249
  • roliika
    #89
    Mert csak ugye az a hiteles ami a 40 eves poros könyvekben van benne. Ami új vagy esetleg nem kézzel fogható és agyi munkát igényel az már hülyeség, nemlétezik, hazugság,lehetetlen,képzelgés,őrülstég,nem bizonyított/számodra/.
  • roliika
    #88
    Vegeta, bizony! Sőt minden élő szervezet forgatónyomatékot fejt ki környezetére, vagyis hatással van az anyag közvetlen szerkezetére, akár tudatosan is.

    Példa erre az Egely kerék amit NEM a hő forgat, aki kipróbálta az tudja a többi meg csak dumál. Hermetikusan emberektől elzárt forróvizes kesztyűtől ugyanis nem forog. Csak ember jelenlétében, még ha szkeptikus is az illető.
  • wanek
    #87
    Na látod! Ilyen barom oldalakról idézgetsz. Ezeket olvasod, nem könyveket. Attól még nem lesz igaz, vagy hiteles valami, hogy az internetre felrakja valaki.
  • roliika
    #86
    Na megjött a csapat...márcsak lola hiányzik...már ha nem te vagy az wanek.
  • _Vegeta_
    #85
    Valami van ebben az aura dologban azert ne felejtsuk el a Csi, xi, ki, chi-t vagy hol minek nevezik...
  • irkab1rka
    #84
    Ne baszogasd már!
    Mindenki akkora faszságot ír egy fórumba, amekkorát csak akar :DD

    muhaahahah
  • wanek
    #83
    Vajon miért nem hiszem el?
  • roliika
    #82
    Te meg ezt olvasgasd! ;)
  • wanek
    #81
    Szerintem indulj valami nagyotmondó versenyen. Komoly esélyeid lennének.
  • wanek
    #80
    Számodra tökmindegy, hogy mennyi az idő. Mindig így írsz.
  • roliika
    #79
    De izgat, hogy hogy írok...nézd már meg mennyi az idő! Az a csoda, hogy látok. :) Na + ez 1 fórum vagy mi, nem valami Vágó műsor.
  • roliika
    #78
    Gondolom agysebész vagy. Képzeld! Ők sem értik az egészet! Van olyan eset, mikor fél aggyal éldegél a gyerek teljes tuadtállapotban...miből idézgetek áruld már el! Mert akkor megveszem és elolvasom tuti jó könyv! :D
  • wanek
    #77
    Ne sajnálj, nincs miért sajnálnod.
    Eddig azt hittem, hogy csak túl 'eccerű' a gondolkodásod. De hogy hazudsz is, az már tényleg szánalmas.
    Fogadj meg egy jó tanácsot: inkább olvasgasd sűrűn a magyar helyesírás szabályait, többre mész vele, minthogy olyasmit olvasol, ahonnan idézgetsz.
    A javasasszonyok célközönségének talán el tudod sütni a marhaságaidat, de már egy érettségizett ember is hülyének fog tartani, ha ilyesmikkel hozakodsz elő.
  • szivar
    #76
    Én is láttam. És? Valami különleges dolog a halál?

    "A halálközeli állapot az a halál beállta előtti rövid időszak."
    Valóban. És akkor mi az a halál? Amikor leáll az ember agya? Vagy a vérkeringés? Esetleg leáll a légzés? Elég tág fogalom. Anno, amikor félig beledöglöttem a Dunába, akkor voltak ez irányban tapasztalataim, és valahogy megragadtak bennem az emlékek. Pedig ennek már több mint 20 éve.

    Csapkolódás, kiteljesedett idegbetegség, légszomj. Az delej kifogy az ember végtagjaiból, süllyedés közben szemléli körben a zavaros vizet, Beleszarunk KFT hangulat. Reménykedés. Félelem. Térérzékelés elvesztése, szédülés. Eszméletvesztés közben rettent jó halucinációk. Zuhanás egy hosszú 'alagútba' melynek a végén van valami fényes. Megnyugvás, valami nagyon jó érzés, közel a fény. Filmszakadás. ~20 percel később magamhoz térés, csodálkozás hogy anyámék miért sík idegek valami érthetetlen okból kifolyólag.

