90
  • dez
    #90
    Legegyszerűbb a teszteket nézel. Ott legalább azt is megláthatod, milyen felbontáson mi a helyzet.
  • zsombor23
    #89
    haly! lenne egy kédésem szerintetek egy amd 64 x2 6000+ elég lenne egy evga 8800 gtx ultrához?
  • Járai Szabolcs
    #88
    a megjelenik megveazem a mostani gépem Amd 4800 asus A8N-SLI premium 7900gtx sli-be kőtve 2 gb memo de szerintem gyenge
  • Rolesz
    #87
    huh jövő karácsony felé veszek egy x2 6000+ ost!:D
  • Benoke
    #86
    Igy van, csak nem mindegy, hogy gyakorlatilag vissza kelett vonni valamiért, vagy így vagy úgy áthidalták a hibát.
  • vjanika
    #85
    Az intelre való váltásról meg annyit:
    a másfél év alatt 6 db Intel 865P-s alaplapot dobtunk ki(kb 2 évesek lehettek), mert meghalt a déli híd. Előszőr az USB-k mentek tönkre, aztán a hang tűnt el, végül el sem indult a gép. Hát ennyit a stabil Intel chipset-ekről. Persze mondhatjuk azt, hogy ez egy szélsőséges estet, de a kollégák, akik ezért nem tudtak dolgozni fél napig, nem így érezték.
  • vjanika
    #84
    2 éve használok egy Asus A8N SLI Delux-ot, 4hdd-vel (Nforce4-SLI chipset), gyors és nincs vele semmi baj. Előtte VIA-s alaplapom volt, ott folyton gond volt az AGP-vel. Játékonként kellett cserélgetni a 4in1 VIA drivet, hogy játszani tudjak. Bár ez régen volt, és azóta talán a VIA is megtanult drivert írni és CHIPSET-et készíteni.
    Egyszóval 2 éve gond nélkül üzemel az alaplap, tehát ha valaki képes rendesen bekonfigurálni egy BIOS-t és rendesen telepíteni a driver-eket, akkor szeintem nincs baj. Persze ha nem képes akkor megértem, hogy problémák akadnak...
    A cégnél, ahol dolgozom 60 db sima Nforce4 és Nforce4 ultra chipset-es alaplapokkal felszerelt gépet üzemeltetek másfél éve gond nélkül.
  • BiroAndras
    #83
    Még mindíg fennáll a kérdés, hogy ki vesz 6hhd-t. De ha kell, akkor is a legegyszerűbb egy jó vezérlőkártyát venni hozzá, az stabilabb, és gyorsabb is (főleg RAID-ben), mint az alaplapi.
  • [Jakuza]
    #82
    Mar sry, de te mikor foglalkoztal utoljara az AMD-vel ? Az AMD mar jo par eve kiszallt a vezerlochip gyartasbol.
  • asysoft
    #81
    Sajnos az nvidia chipsetek valóban nem a legjobbak. Én legközelebb (ha AMD platform mellett maradok) VIA-s alaplapot fogok venni, azzal anno nem volt gondom.
  • RpPRO
    #80
    Az amd athlon128 x4 14000+ meg 3600-on fog szaladni. :D
  • fade2black
    #79
    többször is elöjött ua probléma teljesen különböző gépeknél. Mindegyik gép minőségi darab volt. ált 6hhd+al azok rendelnek gépet akiknek nemokoz gondot egy 40Ks seasonic táp sem. Ésazért a 600ws seasonic nem redundáns tápokból imho a legjobb.

    A probléma mindig megoldódott AMD chipsetes lap vagy intelre váltással.
    És mivel AMDs lapok irdatlan drágák és nagyon nehezen beszerezhetőek eddig mindig intel volt a megoldás.

    AM2s lapoknál már hálisten nemvoltam szervizes ott lehet javultaka dolgok.
  • fade2black
    #78
    Semmi?
    Hát ha a te procid rakják bele egy lapba amiben a chipset bugos.....
  • Sanyix
    #77
    Máshoz meg miköze az AMD-nek, áruld már el!
  • A1274815
    #76
    Valóban igaz. A tápegységet kihagytam. Köszi.
  • dez
    #75
    Lehetett akár 12V-on nem elég erős táp is az oka. Hány példából vontad le a következtetést?
  • fade2black
    #74
    nemis a procit neveztem bugosnak.....
  • A1274815
    #73
    "Átlagmelóra tökéletesen jó az amd is DE rengeteg helyre meg nem. pl próbáltál már a lapodra 5-6hddnél többet ráaggatni?"

