251
nálunk is?
  • Falconer
    #171
    Nem isznak igazabol 21 alatt, szemelyesen tapasztalom. Nincsenek olyan tizeneves vadbarmok, mint otthon, akiknek hozza van nove az uveg a kezukhoz, es reggel is mar buzlenek a bagotol. Itt csak vann szimplan retardaltak, de nincs az ami otthon.
  • Falconer
    #170
    De az csak szimbolikus jelentosegu, semmi jogi hattere nincs.
  • magus
    #169
    sztem is hülyeség, Hollandiában sem azért füvezik minden turista aki odamegy mert annyira bejön neki, hanem mert itthon nem lehet...
  • magus
    #168
    jah, kurvára bevált amerikában is, minden 21 éves hülye mint a seggem mert végre ihat (nem mintha addig nem innának, de sok helyen komolyan veszik és 25 évestől is elkérik).
  • Grenzjager
    #167
    házassággal kapcsolatban a Szépművészetiben rendezett nagy roma lagzin a csaj 15 éves volt ha jól emléxem :)
  • Goth
    #166
    ez vicces :D
    felesleges, hülyeség, stb.
    a 14 évesek akkor is dohányoznának és alkoholizálnának ha 30 évre emelnék a korhatárt.
  • _Vegeta_
    #165
    Sapkafej: Pedig sajnos igaz. :)

    Catti: T_T #163: Képet!!!! Bizonyossagot kovetelek. :D

    Falconer: Vegulis van benne ertelem, mert nagyon megbuntetik ha kiskorunak szolgaltat alkoholos italt. :D
  • ffxi
    #164
    Na fogadjunk, hogy nem így van:)
  • CattiBrie
    #163
    én is kinézek 18-nak, most leszek 19 :) de télleg .)
  • homeless
    #162
    Tényleg nincs hozzá joga, nem kérheti el, de ha meg akarsz inni egy sört akkor oda fogod adni. Ő nem tehet mást minthogy elkéri a személyit. Én pl ismerek olyan 15 éves kölyköt aki simán kinéz 20-nak, de az ellenkezője is igaz. Én is fiatalabbnak nézek ki mint amennyi vagyok(20). Na most akkor a boltos/pultos hogy ítélje meg, hogy ki mennyi idős? Minden boltba nem állíthatnak rendőrt, hogy igazoltasson.
  • CattiBrie
    #161
    ez így van, nincs joga hozzá.. erőszakkal, vagyis nem vihet be őrségre azért mert nem mutatod meg.. ám ahhoz van joga, hogy annélkül nem szolgál ki
    ennyi, de másról nem is volt szó
  • Falconer
    #160
    Hehh, ebben is van vmi :D
    Tiltott gyumolcs mindig jobb kategoria :DDD
  • Falconer
    #159
    Nincsen hozza joga. Nem teheti meg.
  • Bandee1987
    #158
    Igen, értem én :)

