174
Kötelező biztosítások, adók stb..
  • röfinaator
    #94
    Persze, az számomra világos, hogy sokkal jobban járok ha online kötöm meg, online is kötöttem meg. Lehet, hogy mikor én is kalkuláltam nem számította hozzá a kedvezményeket. Ha megtudom, hogy emiatt kell többet fizetnem, valakit KINYÍROK!!!
  • Trillerke
    #93
    Ezért van, hogy két alkuszcég nem ugyanazt az eredményt adja ki. Nem mindegyik számítja bele az online kedvezményeket (ne kérdezd, miért). A Tesco oldalán a Fontos információknál pl ki van írva, hogy csak neten elérhető kedvezmények.
  • röfinaator
    #92
    halacskás fórumozó, megmutatnád légyszi hol olvastad ezt? belém tetted a parát rendesen.... én már váltottam
  • moruf
    #91
    Azért kell több alkusznál is megnézni, valamelyik csak hozzáadja a kedvezményeket, nem?
  • fishsticks
    #90
    Én pont ma olvastam egy cikket, hogy valami balhé volt az alkuszcégekkel (nem volt konkrétum), mert állítólag nem adagoltak be mindent az adatbázisukba és így nem feltétlen jól jött ki a legolcsóbb ajánlat, vagy micsoda. Így viszont talán ésszerűbb közvetlen a biztosító oldalán is megnézni, nem?
  • electrokilla
    #89
    Gondolom biztosítoktól is függ, hogy hol olcsóbb, de nagyon sok akció és nyereményjáték is van ha alkuszon keresztül kötöd meg, pl én Tesconál akarok most kötni, lehet nyerni egy Opel Corsat, és ha huszadiknak kötöd meg, akkor 5000ft-os ajándékutalványt is.
  • Trillerke
    #88
    Szerintem minden gépjárműnél más jön ki. A legtöbb ismerősömnek az online megkötés jött ki legolcsóbban, mind alkuszon keresztül kötöttek.
    Szerintem keress rá a legnagyobb alkuszcégekre és kalkuláld ki, utána meg még mindig érdeklődhetsz a biztosítóknál is, hogy úgy mennyire jönne ki.
  • iStvan58
    #87
    ma beszéltem egy ismerősömmel, aki azt állítja, hogy az ő esetében olcsóbbra jön ki, ha közvetlenül a biztosítónál köt, mintha alkuszon keresztül tenné, pedig a választott biztosító ugyanaz. akkor most mi van?
  • iStvan58
    #86
    üdv mindenkinek!
    én is ssylic kérdésével 'támadnálak' titeket:
    biztosítónál vagy alkuszon keresztül érdemesebb kötelezőt kötni 2010-re?
    állítólag lehet olcsóbbat is találni a netrisk/biztositas.hu/satöbbin lévő ajánlatoknál.
    nem lepődnék meg ha az alkuszok arra mennének rá, hogy sokan lusták számolni meg utánajárni.
    nektek mi a tapasztalatotok?
  • ssylic
    #85
    Ezzel a módszerrel valószínűleg mindent meg lehet találni, csak rá kell szánni az időt. Persze olyanok is vannak akinek nincs erre annyi idejük, és csak a legismertebbeket nézik meg, azoknál sokkal jobbat valószínűleg úgysem tudsz találni máshol sem.
  • santakata
    #84
    pont ezt írtam, hogy mi nem kötjük újra :)
    de amúgy alkusz cégek honlapjait néztük, érdekes, kidobta a tesco oldalát is, azon röhögtünk egyet :D de amúgy nem adott rossz ajánlatokat egyáltalánaz sem, aztán ilyeneket találtunk még hogy biztositas.hu, 1kotelezobiztositas.hu... de mi is a gugliba beírtuk, és onnan nézelődtünk. egy csomó helyen vannak mindenféle akciók is, hogy csalogassák a vevőket...
    ha mindenképpen váltani akarsz, akkor hatalmas a kínálat, egy óra vajmi kevés volt, szerintem egy napot is rá lehet szánni...
