249
  • kutyak
    #129
    Ez király volt, jót kacagtam.
  • Zodd
    #128
    Mit értesz az alatt, hogy mögötte jár az anyagnak?
    Az a probléma ezzel a kérdéssel, hogy teljesen a általad látott fizikai elményekből indulsz ki, ha a robbanásra gondolsz. Az ősrobbanás nem ilyen volt. Maga a tér alakult ki abban a pillanatban így a őrobbanás háttérsugárzását úgy kell tekinteni mintha az maga lenne a hőmérséklete az univerzumnak.
  • GyuriX2572
    #127
    Mivel nem kaptam választ és olyan sok okos ember van itt felteszem mégegyszer a kérdést: :)

    Hogy lehet, hogy a fénysebességgel haladó sugárzás mögötte jár az anyagnak?
  • Shakata
    #126
    A válaszodból most kritikusan arra következtetek, hogy Neked sincs lövésed miért nem jó, egyszerűen csak szkeptikus vagy, de megindokolni nem tudod miért...
    Ha lenne valami a tarsolyodban, már egyszerűen az elején közölhetted volna, ahelyett, hogy sértegetsz. Pl.: v=s/t. Ilyen egyszerű lett volna a megoldás, de Te ehelyett csak azt szajkózod, hogy nem lehet, igaz, mert te nem úgy gondolod. Ehhez pedig valamiféle kritikai érzéket emlegetsz, ami a művészeteknél beválik, mert ott azt gondolhatsz amit akarsz, de a tudományban ilyen jellegű intuíciókkal nem sokra mennek...
  • wanek
    #125
    A tudásodat megfelelő iskolák eredményes elvégzésével tudod gyarapítani. A kritikai érzéked pedig talán kialakul idővel, de ezt ne vedd biztosra.
  • Shakata
    #124
    Nagyon vicces vagy ám...
    Mert most kapom az ívet, ezek szerint én vagyok aki a kevésbé értelmes. De a tudás egy bizonyos területen és az értelem nem függ össze. Ha az alapvető problémára rávilágítnál, elképzelhető, hogy megérteném. Kvázi a tudásomon kéne csiszolni, nem az értelmen...:P
  • wanek
    #123
    Annak idején az Izaora sorozat is (nem tudom a címét, én nem láttam) nagyon meggyőző lehetett, mert még itt Magyarországon is (de máshol is a világon) gyűjtést rendeztek Izaorának...
    Nem vagyunk egyformák, vannak, akiknek "ebből", vannak, akiknek "abból" jutott több. De ha mindenki ugyanolyan okos/értelmes lenne, akkor nem lennének 'alantas' munkák, mert senki sem csinálná meg.
  • roliika
    #122
    A Callof 2 jobb...függő. Amúgy legalább elmondhatom, hogy miattam járnak páran az SG-re. :D
  • Shakata
    #121
    Amúgy meg, ha igazán nagyvonalúak akarunk lenni és megértjük a film üzenetét, rájövünk, hogy valószínűleg, amit tudunk/gondoluk a világról, úgyis téves, vagy nem így értelmezhető. Jó, nem az 1*1-re gondolok:). De pl. sok száz évvel ezelőtt azt hitték, h a Föld lapos. És igazuk is, legalábbis bizonyos szempontból nézve.:D Tényleg laposnak TŰNT. Aztán rájöttek, hogy a Föld gömbölyű, mert körbe lehetett hajózni, tehát annak TŰNT. Aztán kiderült, hogy a Föld valójában nem is teljesen gömbölyű... ésatöbbi. Ez mind a tudomány fejlődése következtében. Lehet, hogy nincsenek is elektronok, protonok, meg ilyenek... láttál már egyet is?:P
    Most csak arra akarok kilyukadni, hogy valszeg 100 év múlva körbe röhögnének minket már a kisiskolások is, hogy fordulhatott ilyen egyáltalán meg a fejünkben.:)
  • Shakata
    #120
    Én nem is kötekedni akartam. Csak mint LAIKUSNAK:) mondjuk úgy az alapismeretekkel rendelkezőnek meg kell magyarázni, hogy a 'film'ben látott elméletekben a hiba. Mert szaktudás nélkül egyértelmű, hogy nem ütközik ki.:) De amíg ez meg nem történik... számomra elég meggyőző.:)
  • irkab1rka
    #119
    Akkor neked büntiből a hősugárzással kapcsolatos thermodinamikai tételeket is ki kell dolgoznod. Ha nagyon kell: puska.hu

    na csá,, szerintem inkább counterstrike-ozzatok, oszt heccsát, meg tecsitergecc, hülye-botok

    csá
  • wanek
    #118
    Láttam már személyesen is.
  • irkab1rka
    #117
    Jó, lefekvés előtt még egy poén:
    ha olyan okos vagy fizikából, akkor írd már ide mondjuk a thermodinamika főtételét, a tetraéder térfogatának képletét és monjuk számold ki a szén kockarácsba térközepes helyezett hidrogénatom által kifejtett elméleti feszültséget.
    Van rá egy éved, használhatod a netet, bármit.

