174
Kötelező biztosítások, adók stb..
  • iStvan58
    #121
    azért a több mint kétszázezer emberből, aki eddig új biztosítást kötött, biztos észrevették páran a kedvezményopciókat, bár közülük nyilvánvalóan nem mindenki online kötötte meg. egyébként én olyat is hallottam, hogy a mostani őrületben átlagosan 15-20%-kal olcsóbb a kötelező biztosítás, és erre állítólag nem volt példa ezelőtt. emellett elhangzott olyan vélemény is, mely szerint az alkuszportálok árversenye rossz hatással lehet a kárrendezésre, és több vitatott, ezáltal hosszabbra nyúló kifizetési esetet eredményezhet majd a biztosítóknál. reméljük, hogy ez nem így lesz, vagy legalábbis mi nem kerülünk ilyen helyzetbe. mondjuk ez rajtunk is múlik, ésszel kell vezetni. :)
  • R0sc0
    #122
    nekem például fele annyit kell fizetnem mint tavaly, ugy hogy ugyanott kötöttem újra a biztosításom ahol eddig volt.
  • iStvan58
    #123
    ha ugyanott kötném, ahol eddig voltam, akkor nekem is kb. a fele lenne.
  • junior07
    #124
    Én is észrevettem ezt a nagy áresést. Remélem nem üt majd vissza, ha fizetniük kell. Nekem fele nem lett, de pár ezret sikerült lefaragni.
  • analfa
    #125
    Én sem tudom István melyiknél volt de szerintem ugyanott egyiknél sem lesz a fele, még az összes kedvezménnyel sem, de tény hogy nem keveset lehet fogni. egyébként ha jól láttam akkor egyik másik biztosítónál van olyan plusz szolgáltatás, hogyha a károkozó biztosítója nem fizet akkor ők kifizetik és később ők meg behajtják a másik biztin... Ez nekem nagyon szimpi! :P (És nincs is hatökör ára.)
  • junior07
    #126
    Na erről még nem is hallottam. Eddig csak az árgaranciát figyeltem. És ezt alkusz vagy biztosító garantálja?
  • iStvan58
    #127
    Death Magnetic: hát én 2009re 44ezer forintot fizettem, és a biztosító saját oldalán kiszámolva 24ezret kellene jövőre (újrakötés). ha gondolod leírom az adatokat, írd be és nézd meg a saját szemeddel, de nincs okom hazudni, tényleg ennyit dobott ki. de az a durva, hogy van, ahol még ennél is olcsóbbra jött ki (19ezer). az általad említett szolgáltatásról még nem hallottam, de elég jól hangzik!
  • Bantumik
    #128
    Aktív kárrendezés ennek a szolgáltatásnak a neve. Nem egy haszontalan dolog. De az árgarancia, meg semmibe nem kerül, csak jó helyen kell intézni az egészet.
  • Bantumik
    #129
    Tényleg kicsit soknak tűnik, de ha te mondod! Elhisszük.
  • analfa
    #130
    Hiszek neked nincs okom kételkedni, csak egy kicsit fura volt. Nálunk az újrakötés éves szinten alig jelentett valamit talán 1 000Ft-ot egy évre. De most olvastam más is írta hogy kb a fele lett a biztije. A szolgáltatás neve pedig Aktív kárrendezés mint ahogy azt Bantumik is írta.
  • iStvan58
    #131
    ok, utánanézek majd ennek az aktív kárrendezés dolognak, mert kiváncsivá tett.
  • analfa
    #132
    A másik neve Aktív viszontbiztosítás
  • Bantumik
    #133
    Az AIM-nál hívják így (aktív viszontbiztosítás). Viszont ha náluk kötöd, érdemesebb máson keresztül kötni. Tesco Biztosítás néven elég magas kedvezményt lehet rá érvényesíttetni.
  • iStvan58
    #134
    nos, én végül az unionnál kötöttem. az éves díjam egy összegben csekkes fizetéssel a B10-es besorolásomra: kerekítve 19ezer forint. Ennél jobb ár/érték arányú ajánlatot nem találtam, de ezzel teljesen elégedett is vagyok.
  • BBakter
    #135
    Szasztok!
    Kellene egy kis segítség. Tegnyp jött meg a jövő évi kötvényem mentem is ügynökömhöz felmondani a biztosítást. Elvileg ez meg történt.
    Ez lehetséges? Nem csak November 31 -ig lehetett? Azért érdekelne mert már megkötöttem eg ujat unionnál. És nem akarok két ló között a földre esni...
    Amugy Unionról mi a vélemény?
  • BBakter
    #136
    Ja és ma már kültde a csekket a régi biztosító 18. -i feladással.
  • BBakter
    #137
    Mármint 18. án adták fel. Nekem 1. -ig kéne befizetni.
  • zotya078
    #138
    Emberek mindenkit óva intek a Wabard biztosítótól, amíg tavaly ők voltak a legolcsóbbak - 2239ft, addig idén gondoltak egyet és felemelték a Simsonom kötelező felelősség-biztosítását 9996ft-ra. Én úgy döntöttem nem fizetem be, mivel nincs ennyi pénzem eltartani a sok bőrfotelben pöffeszkedő aktatologatót.
  • zotya078
    #139
    Nevetséges, hogy bármit megtehetnek ebben az országban, a biztosítók. Természetesen a biztosító váltások időszakában, vagy előtte nem küldtek értesítést a változásról. Szerintem, erre kellene törvény, mert ez így nem fair az emberekkel szemben!
  • szukaresz
    #140
    Biztositót akartam váltani 2-szer mondtam fel ,mindig vissza küldték hiánypótlásra,persze a levél nélkül.Berágtam küldtem nékik eggy emailt ,hogy minden fórumon panasszal fogok élni azóta azóta semmi hir se csekk..mi mit tehetek még én kalapoljak....Ez a szignál....mi a teendő ijenkor? v-ki ?
  • Smallsock
    #141
    Látom, hogy nem írtak régóta ebben a témában, de én nem rég bukkantam rá, jó lenne feléleszteni! Valaki még nézi esetleg?

