174
Kötelező biztosítások, adók stb..
  • iStvan58
    #134
    nos, én végül az unionnál kötöttem. az éves díjam egy összegben csekkes fizetéssel a B10-es besorolásomra: kerekítve 19ezer forint. Ennél jobb ár/érték arányú ajánlatot nem találtam, de ezzel teljesen elégedett is vagyok.
  • Bantumik
    #133
    Az AIM-nál hívják így (aktív viszontbiztosítás). Viszont ha náluk kötöd, érdemesebb máson keresztül kötni. Tesco Biztosítás néven elég magas kedvezményt lehet rá érvényesíttetni.
  • analfa
    #132
    A másik neve Aktív viszontbiztosítás
  • iStvan58
    #131
    ok, utánanézek majd ennek az aktív kárrendezés dolognak, mert kiváncsivá tett.
  • analfa
    #130
    Hiszek neked nincs okom kételkedni, csak egy kicsit fura volt. Nálunk az újrakötés éves szinten alig jelentett valamit talán 1 000Ft-ot egy évre. De most olvastam más is írta hogy kb a fele lett a biztije. A szolgáltatás neve pedig Aktív kárrendezés mint ahogy azt Bantumik is írta.
  • Bantumik
    #129
    Tényleg kicsit soknak tűnik, de ha te mondod! Elhisszük.
  • Bantumik
    #128
    Aktív kárrendezés ennek a szolgáltatásnak a neve. Nem egy haszontalan dolog. De az árgarancia, meg semmibe nem kerül, csak jó helyen kell intézni az egészet.
  • iStvan58
    #127
    Death Magnetic: hát én 2009re 44ezer forintot fizettem, és a biztosító saját oldalán kiszámolva 24ezret kellene jövőre (újrakötés). ha gondolod leírom az adatokat, írd be és nézd meg a saját szemeddel, de nincs okom hazudni, tényleg ennyit dobott ki. de az a durva, hogy van, ahol még ennél is olcsóbbra jött ki (19ezer). az általad említett szolgáltatásról még nem hallottam, de elég jól hangzik!
  • junior07
    #126
    Na erről még nem is hallottam. Eddig csak az árgaranciát figyeltem. És ezt alkusz vagy biztosító garantálja?
  • analfa
    #125
    Én sem tudom István melyiknél volt de szerintem ugyanott egyiknél sem lesz a fele, még az összes kedvezménnyel sem, de tény hogy nem keveset lehet fogni. egyébként ha jól láttam akkor egyik másik biztosítónál van olyan plusz szolgáltatás, hogyha a károkozó biztosítója nem fizet akkor ők kifizetik és később ők meg behajtják a másik biztin... Ez nekem nagyon szimpi! :P (És nincs is hatökör ára.)
  • junior07
    #124
    Én is észrevettem ezt a nagy áresést. Remélem nem üt majd vissza, ha fizetniük kell. Nekem fele nem lett, de pár ezret sikerült lefaragni.
  • iStvan58
    #123
    ha ugyanott kötném, ahol eddig voltam, akkor nekem is kb. a fele lenne.
  • R0sc0
    #122
    nekem például fele annyit kell fizetnem mint tavaly, ugy hogy ugyanott kötöttem újra a biztosításom ahol eddig volt.
  • iStvan58
    #121
    azért a több mint kétszázezer emberből, aki eddig új biztosítást kötött, biztos észrevették páran a kedvezményopciókat, bár közülük nyilvánvalóan nem mindenki online kötötte meg. egyébként én olyat is hallottam, hogy a mostani őrületben átlagosan 15-20%-kal olcsóbb a kötelező biztosítás, és erre állítólag nem volt példa ezelőtt. emellett elhangzott olyan vélemény is, mely szerint az alkuszportálok árversenye rossz hatással lehet a kárrendezésre, és több vitatott, ezáltal hosszabbra nyúló kifizetési esetet eredményezhet majd a biztosítóknál. reméljük, hogy ez nem így lesz, vagy legalábbis mi nem kerülünk ilyen helyzetbe. mondjuk ez rajtunk is múlik, ésszel kell vezetni. :)
  • Rubenvagyok
    #120
    Hát igen ez a tipikus, hogy elfelejtik. Én nemrég (lehet pont ma) hallottam a rádióban, hogy az emberek nagy része nem használta ki ezt az opciót! De miért? Szerintem eléggé látszik a kötésnél.
  • fishsticks
    #119
    Amég nem lesznek ők is nagyok :)
    Fontos, ha köt valaki online biztosítást, akkor külön figyeljenek a kedvezményekre, ezeket külön be kell jelölni, nem biztos, hogy minden oldalon kiemelik, hogy jelöld be (pl van e már biztosítása nálunk? közalkalmazotti kedvezmény stb.)
  • Rubenvagyok
    #118
    Hát ebben lehet valami! Sok ügyfél sok gond... a kisebbeknél meg tényleg észrevehető, hogy oda figyelnek és mindent megtesznek hogy ott is maradj náluk.
  • lac556
    #117
    :D
  • gregorianer
    #116
    Az olcsóbb biztosításoknál akár még az is előfordulhat,hogy nem kezelnek annyira fontos ügyfélnek.Tisztelet a kivételeknek
  • fishsticks
    #115
    'olcsó húsnak híg a leve' Ebben abszólút egyetértek veled, nem szabad a legolcsóbbat megkötni. Veszélyes lehet, nincs árgarancia, lassan fizetnek stb. Én középáron választottam. Ezek megbízhatóbbak.
  • gezakovi
    #114
    Köszönöm a hozzászólásokat.
    Közben egy kicsit én is utánaolvastam. kotelezobaratok.hu Ezt az oldalt mondta az ismerős. kiderült hogy én is spórolhatnék egy havi díjat, ha ő ajánl. Nem tudom. Így ők a legolcsóbbak nekem de, én is azon a véleményen vagyok, hogy olcsó húsnak híg a leve!
    lac556: de igen szerintem ez az.
  • iStvan58
    #113
    hát nekem nem szimpatikus ez a meghívásos rendszer, olyannak tűnik mint az mlm piramisjátékok.
    én ma este tervezem kiszámolgatni, hogy hol mennyibe kerülne, majd leírom a tapasztalatokat.
  • lac556
    #112
    nem errről van szó?
    http://www.vezess.hu/biztositas/baratsagert_olcsobb_kotelezo_biztositas/21567/
  • lac556
    #111
    genertelnek van irodája a központjukban
    Ügyfélszolgálat:
    1134 Budapest, Váci út 19.

