101
  • Newfronter
    #101
    Ez csak beta 2 alatt megy.
  • BiroAndras
    #100
    http://www.daemon-tools.cc/dtcc/download.php?mode=ViewCategory&catid=5
  • BiroAndras
    #99
    "nem tudtok véletlenül valamit a DeamonTools vagy az alcohol helyett? ert egyik sem kar müxeni rajta"

    Deamon Tools for Vista (32 és 64 bit): http://www.daemon-tools.cc/dtcc/download.php?mode=ViewCategory&catid=5

    Nem próbáltam ki, hogy tényleg megy-e.
  • BiroAndras
    #98
    "Feltettem a Windows Vista B2-t!
    Konfiguráció: 1.8 AMD Athlon, 512RAM, 80 GB vincsi, alaplapra integrált VGA Hang, LAN"

    Hát, nem árt 1GB RAM, de tűrhetően kéne mennie 512MB-tal is.
    Az integrált VGA-val az Aero-t elfelejtheted. Úgy próbáltad, hogy az Aero be volt kapcsolva? Ha igen, akkor próbáld meg nélküle is.
    A boot időt (meg általában sebességet) meg majd a véglegesben kell nézni.
  • barii
    #97
    nem tudtok véletlenül valamit a DeamonTools vagy az alcohol helyett? ert egyik sem kar müxeni rajta
    köszi
  • Newfronter
    #96
    Ne zavarjon hogy már van RC1.

    Átláthatatlanabb? Sokkal átláthatóbb, végre nem enged meg az oprendszer mindent az adminnak. Habár azt is lehet engedélyezni, de az már a te felelősséged.
  • volut
    #95
    SZiasztok!
    Feltettem a Windows Vista B2-t!
    Konfiguráció: 1.8 AMD Athlon, 512RAM, 80 GB vincsi, alaplapra integrált VGA Hang, LAN
    Sajnos siralmasan futott.
    Tele van felesleges animált képekkel, csúnyább lett sztem, és rendkívül lassan (kb 5-6 perc alatt) bootolt be.
    Úgy hogy maradok a jól kiforrott XP-nél.
    Én játszani nem akarok a géppel, viszont az XP sokkal jobban fut a gépemen!
    Az az 1-2 változás, ami meg az Event viewerben plusz, az sajna nem hatott meg.
    Linuxban nincs sok tapasztalatom, de én a Fedorát szerettem meg.
    Ja és a Vistában is megmaradt a "kirekesztett administrator" esete is. Szóval úgy igazán nem lett jobb, sőt átláthatatlanabb lett!
  • Caro
    #94
    A beépített radeon driver úgy tudom, csak a 8500-ig csinál 3d-t, utána kell az fglrx.
    De néha az sem elég az xgl-nek.
  • Sanyix
    #93
    Windows nélkül többféle oprendszeren játszhatnánk, és bármelyik oprendszert válaszhatnánk, nem úgy kéne választani, hogy ha játszani akarunk, akkor ez, ha dolgozni akkor az.

    Amúgy gratulálok az intelligens hozzászólásodhoz :\
  • Sanyix
    #92
    Hát nemtom mit szeret igazából. Bár én ubuntu 6.06-ot próbáltam, az elvileg felismerte a radeonomat, és glxinfo-nál írta hogy van 3 gyorsítás is. De a 3d-s cuccok mégis lassúak voltak mint állat(és tele voltak textúrahibákkal). Felraktam egy flglx-et azt már hasított minden, szépen. Szóval úgy néz ki az "alap" driver nem biztos hogy jó :\
  • DrFantastikus
    #91
    --- >>> TEE , csak nem azt akarod mondani hogy az MS.-t Hitler-hez hasonlitod ?! ?!