    Mint utóbb megtudtam, közel 9 percig voltam a víz alatt, plussz amíg kihorgásztak és kivittek a partra. A parton megállapították hogy se pulzus se légzés. Ott feltámasztotak :D. Valahogy azóta nem aggaszt a halál gondolata, sem a közelsége.

    "...az egyház dumája. De mint ahogy más sem igaz, amit hadoválnak, így ez sem."

    Ez meg nem az egyház dumája, hanem a saját emlékeim leírása. Amit tapasztaltam, csak azt írtam le. Sem többet sem kevesebbet. Egyszer te is kifogod próbálni hogy milyen érzés ;).
  • roliika
    #75
    Na ettől fog csak igazán égnek állni a hajad. :) A lélek/szellem nem a testen belül van, hanem körülötte, és benne akárcsak 1 burok. Mikor meghal az ember, ez a burok leválik. Na de nem folytatom pedig lenne mit mesélni szkeptikus úr.
  • roliika
    #74
    Figyi! A vakok 1ezzünk meg, hogy a tesükben vannak amíg élnek szegények, és a hardwenek vannak korlátai.
    Minden tárgy és élölény energia. Létezik 1 olyan alakjuk ami nem fogható meg kézzel, de ugyan arra képes. Nagyjából. Mellesleg akik kilépnek a testülből minden irányban látnak és mindent érzékelnek tökéletesen, mint ha 1 gömbből lennének.
    Kínában már több ezer éve elismerik, tudják,hiszik,hogy a holtak lelke energia gömbként közlekedik. Ilyet amúgy már én is fényképeztem, igen van mikor látható kicsit.
    Mivel magyarázod,hogy pontosan elmodta a rokon az álmom? Gondolatolvasó?
    Nagyon materialista szemléletű vagy, és kicsit szűk látókörű, ezért csak sajnálni tudlak.
  • wanek
    #73
    Baromságokra nem vagyok nyitott. A csalókat és szélhámosokat pedig utálom.
  • _Vegeta_
    #72
    Te pedig nem vagy eleg nyitott. :)
  • wanek
    #71
    Mondd! Ezeket el is hiszed, amiket írsz? Vagy csak a fórumozókat hecceled?
    Meg sem fordult a fejedben, hogy képtelenség, amit írsz? Mert pl. mi a bánattal látta magát, ha a SZEME ott feküdt a műtőasztalon? Ja, hogy nem a szemével lát, hanem a "lelkével"? Akkor ezek szerint a vakok lelketlenek? Mert igazán láthatna szerencsétlen a lelkével is, ha már a szemével nem tud...
    Az a te bajod, hogy mindenféle őrültséget elhiszel. De ami ennél is nagyobb baj, hogy ezeket megpróbálod terjeszteni is.
  • Stormreaver
    #70
    Csak a pontosság kedvéért jegyezzük meg: a Moebius szalag felülete nem végtelen, hanem végetlen (akárcsak pl. egy másik nagyon érdekes elméleti alakzat, a Klein kancsó is Klein kancsó ) - ez pedig két különböző fogalom.
  • Prof William
    #69
    Igaz. De jól elkanyardunk az ősrobbanástól.
  • roliika
    #68
    Azt tom, hogy a halál után van valami. Mikor közeli rokont műtötték leállt a szíve és itthon járt nálam, a lelke vagy mije és elmondta mit álmodtam, + milyen ruhában aludtam. Teljes rálátásuk van odaát a dolgokra. Van 1 kísérő vagy mi, mindenkinek van, ő figyeli az életed alakulását, és ha eljön az idő, ő vezet odaát. Még az is érdekes, hogy ha leáll a szív de az agy még nem halott a lélek elhagyja a testet 1 időre ahol dönthet az illető további sorsáról már amikor van rá lehetőség, és a régmult eseményeit bejárhatja,rálátást nyerhet a jövőKre.

