27
  • noss
    #27
    Symantec: a pénz beszél, a marketinges(eink) ugat(nak)
  • BiroAndras
    #26
    Víruskeresőnek NOD32, tűzfalnak Kerio. Meg persze egy router sem árt.
    Azétr jó a szoftveres tűzfal, mert kifelé is szűr. Ha véletlenül valami átjut, vagy kézzel raksz fel barátságtalan szoftvert, akkor a szoftveres tűzfal megfogja, mielőtt nagyobb bajt csinálna. Ráadásul láthatod is, hogy épp melyik szoftver kivel és mennyit "beszélget" épp.
  • droland
    #25
    Azt ne felejtsd el, hogy a zonealarm azt is loggolja, amit nem kéne: pl. szolgáltatótól induló hálozati management, dns frissítés és egy tcp/ip ellenőrző rutinok, hisz a hálózat folyamatos monitoring alatt áll. Abból a 160.000ből hidd el, hogy több mint 100.000 ilyen loggolás. Szóval a zone alarm úgy mond azt is loggolja, amit nem kéne, mert a "buta" felhasználó meg azt hiszi - a te esetetben - , hogy jéééé már 160.000ren akartak betörni hozzám? Szóval ez a mindent loggolok és negatívan állítok be mindent, amit érzékelek a hálózaton jó marketing is egyben... de messze áll az igazságtól...
  • dcyrax
    #24
    Jaja A Norton nem jó semmire, nekem is tönkrevágta a gépemet, symantec nem csinált eddig semmi jót és mindenkitől ezt hallom. Most nem értem miért pattognak a microsoft miatt is, végre jó oprendszert csinálnának és perelik össze vissza. A Pdf integrálása is jó ötlet szerintem
  • Gabe Dearborne
    #23
    Cseszhetik. Nekem a Norton vágta haza a gépemet úgy, hogy majdnem a szemétládában landolt. Azóta ne is halljak Symantecről.
  • dara
    #22
    A Symantec egyre szánalmasabb. Sosem a saját sw-jük képességeivel kampányolnak, hanem a másokét mondják el minden szarnak. Abban meg egyetértek, hogy egy túlfújt, erőforráspazarló valamit "fejlesztenek", ami emellett még hulladék is.
  • AgentKis
    #21
    "ha a bpterkep.index.hu nem lenne, sosem inditanék el IE-t :)"

    Egyetértek.

    Próbáld ki ezzel: utvonal.bkv.hu (FF-en is megy és szerintem legalább annyira részletes)
  • arty
    #20
    ""A fejlesztők közül leggyorsabban a Mozilla frissítette szoftverét"
    Nem az a lényeg, hanem, hogy az aktuális rés foltozása mellett hány újat csináltak benne a nagy kapkodásban."

    De, pontosan ez a lényeg. H egy kritikus hibát gyak. másnapra megoldottak! Hiba mindenhol van, de ez a hozzáállás szvsz igen dícséretes ...

    ha a bpterkep.index.hu nem lenne, sosem inditanék el IE-t :)
  • Reznor
    #19
    Ha konkrétan a hírre kell reagálnom:

    nincs biztonságos böngésző, nem is volt, nem is lesz, mivel tökéletes ember sincs a földön.
  • Reznor
    #18
    Én a symantecet nem kedvelem, mert kifejezetten lassúvá vált a gépem. Egy ideig zonealarmot használtam, mert végérvényben jó a tűzfal része, viszont a virnyákírtója és a spyware / stb szoftvere gagyinak tűnt nekem. Virnáykírtó szempontjából: talán a mc affee amit előnyben részesítek, de ez sem tuti megoldás.

    Mi maradt? A legegyszerűbb: router tűzfalának használata, a mögötte levő gépeken meg semmi. Se tűzfal, se virnyákírtó, semmi. Egyszerűen így a leggyorsabb és eddig még minden oké volt. Persze lekopogom. Biztosan a routert tűzfalát is meg lehet hackelni.

    Már vagy 20x mondtam különböző helyeken: nem az a feladat, hogy minél jobb szoftvereket készítsünk, hanem a támadások gyökerét kell megszűntetni.

    Ez pedig már a TCP/IP-ről szól, ezt kéne leváltani, ezt kéne helyrerakni. És akkor nem adna táptalajt az ilyen kártevők szempontjából.
  • Sionnach
    #17
    Szerintem lehetne olyan, persze minnél többet tud egy böngésző, annál nehezebb minden hibát kiszűrni belőle. Azaz lehet most is olyan brózer ami pl csak szöveges módot tud, meg htmlt kezelni, és hótbiztonságos, persze nem nagyon használható.
  • Indigo
    #16
    "Legyen akár saját otthoni gépem, vagy webszerver, tökéletesen be is tudom biztonságilag konfigolni."

    Az is buta, aki ilyeneket állít
  • juzosch
    #15
    Akor szerintem a két prog mást ért 'támadás' alatt.
  • juzosch
    #14
    És az is buta, aki BÁRMIRE azt mondja, hogy 100%osan biztonságos.
  • kbupdate
    #13
    Az BUTA,aki azt állítja, hogy létezik olyan böngésző, amiben nincs semmilyen biztosnsági hiba, sem felfedezett sem felfedezetlen!
  • SymbioC
    #12
    Egy 1% alatti részesedéssel rendelkező böngészőt nem éri meg cseszegetni, a 40% fölöttit kifizetődőbb. De még mindíg a felhasználó a leggyengébb láncszem a biztonságban.
  • BCS CORPS
    #11
    végre egy értelmes ember
  • DjDano
    #10
    Egy böngésző minél népszerübb, annál kevésbé biztonságos, ez ennyire egyszerű...
  • bugger
    #9
    Ráadásul azt sem említik, hogy a rések közül hány milyen besorolást kapott. MS-nek már fényesre nyalják.
  • Penge4
    #8
    Ez várható volt. Minden, ami elterjed arra megjelennek a vírusok, biztonsági réseket kihasználó progik...stb
    Az Operának is van még 1-2 éve és már az sem lesz olyan biztonságos.

    "A fejlesztők közül leggyorsabban a Mozilla frissítette szoftverét"

    Nem az a lényeg, hanem, hogy az aktuális rés foltozása mellett hány újat csináltak benne a nagy kapkodásban.
  • Monkey
    #7
    Mi az, h. nincs biztonságos böngésző? Ott a w3m...
  • dirty dogg
    #6
    elnézést Symantec nem Norton.
  • dirty dogg
    #5
    "A teljes email forgalom 54 százalékát tették ki a kéretlen levelek" - ez a nagyon kemény! Micsoda forgalmat gerneál?!
    A Norton ilyen "világrengető" kutatásokkal próbálja eladni magát, ahelyett, h ténylegesen valami értelmeset is csinálna, bár állítólag már a 2006 egész jó (gyorsaság/eredményesség).
  • AranyKéz
    #4
    Biztonságos böngésző meg van. Firefox + Adblock + NoScript. Persze ha a hülye júzer nem frissíti 1.0.7-ről...
  • AranyKéz
    #3
    Tapasztaltam. NIS max ha 1 "támadás"t fogott meg egy nap, a ZoneAlarm most jár kb 160 000-nél.
  • bertino
    #2
    "nincs biztonságos böngésző"

    nem mintha ez eddig egyébként nem lett volna világos, de a cikk az érrdekes....
  • icewolf
    #1
    a Symantec mindíg olyan okos... Mégis az övé az egyik leggányabb védelmi szoftver.