    zotya078, ez tényleg egyáltalán nem fair, én úgy tudom, hogy az előtt tájékoztatniuk kell az új díjakról, mielőtt megkötöd a jövő évre a biztosításod, hogy el tudd dönteni, váltani akarsz-e vagy maradsz annál,akinél voltál. A biztosítók október 30-ig meghirdetik a következő egy évre vonatkozó díjaikat, amin aztán nem változtathatnak. Szerintem nem csak a Wabard emelte a díjait. Nem nézted meg, amikor újrakötötted? Felmentem az egyik alkusz honlapjára, és egy biztosító kivételével mind 5000 Ft felett van, az átlag pedig 10150 Ft.
  • Thaison
    #142
    Nézegetem a biztosítókat, de nagyon nagy a káosz nálam, az UNIQA-ról vannak tapasztalatok? Allianz-ról mi a vélemény? Az UNIQA-nál azt figyeltem meg hogy egy elég innovatív biztosító, és a díjak is elég jók, csak mivel én "fiatal" vezető vagyok és ez lesz az első váltásom annyira nem válogathatok. Fontos a gyorsaság, meg az hogy jó legyen a biztosító-ügyfél kapcsolat, mert egy évig velük kell jól együttműködni ha gond van...:S
  • morleone
    #143
    A gyorsaság igazából neked nem annyira fontos, hisz a kötelező biztosítást azért köti az ember, hogyha balesetet okoz, akkor tudja a károsultat kártalanítani. Így neked nem (annyira) fontos hogy másnak mikor fizeti ki. Persze ha onnan nézzük a dolgot, hogy viszont helyzetben te is elvárod a gyors ügyintézést akkor viszont érdemes. (De azt is érdemes lenne kikötni a biztosítóknál, hogy ilyen esetben fix idejű legyen a kártalanítás - senki sem szeret a pénze után szaladgálni, és ne is kelljen neki)

