926
Szabad energia, olyan gépek, amelyek sértik az energiamegmaradás törvényét.
  • Dj Faustus #286
    Miért gyártották anno a Radithor nevű "csodaszert"?
    Miért rendelik meg az emberek a TVShop-ban kapható gagyi morzsaporszívót?

    Mert az emberek elhiszik a reklámokat, és hajlandóak vásárolni - bármit.
  • HUmanEmber41st
    #285
    Akkor miért gyártják????
  • juzosch
    #284
    Hát ez az, hogy ők se tudják. Ez a szerkezet még elméletben sem működik.
  • HUmanEmber41st
    #283
    Azt én honét tudjam? Az állandó mágneseknek nincs a "villanyórán" ( azaz villamos fogyasztásmérőn) áthaladó árama...csak a "segédtekercsek" gerjesztésére kell a hálózatról villamos teljesítmény. Legalábis amit én "kihámoztam" a cikkből. De az nem sok...
  • juzosch
    #282
    És mit mutat az a villanyóra? Mármint a valós villanyóra, nem arra vagyok kíváncsi, hogy mit számoltak ki.
  • juzosch
    #281
    Senki nem mondta, hogy hihetetlen. Csak nem kell tényként tekinteni rá.
  • HUmanEmber41st
    #280
    Csak tudnám, mi olyan hihetetlen abban, h korát megelőzve épített egy nagy energiájú rádió adót, melynek hullámait fogva átalakította a motorhoz való egyenárammá? ( Mármint Tesla)
    Most is lehet építeni működő egyvezetékes rendszereket.
    Ahogy én értelmezem, a MInato-féle motorban csak addig "dolgoznak" a tekercsek, míg letörik a két egyforma mágneses pólus taszítási erejét. Aztán (a két azonos pólus)szembe fordul egymással, és az ekkor keletkező mágneses taszítóerő erő hajtja igazából a motort.

    És igazából csak az számít, h mit mutat a villanyóra :) :)
  • juzosch
    #279
    Jó persze. Életének ez a szakasza ismert, a találmányait ma is használjuk. ezért is nem röhögök körbe mindenkit, aki az ő találmányairól beszél.
    Viszont miután visszavonult az elméleti munkáihoz, arról konkrétumot szinte semmit nem tudunk. Én életének erről a szakaszáról beszélek.
  • Dj Faustus #278
    "Tehát érdemes nem tényként venni a felfedezéseit."
    Teslának vannak valódi, és működő felfedezései.
    Ilyenek a váltóáramú motor és generátor (miközben Edison az egyenáramú dinamót tartotta alkalmasabbnak), a váltóáramú hálózat.
  • juzosch
    #277
    Tesla inkább legenda. Nem lehet ezeket sem bizonyítani, sem cáfolni. Tehát érdemes nem tényként venni a felfedezéseit.
  • Dj Faustus #276
    "Ingyen energia csak egy gyűjtőfogalom, rövidítés. Legalábbis a fórumok szóhasználatában.
    Vízi erőmű, földbe fúrt hőszivattyú, napkollektorok, szélkerekek min-mind ingyenenergia gépek. "


    "Az ingyen energia is az Univerzum energiája, csak nem kell érte olajat meg szenet égetni, hanem okosan ki kell használni az elektromosság ma még talán kevéssé ismert hatásait. Bár lehet, h ismert már régóta, csak éppen nem tanítják az iskolákban és a jelenséget megtaláló embereket valahogyan elhallgattatni, hülyének bélyegezni a propaganda minden eszközével."

    Vagyis nem lehet "Vízi erőművekről, földbe fúrt hőszivattyúkról, napkollektorokról, szélkerekekről" tanítani?
    Vajon a 7-es osztálynak miért oktatják technikaórán a különböző alternatív energiaforrásokat?
    Nem lehet venni napelemet/napkollektort/hőszivattyút/szélkereket?
    Ugye ez vicc? ;)

    "Teslát el lehetett "süllyeszteni" a világ elől"
    Tesla nevéhez érdekes történeteket tudnak kreálni, kezdve az elkészült üzemanyag nélküli autótól, a nagyfeszültségű/nagyfrekvenciás EM-fegyvertervezőig. ;) Jó sztorik, mint Newton almája, Watt gyerekkori teafőző-fedélből származtatott gőzgép-ötlete...
  • juzosch
    #275
    Mint leendő mérnök ezt alátámasztom. Szinte az összes szabad-energia gép hasonló csúsztatásokra épül.
  • Dj Faustus #274
    It is our conviction that such a closed loop self running configuration has not been presented (after we specifically asked to see such a configuration) because at least in the present magnetic motor design it simply will not work.