    Hétfő-Kedd: 9-17
    Szerda: 8-18
    Csütörtök: 9-17
    Péntek 9-15

    https://www.genertel.hu/Segitseg/Elerhetoseg.aspx

    az uniqa val meg kurva jol járhattál.. ha utánekérdeztél volna pár szervizbe rájöttél volna h az uniqa kb a károk felét HA kifizeti
    és ne abba reménykedj h nem egy generteles/generalis száll beléd hanem abban h nagyivben elkerül téged egy wabard/köbe-s állat
  • M@TriX
    #110
    neked? semmi, a haverodnak esetleg :)

    Nekem is a Genertel lett volna a legjobb, de elvből nem választom a legolcsóbbat, na jó ez így nem pontos. Engem inkább az zavar, "virtuális" biztosító, szóval
    lehet nekik telefonálni meg írni,
    élőben viszont nem lehet sírni.
    azaz nincs iroda ahova személyesen bemehetsz ha gondod van és nekem igen sokszor ez jelentette a megoldást a problémámra nem egy szolgáltatónál, szeretem a személyes nyomásgyakorlást :)

    meg ha kicsit guglizol akkor találhatsz nem éppen pozitív véleményeket pont az elérhetetlenségükről. Nekem 3e volt drágább az Uniqa, de nekem megéri azt a 3e/év pluszt, hogy nem egy fantom biztosítóval állok kapcsolatban. Aztán már csak reménykedek, hogy nem egy ilyen Gen(hibás)erteles száll majd belém :)
  • gezakovi
    #109
    Egyik ismerősöm nyaggat, hogy menjek át a genertelhez, mert az neki jó.
    Tudom, hogy ez az öt éve balesetmentesen vezetőknek való, nem is ez a gondom. (17 éve vezetek, soha semmi kárt nem okoztam. bezzeg az én kocsimat többször is meghúzták már a parkolóban)
    Csak mondta hogyha ő ajánl be engem akkor ő ezért pénzt kap. Ilyenről még nem hallottam. Nincs ebbe valami kaki? Nekem ebbe mi a jó?
    Köszi:
    Géza
  • iStvan58
    #108
    gezakovi: mivel kapcsolatban kérnél segítséget?
  • gezakovi
    #107
    Üdv mindenkinek. Nem tudom jó helyen járok-e? Kötelező biztosítással akadtak gondjaim. Tud valaki a témában segíteni? Előre is köszi.
  • dsg
    #106
    http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?h=7&k=2&i=124597
  • iStvan58
    #105
    hát igen... a budaörsi electro world 2002-es megnyitójáról nem is beszélve.
    electrokilla: egyelőre az allianznál. de 2010-re még nem választottam, mert nem volt időm rendesen átrágni magam a temérdek ajánlaton... majd a hétvégén. kíváncsi leszek. te végül a tesco mellett döntöttél?
  • electrokilla
    #104
    Köszi István58, és te melyik biztositonál vagy, ha szabad érdeklődnöm?
    Hát igen Röfinaator, arra én is emlékszem, már nem tom melyik áruházban volt de agyontapsták szinte az emberek egymást........
  • röfinaator
    #103
    István szépen összefoglaltad a lényeget.:) Előre látónak kell lennünk, gondolni kell mindenképpen a jövőre. Szerintem nem meglepő az, hogy nyereményjátékkal át lehet csábítani embereket abban az országban, ahol az 500 forintos sajtért élet-halál harcot vívnak... Magyar mentalitás. Sokat akar a szarka...
  • iStvan58
    #102
    elírtam a 100. bejegyzésben: én úgy vagyok vele, hogy a legkevésbé sem érdekel, hogy milyen nyereményjátékokkal meg akciókkal kecsegtet egy _alkusz_