  • ssylic
    #83
    És nektek hol jött ki? Direktbe kötitek, vagy alkusznál? Nehogy úgy járjatok, hogy 2 nappal később megláttok valahol egy sokkal jobb ajánlatot, valami olyan oldalon amiről előtte nem is hallottatok.
  • santakata
    #82
    nem mindenki így keres... mi itthon leültünk a gép elé, rászántunk egy órát, megnézegettük, hogy hol jön ki a legolcsóbb ajánlat, de azokat abszolút nem ismertük, és ráadásul nem jött ki egy helyen sem annyival kevesebb, mint a meglévő.
    szóval mi nem váltottunk. gondolom mindenkinél más az a határ, amitől érdemesnek látja.
  • ssylic
    #81
    Oké, de neked melyik alkusznál jött ki a legjobb ár a Generalira? Vagy direktbe náluk kötöd? Akkor meg lehet hogy alkusszal jobban járnál valahol. Lehet hogy akkor nem kapod meg azokat a plusz kedvezményeket, viszont esetleg kevesebbet fizetsz, meg esetleg kapsz más kedvezményt.
  • huntemannwelt
    #80
    Ha előre tudod hogy hasznát fogod venni valamelyik akciós ajánlatuknak, akkor jó választás. De ez a legtöbb esetben nem így szokott lenni, senki se tudja előre, hogy pontosan mi fog elromlani:) De az akciós alkatrészek valószínűleg mindenkinek jól jönnek!
  • subesz
    #79
    Első nekifutásra a Generali jött ki! Olcsó is és megbízható is ráadásul csomó autószerviz és alkatrész akciót is adnak hozzá! Úgy is esedékes a futómű nagy szerviz!
  • trabiubi
    #78
    Én is ezt tudom tanácsolni. Számoltasd ki, hogy kinek milyen ajánlata van, és nézd meg az első olcsó biztosítót, akinek ismered a nevét. Ez így elég egyértelmű :)
    A keresés már lehet, hogy annyira nem, de egyszer meg kell tanulni ezt is :)
  • huntemannwelt
    #77
    Nem hiszem hogy sorolni kellene, hacsak nem éltél a világtól elzárva, akkor hallomásból ismered a biztosítók neveit. Amiket ismersz, azok valószínűleg nem problémásak nagyon, az ismeretlenekkel meg nem kell foglalkozni.
  • subesz
    #76
    Sziasztok!

    Tudnátok nekem sorolni pár megbízható és régóta fennálló biztosítót?
  • trabiubi
    #75
    Igazából pont most a váltás miatt gondolkoztam ezen. Hogy vajon 1-2 forint miatt érdemes-e váltani biztosítót, ami lehet, hogy nem is annyira megbízható, aztán ha baj van, akkor meg szívunk. A MÁV-os esetből h-h nem tanultak az emberek? Mindenki rámegy arra, hogy kevesebbet fizessen. Igazából ez jó módszer is lehet, mert ha nem is történik baj, akkor tényleg csak anyniból áll, hogy kevesebbet kell befizetni, de ha bármi van, akkor mi a biztosíték arra, hogy nem lesz probléma a biztosítással?
  • dsg
    #74
    Nalunk be lehet kotni kulfoldi (magyar vagy angol) rendszamuakat is minden tovabbi nelkul. Ezert gondoltam, hogyha hazaviszem a kinti kocsimat, otthon biztositom be.
  • moruf
    #73
    A megbízhatóság a legfontosabb szerintem. Aztán az ár, utána pedig a plusz szolgáltatások.
  • milu00
    #72
    Igazából mindkettő. Lehet, hogy a szolgáltalások annyira kedveznek nekem, akkor elképzelhető, hogy többet szánok rá.
