249
  • brueni
    #169
    rollika legalább gondolkodik, felvet, ötletel, utánanéz, megosztja nézeteiet, felvállalja a gondolatait, nem csak támad és cáfol.

    inkább a notorikus "nekemvanazigazamésatöbbilevanszarva" hozzászólókat kellene membránba csavarva egy quantumfelhőbe csomagolni, és az univerzum peremére száműzni.
  • brueni
    #168
    ugyanezt üzenem tudathasadásos wanek kollégádnak is.
  • brueni
    #167
    azért mert te megjelentél és összevissza irkálsz még nem biztos hogy létezel, hiszen, csak pár idióta hozzászólást látok. természetesen ez nem jelenti azt automatikusan, hogy hazugság, de érdemes óvatosan kezelni.

    igen az ilyet kezelni kell...
  • Nanana
    #166
    Van egy tétel, Occam Borotvája: "Ha egy jelenségre két magyarázat lehetséges, akkor az egyszerűbb magyarázatot fogadjuk el."
    A világegyetem tágulása az egyetlen bizonyítható jelenség ami életben tartja az Ősrobbanást emléletét. Minden fizikai törvényt félretéve: Miért nem tágulhatna a világegyetem, egyszerűen azért mert egyre több helyre van szükség? Ennél logikusabb és egyszerűbb magyarázatot nem tudok elképzelni. Bár ennek bizonyítása nehezebb lenne mint az Ősrobbanásé...
  • gyozo
    #165
    Egyébként nekem az egész ősrobbanás elmélet nem tetszik. Jó tételezzük fel, hogy volt. És előtte mi volt kérem tiszetelettel? A nagy semmi? A nagy anyag a nagy semmi közepén?
    Az a baj, hogy egy véges világban, véges és kézzelfogható környezethez szokott agyak, mik véges ideig léteznek próbálják meg a végtelen Univerzumot "megérteni". Mi van, ha maga az egész hipotézis hibás? Mi van ha nincs eleje? Nincs vége, és amit mi annak hiszünk az csak egy még nagyobb egyetlen kis része?

    Nekem egyébként a húrelmélethez kapcsolódó membrán elmélet sokkal jobban tetszik. Több univerzum egymás mellett és ha ezek ütköznek, akkor a két membránon újrarandeződik minden. Ez felfogható amolyan ősrobbanásnak is.
    Legalább akkor a Sliders nem sci-fi lenne, hanem tudományos ismeretterjesztő film
  • roliika
    #164
    De még mindíg nem teljesen értem. Az ok, hogy 2 teljesen elszigetelt azonosítható részecske kell. De miért közös ősből? Ezt nem értem. A többivel 1et értek asszem. :)
  • roliika
    #163
    Na jó de mi alapján mért? Színkép elemzés+háromszögelés. Nem? Méréshiba.
  • roliika
    #162
    "A távolságtól nem függ." Nem is erre értettem, hanem a méretekre. Ha valahogy lokálissá tennének 1 szekrényt mástól mindentől elzárva, csak akkor lehetne a szekrény infóit átküldeni, ha jól vettem ki a TV műsorból és a neten fellelhető cuccokból.
  • BiroAndras
    #161
    "Valamit nem értek. Az ERP helyes, működik, többször bizonyították kísérletekkel.
    De azt nem értem, miért kell feltétlen 1 közös ősből/anyagból származtatni az anyagot majd ütközeteni, ugyanis csak akkor érvényesül a qwantummező hatása."

    Látom neked teljesen hiába beszélek. Nincs olyan, hogy "qwantummező". De még kvantum mező sem.
    Egyszerűen azért kell ilyen részecske párokat létrehozni, mert normálisan a részecskék állapota rettentő sok másikkal kapcsolódik össze, így nincs a hatásaik kiátlagolódnak. Egy tiszta esetben viszont, amikor csak két részecske van, a hatás megfigyelhető.

