448
Egy rém rendes család Budapesten
  • Janek81
    #328
    Én nem ott dolgozok, így nem tudhatom, hogy ezt hogyan forgatják, de szerintem amelyik postra válaszoltál, abban sem ezt kérdezték (mivel nyílván való a konzervröhögésből, hogy ennek nincs közönsége). Hanem hogy a "normális" sitcomokat hogyan forgatják, és hogy nem úgy kellene ezt is...?
    De tökmindegy, én ugyan nem láttam a magyar verziót, de olvasgatva itt a postokat, talán nem is a konzervröhögésen csúszott el ez az egész, innentől meg nem érdemes erre több szót pazarolni.
  • öregharcsa
    #327
    ez meglehet ,de itt nem ez a helyzet (ott dolgozom a másik sorozaton) szerencsére....mire felvennének egy részt úgymond tv-játék szerűen az hosszadalmas előkészítést, a színészek részéről szövegtanulást a stáb részéről marha nagy szervezés és odafigyelés kellene hogy legyen.
    nos ez itt nem lehetséges (mert az idő az pénz) nincs idő ezzel vacakolni amikor heti 2 nap áll a forgatásra(hétvégén) mert a másik sorozat egy része van beépítve a rém család díszletének helyére...
    ezért kis részekre van bontva és úgy veszik fel...
  • Janek81
    #326
    Csak hogy ne vezessünk félre másokat; az ismertebbek közül példának okért a Jóbarátok egyes részeit is élő közönség előtt forgatták, mint ahogy a - talán kevésbé ismert - Lucky Louie c. sitcom is élő közönség előtt lett felvéve. Utóbbinak minden egyes része, számszerint eddig 12.
  • VRSDM
    #325
    hová jutott ez a világ? látom a Mc'Soritas-menü elérte a TV ipart is
  • Darkoo
    #324
    "A sitcom egyébként kifejezetten jól teljesített a falusiak és az alacsony iskolázottságúak között. A vidéki falvakban az éppen tévét nézők 39,6 százaléka választotta az Amerikából importált prosztókat, míg az alacsony iskolai végzettségűek körében 43,6 százalék volt a sorozat közönségaránya."

    Forrás: index.hu

    Ti melyik közé tartoztok?
  • öregharcsa
    #323
    de eszükbe jut....csak nem engedik az amcsik hogy hozzányúljanak!
  • banok
    #322
    én majdhétvégén nézem meg. Ahogy olvasom lehet nem kéne...
  • joshua7
    #321
    Beállok a sorba. Ez irtó gyengus volt. Minden területen. Volt 1-2 poén, de összességében nagyon-nagyon gyengus.
  • akyyy
    #320
    tegnap:D
  • daxan
    #319
    Amúgy mikor adták le az első részt????
  • a.carkey
    #318
    *ötlet
  • a.carkey
    #317
    Az, hogy megvették a licenszet, az még nem kéne, hogy azt jelentse, hogy ugyanazt sütik el, csak a focit cserélik ki soccerre.

    A Weakest Linket is megszerezte a TV2, mégsem uazokat a kérdéseket tették fel, hogy pl.: "Az eredeti BBC-s Dr. Who c. sorozatban ki játszotta Dr. Who-t?", mert ha ezt itthon leadják, a magyar faszt se tudta volna, hogy mi az a Dr. Who ...

    Ha már itthon megvesznek valamit, nem kéne ennyire ugyanazt leadni! Eszükbe sem jut, hogy kb. 1111x leadták már különböző csatornák az eredetit, és ha van széria, amit mindenki látott, lehet, hogy nem azt kéne eröltetni, hanem pl. hasonlókat készíteni. Ráadásul ez a szereplőválasztás?! Borzasztó! Ennél még a szinkronszínészek játéka is meggyőzőbb lett volna. Vagy most már itthon a mit tudom én milyen generáció szintű szarok lesznek csak a menők? Normális öttlet senkinek nem jut eszébe? Pl. simán lehetett volna egy sorozatot csinálni kb. 10-15 résszel az Üvegtigrisből. Na az vsz siker lenne, de ez amit a TV2 Bundy család szinten ad le, na az valami ótvar!
  • a.carkey
    #316
    Humoros tv sorozat az a Dadus volt (eleinte), de már ott is erölködnek csak.
  • Kabuto0
    #315
    hát ez égés...akkor legalább sajátokat csintak volna...
    Mostmár értem mért teccetek a poénok...már kezdtem remélni hogy jokat kitaláltak,de ahogy mondtátok hogy ezek mind a eredetiben vannak,és oonan másolták.hát igy már nagyon ... gáz ...
  • trogerzsiger
    #314
    hát elég szar. ugyanazok a poénok vannak benne mint az eredetibe
  • akyyy
    #313
    én a jóbarátokrol beszéltem, meg az igazi rémrendesről nem a magyar moslékról!
  • öregharcsa
    #312
    nem , a stúdióban nem lehet közönség mert nem férnének el...ugyanott forgatják ahol a "jóban rosszban" sorozatot.....tehát alákevert hang!!!


