177
Akikkel kib*sztak az X kromoszómák!
  • bardocz
    #177
    Akkor a 34 egész jó? Zöldes-kékesnél hibáztam szerintem sokat.
  • morcosqtya
    #176
    neonfényben, óccó monitorral, munkahelyi gépen.

  • Aspyrin
    #175
    htx!
  • Piloss
    #174
    8 pont

    hmmm....





  • Dzsini
    #173
    Lent írtam a tesztről, nekem akkor 170 pont környékén volt (most nem álltam neki), az közepes színtévesztés - a 90 enyhe tévesztést, a 20 már gyakorlatilag kiváló színlátást jelent - persze attól is függ, hogy a monitor normálisan be van-e állítva, milyen a környezeti fény, stb... ez sem teljesen megbízható, de jó szórakozás.
  • Calver
    #172
    23, kékeszöld résznél kis híján kifolyt a szemem, most már értem miért
  • Aspyrin
    #171
    Nem egészen sikerült lefordítanom.. 99 ponttal, "low acuity" értéket kaptam, ez a világvége szindróma lenne? :)
  • Dzsini
    #170
    A 142-es teszt új címen
  • Aquir
    #169
    az érzékelésről :)

  • Animefox
    #168
    Hallod majdnem összekoszoltam ma a szélvédőmet, jön a meleg és szaporodnak ezek a motoros bogarak.... xD Szemüveg ide oda én közveszélyesen vezetek így is úgy is... :) csak annyira kéne hogy lássam valamennyire vele azt a szar babos könyvet...
  • Aquir
    #167
    ha megfelelő szemüveg nélkül vezetsz elüthetsz valakit
  • Aspyrin
    #166
    Azért ez nem lenne ilyen egyszerű. :)
    Különböző fokozatai vannak a tévesztésnek, egyáltalán nem biztos, hogy találnál olyat, akinek hasonló lencse kellene, mint Neked (nem is beszélve az esetleges dioptriáról).
    De azért sok sikert! :)
  • Animefox
    #165
    Nekem alkalmassági vizsgára kéne csak :D Kölcsön akarnék kérni egyet....
  • Aspyrin
    #164
    Pár hónapja lehetőséget kínáltak a szemüveg kipróbálására, de nem volt időm rá, ettől függetlenül kíváncsi vagyok, milyen lenne mindent "helyes" színben látni. :)
  • Aquir
    #163
    kizárt
  • Animefox
    #162
    Valakinek van szemüvege???
  • ZilogR
    #161
    Gondolom minden nap ezt hallod: ...isteni a sütije...! És azok a mókás színek...! Egyenesen IMM-MMÁ-DOMM! ;) :P
  • bcrics
    #160
    hy ,,, énis színtévesztő vok..a szakmám szerint pedig cukrász:D.,.de sosem volt még gondom belőle:DDD
  • Aquir
    #159
  • bardocz
    #158
    Jah azt hittem sztereogram topikban vagyok:D
  • bardocz
    #157
    Én ebben nem látok semmit:(
  • Aquir
    #156
    gratz
    áh, ez már kismiska ahhoz képest :D
  • chhaya #155
    You have perfect color vision!
    Nekemis, nyiiiiiiii. :D
    Énis rövidlátok.

    na mennyi az annyi?
  • Aquir
    #154
    már mindenki elég jól látja a színeket? :)


    (cseppet sem zavaró ugye amit a színek okoznak néha)
  • degenerator
    #153
  • Aquir
    #152
    de mivel én nem tévesztek színt (höhö), ezért mondtam szerénységemben is hogy rövidlátó vagyok xD
  • Dzsini
    #151
    természetesen színlátásra gondoltam jó látásnál, nem rövidlátó topicban vagyunk, hanem színtévesztőben :D
  • Aquir
    #150
    épp ezért mondtam hogy relatív :p mint az előző hozzászólásomban :)
  • ZilogR
    #149
    hmm... én is rövidlátó vagyok... nocsak, csináljunk felmérést! rövidlátók vs nem rövidlátók színlátás tournament lol, wow, yeah! :) ;)
  • bardocz
    #148
    Jó színlátásról van szó,senki sem beszél itt jó látásról :)
  • Aquir
    #147
    mondjuk az a "jó" látás relatív :) én rövidlátó vagyok
    (vagyis öregkoromban javulni fog a szemem:)
  • Aquir
    #146
    nem tagadom, elsőre :)



  • Dzsini
    #145
    aztamindenit - jól látó ismerősök is olyan 10-20 pont körül produkáltak - ehhez már nagyon jó szem és jó minőségű monitor is kell :) gratula.
  • ZilogR
    #144



    Elsőre...! :P

    Anno a BME-n színtechnikából kimérték a szemem és nagyon jó eredményt produkáltam - pedig esélyes voltam színtévesztésre, mert láttam a "babos"-könyvben azokat a számokat is, amiket nem kellett volna...
  • bardocz
    #143
    13 pont.
    "A lower score is better, with ZERO being the perfect score."

    Bár én nem vagyok színtévesztő.
  • Dzsini
    #142
    100as színskála teszt
    soronként az első és az utolsó színfolt fix, a közteseket kell árnyalatok szerint sorbarakni, végül pontszámot ad aszerint, hogy hány lépésnyit tévedtél összesen...

    Igazából xenonlámpánál kellene, mert így sokat torzít a monitor is, de nem rossz teszt. (176 pont)
  • dechatlon
    #141
    persze olcsóbban
  • dechatlon
    #140
    Szia timantes!
    Én is szintévesztő vok,csináltattam is szemcsiit ezt a szinkorrekciósat,105000 ft-ba került és ahova akartam menni nem fogadták el :(de ha érdekel akko rnagyábol tudom a számokat:),és ha valakit érdekel a szemcsi akkor egy szép fekete kerettel(d25-ös lencsével)eladnám, e-mail:[email protected]
    sziasztok
  • timantes
    #139
    Segítsetek!!! Engem is üldöz a színtévesztés :((

    Eddig 2 alkalmassági vizsgálaton kibuktam miatta ( katona , rendőr ) , most megint megyek alkalmassági vizsgálatra immáron HARMADSZORRA ( most épp fegyőr ) . Úgy hallottam hogy 90%ban szinte mindenhol ugyanolyan baboskönyvet olvastatnak. Megtudná valaki mondani hogy milyen számok vannak a könyven , esetleg milyen sorrendben követik egymást ???

    SOS-ben kellene , 2 nap múlva megyek.
  • Zolorado
    #138
    Én is színtévesztő vagyok, elég bosszantó néha :]
    Főleg ha pl piros-kék, zöld-narancs, kék-narancs színű objektumok egymás mellett vannak, akkor vibrál előttem a határfelület 8-(
    (Bizonyos árnyalatoknál)
    Meg ilyen párosítású háttér és betűszín mellett nem tudom elolvasni a szöveget, ki kell jelöljem, hogy lássam :]
    30/22

    Most láttam én is a www.szintevesztes.hu -t, kíváncsi is voltam az árakra... hát ennyiért inkább továbbra is kijelölöm a szövegeket, ha úgy adódik. Amíg meg nem gazdagszom :D

    Meg aztán elég Elton John-os némelyik ilyen szemüveg, egyes nem színtévesztők még félreértik :P

    (Jah, és persze az örökös magyarázkodás: színtévesztés nem= színvakság)