    "Na most ha eleve a nagy bumm során közös volt minden, akkor miért nem működik az ERP mondjuk a mindennapokban csak úgy spontán?"

    Működik, de a sok-sok milliárd részecske hatása kioltja egymást.

    "Tudom lokális környezetben működik jelenleg"

    A távolságtól nem függ.
  • BiroAndras
    #160
    "Tegyük fel a tér nagyléptékben görbült"

    A WMAP mérései ezt cáfolták.
  • roliika
    #159
    Igen, csak mikor olyan helyeket és eseményeket látnak amikor ők még nem élhettek, később pedig igazolódik az eset az már erősen elgondolkodtató, nem? Na többet tényleg nem irka.
  • Shakata
    #158
    Ha megengeditek, hogy hozzászóljak!:D
    Azt hiszem, hogy a TV-ben láttam egy műsort a regressziós hipnózisról. Elméletileg felszínre lehet vele hozni régi, tudatalatt rejtőző emlékeket, ámde ugyanolyan könnyű emlékeknek tűnő képeket elültetni a páciens fejében.
    Végeztek egy kísérletet, melyben az alany hagyta, hogy ilyennek alávessék és a hipnotizőr szándékosan terelte egy elrablásos történet felé a 'beszélgetés' irányát. A végén a páciens már maga sem tudta, hogy megtörtént-e vele, vagy sem. Most gondoljatok bele, hogy ha valaki alapból HINNI AKAR, akár elrablásokban, akár reinkarnációban ezeket elég meggyőző bizonyítéknak fogja érezni, holott lehet, hogy csak az agyunk játéka...
  • NEXUS6
    #157
    "Ha az embereket majd ezrével küldik regressziós hipnózison (egyáltalán mit jelent ez?) át az előző életükbe, akkor készséggel elhiszem."

    Jelentem végrehajtva! Amcsiban évtizedek óta csinálják, nálunk csak kb 15 éve.

    Szal kezdhetet előszedni az új világképedet.;)
  • roliika
    #156
    Képzeld, több ezret küldtek át...na mind1 ide sem írok többet nem érdemes.
  • kutyak
    #155
    Ha az embereket majd ezrével küldik regressziós hipnózison (egyáltalán mit jelent ez?) át az előző életükbe, akkor készséggel elhiszem. Addig csak ügyes csalókként kezelem azokat, akik egyébként évek óta tudják, hogy milyen deszka van a pajta padlója alatt, de csak most jutott eszükbe, hogy ezt az egyébként haszontalan tudást hogyan lehetne emberek hülyítésére/haszonszerzésre felhasználni.
    Még egyszer modom: az, hogy valami megjelent egy könyvben, magazinban vagy honlapon, és ugyanez az orgánum bizonyítékkal is alátámasztja (de azon kívül senki), még jelenti azt, hogy az igaz. Természetesen ez nem jelenti azt automatikusan, hogy hazugság, csak érdemes kicsit óvatosan kezelni. Különösen igaz ez a szenzációszagú dolgoknál.
  • roliika
    #154
    Igen. Hogyne. Csak tudnám, hogy mikor pár embert regressziós hipnózison át "elküldtek" előző életükbe, hogy a bánatba mondtak olyanokat, hogy a Franciaországban 100éve pajtaként üzemelő egykori lakóhelység deszkái alatt milyen a járólap. <-Nyilván csak kémia meg fizika és kész.

    Nem is értem mi a fenének írok ide. Nem az a baj,hogy 1esek nem bírják felfogni amit próbálok kinyögni, hanem hogy egyből megrágás nélkül köpik vissza. Mint valami rossz kv automata amibe az ember bedobja a 100-ast de az kapásból kiesik.

    sz4bolcs. Nemzetközi találmányi díjak. Részletes leírás. Te is nézz utána.
  • Mr Csé
    #153
    99% vallásos szevasz
  • sz4bolcs
    #152
    Biztos nem tudományos díj volt. :)
  • sz4bolcs
    #151
    Az Egely kereket már rohadt régen leleplezték. Nézz utána.
  • sz4bolcs
    #150
    "Aki látja, hogy így keletkezik,
    És szûnik meg ok és okozat,
    Az nem tartja a világot sem valóban létezõnek,
    Sem valóban nemlétezõnek.

