74
  • gyertyamártó
    #74
    Engem az agyvérzés kerülget már ettől a programtól:Vannak ugye a "tag"ok,amire rákattintok és olyas zenéket dobál,DE!kb 3-ból 2 csak sercegés.Már örülnék,hogy harmadjára rendesen szól a szám,erre az utány következő az adón újból sercegés.Ez mitől van?
  • rodrigez
    #73
    igen. jetaudiohoz sajnos nincs plugin, ez tényleg szívfájdalom. viszont igaz az, hogy nagyon sok olyan előadót hallgathatsz meg, amiről még hallani se hallottál. és ugye egy rádiónál ha valami nem tetszik, akkor csavargathatsz el, itt meg max klikk a ban-ra. nos. ehhez jön még ugye hozzá, hogy folyamatosan fejlesztik a látványt, mert bizony a web 2.0-hoz (részben) ez is hozzá tartozik, a felhasználói élmény fokozása, merthogy a mezei nép ezt is értékeli... aki meg azt mondja, hogy minek a sok csicsa, nos arra csak annyit, hogy semmit sem kötelező kitölteni...
  • Qwerty4
    #72
    Last.fm klón a láthatáron: iLike

    hát ezt nem lájk-olom

  • Qwerty4
    #71
    a listák utolsó frissítése:"Generated: 1 Jan 1970"
  • blackgamer
    #70
    azért web 2, mert te hozod létre a tartalmát
    a web 1-nél csak te kapsz infót
    itt pedig te töltöd fel
  • PíszLávJuniti
    #69
    de ez mitől web 2 ?
    mi benne a "2"?
  • Qwerty4
    #68
    "People who listened the most to XY in the last six months"
    mert nem is lehet többet listáztatni, csak azokat akik a legtöbbet hallgatták(50 user) az elmúlt 6 hónapban az XY számot
  • Qwerty4
    #67
    Hát ez nagyon érdekes.Egyszerűen a semmibe veszett egy csomó játszás.Ma reggel nézem a listámat és nemhogy felfele számlálódtak volna a játszások számai hanem lefelé.
  • blackgamer
    #66
    kiírja hogy az adott dalt mennyi ember hallgatta 6 hónap óta, de listázni csak 50 embert enged?
    vagy csak én nem találom a tovább gombot?
    gondoltam küldök üzenetet mindnek :)
  • Qwerty4
    #65
    akkor az tényleg kár
    Ez az üzenet jelenik meg néha a profilomnál:
    "Some tracks you submitted have not been added to your profile for the following reason:
    Spam protection triggered: You submitted a track dated earlier than your last submission."
    Jó, értem hogy egy pár számot nem hagyott a játszott számok listájában, tudom is hogy melyiket, de pontosan miért?
    Tudomásom szerint 50%-a kell egy számnak lejátszódjon, hogy oda bekerüljön, le is játszódott, kb. 70%-nál váltottam, mert a számnak a vége teljesen üres volt, legalább egy perc.Ez most spam lenne vagy mi a szösz baja van???

  • blackgamer
    #64
    asszem sajnos nem


    kevés magyar használja, lehet érdemes lenne a klienst magyarítani, talán többen ráharapnának
    de lehet csak fölösleges időpocsékolás
  • Qwerty4
    #63
    aha, a múlt heti helyezés mutatása igazán jó lett, nameg jobban is mutat
    Véletlenül nem lehet megnézni, hogy hányan és kik nézték a profilomat?
  • blackgamer
    #62
    egészen pofás az új verzió
  • blackgamer
    #61
    régebben még jó, ismeretlen számokat lehetett felfedezni, de manapság mind ismert előadók ismert számait nyomatja a neighbour radio
    szóval unalmas már az egész
  • Qwerty4
    #60
    Valahogyan nem lehet nevet változtatni annélkül, hogy az accountot törölni kéne?
  • darakan
    #59
    Még ami gond, hogy például mpc kitérjesztésű fájloknál valahogy nem észlelni a cuccot, tehát a winamp játsza a zenét, a progi meg csak xy logged in és kész. Az mpc fáljnak pedig ki van töltve az információs cucca, tehát a winamp jól kiolvassa belőle..
  • blackgamer
    #58
    igen, az azonos nevű bandák tényleg probléma, nem tudom mit lehetne tenni ellene
  • darakan
    #57
    Üdv!

