251
nálunk is?
  • ivan924
    #251
    PÁV nem kell, elég a pszichológiai vizsgálat + a 21 éves korhatár.
  • macleod2005
    #250
    Alkoholra és cigarettára kitolni a 21 éves korhatárt értelmetlen. Itt van elvileg a 18 as korhatár, + a tiltás a füvön. És mit látsz sok szórakozóhelyen, 13 éves gyerek tekeri a jointot, közbe meg egyhelybe nem bír állni a piától. Lehet 30 is a korhatár, a mai elbaszott gyerekekkel nem tudsz mit csinálni.

    Viszont a jogsi 21-től támogatva, + kemény pszichológiai vizsgálat + p.á.v. .Aki nem ért egyet, nem tudja mik vannak az úton, jogsival a kezükbe. És higgyétek el kúrvaszar érzés úgy visszavinni apád kocsiját, hogy egy 17 éves szőkeség nem vette észre a háromszög táblát, és megszabadít a jobb első kerekedtől...
  • Myron
    #249
    ésakkor mivan, 15-16 évesen húdepoén bebaszni, aztán úgyis ráunnak. aztán már nem olyan vicces.
  • Dodibá
    #248
    ha belegondolok igazad van...:P bár multkor haverommal beültünk egy BAR-ba, egy kerthelységbe, pálmafák stb... és kérték a személyit:S és azért jólesett volna elfogyasztani egy coronita-t;):)
  • PíszLávJuniti
    #247
    Csak húzzák előtted a mézes madzagot.
    Most ki akadályoz meg benne hogy élj az alkohollal ?:O
  • Dodibá
    #246
    nahh ez egy nagy fasság lenne... 4 éve arra várok h. 18 legyek, és még ígyis van 1 évem... mostmeg ha kitalálják h. még 4 év, akkor meghalok:P
  • PíszLávJuniti
    #245

    Alkohol csak 21 éves kortól?
    2008. június 7. 08:25

    FigyelőNet-lapszemle

    Az alkohol káros hatással lehet a magzat fejlődésére - ilyen és ehhez hasonló figyelmeztetések kerülhetnek hamarosan az italosüvegekre - írta a szombati Népszabadság.

    http://www.fn.hu/belfold/20080607/alkohol_csak_21_eves_kortol/
    http://index.hu/politika/bulvar/alko607/
  • Sir Quno Jedi
    #244
    De.
  • Mhosah Myth
    #243
    Ez nem a gumi :DD
  • CattiBrie
    #242
    Aki HÉVre száll az HEVes?
  • Sir Quno Jedi
    #241
    A HÉV-re is kell jegy, jól mongggya a kisnaccsád!
  • CattiBrie
    #240
    persze, csak elkapott a hév - már nem úgy - és jól megcsvargattam-kiforgattam a dolgokat :)
  • Mhosah Myth
    #239
    Meg egyébként is én úgy vagyok vele ha meg kell halnom akkor úgyis meghalok akkor amikor meg kell... Ha ez a sorsom akkor ez van!
  • Mhosah Myth
    #238
    Értem mit akarsz ezzel mondani de hidd el ugyanúgy van olyan 21 éves vagy akár 25 éves részeg barom aki ugyanígy belémszállhat! 21 év nem azt jelenti, hogy nem lesz olyan ember aki nem részeg vagy aki nem vezet részegen! Ugyanúgy lesz és ugyanúgy belédszállhat...
  • CattiBrie
    #237
    "Akkor felmerül a kérdés, hogy most miért én szívjak a sok hülye degenerált barom miatt akik ezeknek az ellenkezőjét teszik?"

    Egy gondolat: Nem lesz 21 a korhatár. Vezethetsz. Egyik este haverodtól mész haza autóval. Egy részeg barom éves belédszáll. Te meghalsz. Ő nem.
    Ha lenne a 21 éves korhatár, akkor túlélted volna azt az estét.

    Bocsik, asszem ez azért kicsit morbid lett. :)
  • Mhosah Myth
    #236
    Nem olvastam végig az egész topicot de szerintem ez egy óriási hülyeség! Mivel másabb az, hogy valaki 21 évesen vagy 18 évesen vehet cuccokat? Úgyis venni fog azalatt is!

    A másik meg hogy valaki mondta hogy a jogsit tolná ki inkább 21 év fölé, mert hogy sokan vezetnek diszkóba ittasan meg mittomén! Ez csak azért igazságtalan mert aki nincs 21 de nem vezet ittasan az iszonyat megszívja!
    Én személy szerint még nem vagyok 21, nem cigizek, néha iszogatok de mértékkel! Soha nem voltam még annyira részeg hogy ne tudtam volna magamról! Nem is akarok ennyire az lenni... Van jogsim és soha nem vezettem még ittasan és nem is fogok ittasan vezetni soha mert nem vagyok annyira felelőtlen! Akkor felmerül a kérdés, hogy most miért én szívjak a sok hülye degenerált barom miatt akik ezeknek az ellenkezőjét teszik? Tanuljnaka a következményekből és kész! Nehogymár ne vehessek egy sört vagy ne ihassak, vagy ne vezethessek 21 év alatt mert néhány barom nem tud mértéket tartani vagy pedig a szülei voltak annyira balfaszok, hogy nem tudták megtanítani a gyereket a mértékre...