    ...output power which is not greater than the input power.

    [b]The former is the method used by Mr. Minato and JMP and the latter is the method, standard in electronics textbooks worldwide, that we at ISSO have used.

    This is the error in our estimation by which an over unity value has repeatedly been derived by Mr. Minato and numerous other groups. We repeat that we have no quarrel with the measurements made by Mr. Minato and JMP. Our equipment made the same measurements and we arrived at essentially the same figures. Our concern is with the method of calculating the total power output used. One method gives an over unity figure while another method gives a decidedly under unity (less than 100% output compared to input) figure. The former method we maintain is incorrect and misleading while the latter method is the correct one and gives an output power which is not greater than the input power.


    Idézet az Index Fórumáról (Minato-motor, semleges áram - ZPE ipar?):
    ugyanott találnak hibát, ahol én gondoltam: időben változó áram teljesítménye nem egyenlő az átlagáramerősség és átlagfeszültség szorzatával. Matematikailag: integrálok szorzata nem egyenlő a szorzat integráljával.

    Annyira beépült a villamosipari szakmába, hogy a cos fi fogalmat minden villamos szakember ismeri. Tudják, hogy ha sok induktív terhelés van egy üzemben, pl. forgógépek, akkor fázisjavító kondenzátorokat érdemes használni, mert "elromlik a cos fí", és ezzel lehet javítani.
    Ezt csak azért mondom (hiszen ugyanazon alapul amit írtál), mert nem csak fizikusok vagy mérnökök tanulják ezt, hanem a villamos szakma minden művelője. A gyakorlati szakemberek is tisztában vannak azzal, hogy nem lehet úgy számolni, ahogy Minato.
  • HUmanEmber41st
    #273
    Kicsit lejjeb én is belinkeltem, csak magyarul :)
  • juzosch
    #272
    Így van, minden energia szabad, csak valahogy fel kell szabadítani.
  • Dj Faustus #271
    pl Minato féle mágneses motor
  • patiang
    #270
    Ne haragudj, én csak az elnevezés miatt kötözködök. Természetes az, hogy míg régen egy mozdony üzembentartásához egész szeneskocsit kellett magával vonszolni, addíg ma egy atommozdonynak /ha lenne/ elég lenne ugyanarra az útra tömegileg ezredannyi. Még sem mondjuk azt, hogy "szabad energia", csupán ugyanaz az energia sokkal kisebb helyen van zsúfolva. Ha létrejön a gravitációs hajtómű, akkor az sem lesz szabad, hiszen a grav tér nem homogén. Bármily furcsának is hangzik, de hogy én itt pötyögök a billentyűzeten, hatással van a legtávolabbi galaxisra is, movel energiát alakítok át a világegyetemből. Hiszen én is az egységes univerzum része vagyok. Ez most így elég fura, igaz? És addig, míg az olajlobbinak /nem a termelő országoknak/ az az érdeke "ami", minden maradni fog a régiben. És azt is elhiheted, hogy ők lesznek azok, akik ki fogják használni az új energiaforrásokat, mert már bitorolják /nem birtokolják!/
  • HUmanEmber41st
    #269
    Ingyen energia csak egy gyűjtőfogalom, rövidítés. Legalábbis a fórumok szóhasználatában.
    Vízi erőmű, földbe fúrt hőszivattyú, napkollektorok, szélkerekek min-mind ingyenenergia gépek. Vannak olyan működőnek mondott berendezések, mágneses erősítők stb, melyek a bevitt energiának 300-150%-át hasznosítják.
    pl Minato féle mágneses motor. Csak tized akkoraenergia kell ugyanakkora forgatónyomaték létrehozásához a hagyományos villanymotorokhoz képest. Ez nem fantázia, gyártják már. Természetesen Japánban.

    Természetesen nem nevezhető egyik sem örökmozgónak, hiszen az alkatrészei elkopnak, a mágnes egy idő után (persze hosszú idő után) legyengül. De addig is működik és látszólag ellentmond a fizika ma ismert téziseinek. De erről szerencsére a motor nem tud, "vígan forogva" áthágja..