    De képzeld el, ha a gyerekeknek meg lenne engedve a sörivás, mintha csak tejet innának...sztem nem lenne olyan népszerű :)
  • Falconer
    #157
    Mondjuk lehet ebben is valami, de pl USAban 16 a vezetesi korhatar, es szigoruan veszit de nagyon az ittas vezetest, tehat nincsen problema. Diszkobalesetek szoktak altalaban lenni, hogy szetissza magat a hulyegyerek, de a vezetesi otletet nem tamogatom.
    En mondjuk a jogositvany megszerzeset nehezitenem, vagy ilyesmi, mert annyi balfasz van az utakon, aki nem tudja a kreszt, meg vezetni sem bir, hogy nonszensz. Aztan van meg egy csomo oregember, aki felig vak, a reflexeirol meg a helyzetfelismeresrol mar nem is beszelve.
    Akkor meg mondjuk mar egy sort is engedelyezhetnenek vezetes elott. Mert ugye arra hivatkoznak, hogy a reflexeket lassitja. De hol vannak a 80 eves bacsi reflexei az enyemekhez kepest, ha iszom egy sort?
  • CattiBrie
    #156
    nagyon helyes, hogy kérte tőle
  • Falconer
    #155
    Birom ezeket a barmokat, akik azt hiszik, hogy van joguk igazoltatni :D Tiszta lol.
    Szerintem a kis pocsoket egyszeruen kuldjek el a francba, aki meg mar kinez vhogy 18nak, azt meg ne buzeraljak.
    Mondjuk a torvenyt is modosithatnak, hogy mondjuk max biztonsagi orok igazoltathassanak, de nehogymar ilyen mindenfele kis hulye qrvak a szemelyimet kerjek.
  • Lord RZA a PUNK
    #154
    én ezt a 21éves korhatárt csak jogsira alkalmaznám.....18évesen még nem nött be a kölykök feje lágya a vezetéshez...szerintem
  • CattiBrie
    #153
    gondolom ezek az opciók is megszűnnének 21-ig
  • Falconer
    #152
    Szerintem ez a 21 ugy hulyeseg ahogy van. Ha mar 18eves korban leg erett az ember, hogy szavazzon, vezessen autot (az mar 17), meghazasodjon, stb, akkor miert ne lehetne inni? Ennek szvsz semmi ertelme.
    Masreszt a kis reszeg suttyokat, akik a trendiseg miatt isznak, ezzel nem lehetne visszaszoritani.
    Inkab a 18as korhatart kene normalisan betartatnai, es akkor minden franko lenne.
  • Cat 02 #151
    érdekes sztem a teszkón kivül sehol sem tartják be
  • CattiBrie
    #150
    o.O
  • sapkafej
    #149
    hát ez a "trendy" duma :P
  • sapkafej
    #148
    12-13 évesek? sztem ez túlzás. legalábbis én sose látok egyet sem.
  • _Vegeta_
    #147
    Catti: Jellemzo, errol beszelek. :D

    Bucser: Bobby-k? Fura egy nev. :)

    Sapkafej: Mit mond mindenki? :)

    Hajnalcat: Pontosan. Leszokik a cigirol barki is mert rairjak a dobozra hogy karos az egeszsegre? Nem.

    homeless: tevedes, regebben nem volt trendy. Regebben nem is hasznaltak ezt a szot höhö. Egyebbkent a tobbi resze igaz, egyre lejjebb csuszik ez a hatar. A tavalyi paraderol lattam egy aranyos kepet hogy ilyen 10-12eves kislányocskák ott ugralnak kisminkelve mindenfele "trendi oltozekkel es kiegeszitovel". Normalis az ilyen? :D
    #144: Nekem is volt egy aranyos kis epizodom. 4. evvege korul megyunk kocsmazni haverokkal. Kerunk valami kis roviditalt eloszor en kertem aztan mondja a pultos csaj hogy:
    - Szemelyit mutassal legyszi.
    - Kerdem én minek? de azert kozbe kotoraszom elo.. mikor vennem ki mar adnam a kezebe meglatja.
    - Jah koszi nemkell. En csak mosolygok. (Meglatta hogy nem ilyen kartyaszeru hanem a regebbi koteses es rogton kapcsolt hogy akkor mar elmultam 18.)
  • eörgs
    #146
    k, hbd margit
  • Marki
    #145
    Tökjó, holnap leszek nagykorú, ha megvalósul a törvényjavaslat
  • homeless
    #144
    Van egy bolt ahol piát szoktunk venni. Ott se kérték el soha senkitől a személyit. Kb. 1 hónapja megbaszták őket párszázezerre, és azóta mindenkitől elkérik. Még tőlem is elkérték a múltkor(mondjuk én tényleg nem nézek ki 20-nak), pedig mi már törzsvásárlónak számítunk ott
  • homeless
    #143
    Mindig is trendy volt a fiatalon ivászat. Csak éppen régen nem lehetett látni 12-13 éves kis szarokat hót részegen mászkálni, hajnal 3-kor. Kezd lejjebb csúszni az a határ amikor egy fiatal elkezd inni/cigizni. Régen 16-17 volt kb ez a határ. Amikor én voltam ennyi idős, akkor olyan 14-15 év volt(én is kb ilyen idősen rugtam be először, és próbáltam ki a cigit), mostmeg eltelt 6 év és 13 évesen már javában iszogatnak. Ez már tényleg dúrva. 16 évesen még belefér, de az alatt nem kéne.
  • Hajnalcat
    #142
    Teljesen mindegy, hogy feltolják 3 évvel, akkor is venni fogják a cigit meg az alkoholt a fiatalok. Nem fogják a bolti eladók elkérni minden egyes embernek a személyiét, ahogy ezt eddig se tették. A pénz számít ebben az országban, semmi más. Ha ad a gyerek pénzt az árúra, akkor ugyanúgy megkaphatja, mint a felnőttek, nem fogja az eladót érdekelni, hogy nagykorú-e az illető vagy sem. Ez a valós helyzet.
  • sapkafej
    #141
    mindenki ezt mondja :|
  • Prank
    #140
    és még személyit sem hordanak a civilek:)
  • Bucser
    #139
    Ja ott az utcai rendőröknél nincs fegyver sem (bobby-k)
  • Sné Zsuzsa
    #138
    :))

