78
  • cateran
    #78
    Errm,nekem eddig sem kellett lemondanom egyikrol sem es nem koltottem 100 ezreket gepre,sot 10 ezreket sem....ja, es nincs csucsgepem!
    Netezni eleg egy Pentium1-2-3 is,fps-t meg jatszottam mar eger nelkul is,kenyelmetlenebb de nem lehetetlen.....(mondjuk halozatban eger+bill. hasznalo ellenfelek ellen "kisse" nehez lenne jol nyomni...)
    Persze a vegso konkluzio:Izlesek es pofonok...:)
  • muerte2
    #77
    Soha nem ígérték, hogy XP-re lesz Dx10, ugyanakkor az igazsághoz hozzátartozik, hogy működni fog az Dx9-alatt is persze az összes efekthez kell a Vista. Mi ezzel a gond? Emlékezz hogy hogy működött ez Win95-nél! Nem kell több100ezret befektetni, mert nem kell akkora gép a Vista alá, ugyanakkor ha valaki az aktuális legújabb gámákkal akar játszani PC-n full effektekkel, annak bizony áldozni kell rá. Na ezért játszom már konzolon.
    Ha nem tartja be amit ígért a HDDVD kapcsán az nagy preztizs vesztés lesz neki, ami ennyi pozitív eredmény után nem lenne jó nekik.

  • Tinman #76
    "Oszinten szolva ez elegge zavar engem,nehezen tudom elkepzelni a netes bongeszest Ps3-mal es kontrollerrel....." -írtad.

    Erre írtam a #74-et... aki nem akar 1-2 évente 100 ezreket költeni a PC-jére annak sem kell lemondania sem az egerrél irányítható FPS-ekről, sem a netezésről, de még az SG.hu-ról sem.

  • cateran
    #75
    Koszi,arra ott a szamitogep.....egy konzolt jatekra veszek,nem pedig egyeb masra,max film-zene,de itt ki is merult a dolog! Nem kell bongeszo,nem akarok videot vagni vele,tomoriteni sem es renderelni sem!
    Jatszani,na azt igen!
  • Tinman #74
    USB-s billentyűzettel + egérrel + Linux kittel már ma is kényelmessen barangolhatsz a PS2-vel a neten.
  • Tinman #73
    Pont az MS tartaná be ezt az ígéretet?
    Érdemes megnézni PC-n mi van.

    "Crysis PC-n csak Vista alá."
    Ebben az egy mondatban párszázezer FT kiadását vetítik előre, elvégre a mai gépek -megkozkácztatom- 90%-a alkalmatlan arra, hogy egy Crysis-t rendesen elvigyen...
  • muerte2
    #72
    Egébként meg felesleges azon agyalni, hogy mert meg kell venni a HDDVD-t, mert nem kell, ugyanis MS azt nyilatkozta több helen is, hogy ők nem akarják a játékosokra rákényszeríteni a technológiát, vegye meg az aki a legjobb áron akar HDDVD-t nézni. Idén karácsonyig 150film lesz hozzá, de játékokat nem készítenek HDDVD-re. Ha mégis majd 2-3év múlva addigra meg aki teheti így is úgy is venne egyet, mert HD TV-n mért ne nézzen HD filmeket is.
  • muerte2
    #71
    A lényeg a lényeg a Sony nagyon vágja maga alatt a dolgokat a hosszú késésekkel és a sok kamuval amiket elhint. az más kérdés, hogy a tőke fogy, ha jól tudom idén már hitelt is vett fel. Hmm nem jó jel. A fejlesztőket nem igazán támogatja egyenlőre, a MS pedig a seggüket is kinyalja amellett hogy horibilis összegeket költ a megnyerésükre és egyenlőre bejött. A másik nem elhanyagolható dolog, hogy amíg a PS3 még meg sm jelent, majd egyszer, addig a MS már több mint 5millió eladott példányt tudhat maga mögött úgy hogy hivatalos debüt még több országban nem történt meg. A Sony nem titkoltan az USA és a Japán piacot részesíi nem kis előnyben addig MS azt mondja, hogy hmm, mire kijön a konkurencia gépe az európai piac 60%-a a miénk minimum, +amit USA-ban eladnak, a japán piac meg nem nekik való.
  • cateran
    #70
    Nem,nem az:) Nem veszed figyelembe,hogy mikor es miert keszultek(keszulnek)az adott konzolok!
    A Ps1,Wii es meg a Ps2 is "csak" jatekgep volt(lesz),nem tobb celu platform,ezert nem is volt bennuk HDD (no meg persze, mert esetleg jelentosen megdobta volna az arat....)
    Ma mar egy 20 Gb-os HDD szinte semmibe sem kerul,nem igazan szamit bele az arba es mivel zene,video lejatszasra is tervezik ezeket a gepeket (jobban mint a korabbiakat)egyszeruen kell bele a nagyobb hattertar (mivel eros igeny mutatkozott ra?!) Oszinten szolva ez elegge zavar engem,nehezen tudom elkepzelni a netes bongeszest Ps3-mal es kontrollerrel.....
    Figyelembe veve,hogy mp3 lejatszokban nagyobb HDD talalhato ma mar,annyira nem dolok el a dologtol:)
    Megj. 2004-ben a Ps2 40 Gb-os HDD, megjelenesekor $99 volt az FF XI preinstalled verziojaval egyutt......
  • Tinman #69
    Term. HDD kitet PS2-höz már a Box megjelenése előtt is lehetett kapni.
  • Derapo
    #68
    Én alapból kakilok az itt kialakult vitára de az xbox volt tán az első konzol amiben alapból volt HDD
    És nem "Xbox --> Ha veszel."
  • Tinman #67
    Konzoloknál "nagy" dolog.
    Wii --> No HDD.
    Xbox --> Ha veszel.
    Xbox 360 --> A Prémium csomagban mely 95.000 Ft kapsz egy 20 GByte-os vinyót is.
    PS2 --> HDD kitet kell venned.
    PS3 --> Az alapverzióban alapból benne lesz.