    Az ingyen energia is az Univerzum energiája, csak nem kell érte olajat meg szenet égetni, hanem okosan ki kell használni az elektromosság ma még talán kevéssé ismert hatásait. Bár lehet, h ismert már régóta, csak éppen nem tanítják az iskolákban és a jelenséget megtaláló embereket valahogyan elhallgattatni, hülyének bélyegezni a propaganda minden eszközével.
    Ezt belátva sokan kísérleteznek, és ingyen osztják meg másokkal a tapasztalataikat. Teslát el lehetett "süllyeszteni" a világ elől, Moray is a sírba vitte titkát, sokan hirdetik, h megtalálták, de csak pénzért mondják el. A végén vagy megveszik, vagy elhallgattaják. Ezért fontos, h mindenki tudjon róla: van kivétel az energiamegmaradás tétele alól. Speciális esetek, de vannak. Legalább is sokan ezt állítják.
  • patiang
    #268
    Úgy beszéltek a "szabad energia"-ról, mintha az csak úgy szabadon lötyögne a térben, időben stb. Mintha nem kötődne semmihez. Természetesen fel lehet hozni különféle téziseket, a tény az tény marad. Ha valaki át tudná törni pl a dimenzió határokat, és onnan vonna el energiát, jé figyeld ez csak úgy a semmiből..... NEM. mivel a világegyetem egységes egész, soha sehonnan sem tudunk csak "úgy" energiát nyerni.
    Vegyük azt, hogy a gőzgépek hatásfoka kb 25%, a villanymotoroké kb 90%. Ha ugyanazt akarjuk velük végrehajtatni akkor 90-25= "szabad energia"?!
    Ugye hogy nem? Csak a tudásunk szerint jobban kihasználtuk, ami azonban valahonnan hiányzik. Vagy ha a napot "megcsapolnánk". Mi az neki. Észre sem veszi. Nem igaz, mert ezzel beleavatkoznánk a nap működésébe. Biztos mindenki halott a "pillangó hatásról".
  • juzosch
    #267
    Így az olyan elméletek, melyek alapjaiban cáfolnák a mai TUDOMÁNY által elfogadott kiindulási pontokat természetesen csak gúny és nevetség tárgyává teszik a másfajta megközelítéseket.


    Mondj egy ilyen elméletet. Meg fogsz lepődni, de mondok én párat:
    Relativitás-elmélet: Régen volt, de teljesen szembement az akkori elvekkel.
    Amit Oderint említett, Casimir effektus. Na ez sem éppen hétköznapi.
    Aztán sorolhatnám húrelmélet, magasabb dimenziók... Ezek mind szembemennek a hagyományos fizikával. Hawking is sorra jön a megdöbbentő elméleteivel.
  • HUmanEmber41st
    #266
    Van ilyen űrlift topic, és ott én is megkérdeztem, de úgylátszik a "mindenható tudomány" helyi képviselői nem tudtak rá válaszolni..
    Engem roppantul tud idegesíteni, mikor a feltett kérdést azzal válaszolják meg, h a problema nem is létezik, mert nem létezhet. Tipikus fejlődésromboló hozzá állás. ( Ha a Föld gömbölyű lenne akkor leesnénk róla. Mondták Galileinek a tudomány akkori szigorú őrei)
    Lassan-lassan kiderítik Nikola Tesláról is, h csak egy egyszerű villanyszerelő volt Edisonnál, a többi vele kapcsolatos dolog már csak urban legend, az átsugárzott energiával hajtott elektromos autója is csak ügyes hamisítvány, soha nem létezett.
    A kísérletezést csak hagyják az emberek, mert a TUDOMÁNY már mindent kiderített micro és macro méretekben egyaránt. Aki ezt makacsul próbálja megcáfolni, az alapból hülye. Mindig elfelejtik, h a TUDOMÁNY csak szeretne mindent tudni, de minden megválaszolt kérdése 1000 másik kérdést generál, így soha sem fognak a dolgok végére jutni.
    Egy-egy alapjában új megközelítésű elmélet akkora ellenállást vált ki TUDOMÁNYOS körökben, h egyetlen embernek lehetetlen áttörni a tagadás betonfalát. Okos TUDÓS biztosan nem fog egy olyan elméletben hibát keresni, amiről az okos TUDÓS tanára bebizonyította, h hibátlan. ( Időpocsékolás , foglalkozzunk inkább működő berendezések fejlesztésével, mert az igazi pénzt hoz a konyhára ugye..)
    És az elmélet, a számítás hibátlan. De lehet, h a kiinduló pont rossz. Így az olyan elméletek, melyek alapjaiban cáfolnák a mai TUDOMÁNY által elfogadott kiindulási pontokat természetesen csak gúny és nevetség tárgyává teszik a másfajta megközelítéseket. Betonkocka fejükbe nem bír behatolni egy másfajta valóság, amellyel együtt élünk, de érzékeléséhez lélek kell és nem matematika.
  • juzosch
    #265
    "A Casimir effektus nem arról szól, hogy a spontán keletkező kavantum párokból az egyik megmarad és ez plusz energiaként jelentkezik, és ehhez csk egy feketelyuk kell? Lehet, hogy tévedek, kicsit szita az agyam keresgélni meg lusta vagyok."