    --- >>> az MS. fröcsög ??? TE F*SZ , az MS. ADJA A SZADBA A Windows-ot, meg MINDEN-t, HOL LENNEL nelkule ??? Nagy'fejuu ???!!! BASZHATNAD az 1000 fele Linux-aid'a't !!! Legtobjukk semmire sem jo !!! Na ERTED ???
  • sathinel
    #90
    velősen megmagyaráztad hogy mi a gondod amit írtam) te is beálhatsz az MS mellé. Ők is csak fröcsögnek mint te) .
    Végülis Hitler-t is szerették mivel sokan nem voltak tisztában mit is csinál valójában csak vakon hittek.
  • Caro
    #89
    Néhány radeon-t nem szeret egyenlőre.
  • turul16
    #88
    Az konfiguracios hiba.
    Nekem kelloen gyors volt, de tobb CPU-t(5%) zabalt, mint a 2D-s(2%) ose.
  • Omega
    #87
    Hát én nem értek a linuxhoz de erősebb gépen bekonfiguráltam egy SuSE rendszert csak hogy megnézzem mit tud ez a csoda XGL/Compiz és frankón lassú volt.
  • Ch_Slater
    #86
    jah azt nem tudom, miért neked válaszoltam (Zedas), valószínűleg azért mert ott láttam az xgl szót és rákattintottam a válaszra.
    inkább csak vegyétek olyan általános tényközlésnek...
  • Ch_Slater
    #85
    ööö, az xgl-ről annyit, hogy 1.2GHz AMD, 512MB RAM, ATI9700-vel, sok megnyitott ablakkal, 7 virtuális asztallal és elég sok effekt pluginnal szaggatásmentesen megy. és az xgl még alfa stádiumban sincs...
    nem fikázok semmit, csak azt írom le, amit 3-4 hónap alatt megtapasztaltam az XGL/Compiz-zal.
  • Picard
    #84
    Ezt megérdemelted
  • Picard
    #83
    roliika
    Te egy igaz maradi fasz vagy! Maradj, csak a hülye Linuxodnál. Nem tudom mit fikázod a Vistát! Irigykedsz vazzzeee? Te vagy programozó? A programozóknak fejlődniük kell a informatikával. Erre te itt fikázol te marha! Nem tudom mit izélsz, hogy nagyobb gép kell a Vistához! Ez a fejlődés te geci, te állat! Úgy felidegesítettél a marhaságoddal teee paraszt!
  • asysoft
    #82
    Miért bánt az, ha szó van róla? Ne kattints rá, kész. Én sem olvasok el olyan cikkeket, ami nem érdekel.
    Játék témához: meglepő, mennyi játékot átírtak Macre, ott OGL van. Ezek nincsenek Linux alatt-inkább a kiadókat kéne szidni, nem az MS-t.
    Telepítéssel nem tudom mi gondod van, felraksz egy winampot, mozillát, az alap programokat meg elfelejted.
  • turul16
    #81
    Ujabb DX vs. OpenGL flame kezdődik ?
    Az OpenGL -esekkel vagyok :)

    Csávo bemegy a kocsmába:
    -Na ki akkar verekedni?
    Felál egy nagydarab kigyurt fickó.
    -Én.
    -Jó akkor te velem vagy.
  • DrFantastikus
    #80
    '' Az MS mindíg is ilyen gyükér volt és az is marad. ''

    --- Nezz a tukor-be es mond ugyanezt magad'nak, << gyükér >> !!!
  • turul16
    #79
    GtkSharp
    Gtk -nak van C# -os valtozata az lehet, hogy jobb, és hordozhatóbb kódot eredményez. Próbáltad?
  • sathinel
    #78
    lessz olyan hét ahol nincs szó ismét az MS ,inden kis moccanatáról?

    És ja a directX is csak arra jó az ms-nek hogy linuxra ne tudják átírni a gamékat, és hogy mégsem OpenGL-t használjanak ami sokkal több helyne elfutna.

    Az MS mindíg is ilyen gyükér volt és az is marad.
    Egyébként miért nem egy jól működő alap rendszert raknak fel amire bárki könnyen telepíthet bármit?
    Aztán meg idegbetegek hogy hát ők nem is tettek semmit a többi cég ellen.. CSak jönnek ki a javítások a win-hez és közben mindenféle más dologgal is foglalkoznak pedig kész sincs a rendszer normálisan.......
  • DrFantastikus
    #77
    '' Sok elborult win fan...nem érdemes hozzátok szólni sem. ''

    MARHASAGOK'ra NEM vagyun'k kivancsi'ak !!!!!!!!
  • fflx
    #76
    azert azt ne felejtsuk el, hogy nem mindegy, hogy 3 ev vagy 3 honap a fejlesztesi ido. mert egy celrendszernel, ahol jellemzoen egy vevoje van a programnak, ott nagyon nem mindegy.

    egyebkent pedig nezegess utana a neten, vannak meresek, ahol arra a megallapitasra jutottak, hogy azonos algoritmusok futtatasakor nagyjabol minimalis kulonbseg volt a .net-es kodok es c-s kodok futtatasakor ami pedig a mindennapos dolgokat erinti ott meg szinte eszrevehetetlen. (es persze rossz programot lehet c-ben is irni, ami lassan fog futni) egyebkent ami igazan lassu (szerintem) az a formkezelese. dehat az meg ugye azert ertheto persze sajnos.

    a .net 3-rol meg annyit (ms .net konfon mondtak), hogy az gyakorlatilag ugyanaz mint a 2-es csak a vistas dolgokkal kiegeszul. tehat nem lesznek olyan okossagok benne, mint mondjuk amilyen az 1.1-rol a 2-re valtaskor es hogy valoszinuleg meg jodarabig nem is fog valtozni.
  • turul16
    #75
    Jol értem amit itt beszélnek az emberek: Vista muködik a Világ egyik legroszabb APIja nélkül (win32) is. Ezt majd meg kell néznem.

    Caro: C# .Net az egyetlen jo dolog amit MS kitalált szerintem, elég ésszerű kompromiszumokat köt.
    Ha jol láttam valami ocaml szerű cuccot is benyomtak .Net -es nek, az is jó dolog.

    (Ja és, ha mono jol megírják + az API kat (évek lehetnek hátra), akkor hordozhatóvá válhatnak .Net kodok)

    c -vel lehet, hogy gyorsabb kodot tudsz írni, de egy szoftver sebbesége nem ezen szokott mulni. Sok olyan eset van az életben, hogy olcsóbb venni nagyobb gépet, mint még 2 hetet fejleszteni.