    Bocs a csúnyabeszédért de ez kihozta belőlem... :)
  • Sir Quno Jedi
    #235
    Ez szerencse-e! AVagy senem, majd meglátty a zőrszobán, mikor bucira verik a jardok telefonkönyve'!
  • CattiBrie
    #234
    ööö

    hát szerencsére én magán kívül vagyok és maga is rajtam kívül
  • Sir Quno Jedi
    #233
    Áhhh, akkor bizon rendőröt kell hogy hívjunk! Az majd igazolja magát, hogy maga-e és nem magán kívüli!
  • CattiBrie
    #232
    nincs
  • Sir Quno Jedi
    #231
    Kültelki vagyok, Tahófalváró, de ez nem ide tartozik, ez már egy helyközi járat itten no! Szal. csakhogy érccse a kisnaccsád!

    Mutassa hát a jegyét a kiskacsójáva', vagy különben... [jelentőségteljes szünet]
  • CattiBrie
    #230
    hova ide?
    miért maga hol érzni magát, ellenőr-bácsi?


    :))
  • Sir Quno Jedi
    #229
    Ez csak budapest belterületén érvényes, ide már nem!
  • CattiBrie
    #228
    Jóvanna, tessék:


  • Sir Quno Jedi
    #227
    Ne nézzen! A jegyét kértem!
  • CattiBrie
    #226
    natessék :))
  • Sir Quno Jedi
    #225
    Jegyeket bérleteket kérném!
  • CattiBrie
    #224
    lol

    szerintem tőlem még most is mindenhol elkérnének mindent :)))
  • Voltan
    #223
    Akkor tanuljunk meg melegnek lenni? :DDD
    Csak vitz volt, értem, mire gondolsz.

    Részemről én az első berúgásomat 17 évesen követtem el, azóta is iszom alkalmanként. Pia mellé dohányzom is (máskor nem). Ezzel önmagában nincs szerintem probléma. Ha az ember megtanul normálisan inni, tud bánni az alkohollal, akkor nem gáz a dolog. Más kérdés, hogy az ellen tényleg tenni kell valamit, hogy a 13-14 éves kiskvambók részegen tántorognak az utcán.
    Annak viszont nincs értelme, hogy kitolják a korhatárt, amíg a mostanit sem tartják be sem a boltok, sem a szórakozóhelyek. Tőlem is csak egyszer kérdezték meg, hogy elmúltam-e már 18, mikor cigit vettem, de akkor már 22 voltam. Meg is lepődtem, mit ne mondjak.
  • homeless
    #222
    ""De ő nem ártalmas a társadalomra"

    Sot, meg hasznos is, mi? :D"
    Erre írtam, hogy sok művész alkoholista vagy drogos volt. Szóval az, hogy valaki iszik nem függ össze azzal, hogy hasznos e a társadalomnak vagy nem. Nem azt mondom, hogy inni kell, de ha valaki iszik attól még nem rosz ember, és semmivel se kevesebb mint az aki nem iszik.

  • CattiBrie
    #221
    naigen.. pl. a görögök meg melegek voltak..


    A múltat nem majmolni kell, hanem tanulni belőle.
  • NKristof
    #220
    Nagyon sok művész drogozott és drogozik ma is, de ez nem jelenti azt, hogy utánozni kell.
  • _Vegeta_
    #219
    Es ettol ez mar rogton helyes mi? :DDD
  • Dunkey
    #218
    Ha jól tudom Kosztolányi Dezső nevezetű híres költőnk is drogozott...
  • magus
    #217
    Mi ez a világmegváltó duma, ezt egy hangyányit elnézted...
  • Herr Lehrer
    #216
    sajtóhiba,sorry:D
  • tnm #215
    azért ez egy kicsit demagóg módon sokat sejtető mondat, mert:
    az alkoholisták és drogfüggők nagyon-nagyon kicsi százaléka (élet)művész :)
  • RaZoK
    #214
  • Bandee1987
    #213
  • homeless
    #212
    Ne keverjük össze a szórakozást a nappali élettel. Rengeteg olyan ember van aki nappal becsületesen dolgozik, hasznára van a társadalomnak, este meg úgy bebaszik, hogy nem tud magáról. Arról meg nem is beszélve, hogy rengeteg művész alkoholista és drog függő volt.