    Lehetséges, de ez egy igen aktív kutatási terület és eléggé az elején járnak a fizikusok, tehát túl sokat nem lehet erről mondani.
    De egyébként épp erről beszéltem, hogy feketelyukakkal lehet, hogy lehetséges a szabad energia (bár ha ehetséges lenne végtelen energia kinyerése bárhonnan, elpusztulna a világegyetem:)), de ezek már olyan területek, ahol nem érvényesek a hagyományos fizika törvényei.
    De ha hétköznapi eszközökből építünk egy gépet, akkor viszont érvényesek ezek a törvények. Még egyetlen örökmozgót sem láttam, amiben pl fekete lyuk lett volna.



  • Oderint
    #264
    A Casimir effektus nem arról szól, hogy a spontán keletkező kavantum párokból az egyik megmarad és ez plusz energiaként jelentkezik, és ehhez csk egy feketelyuk kell? Lehet, hogy tévedek, kicsit szita az agyam keresgélni meg lusta vagyok.

    Viszont van egy ötletem az olcsóbb energiához:

    Tervezgetik az űrliftet, A.C.Clark eltalálta az anyagát, csak nem gyémántból, hanem fulerén csövekből fog állni, ami sokkal jobban hangolható vezetőképesség szempontjából. Ezt akár szén ellenállás potméternek is fellehetfogni kicsit felnagyitva (350.000Km hosszú csak) a 2vége között jelentős feszültség és áram tud keletkezni/folyni stb.. ezt a megfelelő helyen megcsapolva ellehet vezetni és felhasználni pl: az ionoszféra és a földfelszin között 400.000V pár ezer A-t szépen áttud hajtani. Lehet, hogy az első űrlift helyett, csak egy hatalmas ivfényt fogunk kapni? :)
  • juzosch
    #263
    Politikusnak inkább te lennél jó (vagy az általatt idézett személyek), akik csak a semmiből feldobnak olyan elméleteket, amiket az égvilágon semmi nem támaszt alá, viszont olyan bonyolultak, hogy az igazolásuk nem éri meg az erőfeszítést.
  • juzosch
    #262
    Az a baj, hogy olyan mennyiégű hasonló (tudmányos körökben elfogadhatatlan formájú) 'találmány' kering a hálón, hogyha mindegyikkel foglalkozna valaki, akkor nem maradna idő a valós kutatásokra. És ezek 99%-a nyilvánvaló hülyeség. A maradék 1% pedig nem különbözik tőlük formában. Ha valaki, aki egy ilyet alkot hajlndó normális formában megosztani elméletét, akkor biztos foglalkozni is fognak vele, de ez még nem történt meg máig.
    Ennél fogva én se fogogk 1 percnél több időt szentelni semminek sem, ami az alapkovetelményeknek nem felel meg, és ennyire átverés-gyanús.
  • Dj Faustus #261
    Hraskó Gábor - Vákuumenergia
    Hraskó Péter - Nikola Tesla és az üzemanyag nélküli motor
    Hraskó Péter - Tudomány - nemtudomány
    Hraskó Péter - Kvantumelmélet, holizmus, redukcionizmus
    Találkozásom a szabadenergiával

    Vízenergia alapítvány
    A BME tájékoztatója: a vízhajtású autóról

    "Egy múlt század elejei találmány."
    Egy múlt század-beli szabadalom (amit, mint előzőleg említettek bárki kreálhat), ami ezen az oldalon jelent meg, eredetileg erről az oldalról származik. Megépített változatot idáig nem találtam (Talán a pontos műszaki rajz, a korabeli alkatrészek hiánya a ludas? Vagy az olajlobby megfigyelőszolgálata lecsap a Carlos Benitez-készülékek elkészítőire?)

    Ilyesmiből egyébként rengeteg van - lásd: itt.