    Ja, hogy csak paratudományban vagy okos? muhahahahaha, na szép álmokat csipkejózsika.
  • Shakata
    #116
    Azért egy próbát megérne személyesen is, nem? LEHET, hogy működne.:)
  • wanek
    #115
  • wanek
    #114
    Hááát... ha rajtam múlna, ma sem lenne rózsás a helyzeted. De ne aggódj, nem rajtam múlik.
    Arra azért vigyázz, hogy a hazugságok bizonyos formáit, és a csalást a törvény is bünteti. Szóval csak óvatosan! :)
  • irkab1rka
    #113
    ugyanmár, övék a jövő. Gondold már végig. Egyre több ember van ugyanannyi oxigénre. Tehát az kerül evolucionárisan előre, aki kevesebb oxigénnel is kibírja. Mi fogyasztja a legtöbb oxigént? A nézés és a gondolkozás. Bambulni mindíg is fogunk, de aki nem használja a drága oxigént gondolkozásra, az előtt nagy jövő áll :))))
  • irkab1rka
    #112
    HÁHÁHŐHÁHÁHÁHÁHÁHÁHHÁHÁHÁÁÁ

    Ez igen, ezt tényleg érdemes szembeállítani a húrelmélete honlappal.

    Köszi, a mai cheers neked megy. Ma te voltál a legokosabb (és a legviccessebb) az SG-n

