724
The Hobbit
  • Hunor88
    #484
    :) Pedig ha kritikus nagyon nem szereti az utalásokat a Szilmarilokra...
  • Narxis
    #483
    A Szilmarilok szvsz csak rajongóknak való, persze felőlem bárki elolvashatja de nem olyan könnyed olvasmány mint a Hobbit vagy a GYU. Én egyszer olvastam el és elég is volt. :)

    A Hobbitot viszont sokszor olvastam. A GYU-t kevesebbszer mert sokszor újranézem a filmet így meg nem felejtem el annyira, hogy könyvben érdekes legyen újra.
  • Myselor
    #482
    megnéztem én is a hobbitockát.nagyon tetszett,megkaptam amire számítottam,kellő hossz,minőség,humor harc minden megvan benne ami a gyürük urában.persze ez egy törpös dolog most így,más,mesésebb de teljesen hozza azt a szintet amit az ember a gyürük ura után várna,a zenék is fantasztikusak,az összes jelenet,én nem tudok rá rosszat mondani:) és kíváncsian várom majd a folytatást ^^
  • Hunor88
    #481
    Aki csak mint filmként nézi meg az unalmasnak találja. Most olvastam egy kritikát és amit abban összehordanak, az valami irtó nagy baromság. Mielőtt bárki is valami rosszat akarna mondani, olvassa el a Szilmarilokat és a Hobbitot.
    Amikor megtalálták a "Fullánkot" és Turgon kardját, akkor kirázott a hideg. De ezt csak az értheti, aki már tudja miről van szó. Ilyen buta kritikusoknak fogalmuk sincs a háttérről, csak a felszínről. Peter Jackson inkább ilyenekre helyezte a hangsúlyt, amit díjazok! Na persze, nem azt mondom, hogy mindenki olvassa el a könyvet.
    Egyik azt írta, hogy amikor énekeltek a törpök majdnem sírni kezdett. Hát akkor így járt. Akit kérdeztem a filmről, még akinek nem tetszett is, azt mondta, hogy a zene benne nagyon jó! Ízlés kérdés. Ha akarta támadni, akkor támadta is.
    Egy dologban egyetértettem, amikor a találós-kérdés játék volt, az tényleg hosszúra sikeredett.
    (Turgon kardja :O) :D
  • Narxis
    #480
    Nem a magyar nyelvűnél hanem eredetinél néztem meg a sample fájlt.
  • Fehercsoki
    #479
    Kalózöbölnél jobb változat van fent, a magyar nyelvűnél rontottak a minőségen=/ Persze ha neked ez nem jó, akkor az sem fog különösebben tetszeni, de hátha.
  • Narxis
    #478
    Jah, láttam, nézhető de sztem érdemes várni a jobb minőségűre.
  • Fehercsoki
    #477
    Van dvdscr ha valakit érdekel...
  • Grove4
    #476
    összeköti a történéseket a gyűrűk úrával
  • MagyaR
    #475
    Én arra leszek kíváncsi mi lesz a 3. filmben, mert már nincs sok történés a végső nagy csatáig. Sőt, elvileg le is zárul a hobbit (a könyv) főtörténete a következő filmmel, tehát a 3. filmre mi marad?

    SPOILER

    Fognak egyébként törpök meghalni ne aggódjatok emiatt.....
  • MrAndree
    #474
    Valami Del Toro? :D
  • High end PC #473
    Ó, igaz, utánanéztem, valami Del Toro szállt ki a rendezői székből, és az ő helyét vette át Jackson, rosszul emlékeztem.
  • genndy
    #472
    Helyesbítés: ha a 'trilógia filmrendezője' alatt Peter Jacksont, a GyU-filmek rendezőjét érted, akkor pont hogy ő volt aki visszaszállt a buliba, mert a Hobbitot is ő rendezte... (sőt, valójában a teljes stáb ugyanaz volt, a forgatókönyvíró, a jelmezesek, a trükkösök, mindenki.)
  • Isthy
    #471
    Na igen... ;-)
  • Isthy
    #470
    Sztem meg inkább nem kellene, hogy hozzá tartozzon, de sajnos...
  • Isthy
    #469
    Csatlakozom hozzád, én is megvárom a dvd-t és itthon nézem majd meg.
  • gombabácsi
    #468
    :-) no comment
  • High end PC #467
    Én csalódtam a filmben, a mozi előtti nap kinéztem újra sok év után a trilógiát, és úgy mentem el, de az elődökhöz ez nem ér fel, unalmas és vontatott már a moziváltozat is, akkor milyen lehet a bővített...túlságosan poénosra és bárgyúra sikeredett, a levesbe kulázó bárgyú trollokkal meg hasonlókkal...a karakterek nagy része sem tetszik, nem csak azért, mert egy markék törp kel útra, végül is csak a könyvet követi, de érdekes mód szereplők ki-be tűnnek a sztoriból, a dagi törpe a futós-menekülős jeleneteknél meg a fára menekülésnél nincs, de a nyugodt poénos jeleneteknél ott van.

