54
  • lammaer
    #14
    Én is azon az oldalon vagyok, hogy LEHET hogy egy 13-14 éves lány tisztában van azzal, hogy lehet szeretkezni, és olyan is van, hogy megfelelően érett is ehhez. De úgy gondolom, a többség nincs tisztában azzal, mit is jelent a szeretkezés, milyen következményei lehetnek, milyen felelősséggel jár és igy tovább.... Fizikailag nyilván érettek lehetnek, de szellemileg szerintem sokkal kevesebb az érett 14 éves. Olyan fehér holló kategória.
    Utána meg lehet menni a Mónika sóba "hogyhátén nem gondoltam hogy mindjárt az első alkalommal teherbe lehet esni"... persze b@szni azt mindenki tud, de könyörgöm, az érettség nem arról szól hogy tudom hová kell dugni...
  • azirafael
    #13
    Anyuka a lanyanak:
    Edes lanyom, ket oka is van annak, hogy nem mehetsz ma este discoba.
    Eloszor is 13 evesen, meg tul fiatal vagy a bulizashoz.
    Masodszer pedig megfeledkeztel arrol, hogy ma van anyad 25. szuletesnapja..
  • Jonah
    #12
    Na most az hogy valaki akarja -e vagy sem. Hát tudod, ha van olyan, hogy egy 19 éves lány nincs sokszor tisztában a dolgaival, egy éppencsak kamasz akkor mégennyire sem. De akkoör lehetne beszélni még arról is -bár többségében a férfi az idősebb-, hogy amikor nők molesztálnak fiatal fiúkat. De ez is egy dolog. Egy 14 éven alulinak sokszor nem az a fontos, hogy mit tesz, hanem az, hogy amit tesz azt akkor jónak ítélje. Más kérdés, hogy ezzel lelkileg sérül, ennek nincs tudatában. később ugyanis hajlamos lesz arra, hogy húszévesen 40-50 éves emberekkel éljen, ami semmikép sem jó. Shogy törvényeink jók vagy sem, nos, ezt mindenki maga döntse el. Mondok egy extrém dolgot. Anno volt még egy bekezdés a BTK-ban ami kb. úgy szólt,hogy "tizenyolc éven alulivel tizonnyolc év feletti". Nos igen, ez volt a fiatal koró megrontása (amit ha jól emléxem el is töröltek, pont a kor fejlődése miatt). Na most akkor egy születésnapi buli másnapján vigyék el az újdonsült tizennyolcévesünket mert megdugta nála fél évvel fiatalabb baqrátnőjét? nonszensz. De hogy egy tizennégy év alatti semmikép nincs tisztában a dolgokkal az biztos. Van egy ismerősöm, 17 éves, lány. Nos, neki van egy 35 éves palija, aki havonta esetlegesen egyszer elmegy hozzá egy-egy hétvégére. A lány abban a hitben van, hogy meg fogja kérni a pasi az ő kezét és ezért dolgozik annyit a pasi.
    Érted már miért kell védeni a fiatal- és kiskorúakat?
  • SytaNeeta
    #11
    Pedofil az is, aki a három éves kislányt megerőszakolja, mert az olyan incselkedően viselkedett vele.
    A homoszexualitás teljesen más, és az is, ha egy 14 éves fekszik le egy 14 évessel. Én még azt is túl korainak tartom, de sajnos ilyen irányban halad a világ.
    Nem vagyok hajlandó sajnálni a pedofilokat.
    Nem tudom, hogy hány éves vagy, és hogy van-e gyereked, de azért kiváncsi lennék, hogy mit tennél, ha a tizenkét éves lányoddal lefeküdne egy 30 éves. Kétlem, hogy ilyen megértően állnál a dologhoz.
  • sonicXX
    #10
    Ja igen, és ilyenkor szoktam feltenni a költői kérdést, hogy: akkor most a mi másságunk más mint a mások mássága és mi "normálisak" jobban másak vagyunk mint azok akik rosszabban másak? :)

    Pedofil az, aki szexuálisan a fiatalkorúakhoz vagy az annál fiatalabbakhoz vonzódik. Akkor a 14 éves fiúk 90% pedofil. Akkor most égessünk meg minden 14 éves fiút :)