  • Sanyix
    #66
    Jah, én pont 5,5 éve vettem pc-hez 20 gigás vinyót :) (akkor már nem az volt a csúcs szóval drága se volt, és még ma is műxik).
  • cateran
    #65
    Tessek? Lesz hozza HDD? Es ez ekkora dolog? 2006 van
    am!Egy 20 illetve 60 Gb-os HDD ma mar nem akkora durranas:)(hacsak nem az miatt,hogy milyen kicsi...:))
  • Tinman #64
    Most a PS3 alapból HDD-vel jön, anno ez nem így volt... vehettél hozzá HDD kitet + vinyót.
    Még mindig nem éri el azt az árat?
    Az elsők között vettem idehaza PS2-öt és én 130-at hagytam ott a boltban.
  • cateran
    #63
    Nos a Ps2 nyitoara $300 volt anno,ez-ha 300ft/$ az atvaltas(ami igen szep felkerekites)- is csak kicsivel tobb mint a 2x a te 40k HUF-odnak! Ezzel a logikaval a mostani $130-os Ps2 arnak a 2x kellene hogy legyen a Ps3....De nem annyi!:P (ja,persze tudom:draga az uj technologia,pl a Blu-ray ami mar kinnt volt 2003-ban a piacon,vagy a cell proci ami mar tavaly sorozatgyartasra kesz volt...A kerdes az,hogy valoban ernek-e ennyit ezek a dolgok?)
  • Tinman #62
    Teljesen korrekt példa volt.
    Anno volt Ps1 40k körül... a nextgent akkoriban a PS2 jelentette, természetes, hogy többszöröse volt a PS2 árának. Most u.e. van és az ár most is arányos.
  • Sanyix
    #61
    nem fogják igényelni a játékok, ha ugyesen csinálják őket ;)
    Amúgy nemtudom miért lenne nagy gond 2-3 dvd-s játék, az még nem sok.
  • cateran
    #60
    A 386-os computerek meg milliokba kerultek anno,ma fejlettebb a technologia,megsem kerulnek annyiba a szamitogepek!Ez nem a legjobb pelda volt szerintem:)
  • Dzson
    #59
    PS3 ár: Nem értelek benneteket. a PS2 170(!) ezer Ft volt itthon megjelenéskor, meg utána még vagy fél évig, és egész európában ilyesmi volt az ára, és vették. Ez (PS3) pedig egy összehasonlíthatatlanul fejlettebb technológia, valamint 4 éve 170e olyan volt, mint most kb. 200-220e. A PS3 ellen az árat felhozni tehát hülyeség. Bele lehet kötni a késésbe, meg egyebekbe, az korrekt, de az ár...