    Így hát az ellobbanástól
    Valójában nem vész el a világ;
    Faggatták a gyõztest,
    Véges-e a világ, s õ hallgatott."
  • pex
    #149
    Szerintem a pasas egy tök érdekes kérdést akar kivizsgálni, mmint hogy tényleg szórják-e a mikrohullámú sugárzást a galaxisok vagy sem. Ha igen, akkor az tényleg árnyékként jelentkezne. De ha jól értem amit írnak, akkor az effektus a fluktuációk nagyságrendjébe esik. Szóval vagy több mérés kell a kimutatásához, vagy pontosabb számítások. Úgy látom egyelőre még nem született ebből a témából cikkük, csak az arxivon vannak fent:
    http://arxiv.org/pdf/astro-ph/0607304
    Elolvasom, bár nem hiszem hogy bele tudnék kötni
  • Marki..
    #148
    Erre válasz
  • Marki..
    #147
    Nincs semmi bonyolultság ebben, csak az alapismereteid hiányosak. Tudni kell, hogy mi az a kozmikus háttérsugárzás és hogyan, illetve mikor alakult ki az ősrobbanás elmélete szerint. Ha ez megvan, akkor nem nehéz elképzelni, hogy hogyan is ér ide egy feltételezett megfigyelőhöz az a sugárzás olyan távolról a fény sebességével anélkül, hogy az anyag mögött járna, vagy mi, aminek nincs is értelme :) Vannak jó ábrák neten, érdemes rákeresni, ahol időrenben taglalják az univerzum fejlődésének egyes szakaszait.

    pex:
    A cikkben azért írják, hogy az univerzum széléről jön, mert valóban nem sokkal (nem emberi léptékben természetesen) a Big Bang és a tér felfúvódása után keletkezett a kozmikus háttérsugárzás, még mielőtt a galaxisok, kluszterek létrejöttek volna. Tehát gyakorlatilag majdnem abból a korból származik, ami az idő és tér kezdete, de még sem egészen, valóban kicsit rossz szó erre az univerzum széle, de nem is ez a fontos itt szerintem, hanem, hogy van egy megfigyelés miszerint viszonylag kevés galaxishalmaz vet árnyékot a WMAP eredményeire alapzva. Ennek nem az a magyarázata és következménye, hogy az ősrobbanás elmélete teljesen rossz, és ki lehet dobni, ez abszurd, még a kutató sem mondja azt, hogy ez így van, lehet 1001 más oka is, amiket ki kell deríteni, nem mindjárt megdönteni sok egyéb mással is alátámasztott elméleteket, amik persze nem dogmák, nem írnak le mindent, nem teljesek, de nagyvonalakban elfogadottak és gyakorlatilag a legjobb eddigi megközelítések is.
  • Shakata
    #146
    Valóban... Azt pedig, hogy ki miben hisz, már mindenkinek a maga joga, nemde? Végül is a lejjebb feszegetett kérdések között vannak olyanok, amiket gyakorlatban az ember úgysem képes megismerni, legalábbis elég kis esélyt adok rá. Ugyanakkor elismerem, hogy akár 100 évvel ezelőtt is elképzelhetetlen lett volna a holdraszállás... ma meg!;-)
  • NEXUS6
    #145
    A helyzet bonyolultabb!!!

    Az összetett dinamikus rendszerek elmélete (káoszelmélet) elég jól leírja a bonyolult rendszerek nagybani viselkedését.

    Ha sarkítani akarnék, akkor talán azt mondhatnánk, hogy általánosságban nem a rend és a rendezetlenség változik, és az entrópia növekszik, hanem a rendszerek egyre összetettebbekké vállnak, és az információ tartalmuk az ami növekszik - az információ is párhuzamba állítható az entrópiával.