    többieknek:

    sajnos megkötötték a történetírók kezét az amcsik...mivel licenc alapján készül nem engedték nekik hogy átírják a poénokat-vicceket...ez így nagyon gagyi lesz, de reméljük előbb utóbb majd rájönnek az amcsi népek is....
  • akyyy
    #311
    amúgy most hogy van ez, remélem egy illetéákes(pl wiinnie) eligazít. Szóval a sitcom, az nem az, hogy bár stúdióban veszik fel a jeneleteket, stb, de nem géphang röhög ott, hanem van egy kis létszámú nézöközönség?(kb mint egy hetihetesben?
    és iylen volt az eredeti rém rendes meg jobarátok, stb??

  • yann
    #310
    én nem láttam ezt a magyar változatot, így nem is írok róla semmit (a bemutatója elég volt arra, h tudjam ez engem nem érdekel), de azért csak megkérdezném, h aki ismeri/ismerte az eredeti sorozatot az mégis mire számított? nincs semmilyen lopkodás, utánzás, világosan le volt írva, h megvették a licenszet, megvették az első szériát, uazt adják le csak "kicsit a magyar viszonyokhoz igazítva" - ez nem tudom mennyire teljesült, de nem értem miért vannak fennakadva azon sokan, h ez az eredeti első szériának első epizódja volt kb 90%-ban. ezt előre lehetett tudni.

    az már más kérdés h a tv2 szerint mekkora az a hazai réteg, akik nem ismerik az eredetit, mert max. őnekik tetszhet ez így. dehát aki az eredetit nem ismeri az miért nézné ezt? gondolom, oka volt h nem nézte, nem tetszett neki annó. de annyit nem változtattak rajta, h ebben a formájában már azoknak is tetszen. szóval sehogysem értem, hogy merült fel egyáltalán a tv2-nél, h ez kicsit is sikeres lesz.
  • Katarn576
    #309
    Most lehet hogy hülyeséget mondok de ha már mindenképpen leakarják utánozni a magyarok ezt az isteni sorozatot akkor szerintem az eredeti szinkron színészeket kellett volna le szerződtettni, egy kicsit elmaszkírozni őket és például Csuja Imre kiköpött Al Bundy lenne, és még a megszokott hangja is megmaradna.
  • Kabuto0
    #308
    hmmm az eredetit nem lehet felülmulni.ezt mindenki tudja ;)
  • gyuri12
    #307
    hát ez egy nagy kalap szar...mintha meg nézném az eredetit magyar színészekkel... szal szar
  • kuci06
    #306
    Csak az a probléma, hogy a jó poénok az eredetiből lettek átlopkodva...
    Amúgy tegnap én is megnéztem, hát valami eszméletlenül gagyi volt Főleg a cipőboltos rész, ahol Luke Ventura magyar verziója szolgálta ki azt a csajt. Még most is kiráz a hideg, ha arra az idegesítő nevetésre gondolok
  • Kabuto0
    #305
    Tegnap elöször láttam ezt a sorozatot,és megkell mondjam rosszabra számitottam... Nekem teccet,voltak jó poénok,nem volt gondom vele :)
  • Gabesssz
    #304
    Ez ritkaszar volt gyerekek. Sanyi rulez menny a lefojóba. Esetleg Ed O'Neill wc-és fiúja lehetne.
  • Voltan
    #303
    Bár, most, hogy utánaszaglásztam kicsit a neten, se híre se hamva... Lehet, hogy kamu a dolog.
  • Voltan
    #302
    Igazad van, abszolút.