    Vagy a tök felesleges és visszataszítóra sikeredett karakter, a dagadt Troll CGI-e is elég illúzióromboló. Ha nem néztem volna ki előző nap a trilógiát, talán jobban ütött volna, de ez hozzá képest gyenge eresztés, ami nem csoda, a Gyűrűk Ura könyv trilógiával sem ér fel az összességében harmad akkora terjedelmű Hobbit és az azt követő, Tolkien halála után összeválogatott Szilmarilok című két könyv, melyeket 3 filmre nyirbáltak most szét, nem hiába töltődött, hígult fel ennyire, a Gyűrűk Ura egyetlen kötete akkora terjedelmű, mint amit most a Hobbit és a Szilmarilok című két könyvből 3 filmmé akarnak nyújtani. Valószínűleg a trilógia filmrendezője sem véletlen szállt ki a buliból, talán nem akarta már ehhez adni a nevét? Aki nem szerelmes a trilógiába, annak persze bátran ajánlom. Valószínűleg ha a két soványka és közel sem olyan ütős könyvből nem akartak volna mohón, pénz hajhászva újabb 3 részt csinálni, hanem egy vagy kettő tartalmasabb résszé összegyúrták volna, nem ez lenne a véleményem.
  • Kheled
    #466
    Nah igen. Gandalf említett is valamit, hogy "Sauron eszköze", gondolom direkt azért lett Sauronhoz hasonló, hogy mindenki tudja, hogy köze van hozzá. valójában nem nagyon. Illetve ez a tipikus hüllő szem. Viszont minél többször nézem, annál jobban látom, hogy eléggé szép munkát végeztek, jól van animálva, már nagyon kíváncsi vagyok a teljes alakra. Főleg ha azt mondogatják róla, hogy ez lesz a valaha legjobban kidolgozzott sárkány, amit valaha is a filmvászonra vittek.
  • Narxis
    #465
    Emlékeztet valakire.

  • Kheled
    #464

  • Narxis
    #463
    Kinek nem inge ne vegye magára.
  • BoneDragon
    #462
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Akkor nyomorék vagyok. A kedvedért legközelebb egy tál bablevest viszek. Ja nem az se jó mert akkor telefingom a mozit.
  • Narxis
    #461
    Én is, de amikor már kifogy akkor nem szürcsölöm hangosan hanem apránként iszom meg az utolsó kortyot. :)
  • k0trapali #460
    Hé! Én is ettem a kukoricát és szürcsöltem a kólát! Mozihoz hozzá tartozik...
  • Narxis
    #459
    Rengeteg ilyen véleményt hallok vissza úgyhogy én szerintem majd DVD-n nézem meg, otthon amúgy is jobb mint a fülembe csámcsogó, nem vicces jeleneteknél is röhögő, üdítőt szürcsölő nyomorékok között.
  • RelakS
    #458
    Ezeket a legelején szokatlan volt dolgokat annyira nem értem. Senki nem nézett szappanoperákat? :D

    Én két gondot vettem észre:
    1: az élőszereplős részeknél a kamerák zárideje túl rövid volt, ezért zavaróan lehetett látni, ahogy pl egy kardot pörgetnek, és az több "részletből" állt, ahelyett, hogy kissé elmosódott volna
    2: mintha a két szemnek szánt kép között világosság eltérés lett volna. Ha valami jobbról balra rohant, akkor az a pl rét "mögött" látszott, ha meg balról jobbra, akkor meg előtte (régen volt olyan VHS videó, amin dinoszaurusz modellt pörgettek, és ha felvette az ember a szemüveget, aminek az egyik fele sötétebb volt, 3D-ben látta. Ugyanez a hatás)
  • BoneDragon
    #457
  • skinnyman
    #456
    Jaja, ennyi erovel lehet nezni 15 fps-es otvar fekete-feher filmeket is. Na az mar biztosan nem tul valos, es nem vesz el a muveszi ertekekbol :)

    Komolyra forditva a szot: en sem fogom fel ezeket a "tul valos", "kezikameras erzetu" kommenteket. A valosag is tul valos, kezikameras? Tenyleg attol lesz valami muveszi hogy szar minosegu?
    En HFR-ben lattam, es a legelejen tenyleg szokatlan volt (nyilvan, amikor elotte csak 24 fps-es filmeket latott az ember), de a legelejetol "na vegre" es "eddig ez miert nem ilyen volt" erzesem volt, es kifejezetten szar erzes volt utana valamit 24 fps-ben megnezni.
  • BoneDragon
    #455
    Túl valós? Akkor ajánlom neked a mosottas filmeket.
  • Totti5
    #454
    Hobbit

    Epic volt, jól tettük hogy tegnap megnéztük a Lotr részét így naprakész, friss élmény volt annak a bevezetése ami ugye kapcsolódik ennek a kezdéséhez.