    A használható, kinyerhető energia disszipálódik, az egész rendszerben eloszlik és bonyolult rendszereket kezd mozgatni, evolúciós folyamatokat indít el.

    Szal az idő előrehaladtával nem tisztán szabályos csak szabályosan (is) viselkedő, de összetett/kaotikus rendszerek jönnek létre.

    Ezeket az alapvetően nem lineáris folyamatokat a tudomány csak most kezdi megismerni.

    És ha ehhez még hozzávesszük, azt hogy az anyag különböző szinteken kapcsolatba léphet a kvantumfluktuációkkal a vákuumenergiával, ezzel felborítva az energiamegmaradást is, a világ rettentően bonyolultá válik. De ez már az egelizmus határát súroló kijelentés ugye.

    Vissza fogjuk mi még sírni az ősrobbanás, meg a standard kvantumfizikai modell egyszerűségét!!!;)))
  • sz4bolcs
    #144
    Ebben a témában a legmegfogóbb leírás, amit eddig ismerek: Guns N' Roses: Coma
  • pex
    #143
    Mert bár az univerzum zárt rendszer (mmint annak látjuk), de tágul. És elég gyorsan ahhoz hogy ne tudjon eléggé keveredni benne az anyag. Épp emiatt érdekes, hogy mi lehetett az a folyamat ami miatt termikus egyensúly alakult ki az ősrobbanáskor. feltéve hogy elfogadjuk az ősrobbanás elméletét)
  • kutyak
    #142
    "...mi van a halál után azt válaszolnám,hogy ami a születésünk előtt volt,semmi."

    Persze, hogy semmi. Mi is lenne? Az emberi lét nem más mint különböző kémiai anyagok bonyolult kölcsönhatása. Víz, meg fehérjék, enzimek, aminósavak meg manósavak, meg mittudomén mik. Namost kérdezem, a hippó a halála után meglátogatja a rokonait az asztráltérben?
    Halálunk után a kémiai folyamatok tovább zajlanak, az testünket alkotó anyagok más anyagokkal kölcsönhatásba lépve átalakulnak.
  • kutyak
    #141
    Azért az elképesztő, hogy mi vizsgálnak: galaxis-klaszterek szabad elektronfelhőit. Micsoda részletes matematikai modell és milyen alapos megfigyelés kell ahhoz, hogy marha távoli galaxisok láthatatlan elemei által keltett hatásokat vizsgáljanak. Úgy értem, az átlagember (magamat is beleértve) a pitagorasz-tételnél bonyolultabb matematikai feladatba simán beleizzad. Itt meg azért a köbgyököt is hatványozottan kell deriválni, és persze az sem baj, ha tudod, mit csinálsz.
  • Shakata
    #140
    Csak egy nagyon elgondolkotató dolgot szeretnék írni. Egy nálam nagyobb tudású emer egyszer azt mondta, h van a fizikában egy szabály, miszerint az anyag zárt térben egyre inkább a káosz felé törekszik. Az univerumban ez mégsem így történt, nagyon is szabályos rendszererk alakultak ki... miért?
  • Kornan
    #139
    Jah ez a baj sok emberrel,hogy túlságosan emberközpontúan gondolkodik,ezek nagy része talál valamilyen vallást magának.Próbál valamilyen nagyobb célt,értelmet találni életének.De ezt a tudományoktól nem kapja meg,így fiktív dolgokhoz folyamodik,legyen az áltudomány,vallás,vagy a saját maga által kitalált dolgok.Mindig ott a remény,hogy talán mégis neki van igaza,mert teljesen cáfolni nem lehet.Volt idő mikor én is hasonlóan gondolkodtam.Elég nehéz leírni,talán többnek éreztem magam tőle,átlagtól éltérőnek és ez jó érzés volt.

