104
  • dez
    #24
    Nézzük csak az eredeti angol szöveget:

    Először is:
    "The crystals can actually produce different colours – green, yellow and blue – depending on their orientation"

    Utána:
    "The red-green-blue palette could be used for flat-panel visual displays, says Biro, by making an array of crystals mounted on microelectromechanical arms that could change their orientation. In that way it would be possible for each “pixel” to produce red, green or blue.

    A szöveg eleje egy kicsit mást jelent, mint a vége. Az elején 3 színű palettát ír, a végén meg már pixelenként egy, szabályzástól függően piros, zöld, vagy kék állapot szerepel. Mivel szabályozható (erre valók a mikroelekromechanikus karok), így lényegében megválasztható a hullámhossz. Azaz nem csak azt a három színt tudja, hanem kis lépésekben végig tud menni a színskálán! Így nincs szükség alapszínekből való kikeverésre.
  • robert555
    #23
    Kötekedni jó

    "A kutatóknak sikerült vörös színt is előcsalniuk a szerkezetből, így már csak karnyújtásnyira vannak egy RGB paletta létrehozásától, melyet a monitorgyártásban kamatoztathatnának. "

    Szerinted mi van ideírva?
  • dez
    #22
    Megpróbálom neked elmagyarázni.
    A mai monitoroknál egy pixel 3 szubpixelből áll, piros-zöld-kék. Ezek színe adott, különféle technikákkal ezek intenzitását változtatják. Így keverednek ki a különféle színek, különféle intenzitásokkal. (Ez az additív színkeverés.)
    Eddig világos?
    Itt viszont miről van szó?
    "a kristálytömbök mikroelektromechanikus karokra ültetve változtathatnák elrendezéseiket"
    Elektromos hatásra elrendezéseiket, így színüket (hullámhosszukat!) változtatni tudó kis cellákról.
    Ha így vezérelni tudjuk a hullámhosszt, szerinted szükség van 3 fix alapszínre?
    Megsúgom, nincs.

    Köv. dolog, hogy a cikk csak a színről szólt, de képmegjelenítéshez nem csak ez kell, hanem intenzitás beállítás is. Azt meg csak ezért hoztam szóba.

    Nos van valami érdemleges hozzáfűznivalód ehhez?
  • dez
    #21
    A többi mellékes ezekhez képest.
  • dez
    #20
    Ha rendelkeznél a gondolkodás képességével, és némi technikai ismerettel, számodra is egyértelmű lenne.
    Akkor ki itt az okostojás, aki úgy szól bele valamibe, hogy fingja sincs az egészről?
  • neevous
    #19
    kiváncsi lennék, hogy mi lesz a polókkal, ha kimossák őket:)
  • roliika
    #18
    Na még 1. :)
  • Looooser
    #17
    pff el fog repülni a monitorom, és még a pólóm is világícson?
  • roliika
    #16
    Bár a pijjangókhoz semmi köze ennek de nézzétek meg, érdekes! :)
  • atlagember
    #15
    Akkor most már végre a moniotorokon is meg fogjuk tudni jeleníteni azokat a gyönyőrű csillogó kék színeket, mint amilyenek egyes lepkék?
  • robert555
    #14
    Nem mondták neked még, hogyne fesd a falra.
  • Gladiator
    #13
    jeee, itt is megjelentek az okostojasok. ez az dez, te biztos jobban tudod, hisz te is eveken keresztul foglalkoztal ezzel...
  • Peti0011
    #12
    Azértz én még megnézném hogy mi fog kisülni a pilangóbol
  • Runo
    #11
    *Meg
  • Runo
    #10
    Mwg még pár dolgot meg kell oldani...
  • dez
    #9
    "Dr. Bíró László Péter a Physical Review E-ben közétett publikációja szerint a kristálytömbök mikroelektromechanikus karokra ültetve változtathatnák elrendezéseiket, lehetővé téve minden egyes pixelben a három alapszín előállítását."

    Szerintem nem ezt írta, mert ez így értelmetlen. Ha már dinamikosan változtatni lehet, akkor nincs szükség fixen beállított 3 alapszínre, hanem pixelenként egy ilyet olyan színűre (hullámhosszúra) állítanak, amilyenre akarnak.

    De még az intenzitás változtatását is meg kell valahogy oldani.
  • 0Speed0
    #8
    Kitudja mit hoz a jövő...
  • nenad
    #7
    sztem inkabb amolyan elektromossag hatasara helyet/format valtoztato valami lehet.
  • Szefmester
    #6
    XD

    szerintem ebből az egészből csak a festékgyárak látnak valami értelmes dolgot...
  • roliika
    #5
    Piijjjangóóóóó!
  • Zsocee
    #4
    fából vaskarika
  • Esrohnoil
    #3
    Ugye nem gondolják komolyan h. pár nanométeres karok milliói, azaz egy összetett mechanikus szerkezet működtesse a monitorokat? :)
  • sathinel
    #2
    Király) eddig nekem a kristályok tetszettek(nanokristályokat növesztenek), de ez is nagyon jó) egyre több képernyőfélét fedeznek fel. Kíváncsi leszek mi fog bejönni valójában.
  • abzu
    #1
    Ez érdekes. Nem kelll kimennem az erdőbe, hogy pillangókat nézzek