    Én 15 évesen nem azért részegeskedtem a suli disco-ban, mert tiltva volt, hanem, mert hajtott a kíváncsiság, mert a tesókám is azt csinálta :) Jelenleg 19 vagyok, de nem nagyon érdekel a pia...ha megtíltanák sem érdekelne. Egy vodka-martini a max, amit fogyasztok egy este folyamán..vagy max kettő :) ha annyira kellene martini és én nem vehetnék megvetetném egyik haverral vagy anyuékkal, tudják nagyon jól, hogy nem sokszor alkoholizálok
  • CattiBrie
    #137
    nyilván
  • _Vegeta_
    #136
    A britt tarsadalmat nem kene a magyar tarsadalomhoz hasonlitgatni mas vilag uralkodik arrafele. :)
    Amugymeg nem azt csinaljak a fiatalok amit a torveny tilt, hanem ami "trendy".
  • _Vegeta_
    #135
    Elvesztettem a fonalat, inkabb ledolok szusszanok egyet. :D

    mousee: A kozlekedest csak tapasztalni lehet tanulni nem. Egyertelmu hogy figyelsz az utra es jelzesekre nem telefonalsz zenet hallgatsz stb kozben. (ezt nem sokan tartjak be)
    Az ujdonsult vezetoknek kellene lassabban es ovatosabban vezetniuk de sajna pont az forditottja igaz. Tehat a venek lassak es ovatosak (ezzel marmar balesetveszelyes helyzetet teremtenek) South park eszembejutott hehe.. a kezdok meg mintha mar 50eves tapasztalattal rendelkeznek "hude jo vagyok" modjara vezetnek. :(
  • Bandee1987
    #134
    Meg aztán minden fiatal azt szereti a legjobban csinálni, ami tiltott számára. Most képzeljétek el: a 18,19,20 évesek ezentúl nem vehetnének alkoholt a boltokban...Mi lenne belőle? Minden 18,19,20 éves elkezdene keményen inni, hogy ő csakazért is megmutatja, hogy rá nem vonatkozik ilyen szaros törvény. Épp az ellenkezője következne az egésznek, mint amit akartak volna...
    Pl. angliában volt vmi törvény, hogy éjfél után tilos alkoholt szolgálni bárokban, és nemrég oldották fel ezt a törvényt. Előtte mi volt? Fiatalok kedvenc játéka az volt, hogy éjfél előtt minél jobban legigyák magukat mattrészegre. Miért is volt ez? A törvény miatt!!!Ha nem lett volna ilyen törvény, akkor nem hiszem, hogy ennyien berugtak volna, legalábbis nem ily mértékben.
  • mousee
    #133
    ezzel ezzel ja és persze ezzel...bocsi a szóismétlésért :PP
  • Bandee1987
    #132
    Szal nem értem, ha sok-sok év alatt nem lehetett megváltoztatni ebben a tekintetben a világ fiatalságát, akkor ez miért pont most történne meg?