    Az, hogy oxigénhiány + hallucináció az nem magyarázat arra ,mikor a visszatért beteg elmondja, hogy a szekrény tetején van 1 alma, vagy, hogy mégsem kellett volna a mellkasát szétvágni mert ronda látvány volt stb. 1 perc alatt akár éveket járhat be több ezer kilómétert tehet meg.
  • wanek
    #67
    "végtelen üresség ami tele van valami nagyon megnyugtatóval" - ez semmit sem magyaráz meg, csak további megmagyarázhatatlan dolgokat hoztál elő.
    Idióta teóriákat akár percenként tudnék én is kreálni.
    Az összes ilyen elméletnek (az összesnek!!!!), valamint a vallások által terjesztett agyrémeknek a közös hibája az, hogy meghatároz egy kiinduló állapotot, és onnan taglalja a dolgokat. De arra egyik sem ad választ, hogy a kiinduló állapot hogyan lett. Ezért felejthető az összes ilyen baromság.

    Ez a téma is gumicsont. Mindenki jól hozzászól, a hirdetők meg dörzsölik a markukat.
  • _Vegeta_
    #66
    Szvsz arra lett szanva hogy az embereket megfogja es kordaba tartsa. Emberek irtak gondolkodjal mar. ;)

    metaljesus: Szerintem rosszul gondolkodsz. Vegyuk a teret olyan kozegnek mint az idot. Namost a teret addig "kicsinyithetjuk" ameddig akarjuk mert nincs vége. Az ido is ilyen. Szerintem de persze nem vagyok kvantumfizikus sajna. :D
  • wanek
    #65
    "Végső soron nem félelem és kétségbeesés, hanem határtalan nyugalom és végtelen üresség ami tele van valami nagyon megnyugtatóval. És egyálltalán nem félelemetes." - ezt honnan veszed? Láttam már pár embert meghalni (nem filmekben, hanem személyesen láttam), egyik sem tűnt nyugodtnak.
    A halálközeli állapot az a halál beállta előtti rövid időszak. Halál utáni állapotról meg ugye semki sem tud beszámolni, de mindenkinél eljön ez a pillanat... A halál beállta előtt igenis erős fájdalmak vannak. A szívleállás után az agy még rövid ideig működik. Észreveszed, hogy nem ver a szíved (ezt lehet érezni), és iszonyatosan megijedsz, félsz, hogy meghalsz. Mivel az agy oxigénellátása leáll, elkezdesz hallucinálni, és egyre álmosabb leszel, mint aki 1 hete nem aludt, majd a külvilág megszűnik számodra. A szívleállás után kb. 7-10 perc múlva beáll az agyhalál is, innentől menthetetlen mindenki. A test bomlásnak indul.
    A "határtalan nyugalom" és "végtelen üresség ami tele van valami nagyon megnyugtatóval" az egyház dumája. De mint ahogy más sem igaz, amit hadoválnak, így ez sem.
  • BCS CORPS
    #64
    már akkor is ingatag lábakon állt az ősrobanás amikor kitaláták már nagyon itt az ideje kidobni ezt az elméletet

  • metaljesus
    #63
    látod ezért ne menjünk mi kvantumfizikusnak, mert vannak amiket nem tudunk elképzelni ;) én spec az idő végtelenségét, és sajnos valahogy a körkörös verzió sem jön be. térnél még csak-csak.

