174
Kötelező biztosítások, adók stb..
  • kutakita
    #54
    12000? Az nem semmi. Gondolom ez éves díj, mert ha nekem negyedévente 12-t megspórolnak akkor ők fizetnek :D
  • rorock
    #53
    Én is csak nemrég, egyik barátom mesélte, hogy ott akar kötni, hát utánanéztem. Tesco gazdaságos kgfb :) Az persze nincs odaírva, hogy mihez képest 12ezer a megtakarítás.
  • hékásébredj
    #52
    Az a gond, hogy ez azért nagyon relatív... mihez képest 12ezret? Hihetetlenül sok biztosító van már... Mindenesetre azért megnézem mert kíváncsivá tettél. Nem hallottam még Tesco biztosítóról.
  • rorock
    #51
    Valaki kötött már a Tesconál kgfb-t? Igaz vajon az, amit a honlapon írnak, hogy tavaly átlag 12 ezret spóroltak, akik náluk váltottak biztosítót?
  • VinczeLacz
    #50
    Ez jó :)
    Meg ugye azt se felejtsük hogy az alkusz addig játszik nálunk szerepet míg megköttetik az új szerződés, utána már csakis a biztosítóval van dolgunk, alkusszal lezárul az ügy :)
    Szóval ha jól megköti, akkor nem lehet belőle probléma..
  • stranger22
    #49

    Ez jo volt azért nem mindegy hogy kevesebbet vagy többet sporolni.Ezez jot nevettem...Bár lehet hogy valaki igy gondolkozik...
  • Megtörhetetlen
    #48
    azaz kevesebbet fizetni, vagy többet spórolni :) elnézést az elírásért ;)
  • Megtörhetetlen
    #47
    Tehát alkuszt nem akarsz váltani.. Az tény, hogy jelen esetben a piacon a köbés a legolcsóbb, de az még közel sem jelenti azt, hogy jobb is, sőt általában lassan fizet, meg sok a gond vele... Az allianz a második én nem cserélném le... ha mindenáron kevesebbet akarsz spórolni akkor inkább alkuszt válts...
  • VinczeLacz
    #46
    Hát természetesen az, hogy olcsóbb nem jelenti azt, hogy jobb is. Volt már tapasztalatom kis alkusszal, azokkal nem szabad kezdeni. Csak nagynevű cégek díjkalkulátorát szabad használni.
  • stranger22
    #45
    Az hogy olcsobb az ok,de feltétlenül jobb is?
  • VinczeLacz
    #44
    Ha egy másik alkusz olcsóbb árat kínál, akkor érdemesebb hozzá átmenni. De nem is mondanám ezt "átmenésnek", mert csak biztosítóváltásnál vannak adminisztrációs kötelezettségeid. Alkuszt válthatsz könnyedén, Ők majd elintézik egymás közt.
  • stranger22
    #43
    Netrisknél vagyok még... az árkülönbözet 2-3 ezer negyedévente...aliancénél voltam és már pontosan nem tudom melyiket néztem ki...azt hiszem a köbéset.
  • Megtörhetetlen
    #42
    Nah jó de hol maradsz? Milyen alkusznál voltál, mennyi az árkülönbözet, milyen biztosításod volt és akarsz?
  • stranger22
    #41


    Hali!

    Van egy kérdésem a kötelezővel kapcsolatban:

    itt-n megnéztem a 2010 biztosítást, és valamivel olcsóbb lenne de úgy döntöttem hogy maradok. Jól döntöttem-e?Későbbiekben milyen következményekkel járhat ez?






  • Csbeni
    #40
    Pedig elhiheted, hogy a jutalékon kívül nem kapnak mást. Te nem is fizetsz csak a biztosítónak, a jutalékot meg egymás között elintézik.
  • Megtörhetetlen
    #39
    Egy másik oldalon olvastam, hogy a jutalék az egyetlen haszna az alkuszoknak, ebben mondjuk kételkedem noh de lehet, mert az érthető, hogy hogyha online kötsz szerződést akkor olcsóbb, de az azért van mert ezzel munkaerőt vesznek ki a folyamatból, de ez nemn magyarázza az eltéréseket. Elméletben ugyanis nem tehetnek a biztosító által meghatározott díjakra + díjakat!
  • Csbeni
    #38
    Biztosan kötnek egymással valami szerződést, ami titkos, és rögzítik benne hogy mennyi az annyi. Nem biztos hogy az az alkusz keres rajtunk többet amelyiknek mi többet fizetünk.
  • Thaison
    #37
    Gondolom abból ered, hogy némelyek többet akarnak rajtunk keresni, ha náluk kötjük meg...
  • Megtörhetetlen
    #36
    Ezek szerint igen, a különbözet, hogy miből ered azt elképzelni se mtudom... Elvégre ugyanaz a biztosító, csak az alkusz más... Ha valaki tudja a megfejtést az igazán elárulhatná?
  • Zsolt01
    #35
    Nekem írtad !
    (válasz gombot nem használtál)

    Ha igen, de ennyire alkusz függő lenne !
  • ribot
    #34
    Alkusztól függ!
  • Zsolt01
    #33
    Sziasztok.

    biztositok.hu weboldalon kiszámolva a 2010-es Kötelező és meglepő eredményt kaptam!
    Allianz Hungária Biztosító Zrt. 16200 Ft Éves díj.