    Ha engem most megkérdeztének ,hogy szerintem mi van a halál után azt válaszolnám,hogy ami a születésünk előtt volt,semmi.
  • NEXUS6
    #138
    Ezt a kártyás példát asszem Feynman írta valahol, talán a renormálással kapcsolatban.

    Viszont az biztos, hogy a Nobel díjat nem fogják visszakérni, ha egy újabb jobb elméletért ugyan abban a témában kiadják.

    ;)))
  • pex
    #137

    "Ha valaki ilyet kártyaasztal mellett csinál, azt valszeg jól pofánvágják!;) A standard kvantumfizikai modellben is van még 1-2 ilyen ügyes kis húzás."

    Hát igen, fájni szokott ha az emberhez hozzávágnak egy nobel-díjat :)
  • NEXUS6
    #136
    "Maradjunk annyiban, hogy 'odaátról' senki sem jön vissza. Ha valaki visszajön, az nem volt 'odaát'."

    Mielött valamiről ilyen meg hasonlóan végletes kijelentéseket teszel érdemes lenne ezt az emberiséggel egyidős témát jó alaposan körüljárnod. Mert addig csak a te HITEDET tudod te is csak hírdetni. Ami semmivel nem rosszabb és nem is jobb mint bármilyen más hit. Szal magaslóról le lehet szálni.

    Hogy kicsit nyitottabbá válj asszem érdemes lenne pl az asztrálprojekció elsajátításával megpróbálkoznod. Nem kell benne hinned (Lásd Monroe esete), de módszertől függően max félév alatt bárki elsajátíthatja.

    Aztán ha volt 1-2 ilyen tapasztalatod akár visszatérhetünk a témára.
  • pex
    #135
    Ebben a cikkben nem tiszta, hogy miért hiszik azt a szerzők, hogy a mikrohullámú sugárzás az univerzum széléről jön (a linken van egy rajz is róla). Tudtommal az ősrobbanás-elméletek épp azt akarják tisztázni, miért is ugyanolyan hőmérsékletű a világűr olyan nagy tartományban.
  • NEXUS6
    #134
    Nem tom hogy egy dologra gondolunk-e, de pl az ősrobbanás elfogadott elmélete szerint volt egy ugynevezett felfúvódási szakasz, ekkor a fénysebességet soxorosan meghaladóan tágult az univerzum, pontosabban maga a tér és ezáltal benne az anyag. Ennek eredményeképp a kvantumfluktuációk felnagyítódtak, ami már magyarázhatja azt hogy miért nem egyenletes simaságú, miért viszonylag csomós az univerzum.

    Szal volt egyszer hogy kvantumszinten befuccsolt az ősrobbanás elmélet, aztán valaki elővarázsolt egy ilyen aduászt mint ez a felfúvódás (amihez hasonlót még senki nem látott) és így maradt működésben az elmélet.