    A procinak miköze van a HDD-hez? De most komolyan!

    Az hogy nem bírt annyí HDD-t el alapvetően két okra vezethető vissza:
    -Software hiba (első sorban driver hiba)
    -Hardware hibe (első sorban sérült vezérlő vagy sérűlt kábel vagy rossz érintkezés)
  • vjanika
    #72
    Boccs az ironizálás nem jött le :-)
  • fade2black
    #71
    ehez nagyon nemtudok hozzászólni életembe nem találkoztam ilyen davicontrol karival.
  • fade2black
    #70
    notebookot nem én szervizeltem. :)
    hddkhez gratulálok ez féléve mikor még szervizes voltam általános jellegű bug volt. Hálisten az userek 1%át érinti.
  • arty
    #69
    "...sabb mint a XEON ;))))"

    ez nem tünt fel? csak ironizáltam...

    Amugy, nem gondoltam volna, h a mai napig egyesekben él a "munkára intel" :( ha vki informatikus/vagy csak itt annak adja ki magát/ legalább tájékozott lenne ... és sztem látja mindenki: ezek az emebrek a döntéshozók a legtöbb cégnél :) Igy pláne egy CSODA h terjed az opteron ...
  • horko
    #68
    Hát igen: 1 x2 4800 2 giga rammal 2 Davicontrol kártyáról 11 IDE lemezt hajt. Összesen 3,6 TB kb. 8 honapja. Sosem volt még gond velük.
    Kétségtelen a core 2 nagyon jól sikerült ,az ára is. Én anno a 4800-at 870 dolcsiért rendeltem.
    Erröl ennyit.
  • vjanika
    #67
    Gratulálok!
    Azokat az állítólag állandóan lefagyó Operonos rendszereket is biztosan az olyan "nagy tudású szakemberek" próbálják meg üzemeltetni, mint amilyen te vagy.
    Az AMD annak könyönheti, hogy 2002 után nem tünt el a piacról, hogy az opteronok mind megbízhatóságban, mind fogyasztásban és teljesítményben is lealázzák a XEON-okat. Erre épült az A64 sikere is. Opteronból épültek, épülnek szuperszámítógépek is, ami nem véletlen.
    Az Intel egyébként fizet téged, hogy ilyen hülyeségeket beszélsz, vagy magadtól jön?
  • uniu
    #66
    ehh, bocs!:)
    Melohelyen en is Intellel tolom, de annak, hogy ezekben a gepekben(gyari gepek) ilyen procik vannak az egy kulon tortenet.
  • arty
    #65
    dede, opteronnak is vannak dokumentált hibái :)

    szvsz amiota a proc.-ok nem 8086 szintűek, teljesen tökéletes proc nem jött még le a futoszalagról ... teljesen gyártófüggetlen :)
  • arty
    #64
    opteronnak=opteronnal
  • arty
    #63
    jah, az opteronnak évek óta szivnak a "melóhelyek", annyira szar, állandoan fagy és ráadásul lassabb mint a XEON ;))))
  • arty
    #62
    inkább ostoba, beszűkült gondolkodás, tájékozatlanság :)

    mind1, kellenek ilyen emberek is, az intel a tefajtádból vészelte át a trágya p4 korszakot ;)
  • Runo
    #61
  • BiroAndras
    #60
    Ja, és van még 1 DVDV olvasó, és egy író.
  • BiroAndras
    #59
    "pl próbáltál már a lapodra 5-6hddnél többet ráaggatni?"

    Azért ez elég szélsőséges eset. De egyébként megy. Nálam modjuk csak 4 van, 2 SATA, és 2 PATA. A többi 2-3 USB-n lóg.
  • BiroAndras
    #58
    ""Igeeem"!!! Ma 4 helyen probáltam keresni SD-RAM-ot és sehol nem kaptam. Ennyit a régi cucokkról."