    egyébként nem időben ("Tized-szazad-ezred-milliomod stb masodpercben") lehet a dolog kulcsa, hanem eseményekben: például azzal hogy milyen gyorsan iszod meg a kávét, valószínűleg nem sokmindenen változtatsz (persze van a káosz-elmélet is). viszont ha valakit megállítasz mielőtt egy száguldó barom elé lépne, azzal egy egészen új eseményláncot indítasz el. én ezekben a pontokban tudom elképzelni amikor különválhat egy univerzum. nekem mondjuk ez az elmélet annyira nem jön be (jobb abban a hitben hogy belőlem csak egy van :)), de attól még lehet benne valami
  • UnnameD
    #62
    Kb éve volt egy cikk, hogy a korai -ősrobbanás utáni közvetlen- anyagállapotot, gluont tudtak előállítani. Akkor, ha hülység a bigbang elmélet, akkor a gluont most először sikerült előállítani a világegyetemben?
  • szivar
    #61
    Nem mese, csak nem szó szerint kell értelmezni. Szvsz arra lett szánva, hogy minden ember levonja belőle a saját tanulságát.
  • roliika
    #60
    Bocsi! :D
  • _Vegeta_
    #59
    A biblia egy mese, csak gyerekeknek szabad felolvasni. ;)
  • szivar
    #58
    Könyörgöm... Most vagy kvantum, vagy quantum. Olyan állat nincs hogy qwantum.
  • _Vegeta_
    #57
    Másodpercben? Tized-szazad-ezred-milliomod stb masodpercben is? Ezt elkepzelhetetlennek tartom.

    Jo a cikk de ez a felfedezes semmit se bizonyit. Sajnos. :)
  • szivar
    #56
    "A halálközeli élményeket nem kéne idekeverni, mert ehhez semmi köze. Amit akkor érez (szerintem) a tudatánál lévő ember:
    - fizikai fájdalom
    - félelem
    - kétségbeesés"

    Nem a halál a fájdalmas, hanem a hozzá vezető út. Végső soron nem félelem és kétségbeesés, hanem határtalan nyugalom és végtelen üresség ami tele van valami nagyon megnyugtatóval. És egyálltalán nem félelemetes. Bár testen kívüli élménnyel nem tudok szolgálni :).
  • rhonkhan
    #55
    A Biblia leírja hogy keletkezett a világ, ha azon az úton indulnának el a tudósok, hogy azt vizsgálják, valószínüleg rájönnének a világ keletkezésére.
    Az alapja az E=m*c*c
    Fényből és tömegből energiát lehet előállítani, nos ez a folyamat működhet vissza felé is, azaz energiából lehet fényt, és tömeget előállítani.
    Az alapja már megvan, csak foglalkozniuk kéne vele.
  • metaljesus
    #54
    ennek az eleje egy kicsit nekem a mostanában nagyon népszerű "intelligens tervezés"hez hasonlít. van valami összefüggés a kettő között? (talán ugyanaz?)
  • metaljesus
    #53
    végülis igen. multiverzum. minden egyes pillanatban, amikor eldől, hogy egy eseménylánc hogyan folytatódik, valójában minden lehetséges módon végbemegy, de mi ezek közül csak ezt az egyet éljük meg. így lesz végtelen számú párhuzamos univerzum. kicsit sliders, meg egy kicsit stargate, de talán van benne némi ráció.

    viszont ez még mindig nem magyarázat az ősrobbanásra.
  • metaljesus
    #52
    te mégis miről beszélsz? kívülről megy át belülre, és viszont, úgyhogy olyan nincs hogy "csak kívül" meg "csak belül"!
  • roliika
    #51
    Csak akkor az a bökkenő,hogy ez bármikor mostis bekövetkezhetne, márpedig ha ez igaz akkor több milliárd éve nem volt ilyen.

    De másként is lehetne értelmezni, pl. akkor ez azt jelenti,hogy minden másodpercben több párhuzamos univerzum születik most is?
  • Cat #50
    "De ami felrobbant, az honnan/miből lett?"

    Ugytudom manapság ezt a membránelmélettel és a párhuzamos univerzumokkal magyarázzák - két egymás mellett lévő membrán, két rezgő lap egymáshoz ért, egyikből anyag áramlott a másikba, ez a mi "membránunkon" ősrobbanásként volt érzékelhető.