    Az UNIQUA-ról és az Allianz-ról nem tudok nyilatkozni, én még őket nem próbáltam. De szívesen várok róluk véleményt.
  • yugoslave
    #144
    Tavaly egy UNIQA-s koccolt le a lámpánál, jött a seggembe egész végig, aztán egy fékezésnél durr... ő pont UNIQA-s volt, elismerte, hogy ő volt a ludas, gyors, korrekt ügyintézés volt, nem volt gond, mindent kifizetett a biztosítója, szerintem megbízható.
  • marsu
    #145
    sziasztok

    ha új biztosítást akarok kötni, akkor a régit előbb fel kell mondanom, vagy azt a biztosítók elintézik egymás között???

    előre is kösz
  • FlyHigh
    #146
    Amúgy most ezzel a biztosítós balhéval mi lesz? Én már megrendeltem az új szerződést az allianznál amint lehetett, de most az allianz azt írja, hogy szerződés törölve, netriskre meg karbantartás miatt nem lehet fellépni. Új megbízást kell majd adjak, vagy mi lesz?
  • szimbol
    #147
    Sziasztok,

    Csináltam egy LE=>kW átváltót, ha valakinek szüksége lenne rá.
  • mojito10
    #148
    A biztosítók ezt elvileg elintézik egymást között,de nem vagyok benne 100%-ig biztos mivel új vagyok a terepen. @: morleone: Egyetértek veled, fordított helyzetben én is elvárom a gyors kárrendezést, ezért is jobb ha az ember nem a legolcsóbbat választja. No meg az ember nem feltétlenül akar úgy járni mint anno sok ember a MÁV biztosítóval...! Inkább fizetek többet de akkor legyek tényleg bebiztosítva azt a plusz költséget meg le lehet faragni ha cascóval együtt kötöd mert ugye ebben az évben így még több kedvezményt adnak. Szóval ki lehet sakkozni a dolgokat. Lakásbiztosításunk az UNIQA-nál van, és ott is korrektek, sanszos hogy ők lesznek a befutók! Bár még van időm gondolkodni:)
  • mahalo
    #149
    Hát igen én nem is inkább az árakra vagyok kiváncsi(persze az is fontos), de ahogy irjátok se a legolcsóbb nem biztos, hogy jó se pedig a drágább nem azért drágább mert minőségi. Pont ezért érdekel minél több vélemény és minél több kritika. Az UNIQA-rol sok jót hallottam de ott meg a kedvezményekkel ne mvagyok tisztába, mert ha őket választom akkor, leírásuk szerint kapok egyszer 20% mert új ügyfél, mivel közszolgálati szférában dolgozok azért is (bár azt nem részletezik a neten mit),ha bizonyos KMr alatt vagyok azért is. De a kalkulátor nincs úgy megcsinálva, hogy ezeket is beszámoltassam, most nem tudom mi van. Szóval ha valami gigsz van lehet külön kell kezelnem a kötelezőt és a Cascot- mert egyenlőre az a legolcsóbb nekem.
  • only1
    #150
    Sziasztok!
    Ti alkusz segítségével kötitek újra a kötelező biztosításotokat?És ha esetleg igen,akkor hol?Mert én csak 1et ismerek és jó lenne többnél is kiszámolni,próbálok még keresgélni,de ha vannak tapasztalataitok az érdekelne.Köszi a segítséget!
  • marsu
    #151
    netrisk, Én újrakötöttem, és maradtam ugyan ott ahol voltam, elvileg spórolok évi 7500ft
  • Smallsock
    #152
    Fel kell mondani!!! Kivéve, ha alkusznál kötöd. Én a CLB-nél vagyok, és mindig elintéznek helyettem mindent. Felmondják a régit minden évben, az újat pedig megkötik.
  • only1
    #153
    Köszönöm a válaszokat,most nézem pont,hogy ti melyik alkuszoknál vagytok!Akkor szerintem neki is látok, a keresgélésnek,és remélem,minél jobb díjakat kapok majd:):)
  • ZilogR
    #154
    Némi alap infóra lenne szükségem, sorry ha nagyon vagyok, ugyanis még jogsim sincs... Tehát az én történetem:

    Feleségem megszerezte a jogsit, ő lenne egy autónak az üzembentartója, én a tulajdonosa. Az adásvétel létrejött a napokban.