    Az azért már jóval több, mint 2-3 éves. De lehet még találni, csak keresni kell. Érdemes pl. ismerősöknél, cégeknél, iskoláknál, meg egyéb intézményekél szétnézni. Tavaly nekem is pont kellett SDRAM egy régi gépbe, amit szervernek újítottam fel. Egy barátom meg pont nemsokkal azelőtt szerzett pár leselejtezett gépet, és az egyikben SDRAM volt. Most meg az öcsémnél lett leselejtezve egy SDRAM-os gép. Legalább fél giga, de lehet, hogy egy. Egyébként valahol van még nekem működő 286-os is 5MB memóriával.
    De a neten is szét lehet nézni. Pl. egy gyors keresés eredménye:
    http://prohardver.hu/e.php?mod=75&dir_chain=374.380.397
    http://www.addel.hu/template/temp1/products.php?storeid=633&prcategory=5942
    http://www.cherryon.hu/memoriak/ram.php?s=41
  • Benoke
    #57
    Mesélhetnék egy smást a csoda stabil megbízható intel kutyaszarokról. 6 db ból 6 db noti nem működik, a csere darabok szintén, a cserék cseréi szintén, AMD re cserélve semmi problem nincs. Lehet szélsőségekkel pedálozni, de csak erőlködés. Jók az intelek, de nem isten nem mindenek felett, ugyan olyan szemetet csinál mint a mindenki által szidott AMD. Nem találkoztam semmi féle problémával 8 USB eszközt aggatva a NF gépre, 8 belső vinyó esetén sem tapasztaltam semmi tehát SEMMI problémát. Lehet vannak benne hbibák, de nem találkoztam velük. 5 éve csak AMD gépeim vannak melóra is mindig ezteket használom. Ismerek olyanokat akik meg intellel nyomják ugyan így. Szal hülyeség az hogy az egyik jó mert anév láttán az atomok máshogy rendeződnak majd. AMD láttán meg összeomlik minden :) Az intelell dolgozó emberek ugyan úgy szidják az MS -t is :) Tehát egy nagy hülyeség ez az erőlködés. Sebességi csata zajlik, jelenleg Intelnél a zászló asztali gépek esetében ennyi a helyzet.
  • Benoke
    #56
    Mi Ájemdével toljuk melóra is . :)
    Sokkal gyorsabb mint az Intel, nállunk ezek a tények :)
  • Benoke
    #55
    Na ez egy kövér tévhit, az az egyetlen hibás széria jóval több. Asztali procik között az elmúlt 5-7 évben 3 hibás széria jött amit így vagy úgy vissza vontak. Mindeik a kapkodás pénzéség a többiek eltiprása végett jött volna, de a vezetők fejetlenül bedőltek minden esetben a dolognak. Itaniumnak is volt egy hibás szériája, amit nem vontak vissza, csak kicserélték a procikat, ha a vevő kérte. Mert szerintük nem kritikus, hogy egy bizonyos esetben hibázik. Mig AMD nél egyetlen egy széria sem küszködött ilyen problémákkal.
  • fade2black
    #54
    grat a procidhoz nagyon kevés X2 megy 2970et MOon.

    ellenben vmi real life testet is felrakhatnál, akármit te választasz, szivesen megmutatom mittud a 45Ks 3.4ghz es allandalem. Ami viszont még kisincs hajtva mert sajnos sima 667es ramom van ami többet nembír.

    nem 12%lesz a difi teljesítményben azt garantálom....
  • fade2black
    #53
    Átlagmelóra tökéletesen jó az amd is DE rengeteg helyre meg nem. pl próbáltál már a lapodra 5-6hddnél többet ráaggatni? Tedd meg egyszer és necsodálkozz a rendszerösszeomlások sorozatától. Mondjuk infinityvel még nempróbáltam de dfiből ultra-dvel már igen meg rengeteg fajta nf4es lappal.
    nf4en kívül meg ugye mind via mind uli még a nagyon jól sikerült 1695is nagyon feature szegény.
    Ezen felűl már gondolom találkoztál az nf4 fantasztikus nemszabványos dvdíró kezelésével amiről PPeter tudna sokat mesélni, vagy a bugtengeres activearmorjával.

    Hozzátenném van AMD alá jó chipset ami alkalmas elöbbiekben felsorolt munkára,de azokon a lapokon bizony AMD chipset csücsül. és azok bizony k* drágák.


    Intellel ilyen bajok nincsenek, igazából az elmúlt 5évben kevesebb bugos bajom volt intel chipsetekkel mint a híres nf4el amióta megjelent.
  • fade2black
    #52
    Ahh egy régi ismerős.

    Hogy is van az az Intel lefizetett mindenkit meg kamu a conroe/allandale teljesítménye?
  • Zsoldos
    #51
    Hat p4 utan biztos nem, de azert a core2 eleg massziv lett.