    Filmről mit is lehetne mondani. Ugyan olyan jó, ugyan olyan szép, ugyan olyan brutál a zene és ugyan olyan hangulatos, magával ragadó a világ mint a Lotrnál. Én nem éreztem hogy ez gyerekesebb vagy mesésebb lenne, attól mert törpök és egy hobbit a főszereplő? és? a csaták komolyak voltak és nagyon jól néztek ki. Poénok kellő mennyiségben és kellő helyzetekben lettek ellőve, bár éreztem a félrefordításokat, hogy "trendibb" legyen.

    Szinkron ettől függetlenül szokásos magas minőségű volt.

    48 fps meg a 3D... őszintén? jó is volt meg nem is. Csatáknál CGInél jó volt a magas frém, máshol nem. Elején nagyon béna volt az egész mintha kézikamerával vette volna fel valaki meg a gyors mozgások... aztán megszokja az ember, de sose lesz jó. Jó a folyamatosság, de elvesz az élményből. Konkrétan alig éreztem az epic tájak bevágását hogy az tényleg epic... valahogy nem jött át a dolog és ez rossz volt, túl valós volt... 3D az hasonló mint az Avatarnál nem arcbamászó, de folyamatosan ott van, s csak 1szer volt pofába mászás de akkor mindenki felhördült, majd jót nevetett azon hogy a mellette ülő is a székbe kapaszkodott:D és ez jó, váratlan és hatásos! Amúgy meg fasza volt az egész.

    Konklúzió: másztszí, HFR és 3D csak a teknó kedvéért, ha felhőtlenül bejön akkor szerencsés vagy, ha nem akkor... akkor nagy erőkkel várni kell a Blúréjt és újra megnézni, meg újra és a látvány jobban fog ütni standart frémmel, legalább is számomra.

    ( az ilyen mű volt és látszottak a maszkok meg a dekorációk a 48 fps miatt, az egyszerűen nem igaz... )

    Előre megvettem a jegyet a két következő részre! Csak győzzem kivárni!

  • bcrics
    #453
    Mégegy vélemény:
    Tegnap megnéztem 2D-ben a filmet és helyenként elmosódott volt a látvány, főként a gyorsabb akciódúsabb jeleneteknél.
    Pl.:
    - Az elején a sárkányos jelenetnél
    - A 3 Troll bohóckodásnál.
    stb.
    Nem tudom ez a WestEndes vetítő hibája volt e, de ordított róla hogy vmi nem smakkol.

    A kőóriásos jelenet bejött, de sok funkciója nem volt, mint a film nagy részének.
    A könyvet nem olvastam, írták róla egész másképp kell kezelni mint a Gyűrűk Ura trilógiát.

    Nekem ez a Hobbit túl gyermeteg, Túl "fantasy" volt, mintha egy nagy adag Narnia Krónikája és Harry Potter salátát evett volna a vilm.
    Ha már csinált egy kurvajó trilógiát a rendező, és ez lenne az előzmény akkor miért nem lehett hasonló fajsúlyúra csinálni?

    A lassú vontatott fárasztó párbeszédek, nem éreztem a lelkesedést a filmen, nem volt nagyon szerethető.

    Azog jól volt megcsinálva, de volt benne egy kis voldemort utánérzés.





  • TDC Geronimo
    #452
    megint*
  • TDC Geronimo
    #451
    Itt a 3d és a frém is rengeteget hozzáad ehhez a látványhoz. Ahogy megnéztük mi HFRbe film után összenéztünk és egyből kérdeztük, hogy "na mikor jövünk megin?"
  • Kheled
    #450
    Ha nemakarod moziba nézni,akkor várd meg a dvd váltotatot
  • Prof William
    #449
    Így van.

    Holnap lesz egy újranézés a részemről a haverokkal, persze csakis feliratos verzióban.
  • Narxis
    #448
    Pontosan! :D
  • szabii98
    #447
    ez a film többet ér annál hogy megnézd neten!! ez A film !! :D
  • Belkar
    #446
    De az :D

    Hát lehet hogy akkor még várok egy jobbfajta verzióra mert ebből nem értek egy szót se annyira szar a hang :\
  • Totti5
    #445
    Úgy az igazi! Jól meg lehet szagérteni utána!

    Ma 7kor irány a mozi! Kíváncsiságból HFR verziót nézzük, meglássuk milyen lesz. Minden esetre engem a film érdekel és nem a 3d vagy a frém.