  • Thaison
    #71
    Persze hogy az árat nézik, mivel az ember minél kevesebbet szeretne fizetni... Én mondjuk biztosan nem mennék nevesincs biztosítóhoz... ti hogy vagytok ezzel ? Az ár a lényeg vagy a biztosító által nyújtott szolgáltatások ?
  • moruf
    #70
    Sajnos elég sokan az árakat nézik, ami nem biztos, hogy jó. Aztán, meg majd meglepődnek, ha úgy járnak, mint a MÁV ügyfelei.
  • milu00
    #69
    Hát ez kellemetlen helyzet :P
    Muszáj lejjebb adniuk, mert ha valaki jobb ajánlattal kecsegtet, akkor még a régi ügyfelek is távoznak, nemhogy az újak :P
  • Thaison
    #68
    Muszáj nekik kedvezményeket adni, mert annyian vannak, hogy az embereknek fogalmuk sincs melyiket válasszák, ezért elsősorban azt figyeli mindenki, hogy ki ad több kedvezményt, ki adja olcsóbban a kötelező biztosítást...
  • moruf
    #67
    Most szinte minden biztosító nagy kedvezményeket ad, nem? A Generaliról nem hallottam még semmi rosszat amúgy. Az áraira én is kíváncsi lennék!
  • Thaison
    #66
    szerintem a középmezőnyben mozog...
    viszont úgy látom sok kedvezményt biztosítanak...
  • kutakita
    #65
    Nekem még nem volt hozzá szerencsém, de szerintem a jobbak közé tartozik. Legalábbis ezt hallottam. De az árairól semmit sem tudok. Azok milyenek?
  • Thaison
    #64
    a generali biztosítóról mi a véleménytek ?
  • VinczeLacz
    #63
    Hát, elvileg ahol a kocsi forgalomba van helyezve, oda lehet kötni a biztosítást, nem?(ergo a rendszám is onnan van)
  • kutakita
    #62
    Gondolom ez mindenkinek más. Nálam pl a tesco olcsóbbat dob, mint a netrisk, de csak egy ezressel.
  • dsg
    #61
    14 orszagban? A lenyeg hogy a te keruletedben, varosodban is legyen iroda. Ha intezkedni kell, ez a lenyeg. Par ezer forintert ne valts!
  • dsg
    #60
    Magyarorszag. Nem tok mindegy milyen rendszam van rajt (attol nem nagyobb a kockazat)?
    350 €-t fizetek, otthon 37 ezerbe megallna. Csak utanajarok.
  • hékásébredj
    #59
    Nálam pl. a tecsós (AIM) olcsóbb lett, mint a mostanim. Lehet érdemes lenne átváltani.
    " MAI INSURANCE GROUP (MAI) a közép- és kelet-európai speciális biztosítások szolgáltatója 1990-es évi alapítása óta. MAI 17 éves tevékenysége alatt a régióban vezető hálozatává vált és irodái mára már 14 régiós országban megtalálhatóak. 2006-ban a kezelt biztosítási és viszontbiztosítási díjak elérték a 60 millió eurót."
    Annyira nem lehet rossz ez sem :-)
  • rorock
    #58
    Persze, mondjuk új ügyfeleket keresnek, szóval muszáj elhúzni a mézesmadzagot. De biztos van, akinek itt éri meg jobban.
  • VinczeLacz
    #57
    Úgy tudom csak magyar rendszámmal rendelkező autóra tudsz itthon kötni.
  • dsg
    #56
    A 12 ezer a gagyi szamitasaik atlaga. A lenyeg hogy el legyen adva a termek.
    Nekem 10 ezerrel olcsobb jovore a Netrisk-nel, a Tesconal 5 ezerrel dragabb a jelenlegi 46e-nel.
    Szerintetek kotheto ervenyes KGFB kulfoldi autora?
  • rorock
    #55
    Az sem lenne rossz, de igen, éves :)