    Cikkhez: na a mikrosoft talán elkezdi komolyan venni a játékosokat? :)
  • Morden23
    #58
    Adok egy tippet: ne az alapján vásárolj, hogy aggódsz a HD-DVD játékok miatt. Szimpla vásárlóösztönző hoax. Nem félnék attól, hogy ha HD-DVD nélkül maradok, az = hogy játék nélkül maradok.
  • gere1
    #57
    halo wars:
    http://www.porkolt.com/trailers/halo/wars/game/xbox+360/halo-wars-6756.html
  • adam first
    #56
    Igen ám ez mind szép és jó amit a konferencián mondtak,csak egy dologtól félek ha esetleg 360-at vennék.Később ne hogy ge***en a micro a külső HD-DVD miatt, mint ahogy azt Tinman is leírta előbb utóbb igényelni fogják ezt a játékok is,szóval így már is kicseszés mind az X tulajokkal mind a leendő vásárlókal.Na de mindegy én inkább várok egy MGS4-re Ps3-on vagy megvárom még pofátlanul olcsó lesz egy Wii.
  • Tinman #55
    Nekem a Tales of The Swordcoast-al együtt 3 hónap volt az első rész. Kiélveztem minden cseppjét... ha lett volna benne GTA-szerű "completed" százalék akkor szvsz nálam az 99-en lett volna.
    Igen, tudom végig lehet vinni marha gyorsan is, sőt olyan gyorsan is, hogy leggyorsabb végigjátszások videoi között 4-5 óra sem ritka.
    A Fallout meg 15 perc :-D
  • Tinman #54
    Mi ebben az erős? Most ízlésekről leállunk vitatkozni?
    A BG akár tetszik, akár nem alapmű, klasszikus... ott a helye a Fallout mellett a PC-s rpg-k pantheonjában.
  • cateran
    #53
    Egesz nyar?:D Max az 1-2 osszevonva,kiegeszitokkel....A Fallout 1-2 klasszisokkal volt jobb,mint computeres RPG,bar az igaz,hogy a BG engine hamvaibol tamasztotta fel az rpg-ket! (a BG AD&D-n alapszik, azaz a felepitese jo mar nem lehet:D Ettol fuggetlenul jopar kellemes orat biztositott anno!Sot, 3x toltam vegig:))
  • Szefmester
    #52
    azért a Baldur's Gate-et összehasonlítani a Fallout 1-2 vel kissé erős.. a Baldur elbúlyhat még az ócska Arcanum mögött is...
  • Tinman #51
    Mi a problémád a Baldurs Gate-el?
    Talán az, hogy egy teljes nyár játékidejét is képes szavatolni vagy talán az, hogy halálából támasztotta fel a PC-s RGP-ket?
    Vagy bajod van a 90% feletti értékelésekkel?
  • Oldern the 1st
    #50
    Pedig valószínűleg hamarabb veszek 360-at, mint ps3-at :))))))
  • Tinman #49
    Akkor felhozok egy másik példát: Kanadából rendeltem kb. 1.5 éve egy VR kesztyűt (cefet olcsó volt), a postaköltség kemény 2.200 Ft volt.
    Hazánkban u.e. a kütyü 2x annyiba kerül+futár díj.

    Na de tényleg, jó, hogy felemlegetted:
    Milyen nehéz a PS3???

    PS2 slim, ha jól tudom 900 g a hagyományos meg kb. 1300g.
  • carville
    #48
    LoL, előbb lesz nekem PS4-em mint Oldernek vmilyen Xboxa.

    Mellesleg Tinman, Bioshock nem lesz PS3-ra, és kész. Eddig pletykálták, de most már meg van a hivatalos megállapodás a Microsofttal, aminek köszönhetően nem lesz, és ezt bejelentették az X06-on. Alan Wake-ről is csak addig pletykáltak PS3 verziót, amíg az MS nem állapodott meg a Remedyvel.
  • Oldern the 1st
    #47
    Dante.... a dashboard frissítéstől kezdve "NATÍÍVAN támogatja" az 1080p-t.

    Ezek a kifejezések amúgy is elég áltudományosak - az x360-ban lévő videókari bírja az 1080p-t, most már használja is. Ennyi.
  • Sanyix
    #46
    Elvileg nemkell hdmi, igazából csak a másolásvédelem miatt "kell", és amiatt hogy 1 kábelen menjen a kép, hang :). Egy sima dvi-n is megy a 2048*1536-os felbontás, ami "kicsit" több mint az 1080p :)
  • Super DANTE
    #45
    A gép natívan nem 720p-t támogat (játékoknál)? Filmeknél pedig majdan a 720p-t skálázza föl 1080p-re? Mert sehol nem írták, hogy 1080p lenne a gép natív felbontása (ehhez meg ugyebár kellene HDMI is, vagy nem?), mindenhol a 720p-t emlegetik.
  • Sanyix
    #44
    Végülis a föld másik oldaláról ideszállított cucc postaköltsége, és a vám se olyan gáz mi? :) Ráadásul egy ps3 nem egy súlycsoport (szószerint) egy ds-el :)
  • cateran
    #43
    Tinman:Nem akarlak elkeseriteni,de boritekolom,hogy jovo ev kozepeig nem fogsz tudni ps3-t rendelni japanbol! Miert? Mert a helyiek elkapkodjak es tuti,hogy prioritasi elsobbseguk lesz a kulfoldi (Hungary...haha) megrendelokhoz kepest!
    A Baldur`s Gate-t egy napon emlegetni a tobbivel...haaat meresz huzas,inkabb a Planescape:Torment, de hat izlesek.....
    A Ps3-mal egyetlen bajom van csak (a tobbi problemam a sonyval van:D),megpedig hogy sehol sincs meg,az Xbox360 meg mar joideje kinnt van....
    Nem mintha vettem volna (nem tamogatjuk a M$-t:D),de hogy a Sony-t sem fogom,az is tuti,ennyit utoljara egy Gyurcsany nevu csoka kamuzott....
  • CrucifX
    #42
    A sima "kecseg" a helytálló. Én már találkoztam vele élőben! Meg is érinthettem!
  • Oldern the 1st
    #41
    Ajajj, voltam már Sonys kecseg, Nincsendó fan, na de hogy Xbox-huszár...

    Hát köszönöm ;)
  • Moyko
    #40
    mindegy... xbox-huszár biztos.
  • Tinman #39
    OMG. Most helyesírósdit játszunk?