja csak a meizu az max 18 frame per sec, nem éppen tökéletes
  • taoce
    #9
    én jómagam a telefonon elintézek mindent. igaz kicsit kicsi a 178-220-as képernyő de a samsung x700 teljesen megfelel nekem ezekre a célokra. persze jó lenne egy kis hordozható medialejátszó, de nagy szükségem nincs rá. majd ha már nem tudom mire költeni a pénzem veszek egy ipod-ot és egy zune-t és azzal fogok vagizni hogy nekem mind2 van és a jobb fülemen az ipod lesz a balon meg a zune:D
  • Reyes
    #8
    Szvsz az a baj, hogy az emberek a nagy hype miatt csak ezt a lét zenelejátszót látják, mint lehetséges alternatívát.
    Én megtaláltam a nekem tökéletesen megfelelő miniplayert a Meizu M6 képében...

    2,4"-os, 320x240-es színes, grafikus QVGA TFT LCD kijelző 260 000 színnel, lehet rajta videot nézni (igaz az igazsághoz hozzátartozik, hogy max 20 fps-el, de amíg valaki nem nézett rajta semmit, ne mondjon véleményt), természetesen mp3-at hallgatni, rádiót hallgatni, e-book-ot olvasni, használható diktafonként, vagy adathordozóként, szóval elég sok mindent beltömörítettek.
    Van belőle 1, 2, 4 gigás flash memóriás verzió, de sztem ez bőven elég hozzá, főleg úgy, hogy a VirtualDubbal a 700 megás avi-ból csinál 150 megásat;)
  • zsozsa
    #7
    "Meg tudod hallgatni a legálisan letöltött zeneszámot egy pc?
    Meg tudod írni cd-re azt a tartalmat amit letöltöttél az Apple oldaláról?"

    Meg. Mindent lehet! ;) Ipod nano-n lehet doom-ozni is... Szóval minden működik. Csak utána kell kicsit nézni.
  • izb
    #6
    az mp3 játszómon 1 gombot megnyomok és rögtön megy a nóta.ennél egyszerűbb nem kell.
    na ezért ipod nem kell.
  • izb
    #5
    Mit nem értessz?
    Meg tudod hallgatni a legálisan letöltött zeneszámot egy pc?
    Meg tudod írni cd-re azt a tartalmat amit letöltöttél az Apple oldaláról?
    nekem ez nem szolgáltatás hanem korlátozás.egy nagy baromság
  • Mberke
    #4
    Az iPod azért népszerű, mert egyszerű használni. Sokan szeretnek közlekedés közben is zenét halgatni és ez a rendszer a legegyszerübb erre.
    Csak ráklikkelsz arra ami kell és már viszed is a zenét. Nem kell elmenni a boltba, vagy várni, hogy kiszálítsák a CD-t utána pedig kódolni mp3-ba, majd másolgatni fel a lejátszórta.
    Én drukkolok a Zune-nak, remélem lesz verseny!!
  • HaDes007
    #3
    "amit más eszközön nem tud meghallgatni" ööööö... miért ne tudná?
    nemtom. nekem tetszik, hogy az összes zeném itt van az iPod-on és bármikor bármelyiket meghallgathatom. nem kell előre gondolkodnom, hogy ma mit is másoljak az 512MB-ra...
  • NEXUS6
    #2
    Én is örülnék, ha ez lenne a legnagyobb gondom hogy ipod vagy zuhany.
  • izb
    #1
    ez az ipod és Zune örület egy vicc.
    Feka gyerek az ipodjával szaladgál kemény pénzeket kifizetve a rajta lévő tartalomért amit más eszközön nem tud meghallgatni.
    ez aztán a lol.se borító se nyomott cd lemez se semmi.értékmegőrzés nulla.
    vicc ez az egész ipod és zune marhaság vegye az akinek 3 anyja van...