    Ha szakmailag az SG nincs is mindíg ott, azért a humoros hozzászólások miatt továbbra is jövök.
    Minden fórum, ami olyan fórumozókat vonz, akik az ősrobbanást halálközeli élménynek élik meg az mindent megér
  • wanek
    #111
    ufo magazin díjakra gondoltál? LOL!
  • roliika
    #110
    Tudom. Hála az olyanoknak mint te.
  • roliika
    #109
    Mi benne a gáz áruld már el? Tessék otthon kipróbálni! Nem csak dumálni! Tetejét kicsit be kell lapítani hogy jól forogjon a tű hegyén. Vagy vedd meg 16ezerért eredetiben. :D Az villog+pittyeg is :D
  • wanek
    #108
    Az a szerencséd, hogy _ma_ élsz. Régebben az ilyenekre szomorú sors várt.
  • Shakata
    #107
    Bocsánat, nem bántásképpen... De Neked milyen szakmai tapasztalat áll a hátteredben, amivel ilyen kijelentéseket tudsz tenni? Mellesleg hadd szögezzem le, Gallilei korában a legtöbb csillagász nem osztotta Gallilei véleményét mégis neki lett igaza. Azért, mert azt mondom, hülyeség és kész, de még ha papírt is mutatsz mellé, az nem cáfolat. Mi a hiba? Arra mutass rá és akkor elhiszem.:)
  • roliika
    #106
    Ja, az a sok marha elnök több mint 9 országban a találmányi kiállításokon nem tudta és azért adtak neki arany és ezüst érmet nem?
  • irkab1rka
    #105
    megnéztem a linket, gáz, nagyon
  • wanek
    #104
    "Igaz én laikus vagyok, nem szakember, de nekem hihetőnek tűnt...:)" - meg is adtad a választ magadnak.
  • roliika
    #103
    Neeeem hallotttál? Akkor nézd meg ezt a videót! :) Csináld meg otthon, próbálgatsd, állj tőle késöbb 1-2 m-re mondjuk pár nap gyakorlás után és koncentrálj az oldalára mintha 1 körhinta lenne és meg akarnád tolni! Forogni fog! Aztán el lehet rajta gondolkodni mi forgatja. :) Az ilyen wanek félék + csak tépik a szájukat de nem próbáltak ki semmit, nem tapasztalták meg az életben csak tagadnak mindent kézzel lábbal...
  • _Vegeta_
    #102
    Ngem ez gondolkodtatott el. :)
    Sleep! bye!
  • Shakata
    #101
    Miért gondolod, hogy hazudoznak? Igaz én laikus vagyok, nem szakember, de nekem hihetőnek tűnt...:)
  • wanek
    #100
    Sajnos én láttam a filmet. Egy csomó szélhámos hazudozik.
  • wanek
    #99
    Számtalanszor igazolva lett, hogy hőtől forog.
  • Shakata
    #98
    Ez csak hipotézis, amire alapoztam. De kifejtem:). Az még elég kézzelfogható, hogy minél kisebb részecskét (pl. elektron)vizsgálunk, annál inkább hasonlít energiára, vagyis pl. egy hullámra, mint az anyagra. A tudósok között vannak olyanok, akik úgy gondolják a legkisebb részecske, vagyis az anyag legeslegbelsejében nem más van, mint színtiszta energia, amiből minden más felépül. Egyébként a figyelmetekbe ajánlom, a "Mit tudunk a világról" című dokumentum filmet. Kvantumfizksok, csillagászok, mindenféle tudós szólal fel rajta. Ha nem is változtatja meg az ember életét, de mindenképpen elgondolkoztat!:D
    Én láttam, azért mondom.:)
  • wanek
    #97
    Maradjunk annyiban, hogy 'odaátról' senki sem jön vissza. Ha valaki visszajön, az nem volt 'odaát'.
  • wanek
    #96
    Tudsz te, ha akarsz! Látod, nem kell ehhez fizikusnak lenni, őrültségre bárki képes :)
    Most már csak azt áruld el, hogy energia alatt melyik energiát érted. Nincs belőle sok fajta, de ezek nem kompatibilisek egymással...
  • _Vegeta_
    #95
    Igen ezt tudtuk mar mi is. Marmint hogy nem robbanas, de igy egyszerubb szemleltetni az elmeletet. Igy lett bang. :D
  • Shakata
    #94
    Én mondjuk nem a halálközeli élményekre gondoltam most elsősorban, bár láttam, hogy arról is szó volt. Hívőként is annyit tudnék hozzátenni, hogy senki sincs, aki igazán meghalt volna és be tudna számolni, hogy milyen. A halálközeli élmény a test utolsó pillanata, de az elmondások alapján - hiszen én szerencsére! - nem éltem át, egyáltalán nem félelmetes. Akkor meg tekintsük inkább valamiféle ajándéknak, hogy nem rettegve kell meghalnunk. Aztán majd meglátjuk, ki gondolta helyesen a továbbiakban.:);)
  • _Vegeta_
    #93
    Errol meg nem hallottam soha. :)
    Amugy en nagyon materialista vagyok, de wanek-ek itt naggyon tulzasba estek. :\
  • wanek
    #92
    Ezt csak te mondod, én ilyet nem állítottam.
  • szivar
    #91
    Nem hit kérdése a dolog. Az sem hit kérdése hogy hat-e rád a gravitáció. Egyszer mind megdöglünk, és 'először' mindannyian félünk a jeles eseménytől. És majd te is megtapasztalod hogy mi is van a halál közben||után, nemre,korra, vallásra való tekintet nélkül. Ha leszel olyan szerncsés, akkor 'visszatérsz odaátról' és hülyének néz mindenki ha elmondod a tapasztalataidat :D. Bár lehet hogy azen tapasztalatok csak az agy o hiányos állapotára vezethetőek vissza, de számomra akkor sem voltak félelmetes élmények.
  • Shakata
    #90
    Üdv! van egy gondolatom és ha már ide lehet írni mindent én is megteszem:)
    Az Ősrobbanás a nevével ellentétben nem robbanás volt. Azon egyszerű oknál fogva, hogy a robbanás során anyag alakul energiává és rendezetlenség a következménye. Itt viszon pont fordítva történ. Gyakorlatilag az energia alakult anyaggá, pontosabban létrehozta az anyagot. Szabályos rendszerek jöttek létre, atomok, molekulák, galaxisok, lokális rendszerek és klaszterek. Én inkább úgy képzelem el, hogy 1 ponton 'energia' szivárog (most értsétek jól, nem tudnám ennél jobban leírni, nem vagyok se fizikus, se csillagász...:) és mint egy lyuk a hajón a lyuk egyre jobban tágul egyre több energia áramlik be. Innentől már ismeritek...:)
    Azt hogy honnan lett az energia? Ismerve az energiamegmaradás törvényét... A fizikusok ezt nagyon kutatják. Pedig tök egyszerű. Benne van az emberiség legöregebb best-sellerében:).