    Amúgy hallottam, hogy a franciák nem csak a licenszt vették meg, hanem az egész amcsi stábot, Ed ONeil-estül, Christina Applegate-estül, még forgatókönyvírók is ugyanazok lesznek. Nem remake lesz, hanem folytatás. Szóval egyszerűen egy francia tv felvásárolta a sorozat jogait, és tovább forgatják épp. na, AZ érdekes lesz.
  • Neogan
    #301
    Hirtelen eszembe jutott, mikor egyszer Al-ék elmentek otthonról és Marcy meg Jefferson átjött Luckyt megetetni, eljátszották Peggyt meg Al-t. Na z még jobb volt mint ez. Egyébként mi annak az értelme, ha minden ország lemásolja? (mielőtt szólnátok tudom hogy van licenc) Mintha egy bűvész a legnagyobb trükkjének titkát pénzért eladná 10 amatőrnek, azok meg ezzel villognának, pedig teljesen elbénázzák. Amikor először hallottam ezt a magyar sorozatot, azt hottem folytatják, nem kezdik el elölről.
  • BRobee
    #300
    jaja pazarólni azt tud ez az ország "fejesei" mást nem! Nana!! Politikát ne keverjünk bele, ez a tv2, ez egy műsor. Bukni fog ezt mindenki látja. 10 milliós nagyságrendű egy rész költségvetése, mely irreálisan magas és a hangulatot nem találták el. Mit foglalkoztok vele, hogy pazarolnak vagy sem? A megasztáros milliárdokból tellik nekik....
  • M@TriX
    #299
    hát ja, inkább azt másoltűk volna le, talán nagyobb sikere lenne.
  • BIZ0906
    #298
    A humororos tv műsor szerintem amint tényleg lehet röhögni az a Jóbarátok!
    De az Amerika ez meg ugye magyarország.
  • BIZ0906
    #297
    jaja pazarólni azt tud ez az ország "fejesei" mást nem!
  • yann
    #296
    az egészben a tv2 (de hülyeség csak ezt kiemelni, az összes kereskedelmi csatorna ilyen) mentalitása tetszik a legjobban. amikor előszőr bejelentették ezt a sorozatot, vmi olyasmire utaltak h az előző sitcom sorozatuk (tea?, limonádé? nem tudom pontosan szerencsére) azért bukott meg, mert a magyar nézőknek ismeretlen a humoros tv sorozat fogalma...
    utálom az ilyen balfaszokat akik minden baromságukért mást okolnak. -nem bazmeg, azért bukott meg mer szar volt! megcsináltátok a szart, megvettétek a szart, leadtátok a szart. a nézők meg nem kajálták meg. akkor biztos ők a hibásak. a rémrendes licenszét is ezért vették meg, h "bevezessék" a magyar nézőket a sitcom világába, és később indíthassanak már teljesen magyar készítésűeket. hát gratulálok nekik, elbasztak erre egy csomó pénzt. így tovább.
  • BIZ0906
    #295
    A néző csak műsort akarnézni de ez nálunk magyarországon hát.....
  • BIZ0906
    #294
    Ja, és mégvalami egy ésszerü ötlete nincs a tv2-nek megy a hun országnak csak majmolni meg lopni (Gyuri na meg a többiek) pl: Franciai Taxi ott a Amerikaiak voltak a majmok le is bőgtek mint állat. Na de visszatérve a témára egy fos az egész!
  • M@TriX
    #293
    akkor el se olvasom a hsz-eket met az én véleményem is negatív. az alapsorozat se tetszett nagyon, de ha még az MO-i sorozatkészítők átalakítjak, akkor annak annyi ;)

    nemtudom miért olyan nehéz egy normális sorozatot összehozni.

    kevés az értelmes néző vagy mi van?
  • BIZ0906
    #292

    Nem néztem (nem is fogom) de a bemutatója elárúlja nekem hogy emkkora bukás ez a TV2-nek (na meg a Jóbanos rosszbanos-ról ne is beszéljünk)!
    És még csak dúrván se fejeztem ki magam!
  • stream man
    #291
    háát szerintem ez a müsör egy nagy bőrlehúzás VAN EGYÁLLTALÁN POZITIV HOZZÁSZÓLÁS A SOROZATHOZ???(valószinű hogy nincs..)
  • Phat Smoker
    #290
    így van, ahogy megvették a spanyolok az oroszok, majd mi magyarok is a gyártás jogát, hogy saját 'rém rendesünk' legyen
  • Phat Smoker
    #289
    megfogom nézni így utólag is az 1. részt, csakhogy ne teljesen vakon itélkezzek, de a promók alapján harmatgyengének mutatkozik :(