    Ahh... veszett fejsze nyele. Ez ugyanolyan faszság mint a melegek nem elfogaása. Hát hol érdekel engem, hogy valaki meleg, amíg meg nem fogja a seggemet?! Az ő magánügye...
  • sonicXX
    #9
    "Egész életüket úgy kell leélniük, hogy ellenáljanak a kísértésnek"

    Igen, ez a másik amiért nem értek egyet azzal a hozzáállással, hogy azt is büntessék, aki nem erőszakoskodni akar. Képzeljük el magunkat egy olyan ember helyzetébe, akinek törvény tiltja meg azt, hogy dugjon. Ez szerintem egy nonszensz, mert egy idő után pont ez az, ami még a mondjuk cirka 30 éves koráig amúgy normális (értsd: nem erőszakos) embereket degenerálja szellemileg. A vége pedig az lesz, hogy vagy megkattan a tag, vagy megkattan és erőszakossá válik.

    Szerintem nagyon naív az a hozzáállás, MA, hogy egy 13 éves lány nem tudja mi fán terem a szex. Merthogy 60 éve egy 13 éves lánynak még a gólya hozta, az oké. De ma ez már nem igaz. A legtöbb normális 13 éves gyerek már tisztában van a szexualitással annyira, hogy tudatában van annak, hogy az neki mit jelent.
    Példának mondanék egy egészen extrém esetet: ismertem olyan lányt, aki 9(!) évesen vesztette el a szüzességét egy osztálytársával, és 12 éves kora óta szexuálisan aktív is. Ez egy teljesen normális csajszi, kiegyensúlyozott lelkivilággal.
    Vagy tegye minden férfitársam a kezét a szívére és úgy mondja azt, hogy általános elsőben nem nézte meg a lányokat meztelenül :) - csak a magam ismerettségei alapján (~150 ember) tudom mondani: nagyon kevés az ilyen férfi ismerősöm, akit ez 4-ikes koráig bezárólag egyáltalán nem érdekelt.
  • sonicXX
    #8
    A jelenlegi példa alapvetően szerintem szociológia is és genetika is. Ugyanis hogy valaki ennyire hülye legyen, mint a cikkben írt fazonok, ahhoz vagy ilyen géneket kellett örökölnie, vagy nem járt iskolába.

    Egyébként mindig mondtam: az erőszakoskodókat kivétel nélkül meg kell büntetni (ha büntethető korban van az elkövető) - ugyanakkor ha két fél közös beleegyezése alapján történik a szex, akkor nem értek egyet azzal, hogy akármelyik felet megbüntessék érte. Főleg ma, amikor néz az ember az utcán, és a 13 éves lányok testileg 16-18 évesnek tűnnek gyakran, max a viselkedésükből lehet leszűrni néha a korukat. Ittasan egy szórakozóhelyen ismerkedni, ha másért nem, ezért mindenképp életveszély. Mert sok helyen a biztonságiak nem kérnek igazolványt a csajoktól, hanem csak megnézik a feneküket és konstatálják hogy "de meg dugnám"...

    Ez pedig így ebben a formában szerintem igazságtalanság. Ha valaki nemileg érett, és kívánja a szexet, nehogy már a partnere legyen hibás. Hangsúlyozom: nem úgy értem, hogy a partner szerint a lány kívánja a szexet - mert ez már erőszak.
  • quentit
    #7
    (bár végül is ha jól tudom van olyan (elmaradotabb) ország ahol engedélyezik )
  • Indigo
    #6
    Mindjárt megsajnálom őket...
  • quentit
    #5
    Szívás lehet valakinek úgy élni az életét hogy 14 év alatti lányokhoz és/vagy fiúkhoz vonzódik. A társadalom nagy része ugyanis szemmel láthatóan nem érti meg őket

    Egész életüket úgy kell leélniük, hogy ellenáljanak a kísértésnek
  • smv
    #4
    Nagyon helyes.
  • Béla bácsi
    #3
    Aki hülye, haljon meg.
  • Indigo
    #2
    Vagy mentális. A megoldást azonban nem nagyon látom, hacsak nem egy másik hasonló topikban már említett "golyós" megoldás...
  • irkab1rka
    #1
    Vajon a pedofilia szociológiai vagy genetikai?
    Minedgyikre van megoldás...