    "A szabad energia létezik, lásd lejjeb ( valahol ) a linket Casimir effektusról"
    A Casimir effektus létezik - de makroszkopikus méretekben nem található kihasználására alkalmas gyakorlatban megvalósított, reprodukált eszközt.
  • HUmanEmber41st
    #260
    Ez csak egy link egy másik forumról. Egy múlt század elejei találmány.
    Felvetem, h vajon mi benne a hiba, aztán 100000000 flém a válasz. Nagy halom korpa.
    A szabad energia létezik, lásd lejjeb ( valahol ) a linket Casimir effektusról
  • HUmanEmber41st
    #259
    [URL=http://www.tertek.emg.hu/]Itt van egy kis számolás a "hülye" Egely-től..[/URL]

    Aztán belekötni, megcáfolni, mert ha nem , lehet sűrűn elnézést kérni..
    Már a faxom kivan az üres szócsépléstől ( Juzoch miért nem mész el inkább politikusnak??) mindenki beszél itt össze vissza, de semmi konkrétum, semmi számítás-bizonyítás..csak a nagy szavak. Ennyire gyengék vagytok?
  • NonsenS
    #258


    Akkor legalább azt mond meg, hogy télleg, mi a hiba Human első bemutatott készülékében? Hiszen, ha egyértelmű, hogy hiba van benne, akkor mutasd meg, hogy hol és akkor én is és sztem Human is jobban kételkedni fog a szabad energia létére.
  • juzosch
    #257
    Nem véletlenül írja le mindenki.
  • NonsenS
    #256
    Nos. Érdekes, hogy mindenki így leírja Egelyt. Én nem mondom, hogy idióta, hanem azt mondom, hogy érdekes azokon elgondolkodni, amiket ír. Apropó, ő is kérdezte: hol van bebizonyítva általánosan az energiamegmaradás törvénye abban a világban, amiben mi hétköznapi emberek élünk (Értsd: fényseb.-től távol, földi hőm.)?
  • juzosch
    #255
    Égelyt felejtsd el, az az ember hivatalosan is idióta.

    Az energiamegmaradás törvénye hétköznapi keretek között mindenképp igaz. Be van bizonyítva, cáfolata nincs.
    És ezek a gépek bizony hétköznapi keretek között működnek.

    Na ha majd olyan gépek készülnek, amik kilépnek ezen keretek közül (pl kozmikus léptékú sebességgel, tömeggel, hőmérséklettel dolgoznak), akkor lehet róla beszélni, hogy érvényesek-e a törvények abban a közegben is.
  • NonsenS
    #254
    Tom, csak arra akartam rávilágítani, hogy a tanároknál ezzel olyan ellenállásba ütköztem, hogy még. Ha meg örökmozgóval jönnék föl, akkor még durvább lenne, mint pl ahogy te is csináltad.
    Egyébként télleg térjük rá Human rajzára. Azt nézd már meg légyszi. Én nem mondom azt, hogy az energiamegmaradás törvénye sosem igaz, nem mondom, hogy biztos lehet építeni örökmozgót. Csak azt, hogy megéri ezzel foglalkozni. Egely írta könyvében, hogy megnéztek egy csomó szakkönyvet és sehol sem találtak bizonyítást az energiamegmaradásra általános esetben. Lehet, hogy az energiával is úgy lehet, hogy én azt mondom, hogy minden a molekulából lesz (nem pedig energiából), akkor itt van 1 liter víz. Ha belevezetem ezt a kis áramot, akkor eltűnik a víz. Ez ellentmond a szemléletemnek. Mert nem a molekulákból épül fel minden. De ez mindig is elég egyértelmű volt. Viszont az energia egy kicsivel kisebb "építőkocka" vagy bánomisénmi, és nem biztos, hogy mindig megmarad. Bár sztem inkább az ilyen szabadenergia gépeknél az a helyzet, hogy télleg vmi más dimenzióból vagy egészen máshonnan veszi az energiát, DE a teljes egész energiája nem változik, úgy, ahogyan Sz4bolcs is mondta. Bár én még kicsi vagyok ehhez.
  • juzosch
    #253
    Arra értettem, hogy azzal kezdet, hogy 1/3. Aminek az ég világon semmi köze a topichoz, még messziről sem.
  • NonsenS
    #252
    Tudom, hogy az eredmény egy lesz. Ezért számol a számológép rosszul akkor, ha 0,999...(továbbiakban 0,9)-t ír ki. Ha meg egyet, akkor az eredmény jó, de valószínűleg kerekített, és azért nem jó, mert pontos érték kell, nem pedig kerekítés. Mégegyszer hangsúlyozom, hogy tudom, hogy az eredmény 1. Egyébként középiskolás vagyok, mire értetted azt, hogy a tudásom még messze van ehhez a topichoz?
  • juzosch
    #251
    Én nem félnék, ha ilyet összehoznék, és az emberek túlnyomó része sem.
  • NonsenS
    #250
    Jah, még vmi. Ha ezt megnézitek, a "szimmetria a fizikában" címszó alatt:
    A Noether-tétel értelmében minden szimmetriához egy megmaradó mennyiség tartozik:
    - az időbeli eltoláshoz az energiamegmaradás

