74
  • 2097
    #34
    3 perc alatt könyebben találok olyan Shoutcast-ot amit szivesen hallgatok mint itt 2 óra alatt egy olyan számot amit szivesen meghallgatok és annak sincs semmi köze a zenei stilusomhoz!
  • Cat #33
    90-140 kbyte sec? az egy megabit, simán nézhetsz filmet.
  • aDannyBoy
    #32
    Kösz a tippet, tetszik ez a megoldás is, ha kizárólag webrádiót keresek.

    Ami mondjuk para, az a 90-140Kbyte/sec adatforgalom... Nem is értem, hogy lehet ilyen sok, ennyiből már majdnem filmet lehet nézni.
  • Steamhawk
    #31
    http://pandora.com Kb egy ugyanilyen webrádió, a "web2"-s sallangok nélkül...
    Sztem a Last.fm majd kitermeli magának azt a közönséget akik az ilyesmire időt pocsékolnak és idővel majd fizetnek is. Vagy nem. Ha nem tag-elem meg a Replikát ugyanolyan fasza marad akkor is, :DD én teljesen nem látom értelmét ennek a dolognak.
  • Rage47
    #30
    én használtam kb 1 hétig, de beleuntam h legtöbb esetben tök másfajta számok mentek, mint amit akartam.
  • Kingfisher
    #29
    Na rászántam magam legaláb foobar kipróbálására. Adatbázisszinten jó kis oldal, de a webrádiót asszem nem fogom igénybe venni:D
  • chase
    #28
    A cikk írója pont azokat a zenéket szereti mint én :)
  • Sir Quno Jedi
    #27
    Igen, a hangsúly a fizessenen van! :D Ugyeugye...
  • Sir Quno Jedi
    #26
    Oksa, neked akkor jóak. Nekem felejtős (gmail is).
  • Garfield
    #25
    Nálam pl.:
    - Firefoxban levő összes RSS feed becsatolva, kategorizálva
    - GMail fiókomhoz tartozó különböző naptárak kivezetve
    - általam használt két fontosabb emailes postafiók ellenőrzése

    Így látom az összes fontosabb, a böngészőmben levő hírforrást ott is, ahol épp nincs a böngészőm a beállításaimmal.
  • aDannyBoy
    #24
    egyébként ne várja senki hogy 5 perc alatt ráérez mindenre lastfmen. Egyrészt a saját chartok egy hét meg mittoménmennyi meghallgatott szám után lesz, másrészt a Tageket érdemes megtanulni használni okosan. Én ha hallgatok muzsikát, akkor nem jellemző, hogy nem olyan zene szól, mint amit szeretnék. Aki nem akar fizetni a szolgáltatásért, annak kell kicsit kutakodnia. A similar artist radionál érdemes átböngészni, melyik előadónak kik az első és másodszintű hasonló előadói. Az sokat tud dobni a dolgokon. Másrészt rádiót lehet konfigolni több tagből is. Ez az egész olyan evés közben jön meg az étvágy. Aki nem kitartó, az fizessen és beállíthatja előadónként, hogy kit akar hallgatni :)
  • Kingfisher
    #23
    Na Jetaudio bukott. Bekattintom akkor Death Metal, erre bedob valami alternatív Hiphop zenekart. Na aztán bedob egy Cradle of Filthet...ok legyen Death Metal. Aztán meg jön egy ööö jó madafákás fos rap. 20 bann után zenét még nem sikerült hallanom. Most tuneoljam, bannoljak hónapokig valami zenét is hallhassak? Kihagynám :) Nomeg rákeresek Hungary-re és pofámbavigyorog egy 14 éves román kisrác által kreált antimagyar group...
  • peteragoston
    #22
    Web 2.0 felvilágosítás III mikor?
  • Dzsiti999
    #21
    általában meg szoktam találni amit keresek a last.fm-en. persze nem 5 perc alatt :) több idő kell hozzá, amire megtalálod az igazit :D amúgy inkább last.fm-et használok, mint iwiw-et :D
  • Sir Quno Jedi
    #20
    Mit akartál hallgatni?!
  • wanek
    #19
    Ez egy álcázott fizetős oldal. Mindegy, hogy minek nevezik. Szar.
  • Pash
    #18
    5 perc után feladtam a küzdelmet a last.fm-mel, mivel hiába adtam meg a nekem tetsző stílust, a zenék amiket talált meg sem közelítették az izlésemet, ahhoz meg nincs kedvem, hogy 20 számot hallgassak meg és bannoljak, csak hogy egy jót találjak. Akik a stílusokat bejelölik azoknak fogalmuk sincs a zenéről.
  • Sir Quno Jedi
    #17
    Ja én csak belököm mondjuk a kawaii-t, vagy az animestreams-et és már megvan a háttérzaj! :D
  • Sir Quno Jedi
    #16
    És miért jó a JetAudio?! [kíváncsi]
  • wanek
    #15
    Ez rettenetesen felejtős. Gagyi.
    Összehasonlíthatatlanul jobbak a Shoutcast-os rádiók.
    De még ez is sokkal jobb: itt
  • Sir Quno Jedi
    #14
    És mikor nézek bannereket??? Lejátszás közben (is)?! Mert az izgalmatos, ha az ember MMORPG-zne éppen, urambocsá melózna! :D
  • Cactus
    #13
    Ott bukott meg a progi nálam, hogy nem támogatja a JetAudio-t. Bye bye Last.fm
  • NEXUS6
    #12
    Hát ja.