    De rég jártam, erre.. Dehát ember mindig követ el hibákat..
    Nekem tetszik a Last.fm, mivel rengeteg új zenekarral ismerkedem meg, meg hasonló izlésű emberekkel. Rádiókat én se hallgatok. Jahm, én nyáron regisztráltam, csak akkor nem töltöttem le plugint.. Íg jó időre feledésbe merült számomra. Aztán 1 hete leszedtem a plugint lassan el is kezdett gyarapodni a játszott zenék száma, bár még nem érte el az 1000-et. Rajongó úgy lehet az ember, ha az adott dolgot sokszor meghallgatja. Meg például vannak gondok az azonos nevű együttesekkel is.. Vagy csak engem zavar, hogy 2 teljesen mást játszó együttes egy lapon van.. ehhem
  • Qwerty4
    #56
    nem muszály a rádiójukat hallgatni, hanem hallgathatod a saját számaidat is, úgy hogy pl. a WMP-re vagy winampra feltelepítesz egy plug-int, ami megtalálható a last.fm oldalán(letölthető), az pedig küldi a last.fm szerveréhez azoknak a számoknak a címét amiket hallagattál
  • Gerygrey
    #55
    Egész pofás, egy csomó érdekes zenekart és jó zenét lehet megismerni, amit az életben nem hallasz máshol. Mondjuk My Chemical Romance keresésre Black Eyed Peas-t beadni igencsak fatális tévedés, de többnyire jól működik - mondom ezt egy nap használat után. Jó lenne ha lehetőség lenne bookmarkolni valahogy a zenéket, és később újra meghallgatni ami tetszik (így hogy csinál egyébként személyre szabott toplistát? Nem rajtam múlik hogy hányszor hallok egy-egy számot, hanem hogy a rádió mennyiszer adja be)
  • Qwerty4
    #54
    ezen én is gondolkodtam, de még 2 winampot kellene a gépemre felrakjak + még hozzá a plug-int is 2x, de meglehetne csinálni, majd meglátom lesz-e kedvem ehhez a cicomához, de egyenlőre még várok van-e másnak valami ötlete egy felinstalált winampal
  • blackgamer
    #53
    esetleg használj 3 különböző lejátszót, hátha úgy működik
  • Qwerty4
    #52
    az egyiken vannak a már kiírt mp3-ak, a másikon pedig a még nem kiírtak, a 3. pedig a legújabb számoké
  • blackgamer
    #51
    :) és minek a sok Winamp? mixelsz? általában az emberek egyet használnak egyszerre és gondolom last.fm erre a szitura van optimalizálva
  • Qwerty4
    #50
    ja szép monológot folytatok itt...
  • Qwerty4
    #49
    Az a problémám, hogy én általába 1-nél több winampot használok(2, max.3) és csak az első winamp játszodott számait küldi el a servernek, ha a 2. v. 3.-ba játszok valamit nem küldi.Mit tehetnék???
  • Qwerty4
    #48
    de működik!!!!amit hallgatok a winampon megjeleneik a last.fm oldalán és nem kell az ócska rádiójukat hallgatni!!!!
  • Qwerty4
    #47
    de nem működik a dolog
  • Qwerty4
    #46
    " A szolgáltatás lelke egy letölthető program, illetve a külső zenelejátszóinkhoz illeszthető plugin (pl.: Winamp, Windows Media Player)." - ebből a mondtaból ez vehető ki
  • Qwerty4
    #45
    ugy-e a pluginnal a winamp és a wmp játszását is méri vagy csak a last.fm progin játszodott trackeket vagy hogy van ez?
  • pafei
    #44
    hi asszem neked igazad van sőt
  • HJPOWER
    #43
    Áhhhh. Minek ez?
  • BornToBePuli
    #42
    link
  • enkido
    #41
    nekem tetszik.. he he he
  • aDannyBoy
    #40
    Egyébként Pandorásoknak egy kis szívmelegítés:
    http://mokk.bme.hu/blog/hirlevel/digitaliszene06jan :)
  • aDannyBoy
    #39
    Például sokat lehet tanulni a lastfm klienssel, mert bármilyen zenét játszon, akkor wiki filíngű kis írásokat találunk az előadóról.
  • ferceg
    #38
    Arra en sem jottem ra...
    Egyebkent ez arrol szol, hogy az egyen nem arctalan "hallgato", hanem vissza is ad a kozossegnek.
  • aDannyBoy
    #37
    másrészt olyan elveket, mint a közösség, szerkeszthető tartalom stb :) A két szempont önmagában szerintem mit sem ér, ettől válik izgalmassá, hogy technológiai és "szociológiai" paradigmaváltás is történik egyszerre
  • bakterrier
    #36
    arra én nem jöttem rá, hogy hogyan tudok fan lenni egy előadónál?
  • BandiG
    #35
    A web 2.0 attol web2.0,hogy olyan technologiat hasznal. Tobbek kozott AJAX-ot.