23
  • pTk
    #23
    miaza pd? :)
  • Le Kurde
    #22
    én is pont ezt akartam írni
  • radically
    #21
    hány képernyőfotót mentesz ki a csúcsmájer pd-ddel egy perc alatt? 3-at?
  • CSOCSO
    #20
    nah meselj... mit nem adnal? :)
  • Aramir
    #19
    Mit nem adnék a képen lévő gépért :D
  • Aramir
    #18
    Látom szakértője vagy a témának :D
  • praksi
    #17
    akkor te se használtad még a Microsoft Visual Studio -ját
  • dcyrax
    #16
    Az apple menjen haza, Éljen a microsoft ! És a normális használható eszközök
  • AranyKéz
    #15
    Ja, a crackerek a programokat baszogatják, nem a hálózatokat.
  • dez
    #14
    Amúgy ma is vannak crackerek, cracking crew-ek. Nem betöréssel és rombolással foglalkoznak az ilyenek, hanem továbbra is programfeltöréssel. Ezzel okoznak egy ideje károkat is mondjuk, mert olyanok is törött verziókat keresnek, akik meg is vehetnék.
  • dez
    #13
    Egyébént te túl fiatal vagy ahhoz, hogy tudd, mit jelent az, hogy cracker. Legalábbis az eredeti jelentésben. De miért kellene neki új jelentést adni? Ma már inkább a black hat hacker szolgál a rossz szándékú hacker megjelölésére.
  • dez
    #12
    Valahol crime volt, de nem öncélú rombolás, kirablás, stb., hanem nagyon is hasznos volt, mert olyan tömegekhez juttatott el sok-sok programot, akikhez amúgy nem jutott volna el, és 1-2 program miatt nem vettek volna számítógépet, hanem inkább továbbra is a pár beépített programos játékgépeket, vagy azt sem.
  • dez
    #11
    Ez így hülyeség.
  • BlackRose
    #10
    Nem én találtam ki, azt hiszem ESR-től olvastam de már nem vagyok benne biztos. Különben az OK, hogy a crack szóból ered, de attól még a CRiminal hACKER is igaz. Különben ez itt off-topic. Csak a szakember szó irritált, mert tudom, hogy a hackerek nem tűrik ha így nevezik őket, nyakkendő és öltöny kell még a dologhoz :))).
  • cateran
    #9
    A programvedelem feltores bizony crime volt mar akkor is!Vagyis eppenseggel a CRiminal hACKER elnevezes is helyes, fuggetlenul attol,hogy tudtommal is a crack szobol ered!
  • neevous
    #8
    Te a hackerekről beszélsz sztem. A hacker segíteni akar, a cracker rombolni.
  • dez
    #7
    -nem
  • dez
    #6
    "nem cracker = CRiminal haCKER"

    Ezt meg ki találta ki, te? Hát nem, a cracker a crack szóból ered, aminek jelentése: törés. Régen a programvédelem-törőket hívták crackernek. Ők hozzájárultak a számtech fejlődéséhez, nem tudom, mit szólnának a fenti definícióhoz... Maradjunk abban, hogy criminal hacker = black hat hacker.
  • BlackRose
    #5
    "iWoz című könyvében azonban inkább az első találkozásoknak, terveknek szentel nagyobb teret a szakember"

    :)

    szakember... igaz, hogy Woz jobban értette annak idején a szakmát akárkinél, de ő igazi HACKER (nem cracker = CRiminal haCKER, hanem HACKER - http://www.catb.org/jargon/html/, és a hackeroknak habzik a szájuk a méregtől amikor valaki így megsérti őket és "szakembernek" nevezi. A szakember a közgazdász, a gépészmérnök, az építész, de a hacker az hacker, értsük már meg egyszer és ne sértegessünk.
  • Duncan Idaho
    #4
    mondjukúgy érdek nélkül gép...
  • Duncan Idaho
    #3
    Ez emberek Ez volt a gép!!!
    Semmi komoly üzletpolitik a ...
    semmi marketing....
    hanem GÉP!!!
  • kev
    #2
    Wozniak egy garázsban rakta össze, azért van fából, mert ez volt az első példány. Tv-re lehetett kötni és 16 színt tudott megjeleníteni. Volt hangja is. Basic programokat lehetett rá írni.

    Mindezt akkor, amikor a kvarc-zsebszámológép volt a technika csúcsa. A többi hasonló képességü számítógép pedig elfoglalt egy egész szobát...

  • szombi
    #1
    barkácscucc, nem szg!