    Ezek a cuccosok mitől web2.0-ások???
    Ezt ki dönti el?

    Én max web1.5-öt adnék nekik.
  • Sir Quno Jedi
    #11
    Nos maradjunk a tényeknél, konkrétan milyen plug-in-eket és feed-eket stb.-stb. használsz netvibes-ben ami nélkül nem lehet élni?! [kíváncsi]
  • aDannyBoy
    #10
    Félreértések elkerülése végett, itt nem hallgatsz reklámokat, bannereket nézel max.

    Ja Netvibes nélkül egyébként már nem tudnék működni. Persze az tény, hogy egy kőművesnek, vagy egy menyétszar nagyfogyasztónak haszontalan, ezt sosem állítottam. :)
  • Sir Quno Jedi
    #9
    Az egyetlen értelmes feature (így első olvasatra), az a hasonló zenék és mások által hallgatott hasonló zenék listája, de ehhez nem kell közösség, meg nevesítés (se).
  • Sir Quno Jedi
    #8
    EZ kész. Shoutcast-on van kismillió (reklámmentes is) rádió, de majd biztos itt fogok jelölgetni barátokat, meg visszaigazolgatok és reklámokat hallgatok?! Naneee... Ezek aztán tényleg teljesen felesleges divatdolgok, mintahogy az iwiw összes hülyesége is az.

    A lényeg a zenehallgatás egy rádiónál. Ha tudok stílusokat/előadókat/albumokat választani, aztán ő mixeli, már jó és bőven elégséges. Mikor az ember belöki háttérzajnak, nem akar vele túl sokat foglalkozni. Szerintem!

    Amikor a körítést nagyobbra duzzasztják, mint a lényeg maga, akkor már gáz van mindig!

    DE lássátok kivel van dolgotok, meglehet ÉN is kipróbálom és utána mondok véleményt. Végülis a netvibes is jó móka volt pár órára, mégha totálisan értelmetlen is egyben...
  • aDannyBoy
    #7
    köszi :)
  • insomniac
    #6
    :D megyek énis. egyébként jo zenéket halgacc
  • aDannyBoy
    #5
    Annak szívből örülök, hogy egy órája van kint a cikk és 15-tel nőtt máris a hungary group létszáma! :) Gyerünk, gyerünk :P
  • dtk1985
    #4
    Éne: http://www.last.fm/user/dtk1985
  • armageddon666
    #3
    http://www.last.fm/user/armageddon666/
    itt meg az én profilom :D én nem régota vagyok tagja XD kb. 2 hete
  • Dzsiti999
    #2
    régóta tagja vok ennek az oldalnak. nagyon jó hely, csak ajánlani tudom ;)
    na akkor itt a profilom ha érdekelne valakit: http://www.last.fm/user/Dzsiti
  • insomniac
    #1
    a last fm jó.
    http://www.last.fm/user/insomniac-9