    És egy nagyobb szoftveren, a fejlesztők, el se szoktak jutni odáig, hogy constans szorzós tagon gyorsitsanak ((ido)t=c_1*x+c_2*y^2+..+c_3*n!+c_4*m^m....stb.)

    Bort iszok és vizet prédikálok, én is C(/asm) fan vagyok hasonló megfontolásokbol.
  • Caro
    #74
    Linuxhoz van mono, .net 1.1-el kompatibilis, és részben a 2.0-val, de inkább ne lenne.
  • Sanyix
    #73
    És a .net van más oprendszerre is? Mert ha nem akkor megintcsak igazából arra mennek, hogy a vindóz mellé "láncolják" a programozókat, programokat, és a többi oprendszer ezek hiányától kihaljon, vagy "szar" legyen. Pont mint a directx. Azt se a fejlesztők dolgának könnyítésére találták ki ám :)
  • Caro
    #72
    Igen, és pont az ilyen .net framework, meg java vm miatt tartunk ott, ahol 10 éve.
    Hiába jobb a gép, ha ilyenek emésztik fel az erőforrásait.
    C-ben mindent meg lehet csinálni, C++-ban még szépen is, amit C-ben csak rondán.
    Ha akarod írhatsz külön függvényeket pascal-ban, fortran-ban, ada-ban, amiben csak akarsz, a végén összelinkeled őket és készen van a program.
    Lehet használni cross-platform libeket, amik ugyanazt nyújtják mindenhol, ott a cpp, ha valami nem kell függvényként, megírod makróba, és azzal még jobban felgyorsítod a programot, ugyanakkor áttekinthető is marad.
  • Newfronter
    #71
    Húúú te most demeg***lak
    A suliban programozást tanulunk és pont a C#-ot, ami a tanárom szerint a legjobb prognyelv, meg szerintünk is. Ezért én is visszafogom magam, de mondd meg miért nem jó? Azért mert .NET-es? A .NET lesz az uralkodó keretrendszer, ez nem rossz, sőt nagyon is jó, mert megkönnyíti a programozók életét.
  • nedudu
    #70
    !

    Megelolegeztem neked
  • Caro
    #69
    A Microsoft a Windows kernelét "hibrid" kernelnek mondja, de valójában monolitikus, és még a GUI is kernel módban fut. Az XP-ben még.
    Ha így értette, hogy kikerült, akkor igen, mert a Vistában user módu GUI lesz, de ettől még ott lesz a win32 API.
    A C#-ről, meg a Java-ról, meg a többi ilyen pazarló ****ról meg megvan a magam véleménye, de ha azt leírnám, akkor kapnék egy felkiáltójelet :)
  • A1274815
    #68
    "Hát ez annyira már nem egyértelmű szerintem mint az XP-nél. A vektoros alrendszerből (ami a Vistában az ikonokat és a gombokat kirakja) én láttam C#-os forráskódokat az egyik fejlesztő blog-ján. Fura. Ha igazad van, én nem igazán tudom mivel magyarázni a dolgot, szerinted?"

    Én itt a kernelre és csak arra gondoltam, ez alatt kizárólag kernel módben futó cuccokat értem: hal.dll, ntoskrnl.exe, kbdcom.dll, *.sys. Ezek a részei natívak, semmi közük a .NET-hez, de mint írtam majd lesz olyan is. Windows NT utód
  • neoG
    #67
    Jajj, ne üldözzétek már el roliikát!RGB-re emlékeztet (reméllem vannak akik ismerik)!Rajta is jókat lehetett nevetni.Pontosabban a baromságain!Tényleg.Vajon mi lehet vele?Reméllem nem robantotta fel magát a PBgázos prockóhűtőjével:DDD
  • Omega
    #66
    "A Vista is késhet Európában"="warez"
  • vice
    #65
    Elég sz*r napom volt, évek óta nem voltam beteg, de most elkapott ez a nyamvadt influenzajárvány. DE!!! PROGRAMOZÓ ROLIKA, TE MEGNEVETTETTÉL!!! Tényleg beírhatnád hol dolgozol, hogy messzire elkerüljünk. Fogalmad sincs mit hadoválsz, tedd már fel a Vista RC1-et és gondolkozz is, ne csak égesd magad...
  • p1gr1
    #64
    Annyira tok felesleges ide keverni a Linux-ot es az XGL mind az alatt.Mert a cikkhez semmi köze.Es a topiknak se.Mindenki azt hasznal amit akkar es neki tetszik tok felesleges bizonygatni , hogy melyik a jobb mindenki meg fogja talalni ami neki tetszik.
  • Emmegki
    #63
    Csak kbupdate az elvakult win fan. Te meg elvakult linux fan vagy, ua. a kategória.
  • nedudu
    #62
    Tegyuk hozza, hogy a Total Commander-t is Vista kompatibilisre kellett irnia a szerzojenek, mert voltak furcsasagai. A 6.55 mar teljesen Vista Ready.