  • iStvan58
    #101
    moruf: én (is) azok közé tartozom, akik figyelnek a másikra az utakon, és szintén elvárom, hogy ne hajtson el mellettem az, aki hátulról belémjön, vagy akármi. én még nem okoztam közúti balesetet (lekopogom), szóval még nem kellett amiatt aggódnom, hogy ki tudja-e fizetni a biztosítóm a kárt vagy sem. de nyilván 2010-re (is) olyat fogok választani, amiről legalább valamennyire tudom, hogy biztos háttere van, és nem jut a MÁV sorsára.
    electrokilla: valóban sok időt lehet spórolni az online ügyintézéssel, de ezt a szolgáltatást már a biztosítók is bevezették egy ideje, szóval nem csak az alkuszoknál lehet ezt az opciót választani.

  • iStvan58
    #100
    én úgy vagyok vele, hogy a legkevésbé sem érdekel, hogy milyen nyereményakciókkal kecsegtet egy biztosító, nekem sokkal fontosabb, hogy mennyibe is kerül a biztosítás (sőt, talán ez a legfontosabb), de nyilván nem fogok olyan helyen kötni, ami gyanús, akármilyen olcsó is - szóval a megbízhatóság is számít. de engem az nem hat meg, hogy huszadikként ötezer forintos utalványt kapHATok... mint ahogy hitelt sem veszek fel a szaturnos lcd-tévére csak azért, mert most 0% THM-mel kínálják mit tudom én hány hónapos futamidővel. az viszont tény, hogy kis hazánkban az emberek könnyebben meggyőzhetők nyereményjátékokkal, holott egyáltalán nem garantált, hogy meg is fogják nyerni azt.
  • moruf
    #99
    Teljes mértékben egyet értek veled. Csak kár, hogy kevesen vagyunk így ezzel. Bár aki nem teheti meg, hogy egy megbízható biztosítót válasszon, arra nem lehet ráerőszakolni a kicsit drágábbat. A mai világban nem egyszerű fenntartani egy autót.
  • electrokilla
    #98
    ezér is nem választom mindig a legolcsobbakat, fontos az ár de a szolgáltatás is amit nyújtanak, szoval a kedvező árkategóriájú megbizható biztosítokat szoktam választani. Mindig megkérdem a közeli ismerösi körömet hogy ők melyiknél vannak, és hogy nem csalódtak-e. Mostanság mondták ök is a tescosat, ezért mondom kicsit jobban utánajárok, nyeremény ide vagy oda:) csak ha kárt okozok, vagy nekem okoznak akkor ne legyen probléma.
  • röfinaator
    #97
    megbízhatóságra és árra is egyaránt megyek. engem érdekel mi lesz azzal aki miattam károsul, de elvárom, hogy másokat is érdekelje, hogy mi lesz Velem... ennyit csak megtehet az ember a másikért.
  • moruf
    #96
    Ti hogy döntitek el, hogy melyik biztosítót válasszátok? A megbízhatóság, vagy az ár fontosabb nektek? Érdekel egyáltalán titeket, hogy mi lesz azzal, akinek nekimész? Ki tudja-e fizetni a kárát a biztosítód?
  • electrokilla
    #95
    nekem van biztositos ismerösöm, és megkérdeztem töle mennyire jönne ki, és megnéztem ugyanezt az alkuszcégen kereszetül, és ott olcsobbat dobott ki...... Szoval nem tom, én biztos hogy online kötöm, mert pár perc alatt megvan nem kell bemenni sorba állni az tuti 2 orát elvesz annantol kezdve hogy kilépek az ajtomon, igy meg max 10 perc, de akkor már tényleg sokat mondtam.