    Ha valaki ilyet kártyaasztal mellett csinál, azt valszeg jól pofánvágják!;) A standard kvantumfizikai modellben is van még 1-2 ilyen ügyes kis húzás.
  • Kornan
    #133
    Ahoz ,hogy igazából megértsük az ősrobbanást vagy azt valami mást ami létrehozta az általunk ismert univerzumot ahoz még sokkal jobban kéne ismerni a fizikát.Főleg a gravitációt és az időt.Jelenlegi szintünkön elég lassan fog ez bekövetkezni,a populációból csak néhány ember képes ennek érdembeli megválaszolásával foglalkozni és alig többen vannak akik igazán megérteni képesek,részben a tudás részben a megfelelő intelligencia szint hiánya miatt.A kulcs szerintem önmagunkban rejlik,önmagunkat kell megváltoztatni ahoz hogy megértsük és ezzel a lépéssel lehetne a legnagyobbat ugrani a fejlődésben.Genetikailag vagy más úton kellene nagyobb agykapacitást elérnünk és ezzel sokkal több mindenre lennénk képesek,sokkal több mindent értenénk meg.Gondoljunk bele egy majomnak mennyi erőfeszítésébe telik megtanulni valamit és csak egyszerű dolgokra képesek.Az ember már sokkal több mindent tud az agyával végezni,minden szempontból fejlettebb.Ha még ezt is felülmúlnánk akkor talán elképzelhetetlen dolgokra is képesek lennénk.Akár a természetes halál és betegségek legyőzésére is,és akkor nem veszne kárba az értékes tudás amit egy ember több évtizeden át tanult.
  • wanek
    #132
    Tudod, én csak a javadat akartam. Elvileg te még menthető vagy, mert képes vagy felismerni és ki is nyilvánítani, hogy mi az, amihez nem értesz. Ezért javasoltam az iskolában való tanulást.
    Aki az interneten próbál a saját feje után menve ismereteket szerezni, az könnyen oda juthat, mint aki az egeli kereket emlegette.
  • kutyak
    #131
    Rolika, szerintem kezeltesd magad. És ahogy valaki nagyon találóan megjegyezte: attól, hogy valami megjelent az újságban vagy az Interneten, még nem biztos, hogy igaz. A paraenergiák és társaik elképzelhető, hogy léteznek valamilyen formában, de a jelenleg "ismert" (a zufómagazinban publikált) változataik szempillantás alatt cáfolhatók az egyébként sok év óta ismert és helytálló és bizonyított fizikai törvényekkel. Még egyszer mondom: létezhetnek a mostani fizikai törvényeken túli jelenségek, de ezeknek is van helytálló magyarázatuk, amelyeket most esetleg nem ismerünk. Lást newtoni fizika - relativitáselmélet, stb.

    Az ősrobbanásról: fogalmam sincs róla, hogy volt-e vagy sem, mindenesetre elképzelhetőnek tartom. Azonban hiszem, hogy ha volt, akkor nem azért, hogy az emberiség kialakulhasson a Földön. Ha csak ennyi lett volna a cél, akkor mi a fenének a többi csillag, meg bolygó és a többi? Nem logikus (bár ettől még lehetséges) Én azon a véleményen vagyok, hogy az élet kialakulása a Földön cél nélküli. Egyszerűen így alakult. Biztos vagyok abban, hogy más bolygókon is van (volt/lesz) élet - ugyanez a véletlen máshol is lejátszódhatott.
  • Soundmaker
    #130
    Wanek!

    Tudod csak a kellőképpen beszűkült agyú emberek védekeznek minden új ellen mint te... Szellemi szegénységed színe javát adtad írásaidban, csak gartulálni tudok neked ezért a teljesítményért. Egyetlen ellenérvet sem tudsz felmutatni amivel bármelyik teóriát meg tudnád cáfolni. Amit a többiek írtak az pusztán TEÓRIA - tehát lehet igaz is de az is lehet hogy nem igaz... majd a jövő GONDOLKODÓ emberei megtalálják a választ. (hangsúlyoztam neked azt a szót amire te képtelen vagy)

    A folyamatos kötekedésed mások véleményének lehazugozásától ugyanúgy hányingerem van mint neked a témához hozzászólók írásaitól.

    Tudod nem itt tartana a világ ha a magadfajta begyepesedett emberfajtából kevesebb lenne. A középkorban lenne a helyed ahol kiválló inkvízitor vált volna belőled. Pont a magad fajták tették hidegre a legnagyobb elméket a történelem során.

    Talán már rég nem a saját környezetünket rombolnánk, nem egymást gyilkolnánk, ha a nagy gondolkodóink teljes életet élhettek volna és munkásságuk kiteljesedik. Akkor talán már rég túl lennénk az ősrobbanás megtörténtének hogyanján, és csak mosolyognánk egy ilyen teórián.

    De be is fejezem a gondolkodást mert nem akarom hogy hányingered tovább fokozódjon és egy egészséges rókának adj életet. A levegőt sem veszem tovább intenzíven igénybe. Jusson neked elég hogy tovább pusztíthass egy idióta programban amit CS-nek neveznek. Pont oda való vagy...