    Magyarul, ha időben nem szimmetrikus egy folyamat, akkor az energia nem feltétlen marad meg. Ezt egyáltalán nem taglalja tovább, hogy van-e ilyen, de mindenesetre ez így le vagyon írva. Márpedig wikiéknél általában értelmes dolgokat írnak le....
  • juzosch
    #249
    Nem, akkor 1-et kapsz. És igazad van, ez nem általános iskolás, hanem közpiskolás matek, így nem csoda ha nem érted. De ilyen hiányos tudással légyszíves inkább még tanulj, mivel ezk szerint igen messze vagy attól a tudástól, ami ahhoz kell, hogy ebben a topicban tárgyalt dolgokról beszélhess.
  • NonsenS
    #248
    Ez is vmilyen szinten egy könnyen tapasztalható összeesküvésnek felel meg. Hiszen csak nagy nehezen kollégiumi gondolkodások, sok-sok felvetés árán végiggyűrkötük az agyunkat ennek a dolognak minden mélységében. A tanárok pedig már az elejétől fogva arra buzdítottak minket, hogy inkább a fizika órára készüljünk, meg hogy hagyjuk ezt a hülyeséget. Na ná. Egyébként összesküvés-elméletek. Azt szokták mondani, hogy üldözési mániások meg ilyen hasonló emberkék baromságai. De gondoljatok bele a másik oldalról is:

    Egy gazdag arab sejk vagyok. Meghallom, hogy Euópában (vagy akárhol máshol, lényegtelen) van vki, aki feltalált egy örökmozgót. Működik neki, többen átnézték, működik, de a titkot nem hajlandó elárulni. Namármost én, mint kőgazdag olajmágnás, nem sajnálom egyórányi nyereségem arra, hogy odaajándékozzam egy egyszerű bérgyilkosnak, aki biztos, ami biztos alapon elteszi láb alól azt a bizonyos emberkét. Ha tényleg van ilyen (örökmozgó, ingyenenergia-gép, hívjuk akárhogy), akkor szerencsésen kiküszöböltem elszegényedésemet. Ha meg nincs, háát én nem vagyok tudós, nem mehetek biztosra, de sokan emlegetnek ilyesfélét. Tényleg csak egy jómagyar közmondásra hallgattam, hogy "jobb félni, mint megijedni."
    Punktum.
  • NonsenS
    #247
    Namost akkor végtelen. Egyet oszd el hárommal, írd le tizedesjegy alakban. Végtelen hosszú 3-asok sorozata, ugye? Namost szorozd vissza hárommal! Mennyit kaptál? Nem egyet?!? Az baj. Pedig (x/y)*x=x. Ezt könnyen beláthatjuk a pozitív számoknál. A probléma az, hogy 1/3-nál (0,33..) mindig van 1 maradék. Az utolsó hármasnál a végtelenben még 1 maradékot további végtelenig kéne harmadolni. Tehát az 1 osztva hárommal mégsem végtelen hosszú, hanem végtelen a négyzeten hosszú. Aminek mondjuk konkrétan nincs értelme, csak arra mutat rá, hogy az 1/3<>0,33...

    Ezzel csak rá akartam világítani arra, hogy mennyire nem vagyunk tisztában az általános iskolás tananyaggal sem, mert ez egy érdekes dolog. Amikor felhoztam a tanároknak, hogy 1/3*3 mennyi, akkor 4 tanár kb 4 félét mondott. Az egyik beismerte, hogy itt télleg van vmi, de a másik az a mai napig azt sem ismeri el, hogy 1/3<>0,33.. , illetve, hogy az utóbbi irracionális. Innentől kezdve bemutatok a mai tudománynak, mivel még ilyen alacsony szinten is (ált. suli) nincs egyértelmű válaszuk!