    a.) Akkor nekem most kötelező biztosítást kell kötnöm a 2010-es év fennmaradó időszakára?
    b.) És egyben a 2011-es évre?
    c.) Vagy ha a 2010-re megkötöm, akkor ez a biztosító öröklődik tovább 2011-re?
    d.) Az is lehet, persze, h a 2010-esek tarifái nem ugyanolyanok, mint a 2011-eseké és akkor most az első megkötése után váltanom is kell, mert olcsóbbat akarok, amihez külön is kell kötnöm 2011-es évre?

    e.) A forgalmi kiállításához kell ez a biztosítás hogy megkötve legyen vagy ez nem számít, csak legyen megkötve a forgalmi kiállítása után x nappal legkésőbb?
    f.) Jut eszembe: nekem másfél éve(!!! nem vicc !!!) lejárt a személyim, mindenhol az útlevelemet használom a személyazonosság igazolására. Kell kötelezően személyi igazolvány ezekhez a bejegyzésekhez vagy jó az útlevél is?

    g.) Ezek a webes kalkulátorok a mi esetünkben ~30eFt-tól ~136eFt-ig kalkulálnak különböző biztosítóknál. Mi a tapasztalat? Ugyanúgy nem csinál egyik sem semmit, vagy van értelme és tartalma a magasabb tarifáknak? Hol lehet ezeket részletesen megtalálni? (Tudom: Google)
    h.) Ez olyan, hogy ezt fizetem én, amiből az általam okozott károkat fogják megtéríteni? Ha nem fussa belőle, akkor a maradékot én fizetem? Tehát ez a mások jól járását jelenti? Magyarul: ha én egy olyan vezető vagyok, aki tipikusan sokat hibázik és sokszor koccan, ütközik, gázol, akkor válasszak drágábbat, hogy a későbbi sok kiadásom legyen fedezve, míg ha patent profi Sprint Cup versenyző vagyok, akkor minek fizessek, úgyse csinálok bajt?!??

    Előre is köszönöm!
  • only1
    #155
    Szia Zilogr!
    Én például Smallsock segítségét vettem igénybe, kettővel alattad. Alkuszcégnél kötöttem újra szóval tudtam keresgélni a díjak között. Meg is kötöttem a szerződésemet, évi 28000 Forintos díjat kell fizetnem az Allianznál,nem a legolcsóbb megoldás,de egy olyan cég ami megbízható szerintem. Vannak fenntartásaim a túl olcsó kötelezővel szemben. Ha most megkötöd, akkor ugyanezt a díjat fizeted jövőre is.
  • csabicsabi
    #156
    Sziasztok!
    Tavaly a kedves biztosítótársaság felmondta a biztosításom a robogómról díjnemfizetés miatt és erről elfelejtett értesíteni.Most pedig fedezetlenségi díjat kellene fizetnem.Kérdésem az lenne, hogyha én eladom a robogót akkor az új tulaj, amikor köt rá biztosítást akkor neki nem kell fizetni fedezetlenségi díjat? (elég szemtelen összegről van szó)

    Remélem valaki tud segíteni. Előre is köszi!
  • hulloreka85
    #157
    Szeretnék biztosítót váltani, mert a mostanival már nem vagyok megelégedve. Ki mit ajánl ?
  • grrrrr
    #158
    Én is most nézegetek biztosítások után... egészen pontosan otthonbiztosítás után.
    Eddig az Allianz tűnik a legszimpatikusabbnak. Háromféle biztosítási csomag közül lehet kiválasztani a számunkra megfelelő konstrukciót az otthon és szeretteink számára, melyek közül a Komplex csomag valóban komplex s valamennyi biztosítási kockázatra kiterjed...
  • paraflux
    #159
    Én náluk vagyok jó ideje szerintem előbb még olvasgass utána, mert ha jól emlékszem van olyan lehetőség is, hogy a biztosítási szolgáltatásokat te magad állíthatod össze, legalábbis még anno én így csináltam. Sok esetben így sokkal jobban megéri...
  • grrrrr
    #160
    Jól hangzik ez a magad állítod össze dolog... (bár kicsit félek hogy kihagynék fontos dolgokat) esetleg tudnál egy linket dobni mert nem igazán találtam ilyet :(