    Ez nekem teljesen megfelelő lenne!

    Más weboldalakon, 2 másikon is néztem és mindkettőnél

    Allianz Hungária Biztosító Zrt. 29 640 Ft Éves díj.

    Hogy lehet ez, hogy biztositok.hu-n ennyivel olcsóbb legyen!

    Természetesen mindenhol ugyan úgy, ugyan azokkal az adatokkal töltöttem ki és többször is 2-3 szór is kitöltöttem, hogy ellenőrizzem, de mindig ugyan az lett.

    Vélemény?
  • VinczeLacz
    #32
    lol, mik vannak.. :D

    Miért, tán ez is a színes kategóriába tartozik?

    Én azért szerintem maradok a normálisaknál..
  • ribot
    #31
    :P
  • Bantumik
    #30
    Na ez az év poénja! :)
    Tesco gazdaságos biztosítás ide jutottunk:
    http://www2.tescoszolgaltatasok.hu/hu/biztositas/kgfb
    Viszont őszintén vezekelnem kell a csúnya poénkodás miatt... egész jónak tűnik a dolog.
  • Bantumik
    #29
    Mindenképp érdemes neten megkötni, nagyon egyszerű és meg is éri. Magas kedvezmányeket lehet bezsebelni az online ügyintézéssel.
  • VinczeLacz
    #28
    Én mindenképp csak online akarnám, nincs humorom futkározni össze vissza..
    Azt mondják itt csak kitöltöm aztán postán megjön a szerződés, aláírom és ennyi..
  • ribot
    #27
    Szerintem teljesen mindegy, hogy milyen formában kötsz biztosítást! Online persze jóval egyszerűbb a dolog és természetesen biztonságos is!
    Tavaly kedvezményeket is kaphattál, ha online kötötted... idén még nem néztem körül!
  • VinczeLacz
    #26
    Sziasztok.

    Elvileg mától lehet megint váltani biztosítást.
    Nagyon mondogatják hogy mennyire jó neten csinálni.
    Mindegy hogy melyik kalkulátort/online kötőt használom? Vagyis mindegyik biztonságos?
    Először csinálok ilyet, jó lenne gond nélkül letudni minnél előbb..
  • TommyC
    #25
    oops elírtam mert másképp akartam fogalmazni,
    szóval azt mondták, hogy ÉRVÉNYES, stb...
  • TommyC
    #24
    azt mondták, hogy nem érvényes, de mivel külföldre utazom váltsam ki a zöld kártyát is;
  • TommyC
    #23
    ok, köszi a választ; holnap még felhívjuk a biztosítót h megkérdezzük pontosan mi van és akkor leírom mit mondtak.
  • Vlala #22
    Köszi, egyelőre elég egy "lélekvesztő", ezzel is lesz még elég bajom.
  • Vlala #21
    Ha apud kitölt egy köclcsönadási szerződést (bár abban sem vagyok biztos, hogy családon belül szükség van ilyenre), miszerint az autóját legálisan használhatod, akkor érvényes.
  • TommyC
    #20
    hűha, nem tudtam, hogy csak én vagyok olyan helyzetbe, hogy a szüleim kocsiját vezetem... másnak nem fordul ez meg a fejébe v mi?...
  • TommyC
    #19
    Hali,
    ha apám nevén van az autó és a biztosítás, és úgy történne baleset, hogy én vezetek (érvényes jogsival :P) akkor még érvényes a biztosítás?

    Tudtok erről valamit?...
  • szjuca
    #18
    Ha van gyereked, kedvezményt kapsz.
  • szjuca
    #17
    Tegnap felhívott egy nő és a jelenleginél kb 1200 Ft-al olcsóbb havidíjú biztosítást hozott ki az adataimból, mint a mostani. Kiküldik a szerződést, aláírva kell visszaküldeni.
  • annabella2
    #16
    mindenképp nézzetek utána valamilyen kalkulátoron, hogy mi merre hány méter! ha minden igaz, én feleannyit fogok perkálni jövőre! :)
  • mate317
    #15
    Mikor a legolcsóbb a kötelező biztosítás? Mert nézik, hogy ki az üzembentartó, ki a tulajdonos, hol laknak, mikor születtek stb... Vidéki rokonokkal nyerhetek?